Je suis Charlie...

Sectiune deschisa pentru orice subiect de discutie.

Moderatori: Alin Galbenu, mariosilaghi, Bogdan Zaharia, odoctee

Scrie răspuns
Avatar utilizator
Viorel M
Site Admin
Mesaje: 397
Membru din: Lun Aug 31, 2009 14:46
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Je suis Charlie...

Mesaj de Viorel M »

"Suspecţii de la Charlie Hebdo au luat ostatici într-o tipografie."

Forest, ai grija! :)

Avatar utilizator
ionut72
pescar de competitie
Mesaje: 2784
Membru din: Mar Oct 09, 2012 15:52

Re: Je suis Charlie...

Mesaj de ionut72 »

nu mi-am propus sa nuantez, eu sunt un tip mai de moda veche si am o vorba: nu provoca nebunul daca stii ca nu-l poti controla.
Din acest motiv am spus in primul post ca cine seamana vant culege furtuna. Pai, da-l in ma-sa de nebun, cine l-a adus in Europa? Nu tot cretinii din occident, pe baza aiurelor alea cu nediscriminarea, libera circulatie, multiculturalismul etc. Nu-l provoca, trimite-l in mortii lui acasa la el!
Zilele petrecute la pescuit nu se scad din totalul zilelor vietii tale!

Avatar utilizator
gabi1
Veteran
Mesaje: 4787
Membru din: Joi Sep 16, 2010 19:23
Puncte: 0
Localitate: Gura Oborului

Re: Je suis Charlie...

Mesaj de gabi1 »

trimite-l in mortii lui acasa la el!
Mai greu acum, sunt deja vre-o 6-7 milioane care nu au fost parasutati de trupe de desant in Franta...
In Marsilia e jale cu astia, nu dezvolt si componenta sociala care este cunoscuta. Ai vazut ce cicatrice are pe fata Benzema(este din Marsilia), chipurile a avut tac-su un accident auto cand era mic si se afla cu el in masina :lol: , daca nu ajungea fotbalist acum era distribuitor de droguri, talhar, proxenet,criminal, s.a.m.d.
"Azi oamenii cunosc preţul fiecărui obiect si valoarea nici unuia."
"Nu refuza ajutorul imbecililor; pentru a rămâne sus iți trebuie unanimitate". :-)

Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: Je suis Charlie...

Mesaj de Dan Mitranescu »

Au petrol si trebuie sa faci ceva ca atunci cand ii toci cu bataia sa nu mai maraie lumea . :wink:
Nu stie nimeni exact ce a fost acolo, dar pentru doi nebuni ( eventual platiti sa faca asta :wink: ) o planeta intreaga judeca un popor.
Misiune indeplinita. :wink:

Avatar utilizator
gabi1
Veteran
Mesaje: 4787
Membru din: Joi Sep 16, 2010 19:23
Puncte: 0
Localitate: Gura Oborului

Re: Je suis Charlie...

Mesaj de gabi1 »

Dane, sa ne intelegem, actiunea acestor salbatici, nebuni/indoctrinati cu chip uman nu a fost indreptata impotrina statului francez sau a unei institutii de forta a statului.
"Azi oamenii cunosc preţul fiecărui obiect si valoarea nici unuia."
"Nu refuza ajutorul imbecililor; pentru a rămâne sus iți trebuie unanimitate". :-)

Avatar utilizator
robyvan
pescar de competitie
Mesaje: 1842
Membru din: Lun Aug 16, 2010 12:51
Puncte: 0
Localitate: Timisoara

Re: Je suis Charlie...

Mesaj de robyvan »

gabi1 scrie:
trimite-l in mortii lui acasa la el!
Mai greu acum, sunt deja vre-o 6-7 milioane care nu au fost parasutati de trupe de desant in Franta...
In Marsilia e jale cu astia, nu dezvolt si componenta sociala care este cunoscuta. Ai vazut ce cicatrice are pe fata Benzema(este din Marsilia), chipurile a avut tac-su un accident auto cand era mic si se afla cu el in masina :lol: , daca nu ajungea fotbalist acum era distribuitor de droguri, talhar, proxenet,criminal, s.a.m.d.
Gabi, ala busit nu-i Ribery? :wink:
slowly we rot- by Obituary

Avatar utilizator
gabi1
Veteran
Mesaje: 4787
Membru din: Joi Sep 16, 2010 19:23
Puncte: 0
Localitate: Gura Oborului

Re: Je suis Charlie...

Mesaj de gabi1 »

Gabi, ala busit nu-i Ribery? :wink:
Scuze, ai dreptate, eram putin "surescitat" cu cazul.
Benzema tot magrebian e, doar ca nu are cicatrici.
"Azi oamenii cunosc preţul fiecărui obiect si valoarea nici unuia."
"Nu refuza ajutorul imbecililor; pentru a rămâne sus iți trebuie unanimitate". :-)

Avatar utilizator
Digital
Pescar de competitie
Mesaje: 1102
Membru din: Lun Iun 09, 2008 9:26
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Je suis Charlie...

Mesaj de Digital »

Din ce se "aude".... de maine incepe balul
Stima
Victor Conta
ROMANIA
Tara in care ingerii nu calca

nicucc
Pescar de competitie
Mesaje: 195
Membru din: Sâm Sep 05, 2009 13:26
Puncte: 0
Localitate: Craiova

Re: Je suis Charlie...

Mesaj de nicucc »

doru_croc scrie:12 oameni care utilizau desenul politic ca instrument de reflecţie critică au fost ucişi de fapt pentru că armele lor, creionul şi foaia de hîrtie, deveniseră extrem de periculoase pentru o formă de islamo-fascism care ameninţă acest secol.
TRIST.
Se spune ca:"Semeni vant...culegi furtuna!"
Cineva a sarit calul,cine?care?...tiind sa cred ca toti cei implicati in asta au cam sarit si calul....daca nu si peste grajdul calului.

In pielea goala poti desena orice ...dar NU un simbol al unei anumite religii,nu-ti bagi picioarele in el de simbol ca ai tu un creion in mana...daca-ti respecti religia ta,trebuie sa dai doavada de respect si pentru celelalte religii si simboluri.

Dumnezeu sa-i aiba in paza pe jurnalisti dar si-au cam facut-o cu creionul lor....

Avatar utilizator
DumiD
Pescar de competitie
Mesaje: 1650
Membru din: Joi Oct 21, 2010 1:52

Re: Je suis Charlie...

Mesaj de DumiD »

eu nu judec un popor, judec o religie care este un cancer. degeaba o scalda unii ca nu toti sunt la fel, ca nu exsista padure fara uscaciuni....peste tot in lume aceeasi mancatori de carne de oaie uscata sub saua la camila dau cu bombe sa ajunga in rai....eu unul as interzice aceasta religie...vrei oaie de sub saua de la camila te duci in mortii matii in arabia saudita, nu vi in europa sa freci menta pentru ajutor social si cand nu-ti convine ceva dai cu grenada

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Liber la Discutii”