De ce au nevoie pescarii de FRPS ?

Aici putem discuta sau dezbate orice legat de pescuit.

Moderatori: Alin Galbenu, mariosilaghi, Bogdan Zaharia, odoctee

Scrie răspuns
Avatar utilizator
cornelserbu
Veteran
Mesaje: 4167
Membru din: Dum Oct 16, 2005 19:01
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: De ce au nevoie pescarii de FRPS ?

Mesaj de cornelserbu »

andrei vladeanu scrie:cu ce rezolva respectiva factura din 2011 problemele pescuitului crapist de competitie din 2014?
dar felul cum s-a afiliat ovidus la agvps, crezi ca rezolva in vre-un fel problemele pescuitului crapist de competitie ???
dar hai sa-ti spun eu, pentru ca vali vesa, asa cum am anticipat, nu-ti va raspunde
clubul ovidius s-a afiliat la lrc, iar aceasta era deja afiliata la agvps...sigur exista si hartii in sensul asta, dar nu vad de ce ti le-ar arata tie cineva...cam nasol cand ti se raspunde cu aceeasi moneda, nu ???
Cornel Serbu
Friends Carp Team

Avatar utilizator
andrei vladeanu
Veteran
Mesaje: 5808
Membru din: Lun Ian 10, 2005 11:10
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: De ce au nevoie pescarii de FRPS ?

Mesaj de andrei vladeanu »

cornelserbu scrie:
andrei vladeanu scrie:cu ce rezolva respectiva factura din 2011 problemele pescuitului crapist de competitie din 2014?
dar felul cum s-a afiliat ovidus la agvps, crezi ca rezolva in vre-un fel problemele pescuitului crapist de competitie ???
da. problema face parte din actualitate si eu cred ca rezolva.
cornelserbu scrie:dar hai sa-ti spun eu, pentru ca vali vesa, asa cum am anticipat, nu-ti va raspunde
clubul ovidius s-a afiliat la lrc, iar aceasta era deja afiliata la agvps...sigur exista si hartii in sensul asta, dar nu vad de ce ti le-ar arata tie cineva...cam nasol cand ti se raspunde cu aceeasi moneda, nu ???
este liber sa raspunda sau nu, cu ce moneda doreste.
personal nu cred ca exista nimic...
The One Team

Val
Pescar de competitie
Mesaje: 2278
Membru din: Mie Mai 05, 2010 20:49

Re: De ce au nevoie pescarii de FRPS ?

Mesaj de Val »

cornelserbu scrie:
andrei vladeanu scrie:cu ce rezolva respectiva factura din 2011 problemele pescuitului crapist de competitie din 2014?
dar felul cum s-a afiliat ovidus la agvps, crezi ca rezolva in vre-un fel problemele pescuitului crapist de competitie ???
dar hai sa-ti spun eu, pentru ca vali vesa, asa cum am anticipat, nu-ti va raspunde
clubul ovidius s-a afiliat la lrc, iar aceasta era deja afiliata la agvps...sigur exista si hartii in sensul asta, dar nu vad de ce ti le-ar arata tie cineva...cam nasol cand ti se raspunde cu aceeasi moneda, nu ???
Cornele era vorba de egala masura pentru toate partile ...... asta poti sa o accepti ? Sincer mi se falfaie cum s-a afiliat Ovidius , dar sunt convins ca in afara pesemne a unei hartii de adeziune , nu exista nimic ... Si daca stii ca asa este si repet Vali e baiet destept si stie ce e legal si ce nu .. de ce ma faci vilva aiurea cu APCR ? Sa dovedesti ce ? Ca totul e haos si ca baietii se descurca ... :twisted: NU raspunde ca nu are ce raspunde ...
Gata pentru seara asta ca a inceput Argentina - Africa de Sud la rugby ..
Ultima oară modificat Sâm Aug 23, 2014 22:47 de către Val, modificat 1 dată în total.

Stefan Popescu
pescar de competitie
Mesaje: 1786
Membru din: Joi Iun 07, 2012 12:14

Re: De ce au nevoie pescarii de FRPS ?

Mesaj de Stefan Popescu »

Oare ce se va întâmpla când AGVPSR nu va mai fi? Pe unde vor merge puișorii? Pe la uniune? Care uniune?

Avatar utilizator
cornelserbu
Veteran
Mesaje: 4167
Membru din: Dum Oct 16, 2005 19:01
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: De ce au nevoie pescarii de FRPS ?

Mesaj de cornelserbu »

andrei vladeanu scrie:personal nu cred ca exista nimic...
personal stiu ca exista...

@ val
nu mai am nimic cu apcr.
6-3 pentru sud-americani...ha!
Cornel Serbu
Friends Carp Team

Anti FRPS
Mesaje: 434
Membru din: Dum Feb 19, 2012 14:36

Re: De ce au nevoie pescarii de FRPS ?

Mesaj de Anti FRPS »

Mintea ta nu are cum să priceapă rolul ANPA. Pentru că ignoranța la tine nu are margini. ANPA este administratorul resurselor acvatice vii, nu a pescuitului sportiv. Iar relația instituțională între asociații și ea (stabilită prin lege), se referă doar la programe de actiuni și proiecte comune pentru protejarea și conservarea resurselor acvatice vii.
Atât și nimic mai mult. Administrarea pescuitului sportiv este o chestiune privată și este stabilită prin lege. dar se pare că legea în țara asta este facultativă. Numai pentru unii. Dar se pare că a trecut vremea aia și acum se face ordine. Din păcate ordinea trebuie făcută de instanțele de judecată, nu de dei care sunt chemați să respecte legile.
Ia și notează ce atribuții are ANPA:
OUG 23/2008
CAPITOLUL II
Organizarea şi administrarea sectorului pescăresc
Art. 4
(3) Agenţia Naţională pentru Pescuit şi Acvacultură are următoarele atribuţii principale:
a) administrează resursele acvatice vii din habitatele piscicole naturale ale României, cu excepţia celor din Rezervaţia Biosferei Delta Dunării", care sunt administrate de Administraţia Rezervaţiei Biosferei Delta Dunării, în colaborare cu autorităţile administraţiei publice locale din Rezervaţia Biosferei Delta Dunării, în condiţiile legii;
b) privatizează societăţile comerciale cu profil piscicol şi amenajările piscicole pe care le are în portofoliu, în conformitate cu prevederile legale cu privire la privatizare, inclusiv prin negociere directă cu titularii contractelor de închiriere, asociere, concesionare, arendare; vânzarea amenajărilor piscicole se poate efectua în condiţiile prezentei ordonanţe de urgenţă prin contracte de vânzare-cumpărare şi contracte de leasing;
c) concesionează terenurile, cu excepţia celor de pe teritoriul Rezervaţiei Biosferei Delta Dunării", pe care sunt amplasate amenajările piscicole, precum şi alte terenuri aferente acestora din domeniul public al statului, în conformitate cu prevederile legale în vigoare;
d) încheie contracte în vederea exploatării şi/sau privatizării terenurilor, cu excepţia celor de pe teritoriul Rezervaţiei Biosferei Delta Dunării, pe care sunt amplasate amenajări piscicole, precum şi a altor terenuri aferente acestora din domeniul privat al statului;
e) elaborează caietele de sarcini în vederea privatizării şi/sau concesionării;
f) desfăşoară orice alte activităţi stabilite de autoritatea publică centrală care răspunde de pescuit şi acvacultură.
(4) Agenţia Naţională pentru Pescuit şi Acvacultură poate delega, pe bază de protocol, administrarea resurselor acvatice vii din habitatele piscicole naturale către alte instituţii publice ale statului.
Te-ai prins ce legătură are ANPA cu pescuitul sportiv?
Vad ca tot in jurul permiselor de pescuit te invarti , cu veniturile din vazarea lor vrei tu sa te capatuiesti ?
Incerci sa lasi impresia unui individ inteligent , citit si uns cu toate alifiile ... la anus :lol: Dar tu nici macar escroc nu te poti numi , iti trebuie stil si prestanta pentru asta , tu in schimb ... urla foamea-n tine si ai un tupeu de loaozar disperat !
Ba limba , lasa dracu manipularile si persuasiunea astea invatate la Stefan Gheorghiu , ca tu nu n-ai habar nici pe ce strada stai cu buletinul in mana ...si n-ai nici atata scoala incat sa stii cu ce se mananca astea :lol:

Avatar utilizator
Cristi Y
pescar de competitie
Mesaje: 2597
Membru din: Mar Ian 11, 2005 22:33

Re: De ce au nevoie pescarii de FRPS ?

Mesaj de Cristi Y »

Stefan Popescu scrie:Oare ce se va întâmpla când AGVPSR nu va mai fi?

pana una alta AGVPS exista , este afliata la CIPS pe cand tu si taraba ta , o saracie falimentara , plina de datorii , pandita de executori sa recupereze banii
Stefan Popescu scrie:Pe unde vor merge puișorii?

pe la campionate mondiale :lol: Italia - Pietrafitta !! baietii de la spinning in Irlanda , stationarii in Suedia , etc ...

si toti la un loc , in drum spre locatiile de concurs , trec prin Orastie , unde pe marginea drumului se prostitueaza un batranel mustacios cu figura cianozata care scutura din umeri chinuit de sindromul Tourette , sa-i dea o clantzuca :lol: :lol: :lol:

ia vezi oligofren batran , au plecat executorii din fata casei ??? nici o grija ca maine vin inapoi , pana nu te executa nu se vor lasa :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
CAPUL PLECAT SABIA IL TAIE

Anti FRPS
Mesaje: 434
Membru din: Dum Feb 19, 2012 14:36

Re: De ce au nevoie pescarii de FRPS ?

Mesaj de Anti FRPS »

Mai limba , te intreaba lumea unde sunt BANII ? :lol:

http://www.flyforum.ro/europene-suedia- ... 1d569ce58f

Avatar utilizator
Cristi Y
pescar de competitie
Mesaje: 2597
Membru din: Mar Ian 11, 2005 22:33

Re: De ce au nevoie pescarii de FRPS ?

Mesaj de Cristi Y »

mda , e clar , aici la crap suntem cativa neica nimeni care stam in calea domnului popescu floricel , care manat numai de intentii constructive vrea sa reinventeze apa calda :lol: :lol: :lol:

dar ia uite ca si pe alte forumuri ( toate din domeniu ) lumea i-i da cu carnea-n gura mitomanului !!!

Asociatia Apsalba, infiintata si condusa de tine a incasat prin 2006-2007(poate si ulterior) cotizatii de la mii de pescari.
Multe alte asociatii membre ale FNPSR (infiintat si condus tot de tine) au incasat cotizatii de la alte mii de pescari.
La randul ei, FNPSR a incasat cotizatii de la acele asociatii.
FNPSR a incasat bani copiind modelul de business al AGVPS : permis la pachet cu cotizatie. Asociatiile din FNPSR, in frunte cu apsalba si Popescu au obtinut dreptul de a distribui permise si le-au distribuit conditionat de achitarea cotizatiei de membru.
1. Cati bani ai strans in total Popescule din cotizatii incasate de la pescari?
2. Unde sunt banii?



APSALBA, cui 17563033, sediul: Str. Octavian Goga nr. 7 :D
situatia financiara la 2008 (singura disponibila pe siteul MF... :? ):
venituri: 111.313
cheltuieli: 128.888
pierdere: 17.575
datorii: 17.365
Unde sunt banii???



Deci, revin cu precizari, ca sa nu o mai dai dupa piersic: intrebarea se refera la banii pe care i-ai luat de la pescari in perioada in care te-ai ocupat de apsalba (si FNPSR): 2006-2008.
Unde sunt banii ????



Cofinantare= 10% din proiect, adica 25.600 lei. Mai ai de justificat, vorbim de sute de mii (miliarde vechi)
Populari..la greu...? Ce inseamna "la greu" Cate? Cat au costat? Miliarde? Ai documente justificative? Sau nici asta nu iti aduci aminte?
Ok, deci concluzia este ca nu iti mai aduci aminte...
Pai cum vine asta mai Popescule? Tu ne dai tema sa ne preocupam UNDE SUNT BANII PESCARILOR?
Si tocmai tu nu nu poti justifica (pentru ca nu iti aduci aminte :o ) ce ai facut cu cateva miliarde incasate de tine de la pescari?
Poate ca e cazul sa te retragi definitiv, undeva unde sa nu te gaseaasca altii cu memorie mai buna, poate ceva institutii... si sa lasi pe altii cu memorie mai buna...zic si eu...
Rusine stiu ca nu ai dar poate un punct de frica are loc pe harta nesimtirii tale...



ASTA ESTE FANE BALAMUC CARE VREA SA DEA IN JUDECATA TOT CE MISCA :lol: :lol: :lol: :lol:

BULANGIULE , SE STRANG DATE .... :wink: HAI NU MA RECLAMI CA TE ACUZ CUM CA AI FACUT FALS SI UZ DE FALS ??? HAI FANELE , RECLAMA-MA SI CITEZA-MA LA PARCHET !!!!!!

ABIA TE ASTEPT !!!!!!!!!!!!

uite , ca sa ai motive :


AI FACUT FALSURI IN ACTELE CARE AU DUS LA CONSTITUIREA FEDERATIEI !!!
CAPUL PLECAT SABIA IL TAIE

Stefan Popescu
pescar de competitie
Mesaje: 1786
Membru din: Joi Iun 07, 2012 12:14

Re: De ce au nevoie pescarii de FRPS ?

Mesaj de Stefan Popescu »

Te grăbești, animalule? Toate la timpul lor. Să nu crezi că o să scapi. Bagă bine la dovleac. Oricum, va trebui să dovedești vorbele astea.

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Discutii Generale despre Pescuit”