Ajutor ! Caut un evaluator daune auto !

CEA MAI INTERESANTA SECTIUNE A FORUMULUI - aici pastram topicurile super interesante care au fost arhivate de-a lungul timpului.

Moderatori: Dan Mateianu, Cristi Matei

Avatar utilizator
stefanmuraru
pescar de competitie
Mesaje: 1054
Membru din: Lun Dec 28, 2009 9:02
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Ajutor ! Caut un evaluator daune auto !

Mesaj de stefanmuraru »

mircea62 scrie:
Vladut Mateianu scrie:Multumesc tuturor care m-au ajutat cu sfaturi (in special lui Govo, care a si concretizat "sfaturile"), pana la urma acesta este rolul unui forum, sa discutam si sa ne ajutam intre noi... :wink:
Numai ca unii dau din gura fara sa aiba habar :mrgreen:

Mai bine de atat nu puteam nici eu sa o zic.

Avatar utilizator
DumiD
Pescar de competitie
Mesaje: 1650
Membru din: Joi Oct 21, 2010 1:52

Re: Ajutor ! Caut un evaluator daune auto !

Mesaj de DumiD »

stefanmuraru scrie:
mircea62 scrie:
Vladut Mateianu scrie:Multumesc tuturor care m-au ajutat cu sfaturi (in special lui Govo, care a si concretizat "sfaturile"), pana la urma acesta este rolul unui forum, sa discutam si sa ne ajutam intre noi... :wink:
Numai ca unii dau din gura fara sa aiba habar :mrgreen:

Mai bine de atat nu puteam nici eu sa o zic.
Si tu cu ce ai contribuit la acest subiect, in afara sa faci pe desteptu' p-aici? Pareri bune sau rele, concluziile au fost trase.

Avatar utilizator
stefanmuraru
pescar de competitie
Mesaje: 1054
Membru din: Lun Dec 28, 2009 9:02
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Ajutor ! Caut un evaluator daune auto !

Mesaj de stefanmuraru »

DumiD scrie:
stefanmuraru scrie:


Mai bine de atat nu puteam nici eu sa o zic.
Si tu cu ce ai contribuit la acest subiect, in afara sa faci pe desteptu' p-aici? Pareri bune sau rele, concluziile au fost trase.
Am contribuit sa fac misto de tine, esti multumit?

Mi se pare de bun simt sa ajuti un om daca te pricepi la acel domeniu nu sa iti dai cu presupusu...

Ai vazut cum a raspuns Govo? Simplu, la obiect, stiind exact cum sta problema deoarece activeaza in domeniu. Ce rost are ca un topic sa aiba zeci de pagini in care oamenii isi dau cu presupus, neavand nici o legatura cu acel subiect. Eu il cataloghez drept SPAM.

Iti dau un exemplu ca sa intelegi:

Stii ca am participat la doua CN-uri? Cauta prin site si ai za vezi ca atunci imi dadeam cu parerea fiindca eram in interior.
Dupa ce am decis sa renunt la concursuri si la CN ai mai vazut vreo postare a mea pe acele topicuri?

Ce rost are sa imi dau cu parerea despre un joc in care eu sunt doar "chibus"?

Avatar utilizator
gabi1
Veteran
Mesaje: 4787
Membru din: Joi Sep 16, 2010 19:23
Puncte: 0
Localitate: Gura Oborului

Re: Ajutor ! Caut un evaluator daune auto !

Mesaj de gabi1 »

stefanmuraru scrie:
DumiD scrie:
stefanmuraru scrie:




Si tu cu ce ai contribuit la acest subiect, in afara sa faci pe desteptu' p-aici? Pareri bune sau rele, concluziile au fost trase.
Am contribuit sa fac misto de tine, esti multumit?

Mi se pare de bun simt sa ajuti un om daca te pricepi la acel domeniu nu sa iti dai cu presupusu...
Murare, tu nu esti capabil sa-ti dai cu presupusul decat daca discutam despre atelaje, stai jos !!
"Azi oamenii cunosc preţul fiecărui obiect si valoarea nici unuia."
"Nu refuza ajutorul imbecililor; pentru a rămâne sus iți trebuie unanimitate". :-)

Avatar utilizator
DumiD
Pescar de competitie
Mesaje: 1650
Membru din: Joi Oct 21, 2010 1:52

Re: Ajutor ! Caut un evaluator daune auto !

Mesaj de DumiD »

stefanmuraru scrie:
DumiD scrie:
stefanmuraru scrie:


Mai bine de atat nu puteam nici eu sa o zic.
Si tu cu ce ai contribuit la acest subiect, in afara sa faci pe desteptu' p-aici? Pareri bune sau rele, concluziile au fost trase.
Am contribuit sa fac misto de tine, esti multumit?

Mi se pare de bun simt sa ajuti un om daca te pricepi la acel domeniu nu sa iti dai cu presupusu...

Ai vazut cum a raspuns Govo? Simplu, la obiect, stiind exact cum sta problema deoarece activeaza in domeniu. Ce rost are ca un topic sa aiba zeci de pagini in care oamenii isi dau cu presupus, neavand nici o legatura cu acel subiect. Eu il cataloghez drept SPAM.

Iti dau un exemplu ca sa intelegi:

Stii ca am participat la doua CN-uri? Cauta prin site si ai za vezi ca atunci imi dadeam cu parerea fiindca eram in interior.
Dupa ce am decis sa renunt la concursuri si la CN ai mai vazut vreo postare a mea pe acele topicuri?

Ce rost are sa imi dau cu parerea despre un joc in care eu sunt doar "chibus"?
Asa si??? Lumea sa nu mai scrie pe forum ca nu mai scrii tu de CN.... Daca vrei informatii 99% precise iti recomand wikipedia, asta inca e un forum de pescuit iar tu dai cu mucii'n fasole tocmai pe un subforum intitulat "liber la discutii"

Avatar utilizator
stefanmuraru
pescar de competitie
Mesaje: 1054
Membru din: Lun Dec 28, 2009 9:02
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Ajutor ! Caut un evaluator daune auto !

Mesaj de stefanmuraru »

mircea62 scrie:
Numai ca unii dau din gura fara sa aiba habar :mrgreen:

@DumiD - cred ca te simti cu musca pe caciula si de aia te iei de mine.

Poate esti si tu un "pescar de competite" care crede ca are dreptul sa isi dea cu parerea despre concursuri si despre pescuit, neparticipand decat la un singur concurs si atunci nereusind sa prinda nici un peste (ce iti este si cu "somnul" asta).

Si sa iti intre bine in cap notiune de forum si cum se discuta pe forumuri. Este liber la discutii, dar topicul are titlul asta:

Subiectul mesajului: Re: Ajutor ! Caut un evaluator daune auto !

Cei care au postat sunt evaluatori auto? au recomanda un evaluator auto????
Ultima oară modificat Joi Mai 15, 2014 21:56 de către stefanmuraru, modificat de 2 ori în total.

Avatar utilizator
gabi1
Veteran
Mesaje: 4787
Membru din: Joi Sep 16, 2010 19:23
Puncte: 0
Localitate: Gura Oborului

Re: Ajutor ! Caut un evaluator daune auto !

Mesaj de gabi1 »

stefanmuraru scrie:



.

Iti dau un exemplu ca sa intelegi:

Stii ca am participat la doua CN-uri? Cauta prin site si ai za vezi ca atunci imi dadeam cu parerea fiindca eram in interior.
Dupa ce am decis sa renunt la concursuri si la CN ai mai vazut vreo postare a mea pe acele topicuri?

Ce rost are sa imi dau cu parerea despre un joc in care eu sunt doar "chibus"?
Ti-au trebuit cativa ani sa realizezi ca esti chibitz de meserie(nu chibus :lol: )...nu te mai agita sa nu-ti joace feste colonul & vezica.
"Azi oamenii cunosc preţul fiecărui obiect si valoarea nici unuia."
"Nu refuza ajutorul imbecililor; pentru a rămâne sus iți trebuie unanimitate". :-)

Avatar utilizator
stefanmuraru
pescar de competitie
Mesaje: 1054
Membru din: Lun Dec 28, 2009 9:02
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Ajutor ! Caut un evaluator daune auto !

Mesaj de stefanmuraru »

gabi1 scrie:
stefanmuraru scrie:



.

Iti dau un exemplu ca sa intelegi:

Stii ca am participat la doua CN-uri? Cauta prin site si ai za vezi ca atunci imi dadeam cu parerea fiindca eram in interior.
Dupa ce am decis sa renunt la concursuri si la CN ai mai vazut vreo postare a mea pe acele topicuri?

Ce rost are sa imi dau cu parerea despre un joc in care eu sunt doar "chibus"?
Ti-au trebuit cativa ani sa realizezi ca esti chibitz de meserie(nu chibus :lol: )...nu te mai agita sa nu-ti joace feste colonul & vezica.
/ignore (sau pe limba ta ...JET). Acceasi musca e si deasupra capului tau.

Avatar utilizator
DumiD
Pescar de competitie
Mesaje: 1650
Membru din: Joi Oct 21, 2010 1:52

Re: Ajutor ! Caut un evaluator daune auto !

Mesaj de DumiD »

stefanmuraru scrie:
mircea62 scrie:
Numai ca unii dau din gura fara sa aiba habar :mrgreen:

@DumiD - cred ca te simti cu musca pe caciula si de aia te iei de mine.

Poate esti si tu un "pescar de competite" care crede ca are dreptul sa isi dea cu parerea despre concursuri si despre pescuit, neparticipand decat la un singur concurs si atunci nereusind sa prinda nici un peste (ce iti este si cu "somnul" asta).

Si sa iti intre bine in cap notiune de forum si cum se discuta pe forumuri. Este liber la discutii, dar topicul are titlul asta:

Subiectul mesajului: Re: Ajutor ! Caut un evaluator daune auto !

Cei care au postat sunt evaluatori auto? au recomanda un evaluator auto????
Sa inteleg ca te deranjeaza ca ma iau de tine ca scrii aiurea'n tranvai intr-un topic cu care n-ai absolut nici o tangenta insa e ok ca tu sa te iei de unul sau altul ca-si dau cu parerea despre un subiect pe care poate nu-l stapanesc. Se numeste standard dublu, de ce e ok pentru tine si nu e ok si pentru mine?

Avatar utilizator
stefanmuraru
pescar de competitie
Mesaje: 1054
Membru din: Lun Dec 28, 2009 9:02
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Ajutor ! Caut un evaluator daune auto !

Mesaj de stefanmuraru »

Nu am nimic cu nimeni, poate cu multi ma cunosc, poate cu multi am baut o bere rece pe balta dar domnilor, nu ati observat nimic neobisnuit pe forum?

Sunt aceleasi persoane care se dau experti si cand e vorba de CN, si cand e vorba de CM si cand e vorba de administrarea unei balti, despre cum se pazeste o balta...etc

Acum vine cineva si spune foarte clar: "Ajutor ! Caut un evaluator daune auto !" si in loc sa ii raspunda doar cei care sunt "din domeniu" se scriu cateva pagini de sfaturi de la "experti".

Inchei aici aceasta polemica, cine a inteles bine, ci nu sa nu arunce cu pietre in mine pentru ca nu am decat 3 clase si mai am si probleme cu vezica & colonul.

senzor planet
Încuiat

Înapoi la “ARHIVA FORUM”