De ce au nevoie pescarii de FRPS ?

Aici putem discuta sau dezbate orice legat de pescuit.

Moderatori: Alin Galbenu, mariosilaghi, Bogdan Zaharia, odoctee

Scrie răspuns
Avatar utilizator
Cristi Y
pescar de competitie
Mesaje: 2597
Membru din: Mar Ian 11, 2005 22:33

Re: De ce au nevoie pescarii de FRPS ?

Mesaj de Cristi Y »

andrei vladeanu scrie:daca cips se putea prezenta ca "privatul bau bau ltd" nu pleca mondialul din Romania...
era prea mult pentru ei sa se chinuie sa dovedesca ceva ...CUI ?? unei himere care le trimite petitii amenintatoare ??? pur si simplu evita nucleele conflictuale , ca orice occidentali dealtfel

daca intr-adevar erau impresionati de rigurozitatea si legalitatea federatiei , i-ar fi afiliat la congresul din aprilie , dar asa cum bine ai vazut le-a dat cu flit
CAPUL PLECAT SABIA IL TAIE

Avatar utilizator
andrei vladeanu
Veteran
Mesaje: 5808
Membru din: Lun Ian 10, 2005 11:10
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: De ce au nevoie pescarii de FRPS ?

Mesaj de andrei vladeanu »

cornelserbu scrie: iat tu cu popescu si cu vladeanu ati facut ce ati facut si ati anulat cm din Romania probabil mai putin legal si mai mult cu pumnul in gura…motiv pentru care veti fi adulati pe veci de pescari
p'asta parca o lamurisem.

oricum am mai ridicat problema, poate nu ai vazut.

nu-i nimic, te intreb si aici.

dupa data de 9 ianuarie 2014 cand s-a semnat si trimis la cips intelegerea celor 3 parti (agvps, federatie, rig), iar cipsul a (re)confirmat tara noastra ca organizatoare, ce au facut vladenu si pangica sa anuleze mondialu'?
The One Team

Val
Pescar de competitie
Mesaje: 2278
Membru din: Mie Mai 05, 2010 20:49

Re: De ce au nevoie pescarii de FRPS ?

Mesaj de Val »

Cristi Y scrie:
Val scrie: ca daca , fara mishto sau la gluma , te aveau poe tine ca jurist faceai ceva legal si prin instanta sa ii priptejezi pe AGVPS ....
nu sunt adeptul protectiei agvps si nici sustinatorul lor , u cred ca au nici un merit inafara de afilierea la cips

Val scrie:NU exista ...dar unde scrie in acel cacat de statut aprobat de MTS ca are obligatia sa il faca in fiecare an

in schimb exista in acel statut obligatia sa-si respecte programul stbilit , program anuntat si aprobat in primavara acestui an ... cu documente si mai exista multe obligativitati pe care federatia de la alba nu le-a indeplinit
Mai Cristi mie mi s-au strepezit dintii facind analiza statului AGVPS ...si am vazut o multime de nereguli . Daca stii ca asa se spune la Statut la Federatie si poti reclama ceva , fa-o dragul meu ...dau nu aici ... pe Forum e un rahat ... Intrebarea mea inituiala era de ce acele cluburi care au CIS si conform legislatiei ACTUALE si in executie . nu se dezmint de MTS .....si de latura sportiva ...si sa devina asociatii afiliate la AGVPS , titular de FIPS la acest moment ? NU iti pare un soi de slabiciune si un soi de joaca la 2 capete ? Printr-un compromis legal existam in fenomen , dar las-o asa , ca cine stie ce se intimpla ? Nu vezi ca maxima denigrare a lui Popescu in afara scrierilor tale ar fi retragerea cluburilor sportive din fenomen , ca un gest de fronda ....pentru ca nu isi doresc analize medicale, taxe de transfer , cotizatii anuale ( era sa scriu anale ))))))))))) , samd ... Bai , daca este clar ca AGVPS prin MInisterul Agriculturii ne reprezinta si are CIPS ....de ce mai tinem CIS-ul la cluburi ? Doar ca sa am eu , Andrei si Cristi de ce nu injura , sa va faca voua placere ?
Ultima oară modificat Vin Aug 22, 2014 21:17 de către Val, modificat de 3 ori în total.

Val
Pescar de competitie
Mesaje: 2278
Membru din: Mie Mai 05, 2010 20:49

Re: De ce au nevoie pescarii de FRPS ?

Mesaj de Val »

cornelserbu scrie:valerica, discutiile cu tine sunt in general obositoare…te hazardezi in a face afirmatii sustinute de argumente puerile, de exemple care n-au nimic in comun cu situatia din pescuit, intr-un cuvant, esti total lipsit de credibilitate pentru ca lumea nu mai pune demult botul la ineptia cu “legalitatea” pe care o trambiteaza mascariciul de la alba si pe care tu ai luat-o de buna.
si ca sa ma scutesti de o polologie cu legea si cu legalul, afla ca ovidius s-a dus in portugalia legal, carp united se va duce in italia tot legal, iat tu cu popescu si cu vladeanu ati facut ce ati facut si ati anulat cm din Romania probabil mai putin legal si mai mult cu pumnul in gura…motiv pentru care veti fi adulati pe veci de pescari
in consecinta, afla, dragul meu, ca atata timp cat agvps este afiliata la fips, cluburile vor face ceva pe mts si isi vor baga altceva in frps…situatie reala care indrazneste sa nu ia in seama palavrageala a doar trei oameni care incearca sa se pise contra vantului
si eu la randul meu sunt convins ca daca reusesti sa intelegi ce ti-am spus acum, vei incheia aceasta discutie fara rost.
Bai tu ori esti prea batrin , ori nu citesti .... mai lasa-ma ....iti dau eu ochelarii daca nu mai vezi cuvintele ...

Avatar utilizator
andrei vladeanu
Veteran
Mesaje: 5808
Membru din: Lun Ian 10, 2005 11:10
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: De ce au nevoie pescarii de FRPS ?

Mesaj de andrei vladeanu »

Cristi Y scrie:
andrei vladeanu scrie:daca cips se putea prezenta ca "privatul bau bau ltd" nu pleca mondialul din Romania...
era prea mult pentru ei sa se chinuie sa dovedesca ceva ...CUI ?? unei himere care le trimite petitii amenintatoare ??? pur si simplu evita nucleele conflictuale , ca orice occidentali dealtfel

daca intr-adevar erau impresionati de rigurozitatea si legalitatea federatiei , i-ar fi afiliat la congresul din aprilie , dar asa cum bine ai vazut le-a dat cu flit

nu stiu ce nuclee conflictuale a vrut sa evite cipsu', dar stiu ca a cerut pana la o data limita un protocol intre 3 parti, care s-a facut, semnat, tradus si trimis.

apoi Romania a fost (re) confirmata ca tara organizatoare.
The One Team

Avatar utilizator
cornelserbu
Veteran
Mesaje: 4167
Membru din: Dum Oct 16, 2005 19:01
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: De ce au nevoie pescarii de FRPS ?

Mesaj de cornelserbu »

andrei vladeanu scrie: ce au facut vladenu si pangica sa anuleze mondialu'?
probabil nimic la vedere, dar cine stie ce l-ati invatat p'ala sa faca ?!?
faptul ca ati sarit la gatul lui cristi cand ati aflat ca se implica, spune multe...
Cornel Serbu
Friends Carp Team

Avatar utilizator
gabi1
Veteran
Mesaje: 4787
Membru din: Joi Sep 16, 2010 19:23
Puncte: 0
Localitate: Gura Oborului

Re: De ce au nevoie pescarii de FRPS ?

Mesaj de gabi1 »

@Pangica,Dl Cornel insinueaza ca te impiedici in sofisme. :D
"Azi oamenii cunosc preţul fiecărui obiect si valoarea nici unuia."
"Nu refuza ajutorul imbecililor; pentru a rămâne sus iți trebuie unanimitate". :-)

Val
Pescar de competitie
Mesaje: 2278
Membru din: Mie Mai 05, 2010 20:49

Re: De ce au nevoie pescarii de FRPS ?

Mesaj de Val »

cornelserbu scrie:
andrei vladeanu scrie: ce au facut vladenu si pangica sa anuleze mondialu'?
probabil nimic la vedere, dar cine stie ce l-ati invatat p'ala sa faca ?!?
faptul ca ati sarit la gatul lui cristi cand ati aflat ca se implica, spune multe...
Te bagi mereu si scrii in virtutea varstei ... las-o asa ! Nu sti nimic ! Si nici macar nu citesti ...Lasa-ma Cornele ...te respect , dar sunt satul de tine ..

Avatar utilizator
cornelserbu
Veteran
Mesaje: 4167
Membru din: Dum Oct 16, 2005 19:01
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: De ce au nevoie pescarii de FRPS ?

Mesaj de cornelserbu »

Val scrie:Bai tu ori esti prea batrin , ori nu citesti .... mai lasa-ma ....iti dau eu ochelarii daca nu mai vezi cuvintele ...
e clar, n-ai inteles nimic...tine-ti ochelarii, sunt de cal :wink:
Cornel Serbu
Friends Carp Team

Avatar utilizator
andrei vladeanu
Veteran
Mesaje: 5808
Membru din: Lun Ian 10, 2005 11:10
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: De ce au nevoie pescarii de FRPS ?

Mesaj de andrei vladeanu »

cornelserbu scrie:
andrei vladeanu scrie: ce au facut vladenu si pangica sa anuleze mondialu'?
probabil nimic la vedere, dar cine stie ce l-ati invatat p'ala sa faca ?!?
faptul ca ati sarit la gatul lui cristi cand ati aflat ca se implica, spune multe...
argumente zdrobitoare.
noapte buna!
The One Team

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Discutii Generale despre Pescuit”