Impresii de pe Nagykallo

Unde pescuim? Partide de pescuit. Comentarii, concluzii si recomandari pentru baltile de crap.

Moderatori: Dan Mateianu, Alin Galbenu, gor965

Scrie răspuns
Avatar utilizator
thedriver
Mesaje: 79
Membru din: Lun Iul 16, 2012 14:51
Puncte: 0
Localitate: Verona

Re: Impresii de pe Nagykallo

Mesaj de thedriver »

adisefu scrie:
Exo_luci scrie:pe site la ei explica situatia cu pestii morti...dar au si populat anu asta 3.7 tone


Abea astept luni noapte plec incolo :D

Povestea asta a fost si anul trecut dar nu la scara asta!
Eu am fost in august anul trecut si am si atunci trei exemplare moarte!
Oricum sper sa bage mai mult decrata mortalitatii!

Cred ca au avut bile de la ghiti si dudi dar nu sunt foarte sigur.
Fire intinse!

Fire zbuciumate,mersi
---------Ciobanu Liviu---------

Avatar utilizator
thedriver
Mesaje: 79
Membru din: Lun Iul 16, 2012 14:51
Puncte: 0
Localitate: Verona

Re: Impresii de pe Nagykallo

Mesaj de thedriver »

Exo_luci scrie:
thedriver scrie:
Exo_luci scrie:pe site la ei explica situatia cu pestii morti...dar au si populat anu asta 3.7 tone


Abea astept luni noapte plec incolo :D

Cand te intorci poate ne spui si noua cum a fost si cum este situatia in legatura cu pestii morti,in iulie merg si eu acolo....

Da o sa revin cu impresii ...sper ca bune
Pe ce stand pescuiesti?

Trimis de pe al meu ThL W8 folosind Tapatalk
---------Ciobanu Liviu---------

Exo_luci
Mesaje: 196
Membru din: Mar Oct 01, 2013 16:22
Puncte: 0
Localitate: Brasov

Re: Impresii de pe Nagykallo

Mesaj de Exo_luci »

pe std-ul 1

Exo_luci
Mesaje: 196
Membru din: Mar Oct 01, 2013 16:22
Puncte: 0
Localitate: Brasov

Re: Impresii de pe Nagykallo

Mesaj de Exo_luci »

AMR 3 ore :D


Ce bine e cand pleci, sper sa treaca cat mai greu si cu multi mustaciosi

Avatar utilizator
thedriver
Mesaje: 79
Membru din: Lun Iul 16, 2012 14:51
Puncte: 0
Localitate: Verona

Re: Impresii de pe Nagykallo

Mesaj de thedriver »

Exo_luci scrie:AMR 3 ore :D


Ce bine e cand pleci, sper sa treaca cat mai greu si cu multi mustaciosi
Așa să fie,fir întins si fum di mulinete
---------Ciobanu Liviu---------

Avatar utilizator
razvan.cuc
Mesaje: 309
Membru din: Mie Iun 16, 2010 21:48
Puncte: 0
Localitate: Turda
Contact:

Re: Impresii de pe Nagykallo

Mesaj de razvan.cuc »

In weekend-ul ce a trecut am fost eu cu niste prieteni la o partida de 2 zile pe lacul mic de feeder...am facut si o tura de lac sa vedem cum sta treaba,ne-am intalnit cu 2 echipe de romani care au pescuit pe 6 si pe 5 baieti de pe 6 au prins un pic mai bine de cat cei pe 5...au avut 2pesti peste 20kg, 19kg,17kg...cei de pe 5 au avut si ei 2 sau 3 pesti peste 17kg...au fost multumiti de partida...pe standul 10 sa prins un crap de 23kg...pe 14 si 0 sau prins 4 bucati de 20kg...a fost ocupata toata balta si toti pescari au fost multumiti de partide...intradevar au murit si mai mor pesti da nu cum se vorbeste pe forumuri...in maxim 1 saptama o sa populeze balta cu 30bucati intre 10-15kg si mai urmeaza o populare in maxim o luna tot asa cu pesti peste 10kg...

briche
Mesaje: 196
Membru din: Mar Mai 04, 2010 23:31
Puncte: 0
Localitate: Medias, jud. Sibiu

Re: Impresii de pe Nagykallo

Mesaj de briche »

Salut, am pescuit pe o balta in zona Oradea in weekendul trecut si am aflat de la doi pescari aflati pe balta ca mai nou ar fi nevoie de permis de pescuit inclusiv pe lacurile private din Ungaria. Tipii au fost acum cateva sapt la Merenye si au fost efectiv trimisi acasa neavand permise vizate de Romania, permise ce ar urma cica echivalate la ei in Ungaria. Mai stie cineva ceva despre acest lucru? Sa nu mergem si noi degeaba pana acolo...

Avatar utilizator
thedriver
Mesaje: 79
Membru din: Lun Iul 16, 2012 14:51
Puncte: 0
Localitate: Verona

Re: Impresii de pe Nagykallo

Mesaj de thedriver »

razvan.cuc scrie:In weekend-ul ce a trecut am fost eu cu niste prieteni la o partida de 2 zile pe lacul mic de feeder...am facut si o tura de lac sa vedem cum sta treaba,ne-am intalnit cu 2 echipe de romani care au pescuit pe 6 si pe 5 baieti de pe 6 au prins un pic mai bine de cat cei pe 5...au avut 2pesti peste 20kg, 19kg,17kg...cei de pe 5 au avut si ei 2 sau 3 pesti peste 17kg...au fost multumiti de partida...pe standul 10 sa prins un crap de 23kg...pe 14 si 0 sau prins 4 bucati de 20kg...a fost ocupata toata balta si toti pescari au fost multumiti de partide...intradevar au murit si mai mor pesti da nu cum se vorbeste pe forumuri...in maxim 1 saptama o sa populeze balta cu 30bucati intre 10-15kg si mai urmeaza o populare in maxim o luna tot asa cu pesti peste 10kg...
bun,bun...si pe site la ei explica situatia cu pestii morti,nu cred ca trebuie sa ne facem griji.
---------Ciobanu Liviu---------

Avatar utilizator
radu_popeanu
Mesaje: 507
Membru din: Mie Mar 07, 2012 17:52
Puncte: 0
Localitate: Tg.Mures

Re: Impresii de pe Nagykallo

Mesaj de radu_popeanu »

briche scrie:Salut, am pescuit pe o balta in zona Oradea in weekendul trecut si am aflat de la doi pescari aflati pe balta ca mai nou ar fi nevoie de permis de pescuit inclusiv pe lacurile private din Ungaria. Tipii au fost acum cateva sapt la Merenye si au fost efectiv trimisi acasa neavand permise vizate de Romania, permise ce ar urma cica echivalate la ei in Ungaria. Mai stie cineva ceva despre acest lucru? Sa nu mergem si noi degeaba pana acolo...
Mi se pare o prostie majora! Nu am auzit de asa ceva!
Maxi Fish Mures
Personal best 21,52 kg Harsany Hungary 2016

Avatar utilizator
prologic
Mesaje: 130
Membru din: Mar Feb 15, 2011 19:05
Puncte: 0
Localitate: Arad

Re: Impresii de pe Nagykallo

Mesaj de prologic »

Iti cer sa faci permis de Ungaria pt straini,acuma e vreo 2000 ft pt un an! vreo 30 lei....

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Balti de Crap”