Shimano sau Hakuyo

Aici putem discuta sau dezbate orice legat de pescuit.

Moderatori: Alin Galbenu, mariosilaghi, Bogdan Zaharia, odoctee

Încuiat
Avatar utilizator
gor965
Moderator
Mesaje: 14706
Membru din: Vin Mai 25, 2007 17:04
Puncte: 0
Localitate: Calarasi

Re: Shimano sau Hakuyo

Mesaj de gor965 »

andrei vladeanu scrie:
gor965 scrie: In general, poporul asta din asta traieste...cu asta-si duce traiul...haz de necaz, bascalie, paine si circ! Stii ca cea mai buna emisiune de satira votata de public e Cronica Carcotasilor ?
As face o emisiune Cronica lu' Borcan.
Sa faca bascalie, paine (mamaliga) si circ de Nas, Focs si Corda...

Sa spunem saru'mana ca n-au castigat campionatul ... palariile de paie ar fi costat cat o masina d-aia buna ... Augi, sau cum ii spune la aia cu 4 de O in fata ! :lol:
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!
George Iorga
Imagine

Avatar utilizator
gabi1
Veteran
Mesaje: 4787
Membru din: Joi Sep 16, 2010 19:23
Puncte: 0
Localitate: Gura Oborului

Re: Shimano sau Hakuyo

Mesaj de gabi1 »

Augi, sau cum ii spune la aia cu 4 de O in fata ! :lol:
Stapanii inelelor("SIC"). :lol:
"Azi oamenii cunosc preţul fiecărui obiect si valoarea nici unuia."
"Nu refuza ajutorul imbecililor; pentru a rămâne sus iți trebuie unanimitate". :-)

Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: Shimano sau Hakuyo

Mesaj de Dan Mitranescu »

Imi pare rau ca nu l-ati vazut pe Maxx , ditamai omul , ce bine ii statea cu palarie de la "COARDA". :)
Am ras cu lacrimi dupa ce ne-a mazgalit Borcan palariile.
A fost o gluma pentru toti.
Am tratat-o ca atare, chiar daca pentru mine nu o sa fie asta niciodata. :wink:
Am eu doi priereni care s-au batut dupa ce unul l-a avertizat pe celalalt, ca nevasta-sa il insala. Femeia nici acum nu a aflat nimic, sunt fericiti impreuna . :)
Asa ca stiu prea bine situatia, ca sa nu ma implic prea tare in discutie.

Marius, IPOCRIZIE este sa jignesti un brand ( sau nume, cum vrei tu ) din pescuitul autohton , acuzand ca a participat la o gluma la adresa unor firme de afara. :wink:

Osiris
Mesaje: 550
Membru din: Mar Dec 08, 2009 22:47
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Shimano sau Hakuyo

Mesaj de Osiris »

gor965 scrie:
Marius Vintila scrie:.....
Dane...accepta ca ce ati facut cu palariile alea de paie a fost penibil, arogant si ipocrit....
In general, poporul asta din asta traieste...cu asta-si duce traiul...haz de necaz, bascalie, paine si circ! Stii ca cea mai buna emisiune de satira votata de public e Cronica Carcotasilor ? Stii ca in alte parti, ptr. satira, unii au fost impuscati ? E absurd ca pentru o gluma de genul asta sa caracterizezi un om ca arogant si ipocrit. Daca aveau pe cap sepci normale Hakuyo si palarii de paie Focs, intelegeam penibilul comparatiei, dar asa...am o rezerva ca pescarii in cauza au facut altceva decat o gluma !
Scuze, dar glume de genul asta (.. de cartier) nu se fac la un CM, daca eram in juriu sau reprezentam vreo firma in cauza ii dadeam in judecata pt defaimare.
Asemenea glume se fac intre prieteni, nu cand te vede o intreaga comunitate interesata de "pescuitul sportiv".

SI, DA, SUNT MANDRU CA SUNT PROST SI AM DAT SI INCA MAI DAU ZECI DE MII DE LEI PE FIRME DE TOP SI IMI PLACE SA MA AFISEZ CU ELE PE BALTI (ma gadila la orgoliu sa stau intr-un sac de dormit de 1000 de lei, relaxat intr-un pat de 1500 de lei, la intuneric in miezul zilei intr-un cort de 2500 de lei, sa-mi tin toate acareturile intr-o cutie de 400 de lei, sa am tot ce-mi trebuie pe balta, asezate la milimetru si intr-o ordine pe care ar invidia-o si cel mai ordonat om posibil, sa imi vad lansetele de sute de euroi "lenevind" pe un rodpod de 4000 de lei, sa ma trezeasca un senzor de 800 de lei, sa se ridice un swinger de 200 de lei, sa mulinez la o mulineta de 2500 de lei, sa arunc cu monturi facute cu zeci chiar sute de lei, care chiar daca fac cateodata "plici", nu ma deranjeaza f. tare.

SI.... DA MA DUC LA PESCUIT DOART DE PLACERE, CA DOAR ASTA E SINGURA MEA PASIUNE SI IN EA BAG MIILE DE EURO (pe care altii le baga in femei, masini ....... fiecare in ce considera de cuviinta).
SI DA IMI PLACE SA-MI ARUNC BANII IN NUME DE FIRME (asa sunt eu si inca alte sute mai fraieri, ne place luxul......)

P.S Gluma aia a fost de o penibilitate crasa. Si nu, nu sunt din cei 10 pe care Dan ii considera....... dusmani, sunt dintre cei 1.000 care nu mai suporta sa citesca pe acest forum si pe alte forumuri, comparatii intre firme de top din domeniul pescuitului si .....h....

THE END.

Avatar utilizator
ionut72
pescar de competitie
Mesaje: 2784
Membru din: Mar Oct 09, 2012 15:52

Re: Shimano sau Hakuyo

Mesaj de ionut72 »

Scuze, dar glume de genul asta (.. de cartier) nu se fac la un CM, daca eram in juriu sau reprezentam vreo firma in cauza ii dadeam in judecata pt defaimare.
:lol: :lol: :lol:

Ce se mai iau unii in serios! Ce ravagii a facut săpalarea de creiere oficiala si obligatorie in capul unora!
SI, DA, SUNT MANDRU CA SUNT PROST
:lol: :lol: :lol:

Si ca sa semnalizezi ai scris si cu majuscule! Macar daca puneai niste ghilimele ... ceva :lol: :lol: :lol:
Ultima oară modificat Mar Mar 10, 2015 11:39 de către ionut72, modificat 1 dată în total.
Zilele petrecute la pescuit nu se scad din totalul zilelor vietii tale!

Avatar utilizator
andrei vladeanu
Veteran
Mesaje: 5808
Membru din: Lun Ian 10, 2005 11:10
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Shimano sau Hakuyo

Mesaj de andrei vladeanu »

Domnul din fotografie se numeste Ion Oblemenco si a luat campionatul si cupa in anii 70 cu Stiinta, imbracat in echipament de la Tricodava sau Flamura Rosie.

Fara sa faca bascalie de ABIBAS sau MUPA...
Fişiere ataşate
1-ion-oblemenco.jpg
1-ion-oblemenco.jpg (254.86 KiB) Vizualizat de 919 ori
The One Team

Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: Shimano sau Hakuyo

Mesaj de Dan Mitranescu »

Daca ai sa intelegi ca nu te face nimeni "prost" cu exceptia ta acum, iti garantez ca si subconstientul o sa te lase sa te simti bine in achizitiile tale, fara sa te mai zgandare.

Si cei care sunt facuti "saracii" ca nu isi permit produse de lux, sunt exact in aceeasi situatie. Poate putin mai urata, pentru ca de fandositi se fac glume de cand lumea, pe cand de saraci este putin mai imoral , zic eu.
Cu toate astea "saracii" se manifesta prin glume, iar "bogatii" prin ... ce pot. :)

Avatar utilizator
gor965
Moderator
Mesaje: 14706
Membru din: Vin Mai 25, 2007 17:04
Puncte: 0
Localitate: Calarasi

Re: Shimano sau Hakuyo

Mesaj de gor965 »

Osiris scrie:
Scuze, dar glume de genul asta (.. de cartier) nu se fac la un CM, daca eram in juriu sau reprezentam vreo firma in cauza ii dadeam in judecata pt defaimare.
Evident e un mod de a percepe relaitate diferit fata de altii, ca de-aia nu suntem toti la fel. Ce ptr. unii e o gluma, ptr. altii e o defaimare, prost gust, nesimtire, etc. ... si dupa cum spuneam, satira se cheama si nu prea ai sanse de castig in justitie !
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!
George Iorga
Imagine

Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: Shimano sau Hakuyo

Mesaj de Dan Mitranescu »

andrei vladeanu scrie:Domnul din fotografie se numeste Ion Oblemenco si a luat campionatul si cupa in anii 70 cu Stiinta, imbracat in echipament de la Tricodava sau Flamura Rosie.

Fara sa faca bascalie de ABIBAS sau MUPA...
Ai cautat pe forumurile din vremea respectiva si nu ai gasit nimic ?

Dar cati disperati de posesori de Opel ai vazut sa ia foc pentru ca asta a fost vazuta la nivel mondial :
:D
Fişiere ataşate
w1.gif
w1.gif (7.78 KiB) Vizualizat de 893 ori

Avatar utilizator
DumiD
Pescar de competitie
Mesaje: 1650
Membru din: Joi Oct 21, 2010 1:52

Re: Shimano sau Hakuyo

Mesaj de DumiD »

Unii in loc sa se relaxeze se duc la pescuit sa sufere.........

senzor planet
Încuiat

Înapoi la “Discutii Generale despre Pescuit”