Concurs casting Duminica 22.03.2015

Concursuri de crap. Anunturi, regulamente, inscrieri, desfasurare, clasamente, foto, concluzii.

Moderatori: Ivan Petre Paul, odoctee, Irinel Nitu

Scrie răspuns
Dan Aron
Mesaje: 155
Membru din: Vin Mar 25, 2011 12:55

Re: Concurs casting Duminica 22.03.2015

Mesaj de Dan Aron »

hai sa punem si limita de mulineta cu tambur de maxim 60, conditie de inaintas tronconic mono, si alte chestii de genu :))
voi vreti sa ma excludeti prin ne-posesie de echipament ? eu nici n-am lansete de 3.5 lbs. vin ca bogdaprostele cu mana intinsa sa dau cu lansete pe care nu le cunosc ?
pai e corect asa ?

ma faceti sa cred ca nu trebuia sa am ,,norocul” sa castig la hakuyo.
Ultima oară modificat Vin Mar 20, 2015 11:30 de către Dan Aron, modificat 1 dată în total.
CS Senzor Team

Avatar utilizator
gabi1
Veteran
Mesaje: 4787
Membru din: Joi Sep 16, 2010 19:23
Puncte: 0
Localitate: Gura Oborului

Re: Concurs casting Duminica 22.03.2015

Mesaj de gabi1 »

Dan Mitranescu scrie:Astia si-au batut cuie in talpa daca l-au agitat si pe Iohann dupa ce "a tras" de cateva tone bune de peste la Peris. :D

Interesant... :wink: :D :lol:
"Azi oamenii cunosc preţul fiecărui obiect si valoarea nici unuia."
"Nu refuza ajutorul imbecililor; pentru a rămâne sus iți trebuie unanimitate". :-)

Avatar utilizator
stasgutu
Mesaje: 326
Membru din: Joi Mai 23, 2013 20:02
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Concurs casting Duminica 22.03.2015

Mesaj de stasgutu »

Dan Aron scrie:hai sa punem si limita de mulineta cu tambur de maxim 60, conditie de inaintas tronconic mono, si alte chestii de genu :))
voi vreti sa ma excludeti prin ne-posesie de echipament ? eu nici n-am lansete de 3.5 lbs. vin ca bogdaprostele cu mana intinsa sa dau cu lansete pe care nu le cunosc ?
pai e corect asa ?

ma faceti sa cred ca nu trebuia sa am ,,norocul” sa castig la hakuyo.
Cam asa e :) putini pescari mai dau cu 3.5 lb. Mai bine prima categorie sa fie pana in 4.5lb, ca sa se poata da cu class si sa poata da si Silviu cu lanseta lui de 4.2lb, si cealalta categorie de spod, care incepe de la 5lb sus, parerea mea. Nu vin la acest concurs ca sint pe balta, si oricum nu fac fata voua, care toti sinteti niste aruncatori de top si pescari la fel. Va urez in primul rand distractie, asta conteaza, si prietenie.
Stas Gutu

Avatar utilizator
silviu_florescu
Mesaje: 268
Membru din: Vin Aug 22, 2008 18:03
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti / Pantelimon-Cernica(IF) 0767554004
Contact:

Re: Concurs casting Duminica 22.03.2015

Mesaj de silviu_florescu »

Am discutat cu Nicu mai devreme si a ramas asa:
2 categorii.

Una cu plumb maxim de 130g (ca sa se poata folosi cel de 4,5oz=127g de la korda/fox, modelul de distanta, ca la oficiale), dar daca se vrea, ramane si 125 (cu 125 e una dintre categoriile de la oficiale).

Cealalta e cu maxim 150g (tot ca la oficiale).

Fiecare vine cu ce lanseta vrea. Daca nu ai doua, dai cu aceeasi la ambele (ca multi de la oficiale), daca nu, una mai moale pt 125, si una mai rigida pt 150.

In felul asta ne apropiem de regulamentul oficial, dar are si niste explicatii la obiect:
- nu poti masura pe loc puterea exacta a unei lansete, e relativ si difera de la producator la producator. De asta nu e adoptata nici afara.
-nu dezavantajezi pe nimeni. Cei mici vor avea sansa sa arate ca sunt buni la categorie mica, posibil sa dea si mai departe decat cei mari care sunt capabili sa arunce cu greutati mari.
-nu toata lumea are Class si nici nu se vrea a ingradi posibilitatea altor branduri. Fiecare isi alege batul care i se potriveste.
-ce se poate masura pe teren este greutatea plumbului si firul, dar pentru ca si asta e putin relativ, dam toti cu acelasi (depinde cum strangi de micrometru)

La oficiale fiecare categorie are castigatorul ei. Noi putem face si asa, sau le si adunam pe cele doua si dam castigatorul.
Putem face media la o categorie pt cele mai bune 2 din 4, ca sa nu se mai acuze de noroc. Desi, afara e doar cu una.

Avatar utilizator
silviu_florescu
Mesaje: 268
Membru din: Vin Aug 22, 2008 18:03
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti / Pantelimon-Cernica(IF) 0767554004
Contact:

Re: Concurs casting Duminica 22.03.2015

Mesaj de silviu_florescu »

Cine crede ca e ceva deplasat, sa spuna, fara suparare. Discutiile astea sunt menite sa scoatem un regulament echilibrat, cu sanse pentru toata lumea.
Desi pe balta nu conteaza gabaritul sau plumbul, impartirea pe categorii de plumbi cam asta face, echilibreaza. Nu e meritul nimanui de geneticul mostenit, vina e doar a celor care nu se antreneaza.

carbocalm
Mesaje: 513
Membru din: Joi Mai 16, 2013 21:26
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Concurs casting Duminica 22.03.2015

Mesaj de carbocalm »

In cazul in care voi putea sa vin e suficient firul meu de 0.25 sau se va achizitiona acelasi fir de catre toti?

nicudinescu
Mesaje: 90
Membru din: Lun Apr 01, 2013 20:21

Re: Concurs casting Duminica 22.03.2015

Mesaj de nicudinescu »

Rog ca cei care doresc sa vina sa se inscrie pentru a sti cate role de fir sa aducem .

Mihai Manea
Mesaje: 280
Membru din: Vin Feb 13, 2015 7:35
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Concurs casting Duminica 22.03.2015

Mesaj de Mihai Manea »

Silviu Florescu are dreptate,respect pt cum te ai comportat,in situatia de maxima ambitie,fata de nedreptate,ai dreptate in totalitate si organizatorul acestui concurs,a gresit in organizare.
Nume utilizator schimbat din Juni77

Mihai Manea
Mesaje: 280
Membru din: Vin Feb 13, 2015 7:35
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Concurs casting Duminica 22.03.2015

Mesaj de Mihai Manea »

Daca nu am scris,unde trebuie,imi cer scuze.
Nume utilizator schimbat din Juni77

Avatar utilizator
mihai turiac
Mesaje: 582
Membru din: Vin Mar 21, 2014 0:23
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: Concurs casting Duminica 22.03.2015

Mesaj de mihai turiac »

Juni77 scrie:Silviu Florescu are dreptate,respect pt cum te ai comportat,in situatia de maxima ambitie,fata de nedreptate,ai dreptate in totalitate si organizatorul acestui concurs,a gresit in organizare.
Cat costa o rola ?
Friends Carp Team

Today is the oldest you've ever been
And
The youngest you'll ever be again

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Concursuri de Pescuit”