Fara peste dar satui!

Pentru pasionatii foto-video.

Moderatori: Alin Galbenu, Bogdan Zaharia, odoctee, gor965

Scrie răspuns
Avatar utilizator
otto_ph
Mesaje: 417
Membru din: Mie Feb 29, 2012 12:33
Puncte: 0
Localitate: Ploiesti
Contact:

Fara peste dar satui!

Mesaj de otto_ph »

Mai fratelooo, si mi-am tras un frig in fizic si niste rafale peste felinare, adevaraciune nu vrajeala, de-am zis ca intepenesc. Pestii cand ne-a vazut pe pontoan s-au strans ca la Mare Sfat si dupa ce au facut o burta de ras, la vre-o zece minute ne-au dat si verdictul.......DO NOT DISTURB...PLEASE GO HOME. Deh, ce era sa facem ? dupa ce i-am haituit cateva zile a trebuit sa-i intelegem si sa ne indeletnicim cu altceva. Asa ca cu fratilii Patraulica am scos slana, carnatii afumati, usturoiul si-am tras-o pe tuicaaa, de-ti mergea la sufletel, zau, nu alta. Acum dupa ce am bagat ceva pe sub nas si am facut matul gros, apuca-te Otto si da-i telefoane sa rogi pe care-cate-cineva sa-ti aduca nevasta pana la Pleasa ca sa te ia acasa cu masina cu tot." Problema rezolvata cu brio " ( cine lasa nebunul pe balta in asemenea conditiuni?). Apropo . Pe balta chiar langa noi era si familia Catalin si Veronica Papuc, pescari de pescari impreuna cu care am participat la cateva competitii si cu care ne cunoastem f. bine. Erau campati pe pontonul 4 cu tot cu cort cu catel cu purcel inca de cu noaptea. Deci cunoscandu-i am avut cu ce sa ne ocupam timpul pana la plecare cu diferite discutii si amintiri specifice. Cum pestii ne tot ne faceau semne sa-i dam cu praf de mers, am zis ca-i timpul s-o stergem si sa revenim peste vre-o saptamana si ceva cand afara s-o mai indrepta si bla-la-la , bla-la-la ca numai stiu ce sa scriu ca am intepenit de frig, auoleu , pazea ca vine si Tazzy ...........Hai , va pupa Otto si FIR INTINS.
Viata este de unica folosinta, n-o cauta la 38!

- Otto Fishing Team -

Avatar utilizator
CIB
Mesaje: 142
Membru din: Vin Dec 18, 2009 15:26
Puncte: 0
Localitate: Ploiesti

Re: Fara peste dar satui!

Mesaj de CIB »

Se mai pescuieste la Pleasa? Sau este cu circuit inchis?
Pe Facebook au anuntat ca s-a inchis pentru pescuitul sportiv si ca vand(au vandut) tot pestele?

https://www.facebook.com/pages/Lacul-Pl ... 4469080328

Avatar utilizator
otto_ph
Mesaje: 417
Membru din: Mie Feb 29, 2012 12:33
Puncte: 0
Localitate: Ploiesti
Contact:

Re: Fara peste dar satui!

Mesaj de otto_ph »

CIB scrie:Se mai pescuieste la Pleasa? Sau este cu circuit inchis?
Pe Facebook au anuntat ca s-a inchis pentru pescuitul sportiv si ca vand(au vandut) tot pestele?

https://www.facebook.com/pages/Lacul-Pl ... 4469080328
S-a inchis definitiv.
Viata este de unica folosinta, n-o cauta la 38!

- Otto Fishing Team -

Avatar utilizator
popescu59
Pescar de competitie
Mesaje: 2432
Membru din: Joi Noi 10, 2011 9:56
Puncte: 0
Localitate: Buc

Re: Fara peste dar satui!

Mesaj de popescu59 »

Vezi mai Otho ce inseamna sa stringi cureaua.Daca tot ereai croit pe relaxare nu puteai sa vii la casute cu caldurica , la gratar frumos . Si unde mai pui ca se mai prinde si peste . In fine cind vrei sa te mai relaxezi suna un prieten si vezi ce iese.
Sanatate maxima .

Avatar utilizator
otto_ph
Mesaje: 417
Membru din: Mie Feb 29, 2012 12:33
Puncte: 0
Localitate: Ploiesti
Contact:

Re: Fara peste dar satui!

Mesaj de otto_ph »

popescu59 scrie:Vezi mai Otho ce inseamna sa stringi cureaua.Daca tot ereai croit pe relaxare nu puteai sa vii la casute cu caldurica , la gratar frumos . Si unde mai pui ca se mai prinde si peste . In fine cind vrei sa te mai relaxezi suna un prieten si vezi ce iese.
Sanatate maxima .
nu te contrazic dar nu stiu despre ce este vorba. despre curea .......ma faci sa ma simt aiurea dar sunt obisnuit, nu toti sunt baftosi la punga si la peste, asta e! Hm...! :!:
Viata este de unica folosinta, n-o cauta la 38!

- Otto Fishing Team -

acidutzu
Mesaje: 415
Membru din: Mar Sep 18, 2012 20:20
Puncte: 0
Localitate: Ploiesti

Re: Fara peste dar satui!

Mesaj de acidutzu »

CIB scrie:Se mai pescuieste la Pleasa? Sau este cu circuit inchis?
Pe Facebook au anuntat ca s-a inchis pentru pescuitul sportiv si ca vand(au vandut) tot pestele?
Din pacate, la Pleasa este CIRC INCHIS!
"Invingatorii nu pierd niciodata"

Avatar utilizator
CIB
Mesaje: 142
Membru din: Vin Dec 18, 2009 15:26
Puncte: 0
Localitate: Ploiesti

Re: Fara peste dar satui!

Mesaj de CIB »

acidutzu scrie:
CIB scrie:Se mai pescuieste la Pleasa? Sau este cu circuit inchis?
Pe Facebook au anuntat ca s-a inchis pentru pescuitul sportiv si ca vand(au vandut) tot pestele?
Din pacate, la Pleasa este CIRC INCHIS!

Mare pacat.
Eu am ramas cu niste amintiri frumoase de pe Pleasa.
Primul meu peste de 10+(12,5kg) a fost prins acolo.

Avatar utilizator
otto_ph
Mesaje: 417
Membru din: Mie Feb 29, 2012 12:33
Puncte: 0
Localitate: Ploiesti
Contact:

Re: Fara peste dar satui!

Mesaj de otto_ph »

CIB scrie:
acidutzu scrie:
CIB scrie:Se mai pescuieste la Pleasa? Sau este cu circuit inchis?
Pe Facebook au anuntat ca s-a inchis pentru pescuitul sportiv si ca vand(au vandut) tot pestele?
Din pacate, la Pleasa este CIRC INCHIS!

Mare pacat.
Eu am ramas cu niste amintiri frumoase de pe Pleasa.
Primul meu peste de 10+(12,5kg) a fost prins acolo.
Asa este, amintiri frumoase. Cei mai mari pesti tot la Pleasa i-am prins si eu, comun, salonta si somn. Nu stiu ce sa zic dar poate exista posibilitatea sa se schimbe ceva, ramane de vazut.
Viata este de unica folosinta, n-o cauta la 38!

- Otto Fishing Team -

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “FOTOGRAFIE, IMAGINI VIDEO SI POVESTIRI DE LA PESCUIT”