Desfasurare CUPA HERMES-PERIS EDITIA a II-a - 2015

Concursuri de crap. Anunturi, regulamente, inscrieri, desfasurare, clasamente, foto, concluzii.

Moderatori: Ivan Petre Paul, odoctee, Irinel Nitu

Scrie răspuns
Avatar utilizator
petre iulian
Pescar de competitie
Mesaje: 4345
Membru din: Mie Dec 13, 2006 12:23
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti / zona Pantelimon
Contact:

Re: Desfasurare CUPA HERMES-PERIS EDITIA a II-a - 2015

Mesaj de petre iulian »

Buna dimineata .

Suntem `rupti de maini dupa acest concurs foarte greu .Malul de vis-a -vis la noi era la 171 metri si a trebuit sa pescuim si sa nadim la o distanta destul de mare si sa `tinem distanta pana la final . Am consumat in jur de 50 kg de boiliesuri Magnum din cobra si peste 20 kg de pasta Extasy pe plumbi si de aici se vede cat am muncit .Pacat ca nu a fost concursul de 96 ore sa beneficiem de patul care se activase ..
Mi-am dorit sa castig si am tras cat am putut de mine ca in vremurile mele bune cand eram mai tinerel. Dupa micile `atacuri de la Cupa Primaverii cand mi se reprosa-citat - "merg la concursul ieftine sa le i-au banii la gaini" si "mi-e frica de componenta echipelor valorose " eram dornic sa le raspund cum se cuvine la acest concurs ... Multumesc lui Daniel si lui Ghita pentru ca mi-a indeplinit acest `vis . Am avut in jur de 450 kg prinse din 58 bucati cu o medie de peste 7,7 kg :wink: ..Asa medie a pestelui, la asa cantitate eu personal nu am avut-o niciodata si pot spune ca momentan aceasta balta este numarul 1 la `calitate

Felicitari administratorului baltii ,felicitari arbitrajului de nota 10 ,felicitari organizatorului pentru acest concurs . Sincer aceste competitii cu calitate-cantitate cu premiere separate sunt cele mai bune competitii pt. ca ai posibilitatea sa alegi unde vrei si poti impaca pe toata lumea .

Felicitari tuturor participantilor si castigatorilor . Multumesc colegului meu de club Ghita si prietenului nostru de la Carping -Daniel pentru ca au ales sa merga cu `batranul in echipa :wink:
o zi buna tuturor si Paste fericit .

ps . si ca sa raspund si `prietenului de mai sus - echipa GL de la Moara a pescuit 90 % cu mamaliga .... :D .
Membru Fondator al Clubului Sportiv Green Lake

ciprianradu
Mesaje: 282
Membru din: Sâm Dec 18, 2010 21:27
Puncte: 0
Localitate: Brasov
Contact:

Re: Desfasurare CUPA HERMES-PERIS EDITIA a II-a - 2015

Mesaj de ciprianradu »

petre iulian scrie:Buna dimineata .

Suntem `rupti de maini dupa acest concurs foarte greu .Malul de vis-a -vis la noi era la 171 metri si a trebuit sa pescuim si sa nadim la o distanta destul de mare si sa `tinem distanta pana la final . Am consumat in jur de 50 kg de boiliesuri Magnum din cobra si peste 20 kg de pasta Extasy pe plumbi si de aici se vede cat am muncit .Pacat ca nu a fost concursul de 96 ore sa beneficiem de patul care se activase ..
Mi-am dorit sa castig si am tras cat am putut de mine ca in vremurile mele bune cand eram mai tinerel. Dupa micile `atacuri de la Cupa Primaverii cand mi se reprosa-citat - "merg la concursul ieftine sa le i-au banii la gaini" si "mi-e frica de componenta echipelor valorose " eram dornic sa le raspund cum se cuvine la acest concurs ... Multumesc lui Daniel si lui Ghita pentru ca mi-a indeplinit acest `vis . Am avut in jur de 450 kg prinse din 58 bucati cu o medie de peste 7,7 kg :wink: ..Asa medie a pestelui, la asa cantitate eu personal nu am avut-o niciodata si pot spune ca momentan aceasta balta este numarul 1 la `calitate

Felicitari administratorului baltii ,felicitari arbitrajului de nota 10 ,felicitari organizatorului pentru acest concurs . Sincer aceste competitii cu calitate-cantitate cu premiere separate sunt cele mai bune competitii pt. ca ai posibilitatea sa alegi unde vrei si poti impaca pe toata lumea .

Felicitari tuturor participantilor si castigatorilor . Multumesc colegului meu de club Ghita si prietenului nostru de la Carping -Daniel pentru ca au ales sa merga cu `batranul in echipa :wink:
o zi buna tuturor si Paste fericit .

ps . si ca sa raspund si `prietenului de mai sus - echipa GL de la Moara a pescuit 90 % cu mamaliga .... :D .

BIG LIKE Iulica
Imagine

Avatar utilizator
iohann
Partener Crapmania.ro
Mesaje: 3183
Membru din: Dum Noi 01, 2009 11:06
Puncte: 0

Re: Desfasurare CUPA HERMES-PERIS EDITIA a II-a - 2015

Mesaj de iohann »

Felicitari castigatorilor si participantilor!
Felicitari George Iorga si brigazii de arbitrii!

multumesc sposorilor:
RB BAITS
BOGDAN DRAGAN
NAVITAS
CLAUMAR

HERMES PERIS


multumesc lui Robert Cel Mare si lui Radu Androne pt mesele oferite in concurs!
sa ne vedem sanatosi si sarbatori fericite tuturor!

Avatar utilizator
culita
Mesaje: 97
Membru din: Mar Noi 15, 2011 19:35

Re: Desfasurare CUPA HERMES-PERIS EDITIA a II-a - 2015

Mesaj de culita »

felicitari tuturor castigatorilor :!: :!: :!:
felicitari participantilor
felicitari iohan pt concursurile bune pe care le faci :wink:

Avatar utilizator
sorigab
Mesaje: 477
Membru din: Lun Ian 10, 2011 13:31
Puncte: 0
Localitate: vaslui
Contact:

Re: Desfasurare CUPA HERMES-PERIS EDITIA a II-a - 2015

Mesaj de sorigab »

urat spus asa ,indiferent ce o fi dar nu e frumos ,"merg la concursul ieftine sa le i-au banii la gaini",fara gaini nu ai cum sa castigi ...firen-tinse da repet e urat

Avatar utilizator
petre iulian
Pescar de competitie
Mesaje: 4345
Membru din: Mie Dec 13, 2006 12:23
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti / zona Pantelimon
Contact:

Re: Desfasurare CUPA HERMES-PERIS EDITIA a II-a - 2015

Mesaj de petre iulian »

sorigab scrie:urat spus asa ,indiferent ce o fi dar nu e frumos ,"merg la concursul ieftine sa le i-au banii la gaini",fara gaini nu ai cum sa castigi ...firen-tinse da repet e urat
------
este un citat ...nu eu am afirmat asta :wink:
cauta aici... http://www.crapmania.ro/forum/competiti ... 7-135.html
Membru Fondator al Clubului Sportiv Green Lake

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Concursuri de Pescuit”