Finala CN AGVPS - 26-29 IUNIE 2014

Desfasurare, clasamente, fotografii, discutii, polemici, propuneri, decizii.

Moderator: gor965

Încuiat
Avatar utilizator
petre iulian
Pescar de competitie
Mesaje: 4345
Membru din: Mie Dec 13, 2006 12:23
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti / zona Pantelimon
Contact:

Re: Finala CN AGVPS - 26-29 IUNIE 2014

Mesaj de petre iulian »

Felicitari Carp United! Sincer stiam ca sunteti greu de `batut cu asa pescari in lot dar ne-am jucat sansa :wink:
Felicitari tuturor participantilor si administratiei baltii pt. acest carpodrom .
Arbitraj si organizare de nota 10 :wink:

Si acum :

Ne cerem scuze ca nu am iesit si anul asta pe locul 6 cum eram `vazuti de multi pescari si am iesit pe locul 2 pe toate sectoarele si am iesit vice-campioni . Am avut `tupeul si " inconstienta" sa venim cu un lot 100% construit si crescut in cadrul clubului in ultimii 4 ani de la infintarea clubului Green Lake cu generatii 2011 ,2012 si 2013 .Am avut o `furie de "nebunie" sa nu accept pe nimeni din afara clubului sa intareasca lotul nostru . Am avut curaj ca in aceasta finala eu si George Alexandru sa fim simpli `spectatori si sa aruncam in `lupta ,generatia crescuta de noi . Am predat deja stafeta membrilor noi si nu vom mai fi jucatori la CN-uri decat in cazul in care nu avem pe cine selectiona .Nu am acceptat ca sponsorii sa ne dicteze lotul nostru pt. CN si nu vom accepta niciodata .Pentru mine personal ca membru fondator al clubului este o mare realizare, ca dupa 4 ani de munca de la infintarea clubului ,au inceput sa se arate rezultatele muncii noastre .Peste 2-3 ani o sa capete mai multa experienta si sunt convins ca o sa urmeze o perioada frumoasa :wink: .Felicitari Alin ,Adi,Pompy,Florin ,Biju ,Alex ,Vali care au jucat pentru clubul nostru :wink: ...Noi `martalogii (Eu cu George A.):lol: :lol: doar am supravegheat "investitia" din ultimii 4 ani :wink: Deja suntem depasiti de generatia crescuta si ne dam laoparte sa facem loc noii generatii verzi :wink: . "Copiii mei" mi-au adus un titlu de vice-campion si sunt convins ca in urmatorii ani o sa fim si campioni . Atata timp cat suntem uniti si nu sunt tentati sa se `vanda la alt club-lot o sa fim un club puternic :wink: . Felicitari baieti inca odata :wink: . Multumim sponsorilor 4Carp pt. nada si Mobexpert pentru sprijinul financiar acordat . Multumiri tuturor membrilor din club ,care prin cotizatia catre club au ajutat lotul pt. acest CN . Vioara, pe tine te felicit pt. munca depusa ca manager si ajutorul acordat clubului :wink:

o zi buna tuturor :wink: ...
Ultima oară modificat Dum Iun 29, 2014 21:28 de către petre iulian, modificat 1 dată în total.
Membru Fondator al Clubului Sportiv Green Lake

Avatar utilizator
BURCEA IONUT
Partener Crapmania.ro
Mesaje: 230
Membru din: Mar Dec 06, 2011 13:41
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI

Re: Finala CN AGVPS - 26-29 IUNIE 2014

Mesaj de BURCEA IONUT »

Felicitări Carp United.
Felicitari Green Lake.
Felicitari Ovidius.
Felicitari tuturor cluburilor participante, brigăzi de arbitri, organizatorilor și nu în ultimul rând lui George Iorga pentru poze.

Avatar utilizator
Cezar Bibu
Mesaje: 553
Membru din: Lun Ian 10, 2005 10:34
Puncte: 0
Localitate: Ploiesti

Re: Finala CN AGVPS - 26-29 IUNIE 2014

Mesaj de Cezar Bibu »

Felicitari tuturor celor implicati in aceasta competitive: pescari, arbitri, administrator,etc ,dar in mod special pentru cei care au dominat de la inceput la sfirsit concursul : Carp United ! Bravo voua si spor la pregatiri pentru Italia !

florin pocris
pescar de competitie
Mesaje: 1353
Membru din: Vin Sep 28, 2007 20:43
Puncte: 0
Localitate: bucuresti
Contact:

Re: Finala CN AGVPS - 26-29 IUNIE 2014

Mesaj de florin pocris »

petre iulian scrie:Felicitari Carp United! Sincer stiam ca sunteti greu de `batut cu asa pescari in lot dar ne-am jucat sansa :wink:
Felicitari tuturor participantilor si administratiei baltii pt. acest carpodrom .
Arbitraj si organizare de nota 10 :wink:

Si acum :

Ne cerem scuze ca nu am iesit si anul asta pe locul 6 cum eram `vazuti de multi pescari si am iesit pe locul 2 pe toate sectoarele si am iesit vice-campioni . Am avut `tupeul si " inconstienta" sa venim cu un lot 100% construit si crescut in cadrul clubului in ultimii 4 ani de la infintarea clubului Green Lake cu generatii 2011 ,2012 si 2013 .Am avut o `furie de "nebunie" sa nu accept pe nimeni din afara clubului sa intareasca lotul nostru . Am avut curaj ca in aceasta finala eu si George Alexandru sa fim simpli `spectatori si sa aruncam in `lupta ,generatia crescuta de noi . Am predat deja stafeta membrilor noi si nu vom mai fi jucatori la CN-uri decat in cazul in care nu avem pe cine selectiona .Nu am acceptat ca sponsorii sa ne dicteze lotul nostru pt. CN si nu vom accepta niciodata .Pentru mine personal ca membru fondator al clubului este o mare realizare, ca dupa 4 ani de munca de la infintarea clubului ,au inceput sa se arate rezultatele muncii noastre .Peste 2-3 ani o sa capete mai multa experienta si sunt convins ca o sa urmeze o perioada frumoasa :wink: .Felicitari Alin ,Adi,Pompy,Florin ,Biju ,Alex ,Vali care au jucat pentru clubul nostru :wink: ...Noi `martalogii (Eu cu George A.):lol: :lol: doar am supravegheat "investitia" din ultimii 4 ani :wink: Deja suntem depasiti de generatia crescuta si ne dam laoparte sa facem loc noii generatii verzi :wink: . "Copiii mei" mi-au adus un titlu de vice-campion si sunt convins ca in urmatorii ani o sa fim si campioni . Atata timp cat suntem uniti si nu sunt tentati sa se `vanda la alt club-lot o sa fim un club puternic :wink: . Felicitari baieti inca odata :wink: . Multumim sponsorilor 4Carp pt. nada si Mobexpert pentru sprijinul financiar acordat . Multumiri tuturor membrilor din club ,care prin cotizatia catre club au ajutat lotul pt. acest CN . Vioara, pe tine te felicit pt. munca depusa ca manager si ajutorul acordat clubului :wink:

o zi buna tuturor :wink: ...

Mandru ca sunt membru al CS GREEN LAKE!!!
Adevarat,multiiii ne vedeau pe ultimul loc!!!!
Va veni si vremea noastra!!!

Ps:pe langa vice-campionii de azi,se vor forma si alte,si alte loturi GL !!!


Felicitari GREEN LAKE!!!!
MULTUMIRI 4CARP si MOBEXPERT si tuturor celor ce au fost alaturi de LOTUL GREEN LAKE!!

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18915
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: Finala CN AGVPS - 26-29 IUNIE 2014

Mesaj de Vladut Mateianu »

Felicit in primul rand toate loturile care au participat la acest CN, o competite plina de fair-play dtpdv !
Felicitari lotului Carp United, de departe cei mai buni la acest moment, sunt sigur ca vor face o figura frumoasa si in Italia !

Multumiri baietilor mei de la Senzor, capul sus, am pierdut o lupta, dar la urmatorul CN avem iar sansa noastra ! :wink:
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

Avatar utilizator
marussik
Mesaje: 130
Membru din: Dum Mai 16, 2010 20:40

Re: Finala CN AGVPS - 26-29 IUNIE 2014

Mesaj de marussik »

gabi1 scrie:
marussik scrie: felicitari si pentru mine...
:D :D
Scuze,dar scriam de pe balta cu cateva beri consumate.
Vroiam sa zic,ca pentru mine sunt cei mai buni.
Ionut Cosmescu
Clubul sportiv GREEN LAKE
0768 109 340

Avatar utilizator
petre iulian
Pescar de competitie
Mesaje: 4345
Membru din: Mie Dec 13, 2006 12:23
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti / zona Pantelimon
Contact:

Re: Finala CN AGVPS - 26-29 IUNIE 2014

Mesaj de petre iulian »

florin pocris scrie:

Mandru ca sunt membru al CS GREEN LAKE!!!
Adevarat,multiiii ne vedeau pe ultimul loc!!!!
Va veni si vremea noastra!!!

Ps:pe langa vice-campionii de azi,se vor forma si alte,si alte loturi GL !!!
-------
Din pacate niste organizatori de concursuri aparuti peste noapte au inceput sa darame ce-am cladit prin interzicerea noastra sa participam cu mai mult de doua echipe :oops: :oops: O sa am o discutie pe acesta tema cu toti presedintii de club sa ia atitudine la acest atac adus asupra cluburilor de pescuit . Ne-am dorit un pescuit organizat pe cluburi si am inceput din 2008 sa infintam cluburi de pescuit . Acum cand ne-am organizat mai bine apare un `nene care ne interzice sa participam mai mult de doua echipe .... E trist ca cineva ne ingradeste dreptul de-a participa la un concurs ,ca face parte din nu stiu ce club si nu are voie sa participe decat doua echipe ...Pentru un club care tine sedinta anuala in masina este ok doua echipe bine dar pentru noi cu 36 membrii activi in concursuri e greu sa dai cu banul tine sa participe, ca nu ai nici un regulament care sa poti selecta pe cine sa trimiti la concurs .....mai ales ca toti merg pe banii lor :wink: .

scuze de of topic dar mi-am adus acum aminte si cand am sesizat acest lucru pe alt topic de competitii a fost stearsa postarea mea :oops:
Membru Fondator al Clubului Sportiv Green Lake

Avatar utilizator
vivi70
Mesaje: 39
Membru din: Lun Ian 31, 2011 21:50
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI

Re: Finala CN AGVPS - 26-29 IUNIE 2014

Mesaj de vivi70 »

Felicitari carp united
Felicitari tuturor participantilor,arbitrilor si administratiei baltii
Ps:aceasta victorie(pt mine este o victorie) o dedic lui Andrei1982 care tot timpul ne a pupat in .... impulsionindu ne
Nedelea Viorel
Vice campion national 2014
Clubul sportiv Green lake

florin pocris
pescar de competitie
Mesaje: 1353
Membru din: Vin Sep 28, 2007 20:43
Puncte: 0
Localitate: bucuresti
Contact:

Re: Finala CN AGVPS - 26-29 IUNIE 2014

Mesaj de florin pocris »

petre iulian scrie:
florin pocris scrie:

Mandru ca sunt membru al CS GREEN LAKE!!!
Adevarat,multiiii ne vedeau pe ultimul loc!!!!
Va veni si vremea noastra!!!

Ps:pe langa vice-campionii de azi,se vor forma si alte,si alte loturi GL !!!
-------
Din pacate niste organizatori de concursuri aparuti peste noapte au inceput sa darame ce-am cladit prin interzicerea noastra sa participam cu mai mult de doua echipe :oops: :oops: O sa am o discutie pe acesta tema cu toti presedintii de club sa ia atitudine la acest atac adus asupra cluburilor de pescuit . Ne-am dorit un pescuit organizat pe cluburi si am inceput din 2008 sa infintam cluburi de pescuit . Acum cand ne-am organizat mai bine apare un `nene care ne interzice sa participam mai mult de doua echipe .... E trist ca cineva ne ingradeste dreptul de-a participa la un concurs ,ca face parte din nu stiu ce club si nu are voie sa participe decat doua echipe ...Pentru un club care tine sedinta anuala in masina este ok doua echipe bine dar pentru noi cu 36 membrii activi in concursuri e greu sa dai cu banul tine sa participe, ca nu ai nici un regulament care sa poti selecta pe cine sa trimiti la concurs .....mai ales ca toti merg pe banii lor :wink: .

scuze de of topic dar mi-am adus acum aminte si cand am sesizat acest lucru pe alt topic de competitii a fost stearsa postarea mea :oops:

Se va rezolva si problema asta,sunt sigur!
Frustrarea este mare pentru unii cand vad ca ,un club asa unit ca noi,GREEN LAKE,are in cei 4 ani de existenta,cred ca daca nu ma insel aproape 200 de trofee castigate !!!
Noi,membrii clubului,cei noi sau cei vechi,dar in special cei noi,vom putea ajunge in locul VICE-CAMPIONILOR de azi doar prin participarea la cat mai multe concursuri si competitii,caci doar asa putem fii convocati in lotul clubului.Iar daca ne este ingradita participarea la concursuri in numar nelimitat,ni se taie posibilitatea de a intra in atentia selectionerului pentru a fi selectionati in lotul pentru nationale...

Inca o data FELICITARI MAIMUTOI & CO pentru TITLU DE CAMPIONI !!!
SI PT COLEGII mei,VICE-CAMPIONIIII !!!!!!!

Avatar utilizator
gor965
Moderator
Mesaje: 14706
Membru din: Vin Mai 25, 2007 17:04
Puncte: 0
Localitate: Calarasi

Re: Finala CN AGVPS - 26-29 IUNIE 2014

Mesaj de gor965 »

petre iulian scrie: scuze de of topic dar mi-am adus acum aminte si cand am sesizat acest lucru pe alt topic de competitii a fost stearsa postarea mea :oops:
http://www.crapmania.ro/forum/arhiva-f2 ... 32706.html
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!
George Iorga
Imagine

senzor planet
Încuiat

Înapoi la “Campionatul National de Pescuit la Crap”