FEEDBACK GENERAL VANZARI-CUMPARARI

Aprecieri pozitive sau negative la adresa vanzatorilor si cumparatorilor. Cate un topic pentru fiecare user.

Moderatori: Alin Galbenu, Bogdan Zaharia, odoctee, gor965

Scrie răspuns
utu75
Mesaje: 653
Membru din: Dum Mai 04, 2014 21:19
Puncte: 0
Localitate: Baia Mare

Re: FEEDBACK VANZARI-CUMPARARI

Mesaj de utu75 »

ca sa vedeti cat poate fi de jegos acest personaj va pun convorbiri cu acest excroc!!!

Sa le luam pe rand!

Domnule 4pesti acel pistol pt. silicon de nou nu are nimic crapat! (poate creierul dumneavoastra are ceva defectiuni),daca doriti va [un o paza sa vedeti!(spre cultura dumneavoastra generala)
Acel pistol facea parte din oferta nu era bonus!!!Doar nu va dadeam 100 ron+transport pe 2 mese mici s-h!!!(se poate sa aveti orgasme rar ,dar nu o sa faceti din vanzarile catre mine)
Poto Feb 19
To
davary distribution
100 RON + 13 RON transportul prin fan , de unde ești?

Trimis de pe iPad-ul meu

Pe 19 feb. 2015, la 22:00,

aici raspundem la o alta minciuna a domnului 4pesti!
a fost 100 +transport domnule 4pesti asa ca sa isi dea lumea seama cat de "corect" sunteti!!!


4pesti


Facem traba? Dacă da aștept adresa de livrare . Sebastian 0745170100

Dată expediere: Vin Feb 20, 2015 12:02 am


utu75

da
Dată expediere: Joi Feb 19, 2015 11:44 pm


4pesti

Cu tot cu pistol

Dată expediere: Joi Feb 19, 2015 11:40 pm


utu75

Subiect: Cumpar mese de rulat

4pesti scrie:

Am o masa de 12 Si un de 18 + pistol Si conuri amble Sunt mici . Astept mp


utu75

salut

ceva poze si un pret te rog

davary_distribution@yahoo.com

Dată expediere: Joi Feb 19, 2015 9:58 pm

aceasta este convorbirea de pe forum si se poate verifica! nu vad nicaieri ca acel pistol este bonus!

in data de 03.03.2015 ati trimis un mesaj pe telefon prin care spuneati ca ati pus coletul!
in data de 06.03.2015 ati trimis inca u mesaj in care ma intrebati daca l-am primit!in acelasi minut v-am raspuns ca am fost sunat de cei de la urgent in care ma anuntau ca o sa treaca sa il aduca!Ati fost sunat de catre mine si am discutat la telefon! A ma acuza ca am fost intr-o anumita stare denota proasta crestere si nesimtire!Dar nu ma mir la un exemplar de teapa dumneavoastra!Tot spre cultura dumneavoastra nu consum alcool desi nu este treaba dumneavoastra!
data de 06.03 daca va uitati pe calendar a fost vineri iar coletul a fost ridicat marti pt. ca agentul de la urgent la plimbat dupa el si nu la livrat! Nu este vina mea ca cei de la curierat nu livreaza coletele unde si cand trebuie!Marti dupa ce am inceput sa ma agit la sediul urgent am ridicat coletul platind 113 ron nu 100, dar ce conteaza!
Va intreb cum stati cu matematica pt. ca mie nu-mi iese cele 2 saptamani nicicum!
coletul a plecat in data de 04.03.2015 de la curierul dumneavostra si a fost ridicat in 10.03.2015!!!
Oare cine a fost intra-o stare ciudata?

ATENTIE DEOSEBITA LA ACEST EXEMPLAR!!!
Nu te tine smecher, pentru ca intotdeauna va exista unul mai mare ca tine!

Avatar utilizator
charlex
pescar de competitie
Mesaje: 2172
Membru din: Lun Iul 04, 2011 13:32
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI

Re: FEEDBACK VANZARI-CUMPARARI

Mesaj de charlex »

bogdan5 scrie:
Am rugamintea ca pe viitor, toate anunturile pe care le deschizi sa contina poze reale.
Pozele reale sunt obligatorii, nu si elocvente cat tip sunt facute din pozitii care ascund eventualele defecte. Moralitatea nu se fotografiaza, apare cu timpul.
O observatie foarte pertinenta, perfect logica si de mare bun simt. Nu demult am avut o discutie privata cu unul dintre moderatori, legata strict de acest subiect al fotografiilor obligatorii, asta deoarece mi s-au inchis cateva topicuri in care, desi NU atasasem fotografii ale produselor pe care incercam sa le vand, am specificat CLAR ca nu vand acele produse DECAT CU PREDARE PERSONALA cumparatorului. Deci, daca oricum vezi produsele cu ochii tai, le pipai si le probezi si asta INAINTE sa dai banii, la ce mai trebuie sa atasez fotografii ..."reale"?! Sau, cum ziceau latinii : qui potest plus, potest minus Clar, cooperativa : "Munca-n zadar"!
Totusi, in mod inexplicabil, mi s-a spus ca trebuie obligatoriu atasate anumite fotografii "reale", si asta cu motivari jenante, gen : "...asa este regulamentul". Nu doresc sa fac publica respectiva conversatie fiindca nu ar fi elegant, insa este evident ca pasiunea moderatorilor si/sau "legiuitorilor" acestui forum, legata de fotografiile "reale" este demna de o cauza mai buna. Apropos, distinsi domni/doamne, cine garanteaza ca fotografiile postate odata cu anunturile din rubrica Marele bazar sunt 100% reale, li se ataseaza cumva si vreo expertiza tehnica de specialitate?
In fine, viata ne arata ca regulamentele diverselor forumuri, indiferent cum s-ar numi ele, ca si legile statelor sau chiar constitutiile, sunt intotdeauna PERFECTIBILE, ele nefiind facute de zei, ci tot de oameni, iar omul este supus greselii.
Atentie, prostii imi provoaca repulsie; ii rog, pe aceasta cale, sa se abtina!

shahjaban
pescar de competitie
Mesaje: 1377
Membru din: Vin Feb 08, 2013 15:00
Puncte: 0
Localitate: Brasov

Re: FEEDBACK VANZARI-CUMPARARI

Mesaj de shahjaban »

Si mie mi se pare normal sa pui foto chiar daca vinzi cu predare personala ....nu trebuie sa folosesti cuvinte ca "motivari jenante" ....ptr ca nu ai dreptate ...
Dar noua ne place tot timpul sa comentam regulamentele si sa le "gasim" tot felul de deficiente ca sa ne bagam in seama ...si DA daca dorim sa gasim "defecte " la orice, stai linistit ca o sa gasim....:D
Mai exista totusi si bun simt si corectitudine.....unii din noi mai cred in asta .

p.s nu doresc nicio polemica , asa ca ptr mine acest subiect este INCHEIAT ....
Dragos C. - Brasov

Avatar utilizator
Ungureanu Bogdan
pescar de competitie
Mesaje: 2792
Membru din: Joi Oct 29, 2009 15:09
Puncte: 0
Localitate: PITESTI

Re: FEEDBACK VANZARI-CUMPARARI

Mesaj de Ungureanu Bogdan »

charlex scrie:
bogdan5 scrie:
Am rugamintea ca pe viitor, toate anunturile pe care le deschizi sa contina poze reale.
Pozele reale sunt obligatorii, nu si elocvente cat tip sunt facute din pozitii care ascund eventualele defecte. Moralitatea nu se fotografiaza, apare cu timpul.
O observatie foarte pertinenta, perfect logica si de mare bun simt. Nu demult am avut o discutie privata cu unul dintre moderatori, legata strict de acest subiect al fotografiilor obligatorii, asta deoarece mi s-au inchis cateva topicuri in care, desi NU atasasem fotografii ale produselor pe care incercam sa le vand, am specificat CLAR ca nu vand acele produse DECAT CU PREDARE PERSONALA cumparatorului. Deci, daca oricum vezi produsele cu ochii tai, le pipai si le probezi si asta INAINTE sa dai banii, la ce mai trebuie sa atasez fotografii ..."reale"?! Sau, cum ziceau latinii : qui potest plus, potest minus Clar, cooperativa : "Munca-n zadar"!
Totusi, in mod inexplicabil, mi s-a spus ca trebuie obligatoriu atasate anumite fotografii "reale", si asta cu motivari jenante, gen : "...asa este regulamentul". Nu doresc sa fac publica respectiva conversatie fiindca nu ar fi elegant, insa este evident ca pasiunea moderatorilor si/sau "legiuitorilor" acestui forum, legata de fotografiile "reale" este demna de o cauza mai buna. Apropos, distinsi domni/doamne, cine garanteaza ca fotografiile postate odata cu anunturile din rubrica Marele bazar sunt 100% reale, li se ataseaza cumva si vreo expertiza tehnica de specialitate?
In fine, viata ne arata ca regulamentele diverselor forumuri, indiferent cum s-ar numi ele, ca si legile statelor sau chiar constitutiile, sunt intotdeauna PERFECTIBILE, ele nefiind facute de zei, ci tot de oameni, iar omul este supus greselii.
Ai si tu dreptatea ta, dar obligatoriu sa nu fi locuit in Romania-ceea ce cere fotografierea, ca stii cum e...face cat o mie de cuvinte! :wink:
catch&release

Avatar utilizator
charlex
pescar de competitie
Mesaje: 2172
Membru din: Lun Iul 04, 2011 13:32
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI

Re: FEEDBACK VANZARI-CUMPARARI

Mesaj de charlex »

shahjaban scrie:Si mie mi se pare normal sa pui foto chiar daca vinzi cu predare personala ....nu trebuie sa folosesti cuvinte ca "motivari jenante" ....ptr ca nu ai dreptate ...
Dar noua ne place tot timpul sa comentam regulamentele si sa le "gasim" tot felul de deficiente ca sa ne bagam in seama ...si DA daca dorim sa gasim "defecte " la orice, stai linistit ca o sa gasim....:D
Mai exista totusi si bun simt si corectitudine.....unii din noi mai cred in asta .

p.s nu doresc nicio polemica , asa ca ptr mine acest subiect este INCHEIAT ....
S-o luam pe rand : 1. DE CE TI SE PARE TIE NORMAL sa te uiti pe poze cand ti se pune la dispozitie marfa, fizic, live, in carne si oase, marfa pe care sa o admiri fara restrictii, cat poftesti? Ca sa-ti fie mai usor sa te gandesti cum sa-ti raspunzi la aceasta intrebare, te invit la un scurt exercitiu de logica si imaginatie, care suna cam asa : cand te duci la piata ceri si poze cu ceapa verde sau doar te uiti, pur si simplu, pe taraba si, daca iti place ce vezi, platesti, iei marfa si pleci? Sper ca intelegi ce am vrut sa spun, asta doar daca nu faci cumva parte din categoria acelora care confunda marfa cu ambalajul.
2. Cuvintele : motivare/motivari si jenant/jenanta/jenante fac parte din vocabularul uzual al limbii romane si nu au un caracter obscen sau insidios. Cum ar trebui sa se numeasca o explicatie care nu poate fi sustinuta cu argumente pertinente si cu ce alte cuvinte sa o descriu?
3. Poate VOUA va place "...tot timpul sa comentam regulamentele si sa le "gasim" tot felul de deficiente ca sa ne bagam in seama...", fiindca mie nu-mi place deloc. Eu doar spun, efectiv, ceea ce ma deranjeaza si ceea ce nu mi se pare firesc. Nu cred ca am savarsit vreun sacrilegiu prin faptul ca aduc in discutie o regula pe care, personal, o consider absurda. Da, mi-e foarte greata sa fac poze DEGEABA cu echipamentul meu de pescuit, pe care il tin intr-o boxa, in subsolul blocului. Aste deoarece lumina in subsol este infecta si pozele ies foarte proaste iar locul, in sine, este inghesuit si este foarte dificil sa manevrezi lansetele (scos din husa individuala, demontat mulineta din mandrina s.a.m.d.) pentru a face niste poze din care, oricum, nu se intelege mare lucru... In plus, nu-mi place deloc sa fac anumite activitati pe care, pur si simplu, as putea sa nu le fac.

P.S. Daca nu doresti polemica, poti sa nu raspunzi, nu ma supar, promit!
Atentie, prostii imi provoaca repulsie; ii rog, pe aceasta cale, sa se abtina!

Avatar utilizator
osc1or
Veteran
Mesaje: 3888
Membru din: Lun Aug 13, 2012 14:35
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de osc1or »

Charlex, preferi sa vina cumparatorul in boxa ta de la subsol cu lumina proasta si sa refuze produsul ca are nu stiu ce zgaiba si nu o accepta?? Nu mai spun ca s-a intamplat de n ori chiar aici pe forum ca cineva sa vinda un brand, si din poze sa reiasa altceva.
Cu acele fotografii reale nu faci decat sa iti cresti sansele la vanzarea produsului.
Critic echilibrat

matei1971
Mesaje: 748
Membru din: Vin Iul 13, 2007 21:47
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: FEEDBACK VANZARI-CUMPARARI

Mesaj de matei1971 »

Robert Solticzki, Robyvan pe forum, recomand cu incredere.
Produsul vandut a corespuns cu descrierea, promtitudine in trimiterea lui, pret de bun simt!
Multumesc inca o data!
Când esti mort, nu stii asta - dar ii afecteaza pe ceilalti. La fel si când esti prost.

Avatar utilizator
robyvan
pescar de competitie
Mesaje: 1842
Membru din: Lun Aug 16, 2010 12:51
Puncte: 0
Localitate: Timisoara

Re: FEEDBACK VANZARI-CUMPARARI

Mesaj de robyvan »

matei1971 scrie:Robert Solticzki, Robyvan pe forum, recomand cu incredere.
Produsul vandut a corespuns cu descrierea, promtitudine in trimiterea lui, pret de bun simt!
Multumesc inca o data!
Multumesc Matei, sa-ti fie de folos.
slowly we rot- by Obituary

Avatar utilizator
charlex
pescar de competitie
Mesaje: 2172
Membru din: Lun Iul 04, 2011 13:32
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI

Re:

Mesaj de charlex »

osc1or scrie:Charlex, preferi sa vina cumparatorul in boxa ta de la subsol cu lumina proasta si sa refuze produsul ca are nu stiu ce zgaiba si nu o accepta?? Nu mai spun ca s-a intamplat de n ori chiar aici pe forum ca cineva sa vinda un brand, si din poze sa reiasa altceva.
Cu acele fotografii reale nu faci decat sa iti cresti sansele la vanzarea produsului.
Iar raspunsul este ...DAAA! Intotdeauna am preferat sa ma intalnesc cu cei carora le-am vandut ceva sau de la care am cumparat ceva, asta fiindca, in general, stiu perfect ce vand sau ce anume mi-as dori sa cumpar si, mai mult decat atat, nu mi-as permite niciodata sa pun pe cineva pe drumuri fara ca respectiva persoana sa stie EXACT pentru ce anume se deplaseaza. Unde mai pui ca exista si telefoanele, fie ele fixe sau mobile, la care se poate lamuri foarte concret o persoana interesata despre un anumit produs (marca, model, culoare, stare, functionalitate, calitati, defecte etcaetera;
Vedeti dumneavoastra, tocmai in spatele acestei vrajeli cu pozele reale se pot masca cu lejeritate multe pacaleli usturatoare; nu intotdeauna o fotografie te poate lamuri exact si pe deplin despre starea sau functionalitatea unor bunuri. Si, dupa cum bine se stie, pozele pot fi facute de asa maniera incat sa mascheze unele defecte. Nu in ultimul rand, un avertizor, sa zicem, poate sa arate absolut impecabil, ca scos din cutie, dar functional sa fie praf, adica sa nu mearga.
Si, da, aici aveti perfecta dreptate, pozele reale CRESC considerabil sansele de a vinde un produs, dar ar trebui sa fie doar un drept iar nu o OBLIGATIE postarea lor, in anumite imprejurari (bunaoara atunci cand sa face o vanzare cu predarea personala).
Credeti-ma, la randul meu, am si cumparat si am si vandut cateva produse pe acest site. Unele cu poze reale, altele fara poze deloc. Probleme nu-mi aduc aminte sa fi fost. Totul a decurs absolut perfect, asta pana la inventarea acestei reguli care ma conditioneaza fara nici un motiv concret. Promit din tot sufletul ca nu voi mai incerca sa vand nimic aici, tocmai din cauza acestei reguli. De altfel, singurul motiv real pentru care mai accesez acest cont este tocmai tentativa mea de a o combate. Stima!
Atentie, prostii imi provoaca repulsie; ii rog, pe aceasta cale, sa se abtina!

Avatar utilizator
charlex
pescar de competitie
Mesaje: 2172
Membru din: Lun Iul 04, 2011 13:32
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI

Re: FEEDBACK VANZARI-CUMPARARI

Mesaj de charlex »

AAAA, si ar mai fi ceva, sa nu uit... La aceasta ora, pe site, se fac vanzari doar ale produselor cu poze reale, nu-i asa??
DAAA!
Au disparut cumva tepele, teparii sau discutiile? Pai sa va spun eu exact : NU AU DISPARUT si, ce sa vezi, nici nu o sa dispara. Daca vrei sa-i arzi pe altii, ii arzi, pur si simplu, cu poze reale sau fara. Restul este vrajeala!
Atentie, prostii imi provoaca repulsie; ii rog, pe aceasta cale, sa se abtina!

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Feedback Vanzari & Cumparari”