Discutii - concurs Alexandria

Aici putem discuta sau dezbate orice legat de pescuit.

Moderatori: Alin Galbenu, mariosilaghi, Bogdan Zaharia, odoctee

Scrie răspuns
Avatar utilizator
osc1or
Veteran
Mesaje: 3888
Membru din: Lun Aug 13, 2012 14:35
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de osc1or »

Cei 23 au stat la coada in sir indian? Sau cate 2 cate 2 ca la coada la carne pe veemea lu raposatu?
Critic echilibrat

Avatar utilizator
florin.irimia84
Mesaje: 222
Membru din: Sâm Apr 14, 2012 15:10
Puncte: 0
Localitate: craiova

Re: CUPA ALEXANDRIEI LA CRAP EDITIA III 11-14 IUNIE 2015

Mesaj de florin.irimia84 »

Mare pacat de aceasta balta superba si de D nul Sebi ,patronul acestei balti al carei nume este mozolit in atatea mizerii de acesti asa zisi organizatori de concursuri.
RUSINE...domnilor organizatori!!!!!
Multi pescuiesc,dar foarte putini sunt PESCARI....!

Avatar utilizator
jdmishere
Mesaje: 714
Membru din: Dum Mai 01, 2011 11:50
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re:

Mesaj de jdmishere »

osc1or scrie:Cei 23 au stat la coada in sir indian? Sau cate 2 cate 2 ca la coada la carne pe veemea lu raposatu?
Doamneeeeee, daca la un amarat de concurs e harababura asta, nici nu vreau sa ma gandesc cum e la o licitatie pentru ``astuparea`` unei gropi in asfalt ....Romania te iubesc!
Dragos MARDARE
CS APS

Maty98
Mesaje: 17
Membru din: Mie Mar 04, 2015 23:46

Re: CUPA ALEXANDRIEI LA CRAP EDITIA III 11-14 IUNIE 2015

Mesaj de Maty98 »

Fratilor nu inteleg unde-i supararea... Dar de fapt e sinplu " vulpea cand nu ajunge la struguri sunt acri". Daca ati fi prins un loc in concurs nu mai spuneati nimic ba mai mult cu siguranta laudati si initiativa primarului care de ce sa nu recunoastem nu prea o intalnesti in alte judete.

Avatar utilizator
osc1or
Veteran
Mesaje: 3888
Membru din: Lun Aug 13, 2012 14:35
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: CUPA ALEXANDRIEI LA CRAP EDITIA III 11-14 IUNIE 2015

Mesaj de osc1or »

Tu iti imaginezi ca noi suntem prosti? La ora 7.30 dimineata se anunta startul la plati, la ora 10.00 cand se deschide caseria sunt deja la coada 23 de pescari cu banii in mana, noroc ca nu erau 26 ca ii vedeam la stirile de la ora 17.00 la protv...
la ora 10.20 mai erau 2 locuri libere... iti dai seama.. cata precizie...
Curios este ca de la 10.20 pana la 21.00 (cand scriu eu) inca nu stim exact cine s-a inscris, si cine nu...
Hai sa vedem lista!
Critic echilibrat

mihaih
Partener Crapmania.ro
Mesaje: 112
Membru din: Mar Mar 25, 2014 8:29

Re: Re:

Mesaj de mihaih »

jdmishere scrie:
osc1or scrie:Cei 23 au stat la coada in sir indian? Sau cate 2 cate 2 ca la coada la carne pe veemea lu raposatu?
Doamneeeeee, daca la un amarat de concurs e harababura asta, nici nu vreau sa ma gandesc cum e la o licitatie pentru ``astuparea`` unei gropi in asfalt ....Romania te iubesc!
Harababura este in mintea unora amice.Ce este atit de complicat?
A fost de ajuns sa vada anuntul o persoana si sa aflat imediat. Pescarii sunt prieteni intre ei.
Tine cont ca Alexandria nu este Bucuresti aici in provincie stirile circula f repede. :D

Avatar utilizator
Andrei Kusitchi
Mesaje: 72
Membru din: Joi Mai 15, 2014 14:15
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

CUPA ALEXANDRIEI LA CRAP EDITIA III 11-14 IUNIE 2015

Mesaj de Andrei Kusitchi »

jdmishere scrie:
osc1or scrie:Cei 23 au stat la coada in sir indian? Sau cate 2 cate 2 ca la coada la carne pe veemea lu raposatu?
Doamneeeeee, daca la un amarat de concurs e harababura asta, nici nu vreau sa ma gandesc cum e la o licitatie pentru ``astuparea`` unei gropi in asfalt ....Romania te iubesc!
Ca bine zici:|
Dacă nu mergi la pescuit pentru că ai crezut că o să plouă, nu o să mergi la pescuit niciodată.

Maty98
Mesaje: 17
Membru din: Mie Mar 04, 2015 23:46

Re: CUPA ALEXANDRIEI LA CRAP EDITIA III 11-14 IUNIE 2015

Mesaj de Maty98 »

Daca ar organiza fiecare primar asa ceva nu ar mai fi inbulzeala asta pt. ca am avea de unde alege. Sa nu se inteleaga gresit ca l-asi simpatiza pe primar...nu-l cunosc dar apreciez initiativa insa din pacate cu o floare nu se face primavara!!!Ma repet mai multe actiuni de genul asta ar fi ok!

Avatar utilizator
george tomescu
Mesaje: 972
Membru din: Lun Oct 01, 2012 9:24

Re: CUPA ALEXANDRIEI LA CRAP EDITIA III 11-14 IUNIE 2015

Mesaj de george tomescu »

Maty98 scrie:Fratilor nu inteleg unde-i supararea... Dar de fapt e sinplu " vulpea cand nu ajunge la struguri sunt acri". Daca ati fi prins un loc in concurs nu mai spuneati nimic ba mai mult cu siguranta laudati si initiativa primarului care de ce sa nu recunoastem nu prea o intalnesti in alte judete.
Ce nu intelegi prietene? Chiar crezi ca toti sunt tampiti?
Hai sa-ti fac o schema, poate te prinzi.
Noi am platit azi dimineata, ca asa a zis organizatorul si am postat aici.
Dupa ce am postat, vine mihaih si ne spune, luni dimineata, la 10:30 ca sunt 23 de inscrisi.
Ca se majoareaza numarul de locuri ... bla bla bla. La ce ora deschide frate casieria aia. Pe urma ne ia la misto ca si-au sunat oamenii neamurile din Alexandria sa-i inscrie la primarie ...
Cand ii cerem sa ne spuna unde sa trimitem dovada platii nu mai zice nimic.
Ne povesteste de ora din extras ... Pai, ce, pe chitanta s-a trecut ora?
Dupa pranz, se conecteaza un "nou nascut" pe forum, Claudiu.B si posteaza acelasi anunt care a fost postat de dimineata. Dupa care da mp ca ... sa vezi ... nu stiu ce incurcatura.
Care sunt "strugurii" prietene?

Daca ii are inscrisi cu chitanta la primarie, de ce nu le pune numele aici? Ca trebuie doar sa ii scrie dupa chitante.

Abia astept sa vad lista, noi avand locurile platite ...
O fi initiativa primarului laudabila, dar modul de aplicare e de kko.
CS APS

Avatar utilizator
osc1or
Veteran
Mesaje: 3888
Membru din: Lun Aug 13, 2012 14:35
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Re:

Mesaj de osc1or »

mihaih scrie: Harababura este in mintea unora amice.Ce este atit de complicat?
A fost de ajuns sa vada anuntul o persoana si sa aflat imediat. Pescarii sunt prieteni intre ei.
Tine cont ca Alexandria nu este Bucuresti aici in provincie stirile circula f repede. :D

Deja intreci orice limite amice.
Posteaza aici lista celor intscrisi, care au prins loc. Daca dupa 20 de minute stiai ca s-au inscris, dupa 11 ore trebuie sa fi aflat si CINE s-a inscris.
Eu am platit, vreau sa vad daca am prins loc sau nu!!!
Critic echilibrat

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Discutii Generale despre Pescuit”