Desfasurare - Cei mai mari 3 pesti - balta Lazar

Concursuri de crap. Anunturi, regulamente, inscrieri, desfasurare, clasamente, foto, concluzii.

Moderatori: Ivan Petre Paul, odoctee, Irinel Nitu

Încuiat
Avatar utilizator
boilescarp
Mesaje: 38
Membru din: Mie Iun 11, 2014 22:59

Re: Desfasurare - Cei mai mari 3 pesti - balta Lazar

Mesaj de boilescarp »

doru ai fost in vizita la casuta 7 am vr sa vin sa va salut dar m am gandit ca zic colegi de stand ca vr sa fur ceva de la ei si,am renuntat

Avatar utilizator
popescu59
Pescar de competitie
Mesaje: 2432
Membru din: Joi Noi 10, 2011 9:56
Puncte: 0
Localitate: Buc

Re: Desfasurare - Cei mai mari 3 pesti - balta Lazar

Mesaj de popescu59 »

Adevarul adevarat ca au fost citeva probleme foarte foarte mari la acest concurs .

Problemele cele mari au fost 2 .
1- Unei echipe nu ia convenit standul de pescuit facut de organizatori ( findca e normal sa nu iti placa standul daca tu crezi ca trebuia facut altfel, findca asa se procedeaza la concursuri nu iti place cum este facut standul de pescuit incepi sa zbieri si sa reclami ca tu vrei altceva )
2- Unei echipe nu ia convenit ca nu a avut aceleasi condiitii de camapare la fel ca cei de pe fata de la casute ( cel mai grav nu avea curent la locul de pescuit atunci cind a inceput concursul , pina seara s-a rezolvat )

Acestea au fost problemle extrem de grave ale acestui concurs .

La problema nr 1 e simplu organizatorul isi face standurile in functie de cit de bun sau rau este locul de pescuit , la locul cu pricina s-a considerat ca daca se da drumul la pescuit in fata in stuf acel loc va avea 250 m in comparatie cu ceilalti care aveau 50 m, deci ar fi avut avantaj foarte foarte mare fata de ceilalti competitori si atunci ar fi inceput alte discutii mult mai mari.
La problema nr 2 este si mai simplu , nici un organizator nu are obligatia intr-un concurs sa creeze aceleasi conditii pescarilor din concurs , pescarul pescuieste pe locul TRAS DE EL personal in conditiile aflate la fata locului (se stia ca pe coada nu sunt conditii sa ne punem frigiderele pentru bere )
Problema a fost ca cei care au tras pe coada ereau suparati pe EI PERSONAL ca nu au tras la casute , si au gasit de cuvinta ca organizatorul e vinovat pentru asta .

Din aceste 2 motive foarte foarte grave s-a creat atita polemica pentru care ma declar VINOVAT SI IMI CER SCUZE .

Doru in locul tau as lasa ciocu mic , vezi ca esti pozat pe standul 13 cind le faci monturi concurentilor , asa se procedeaza pe la concursurile care mergi tu ca vizitator ?
Adevarul ca i-ai ajutat enorm de mult , au uracat pe podium dupa sfaturile tale de profesor , singura ta problema este ca nu prea pui in practica cea ce tot predai la altii , iar sfaturilr tale au ramas fara rezultat.

sebyy
Mesaje: 277
Membru din: Sâm Oct 16, 2010 13:17
Puncte: 0
Localitate: Iasi

Re: Desfasurare - Cei mai mari 3 pesti - balta Lazar

Mesaj de sebyy »

Domnule Catalin Sebastian dar pe Tancabesti cand cazi pe pontonul plutitor si ai si valuri ai aceleasi conditii ca restul participantilor? Eu ma minunez cand aud ca unul e suparat ca nu a avut curent electric , ca unul nu a avut casuta cu AC si asa mai departe. Banuiesc ca se stia de la inceput ca nu au toate standurile casuta si curent. Organizatorul poate incerca sa multumeasca pe toata lumea dar, dupa cum bine stim, nu va reusi niciodata chestia asta. Ai tras un loc care nu are curent asta e frate acolo pescuiesti, ai tras un stand unde directia de pescuit e la 50m asta e acolo pescuiesti.
In regulamentul concursului nu scrie ca organizatorul ofera casuta si curent tuturor participantilor asa ca nu vad unde e problema. Sigur ca vinovat Nae, care nu avea absolut nicio calitate sa negocieze schimbarea locurilor de pescuit, sa dea directii, sa aduca cabluri de acasa si asa mai departe. AVea cineva o problema o discuta direct cu "ORGANIZATORUL" nu cu Nae.

ionut popescu
Mesaje: 152
Membru din: Mie Apr 04, 2012 21:11

Re: Desfasurare - Cei mai mari 3 pesti - balta Lazar

Mesaj de ionut popescu »

popescu59 scrie:Adevarul adevarat ca au fost citeva probleme foarte foarte mari la acest concurs .

Problemele cele mari au fost 2 .
1- Unei echipe nu ia convenit standul de pescuit facut de organizatori ( findca e normal sa nu iti placa standul daca tu crezi ca trebuia facut altfel, findca asa se procedeaza la concursuri nu iti place cum este facut standul de pescuit incepi sa zbieri si sa reclami ca tu vrei altceva )
2- Unei echipe nu ia convenit ca nu a avut aceleasi condiitii de camapare la fel ca cei de pe fata de la casute ( cel mai grav nu avea curent la locul de pescuit atunci cind a inceput concursul , pina seara s-a rezolvat )

Acestea au fost problemle extrem de grave ale acestui concurs .

La problema nr 1 e simplu organizatorul isi face standurile in functie de cit de bun sau rau este locul de pescuit , la locul cu pricina s-a considerat ca daca se da drumul la pescuit in fata in stuf acel loc va avea 250 m in comparatie cu ceilalti care aveau 50 m, deci ar fi avut avantaj foarte foarte mare fata de ceilalti competitori si atunci ar fi inceput alte discutii mult mai mari.
La problema nr 2 este si mai simplu , nici un organizator nu are obligatia intr-un concurs sa creeze aceleasi conditii pescarilor din concurs , pescarul pescuieste pe locul TRAS DE EL personal in conditiile aflate la fata locului (se stia ca pe coada nu sunt conditii sa ne punem frigiderele pentru bere )
Problema a fost ca cei care au tras pe coada ereau suparati pe EI PERSONAL ca nu au tras la casute , si au gasit de cuvinta ca organizatorul e vinovat pentru asta .

Din aceste 2 motive foarte foarte grave s-a creat atita polemica pentru care ma declar VINOVAT SI IMI CER SCUZE .

Doru in locul tau as lasa ciocu mic , vezi ca esti pozat pe standul 13 cind le faci monturi concurentilor , asa se procedeaza pe la concursurile care mergi tu ca vizitator ?
Adevarul ca i-ai ajutat enorm de mult , au uracat pe podium dupa sfaturile tale de profesor , singura ta problema este ca nu prea pui in practica cea ce tot predai la altii , iar sfaturilr tale au ramas fara rezultat.
Intamplator am vizitat o echipa de la casute si am facut un tur al baltii,pana la festivitatea de premiere.Problemele au fost mai mari decat incerci tu ,Nae,sa le descrii.
1)Echipa care" zbiera" ca nu poate pescui pe malul din fata ei ,nu avea un metru de stuf ,nu 300 cum incerci tu sa descrii pe aici.Cum este posibil ca pe un punct de demarcatie sa pescuiasca 3 echipe,2 pescuiau in V iar a treia,pescuia pe varful acelui V.
Daca tineai cont ca standul 13 care pescuia in fata standului 12 ,avea 150 m de pescuit in stuf pe malul din fata ,de la ponton pana la v-ul respectiv,puteai sa "rupi " de acolo 25-50 m si nu mai exista problema respectiva.
2:Stiai ca echipele de la standul 15 pana la 18 nu au nici o sansa in concursul acesta,unii dintre baietii de acolo chiar te avertizasera sa scoti locurile din concurs.Nu se prindea peste acolo ,oamenii nu au avut nici o sansa.Au stat in soare si au cotizat bani.Oare meritau concurentii,veniti la relaxare un tratament ca cel aplicat de tine?
3)Cred ca era normal ca in calitate de organizator sa treci pe la standurile pescarilor sa porti o discutie cu cei implicati in acest concurs ,sa intrebi oamenii de sanatate.Nu sa ii lasi sa apeleze la arbitrii pentru o intrebare ...............
Tu ai demarcat locurile Nae,tu ai organizat acest concurs si mai ales balta a fost pusa la dispozitie GRATIS.Da ,patronul nu a cerut bani pentru rezervarea baltii.Era vorba si de un vitel la rotisor ,pentru final ,sau un berbecut .Iti trezeste acest lucru o amintire ?Aceste lucruri le-am auzit din gura dansului,deci nu incerca sa ma combati,nu cred ca dansul a mintit sau a avut un interes sa zica asa ceva ,doar de dragul discutiei.
Nae ,nu mai organiza nimic ,tot ce a fost acolo te-a depasit in totalitate.Nu ai pregatirea necesara si mai ales nu stii sa vorbesti cu oamenii.Din punctul meu de vedere ai organizat acest concurs pentru bani ,fara sa tii cont de pescari ,fara sa faci nimic .
Unii au stat la casute la ac si au prins cate un peste cu loc in stand ....in timp ce altii au stat in soare fara sa prinda ceva,fara a avea macar 1 sansa sa se bata in acest concurs.
RUSINE !!!

Avatar utilizator
popescu59
Pescar de competitie
Mesaje: 2432
Membru din: Joi Noi 10, 2011 9:56
Puncte: 0
Localitate: Buc

Re: Desfasurare - Cei mai mari 3 pesti - balta Lazar

Mesaj de popescu59 »

Tu esti unul din cei frustrati de la locul 12 care nu ati facut altceva decit sa va certati in loc sa va vedeti de pescuit .Nu este problema voastra cum se fac standurile , fiecare stand avea intre 60-70 m ,iar standul vostru avea aceasi dimensiune dar in stinga balti , deci nu se putea ca voi sa aveti 250m asa cum ati fi vrut voi. SI UN AMANUNT FOARTE IMPORTANT PE CARE NU IL MAI BAGATI IN SEAMA INTENTIONAT , CIND ATI INCEPUT SA ZBIERATI CA NU VA CONVINE LOCUL AM SPUS SA MERGETI SA PESCUITI PE LOCUL TRAS DE MINE CARE EREA ASA CUM VROIATI VOI DAR NU ATI VRUT NICI ASTA . Ati vrut scandal si atit in rest nu va interesat nimic nici macar sa pescuiti. Daca intradevar va ocupati de pescuit asa cum cere balta suta la suta cistigati acest concurs lejer . Dupa ce ati pris tenul de 10 kg nu ati mai spus ca nu e locul bun NU NU :lol: :lol: Singura voastra problema a fost ca nu v-ati ocupat de pescuit asa cum cere aceasta balta .Ati pescuit cu figuri de bile si mosmoande si ati prins peste pe masura. Nu ati prins peste findca ati fost nepregatiti pentru acreasta balta nu din vina locului de pescuit .Scopul vostru a fost sa denigrati balta findca solutii au fost si vi s-a oferit dar scopul vostru a fost sa faceti SCANDAL si atit .
In rest problema cu banii cu vitelul la care visati voi nu e decit can can ieftin .
Cind mergeti la alte concursuri aveti in vedere sa pescuiti nu sa faceti ordine pe balta , si veti vedea ca veti avea si rezultate.

Pentru mine acest subiect este INCHIS , am cerut scuze pentru greselile facute la acest concurs.

Avatar utilizator
gabi1
Veteran
Mesaje: 4787
Membru din: Joi Sep 16, 2010 19:23
Puncte: 0
Localitate: Gura Oborului

Re: Desfasurare - Cei mai mari 3 pesti - balta Lazar

Mesaj de gabi1 »

am cerut scuze pentru greselile facute la acest concurs.
Nu fi trist, la tine este in firea lucrurilor sa fii confuz. Data viitoare poate apropii pamantul de luna... :wink:
"Azi oamenii cunosc preţul fiecărui obiect si valoarea nici unuia."
"Nu refuza ajutorul imbecililor; pentru a rămâne sus iți trebuie unanimitate". :-)

Iacob Cristian
Mesaje: 369
Membru din: Lun Apr 23, 2012 16:33
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Desfasurare - Cei mai mari 3 pesti - balta Lazar

Mesaj de Iacob Cristian »

popescu59 scrie:Tu esti unul din cei frustrati de la locul 12 care nu ati facut altceva decit sa va certati in loc sa va vedeti de pescuit .Nu este problema voastra cum se fac standurile , fiecare stand avea intre 60-70 m ,iar standul vostru avea aceasi dimensiune dar in stinga balti , deci nu se putea ca voi sa aveti 250m asa cum ati fi vrut voi. SI UN AMANUNT FOARTE IMPORTANT PE CARE NU IL MAI BAGATI IN SEAMA INTENTIONAT , CIND ATI INCEPUT SA ZBIERATI CA NU VA CONVINE LOCUL AM SPUS SA MERGETI SA PESCUITI PE LOCUL TRAS DE MINE CARE EREA ASA CUM VROIATI VOI DAR NU ATI VRUT NICI ASTA . Ati vrut scandal si atit in rest nu va interesat nimic nici macar sa pescuiti. Daca intradevar va ocupati de pescuit asa cum cere balta suta la suta cistigati acest concurs lejer . Dupa ce ati pris tenul de 10 kg nu ati mai spus ca nu e locul bun NU NU :lol: :lol: Singura voastra problema a fost ca nu v-ati ocupat de pescuit asa cum cere aceasta balta .Ati pescuit cu figuri de bile si mosmoande si ati prins peste pe masura. Nu ati prins peste findca ati fost nepregatiti pentru acreasta balta nu din vina locului de pescuit .Scopul vostru a fost sa denigrati balta findca solutii au fost si vi s-a oferit dar scopul vostru a fost sa faceti SCANDAL si atit .
In rest problema cu banii cu vitelul la care visati voi nu e decit can can ieftin .
Cind mergeti la alte concursuri aveti in vedere sa pescuiti nu sa faceti ordine pe balta , si veti vedea ca veti avea si rezultate.

Pentru mine acest subiect este INCHIS , am cerut scuze pentru greselile facute la acest concurs.
Ti-am zis ce am avut de zis ,am incetat sa iti mai raspundem la provocari si la obraznicii.Vad ca tot o tii langa cu noi ,ca nu am pescuit cum trebuie ,ca am vrut 300-500 -1000 metri.Scopul nostru nu a fost niciodata sa denigram balta ,chiar am precizat ca e o locatie superba,am multumit conducerii pentru primire....
Ti-am mai zis si iti repet :CAND TU AI AJUNS SA DAI SFATURI LA PESCUIT ,CA UN ADEVARAT PROFESOR ,NOI TREBUIE SA NE APUCAM DE ZARURI.
NU MAI FACE NICI O REFERIRE LA NOI ,NU MAI FII OBRAZNIC,NOI AM INCETAT SA BAGAM IN SEAMA UN NEICA NIMENI !!!
ps:si asa te-am bagat prea mult in seama.

Avatar utilizator
popescu59
Pescar de competitie
Mesaje: 2432
Membru din: Joi Noi 10, 2011 9:56
Puncte: 0
Localitate: Buc

Re: Desfasurare - Cei mai mari 3 pesti - balta Lazar

Mesaj de popescu59 »

Nu ai ce sa imi zici tu mie , am aflat scopul vizitei voastre pe balta LAZAR , nu ati dorit decit scandal si denigrarea acestei balti. La obiectia voastra vi s-au oferit alte alternative dar nu ati dorit nimic scopul vostru a fost SCANDALUL si atit. Sa nu mai luam in calcul AMENINTARILE IN GURA MARE CA TU ESTI DE LA CLUBUL SENZOR si o sa vad eu ce am sa patesc findca v-am facut standul de pescuit cum am vrut eu . Am 6 martori care pot confirma oricind cum ai amenintat cu, clubul Senzor . Imi pare rau ca sunt admise asemena persoane intr-un club atit de renumit .Dupa afirmatia mincinoasa a colegului tau ca dl Sebi ia spus personal ca nu s-a luat nici o taxa pentru acest concurs ati spus totul . Dl Sebi personal il roaga pe cel care a scris asemnea magarie sa il contacteze si sa ii spuna cind a declarat dl Sebi ca pentru concurs taxa a fost 0 si cind s-a promis vitel la protap cum este scris mai sus. Ati mincat un rahat foarte mare si ati bagat in acest rahat pe cine nu trebuia .Dupa aceasta afirmatie s-a vazut clar scopul vostru la acest concurs adica provocarea de scandal si denigrarea balti Lazar .
Pentru cei care doresc sa se convinga de adevar despre taxa balti de la acest concurs dl Sebi poate fi contactat si intrebat dupa care va veti convinge ca nu s-a dorit decit provocarea unui scandal din partea echipei de pe locul 12.

Iacob Cristian
Mesaje: 369
Membru din: Lun Apr 23, 2012 16:33
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Desfasurare - Cei mai mari 3 pesti - balta Lazar

Mesaj de Iacob Cristian »

popescu59 scrie:Nu ai ce sa imi zici tu mie , am aflat scopul vizitei voastre pe balta LAZAR , nu ati dorit decit scandal si denigrarea acestei balti. La obiectia voastra vi s-au oferit alte alternative dar nu ati dorit nimic scopul vostru a fost SCANDALUL si atit. Sa nu mai luam in calcul AMENINTARILE IN GURA MARE CA TU ESTI DE LA CLUBUL SENZOR si o sa vad eu ce am sa patesc findca v-am facut standul de pescuit cum am vrut eu . Am 6 martori care pot confirma oricind cum ai amenintat cu, clubul Senzor . Imi pare rau ca sunt admise asemena persoane intr-un club atit de renumit .Dupa afirmatia mincinoasa a colegului tau ca dl Sebi ia spus personal ca nu s-a luat nici o taxa pentru acest concurs ati spus totul . Dl Sebi personal il roaga pe cel care a scris asemnea magarie sa il contacteze si sa ii spuna cind a declarat dl Sebi ca pentru concurs taxa a fost 0 si cind s-a promis vitel la protap cum este scris mai sus. Ati mincat un rahat foarte mare si ati bagat in acest rahat pe cine nu trebuia .Dupa aceasta afirmatie s-a vazut clar scopul vostru la acest concurs adica provocarea de scandal si denigrarea balti Lazar .
Pentru cei care doresc sa se convinga de adevar despre taxa balti de la acest concurs dl Sebi poate fi contactat si intrebat dupa care va veti convinge ca nu s-a dorit decit provocarea unui scandal din partea echipei de pe locul 12.
Bai mascariciule vad ca tot ai ce ai cu noi .Tot tu ne iei la bastoane ??? Esti de o obraznicie iesita din comun si MINTI mai mult ca un copil de scoala.
Ma uit la postarile tale si ma minunez cate aberatii poti scrie .I-am multumit domnului Sebi ,nu stiu de unde si pana unde aruci cu vorbe asa usor.Rahat ai mancat tu si mananci in continuare .
Uite cum ai ajuns tu sa ne mascaresti ca am avut tupeul sa vrei sa pescuim ca toti ceilalti .Bai mascariciule ne f...i tu pe banii nostrii si pe urma tot tu urli .
MINCINOSULE cum poti sa zici ca am cerut vitei la protap ?Cum poti debita asa ceva ?
Esti o persoana cu 2 fete,m-am lamurit de caracterul tau de 2 bani .
Asa ai facut si cu ceilalti care nu au fost de acord cu aberatiile tale ,ai incercat sa le arati tu ca urland ,ii pui cu botul pe labe.
Inainte de pecuit suntem oameni ,dar sincer tu nu faci parte din aceasta categorie.

Avatar utilizator
popescu59
Pescar de competitie
Mesaje: 2432
Membru din: Joi Noi 10, 2011 9:56
Puncte: 0
Localitate: Buc

Re: Desfasurare - Cei mai mari 3 pesti - balta Lazar

Mesaj de popescu59 »

Sincer o spun prin comportamentul tau si prin iesirile tale ai facut clubul SENZOR de ris . Eu te-as exclude in scunda 2 din acest club esti o mare rusine , mai ales cind bagi in discutiile tale clubul din care faci parte .
Sa nu mai vorbim ca in materie de concurs esti afon , atita timp cit tu contesti un loc de pescuit ai spus tot . Ce ar fi trebuit concurentii de la alte concursuri pe alte balti in care au pierdut zeci poate sute de monturi ? S-au cind nu le-a convenit locul tras ? Ce ar fi trebuit sa faca ? SCANDAL cum ai facut tu ???
Nu nu e foarte simplu sa faci ce ai de facut tu ,normal pescuiesti lupti sa demonstrezi chiar daca locul nu este pe placul tau si automat nu mai mergi la concursuri organizate acolo. Simplu ca buna ziua .Nu zbieri in gura mare si injuri ca la usa cortului ca ala care a facut locul ala e un prost nu nu . Si dupa 3 zile de concurs zbieri pe toata balta ca tu esti de la clubul SENZOR si o sa vad eu ce o sa patesc :lol: :lol: :lol: Inca o data ESTI O RUSINE PENTRU CLUBUL SENZOR .
Dupa ce ai zbierat in gura mare TI-AM OFERIT LOCUL MEU CARE EREA CUM AI FI DORIT TU dar ai refuzat findca stiai ca locul tras de tine este cel mai bun de pe balta LAZAR . Cind ai vazut ca ai prins peste de 10 kg nu ai mai ZBIERAT , ai crezut ca, cu mosmoandele tale vei rupe inima tirgului dar uite ca nu a fost asa si dupa 3 zile in care ai pescuit pe acel loc ai inceput din nou scandalul ZBIERIND CIT TE TINEA GURA CA TU ESTI DE LA CLUBUL SENZOR SI O SA VAD EU :lol: :lol: :lol: Am vazut esti o RUSINE PENTRU CLUBUL SENZOR SI TE-AS EXCLUDE IMEDIAT DIN ACEST CLUB.
Nereusita ta se datoreaza nu locului de pescuit NU NU ,locul este nr1 pe LAZAR , nereusita ta se datoreaza abordarii gresite a partidei de pescuit .
Asta este purul adevar si nimic mai mult .

senzor planet
Încuiat

Înapoi la “Concursuri de Pescuit”