Desfasurare Cupa Internationala a Romaniei-SARULESTI

Concursuri de crap. Anunturi, regulamente, inscrieri, desfasurare, clasamente, foto, concluzii.

Moderatori: Ivan Petre Paul, odoctee, Irinel Nitu

Scrie răspuns
iorgos
Mesaje: 61
Membru din: Mie Noi 22, 2006 13:01

Re: Desfasurare Cupa Internationala a Romaniei-SARULESTI

Mesaj de iorgos »

Dl Dan Badircea i-mi place cum ai pus problema,si cred ca vrei parerea mea.
Eu cred ca scoicarul nu trebuia punctat cum nu sa luat in consiterare anul trecut in toamna.
Pentru cite romaneste stiu varietatile crapului inseamna oglinda si piele,si captura trebuia sa o cistige standul 21.
Din moment care sa luat in considerare scoicarul care pentru mine este o varietate amurului trebuia luat si fitofagul
ca varietate crapului.Stiu ca poate gresesc cu varietatile dar asa am pescuit toate concursuri pina acuma,crap,oglinda,piele,si sa permis la citeva
concursuri puncarea amurului.
Scoicarul nu trebuia punctat,daca cumva castigatori au pescuit 4 sau 5 oameni trebuia reclamati de citre noi si avertizati de catre albitri
Dar castigatori nu au fost reclamati,si scoicarul a puntat,si parerea mea este ca trebuia sa se puncteze si fitifagul asta.
Sa stii ca ma bucur mai mult cu un locul 4 sau 5 corect de cit cu un 3 cu probleme.
Eu am muncit foarte mult imbreuna cu colegi mei ptr 407kg si mam bucurat de locul 3 nestiind ce sa intaplat,cred ca trebuia sa faceti contestatia in
fata locului.

cimpoieru razvan
Mesaje: 80
Membru din: Sâm Sep 27, 2008 10:30

Re: Desfasurare Cupa Internationala a Romaniei-SARULESTI

Mesaj de cimpoieru razvan »

domnul din poze se numeste cumva turturel si locuieste in ghencea ? pescuia in trecut pe facau ? :roll:

scuze de abaterea de la discutia interesanta purtata.

Avatar utilizator
Dan Badarcea
Mesaje: 881
Membru din: Lun Mai 19, 2008 11:19
Puncte: 0
Localitate: bucuresti
Contact:

Re: Desfasurare Cupa Internationala a Romaniei-SARULESTI

Mesaj de Dan Badarcea »

depinde din care fotografii razvane. daca e vorba de primele sigur nu. :lol: :lol:
Ovidius Constanta

Avatar utilizator
Dan Badarcea
Mesaje: 881
Membru din: Lun Mai 19, 2008 11:19
Puncte: 0
Localitate: bucuresti
Contact:

Re: Desfasurare Cupa Internationala a Romaniei-SARULESTI

Mesaj de Dan Badarcea »

d-le iorgos multumesc pentru parerea dumneavoastra. acelasi lucru spun si eu,la concursuri ar trebuii sa puncteze numai crapul comun,oglinda si crapul golas. intorcindu-ma la acest concurs trebuie sa va spun ca nu noi jucatorii(pescarii)trebuie sa facem contestatii pentru ce se intimpla in alte standuri(daca s-a intamplat ceva) ci cei care sunt platiti se se respecte regulamentul(arbitrii).pentru ca noi nu avem de unde sa stim,nu avem timp,noi trebuie doar sa pescuim cum ne pricepem mai bine pentru a avea rezultate.intradevar anul trecut scoicarul italienilor nu a punctat la captura dar a punctat la cantitate,si cum captura o aveau tot lituanienii si italienii oricum erau pe locul 1 organizatorii au facut din nou ce stiu ei mai bine.si-au incalcat propriul regulament. asa s-a intimplat si anul asta.punctul patru din regulament scrie clar(crapul si varietatile sale). si cum nici organizatorii ,nici arbitrii nu stiu (sau n-au vrut sa stie)toate varietatile crapului noi ce putem spune? ca la sarulesti regula este ca nu exista nici o regula. sa stiti ca si noi am muncit foarte mult la concursul asta,nu am asteptat sa sara pestele pe mal.dar cind vezi ca de munca ta isi bat joc unii oameni(daca-i poti numii asa) iti vine lehamite. da intradevar ma bucur pentru rezultatul nostru din acest concurs. pentru ca stiu ca am jucat corect. oricum toti care au ochi sa vada stiu adevaratii cistigatori. restul e cancan.
asa ca stimati pescari nu ratati nici un concurs la sarulesti! :lol: :lol: :lol:
Ovidius Constanta

felix brasov
Mesaje: 29
Membru din: Mie Feb 25, 2009 16:44

Re: Desfasurare Cupa Internationala a Romaniei-SARULESTI

Mesaj de felix brasov »

am si eu o rugaminte rog unditari sa se aptina din comentari si sa lasam pescari de crap sa si spuna punctul de vedere referitor la concursul de la sarulesti :D :D :D :D :!: :!:

Avatar utilizator
Saky
Mesaje: 872
Membru din: Mar Apr 01, 2008 0:10
Puncte: 0
Localitate: ARAD

Re: Desfasurare Cupa Internationala a Romaniei-SARULESTI

Mesaj de Saky »

iorgos scrie:Dl Dan Badircea i-mi place cum ai pus problema,si cred ca vrei parerea mea.
Eu cred ca scoicarul nu trebuia punctat cum nu sa luat in consiterare anul trecut in toamna.
Pentru cite romaneste stiu varietatile crapului inseamna oglinda si piele,si captura trebuia sa o cistige standul 21.
Din moment care sa luat in considerare scoicarul care pentru mine este o varietate amurului trebuia luat si fitofagul
ca varietate crapului.Stiu ca poate gresesc cu varietatile dar asa am pescuit toate concursuri pina acuma,crap,oglinda,piele,si sa permis la citeva
concursuri puncarea amurului.
Scoicarul nu trebuia punctat,daca cumva castigatori au pescuit 4 sau 5 oameni trebuia reclamati de citre noi si avertizati de catre albitri
Dar castigatori nu au fost reclamati,si scoicarul a puntat,si parerea mea este ca trebuia sa se puncteze si fitifagul asta.
Sa stii ca ma bucur mai mult cu un locul 4 sau 5 corect de cit cu un 3 cu probleme.
Eu am muncit foarte mult imbreuna cu colegi mei ptr 407kg si mam bucurat de locul 3 nestiind ce sa intaplat,cred ca trebuia sa faceti contestatia in
fata locului.

@ Iorgos

Tu cand ai fost cu noi in Ungaria la concurs a trebuit sa faci ture pe balta ca sa verifici concurentii daca nu incalca regulamentul ????????
NU !!!! treaba ta a fost sa pescuiesti cat mai bine si sa iti vezi de treaba in stand.
odata ce platesti 2000 de euroi ai pretentia ca arbitrii sa faca treaba asta in locul tau si sa nu iti bati capul ca s ar putea sa fi F........T !!!!



Chiar daca regulamentul a fost gandit ''prost'' trebuia sa se tina cont de el si nu erau probleme,
sa punctat scoicarul,trebuia sa se puncteze si Busa aia de 36 kg.
sa trecut in regulament 3 cu drepturi depline ?trebuia sa fie 3 in stand nu 16

ps

Eu nu cred ca o sa mai particip la vreun concurs de pe la noi !!
am invitatie la Dynamite Baits World Carp Cup 7-14 Iunie concurs de 7 zile.(taxa 1000 e si esti tratat ca un rege)
dupa aia Cupa Max Nollert(Imperial Baits) in Iulie(taxa 350 e si esti tratat ca un print)
si cireasa de pe tort Madine WCC.(unde o sa il arunc in apa pe arbitrul ala grasut daca nu imi trimite pozele) :oops:

Avatar utilizator
Sionut
Mesaje: 963
Membru din: Joi Dec 11, 2008 22:15
Puncte: 0
Localitate: Popesti

Re: Desfasurare Cupa Internationala a Romaniei-SARULESTI

Mesaj de Sionut »

poate un moderator sa modifice rezolutia pozelor ... se incarca groaznic de greu si-mi merge bine netul.
Daca nu stie cum, ii stau pe privat la dispozitie. merci
CS APS

Avatar utilizator
Pro Team
Mesaje: 264
Membru din: Mar Mar 25, 2008 12:58
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Desfasurare Cupa Internationala a Romaniei-SARULESTI

Mesaj de Pro Team »

Salut Dragos
poate imi faci si mie rost de niste zooplancton si fitoplancton ca o sa am nevoie la Hobaia :wink:
Ce mai faci? imi pare rau ca ai pierdut podiumul la mustata , poate data viitoare .
La Hobaia nu te bagi?
Manitiu Razvan
PRO
Team®[/b]

Avatar utilizator
DragosNistor
Mesaje: 105
Membru din: Sâm Mar 22, 2008 11:17
Puncte: 0
Localitate: Pitesti

Re: Desfasurare Cupa Internationala a Romaniei-SARULESTI

Mesaj de DragosNistor »

Pro Team scrie:Salut Dragos
poate imi faci si mie rost de niste zooplancton si fitoplancton ca o sa am nevoie la Hobaia :wink:
Ce mai faci? imi pare rau ca ai pierdut podiumul la mustata , poate data viitoare .
La Hobaia nu te bagi?
:lol: :lol: Salut. La Hobaia doar la calificari. Cand nu puncteaza tenul. E o specie cu care eu si colegul nu prea ne impacam. :mrgreen:
Si inca invat cum sa fac sa prind peste mic. Suntem deficitari la capitolul asta. :oops: :oops:
Daca se puncta conform regulamentului eram pe podium. Si vorba lui Sakal, nu ne interesau banii ci cupele alea ieftine :lol: :lol:
Catch and release! lasati si pe altii sa se bucure

Avatar utilizator
cornelserbu
Veteran
Mesaje: 4167
Membru din: Dum Oct 16, 2005 19:01
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Desfasurare Cupa Internationala a Romaniei-SARULESTI

Mesaj de cornelserbu »

dragos, vezi ca la hobaia au cam inceput sa manance dulapiorii, asa ca fiti pe faza... :D
Cornel Serbu
Friends Carp Team

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Concursuri de Pescuit”