PARTIDE DE PESCUIT-HERMES PERIS.

http://www.hermes-peris.ro/

Moderatori: Dan Mateianu, iohann, florin masu, voicuionut

Scrie răspuns
Avatar utilizator
Silviu.P
Mesaje: 82
Membru din: Mie Sep 25, 2013 17:45

Re: PARTIDE DE PESCUIT-HERMES PERIS.

Mesaj de Silviu.P »

Poti lua un crap de pana in 4kg acasa, dar il platesti cu 18 lei/kg, separat de taxa de c&r.

Atentie, nu poti retine nici un crap, pe perioada noptii!

andu105
Mesaje: 29
Membru din: Mar Apr 28, 2015 23:11

Re: PARTIDE DE PESCUIT-HERMES PERIS.

Mesaj de andu105 »

am inteles.iti multumesc mult.deci tre gasita o alta balta sa aibe si ceva peste :)

florin masu
Mesaje: 145
Membru din: Mar Ian 29, 2013 15:43

Re: PARTIDE DE PESCUIT-HERMES PERIS.

Mesaj de florin masu »

andu105 scrie:am inteles.iti multumesc mult.deci tre gasita o alta balta sa aibe si ceva peste :)

??????????????????????????
Balta are foarte mult peste mare, dupa cum s-a vazut si foarte putin sub 4 kg intradevar, din cauza asta nu avem taxa de retine inclusa in pret. Ce vroiai sa platesti taxa de retinere si sa nu prinzi peste sub 4 kg? Nu e mai bine sa il platesti separat per kg?
Daca tu practici pescuitul ''ce prind iau acasa'' nu mai cauta balti cu profilil C&R.

andu105
Mesaje: 29
Membru din: Mar Apr 28, 2015 23:11

Re: PARTIDE DE PESCUIT-HERMES PERIS.

Mesaj de andu105 »

domnu!!! nu inteleg dc va rastiti sau judecati fara a cunoaste o persoana.? va rog sa mai cititi odata ce am scris..PESCUIT C&R.
Dar sunt situatii cand doresc sa pescuiesc si cu prietenii care ei nu practica C&R,fiecare cum doreste.
Daca sunt membru nou nu inseamna ca sunt un "prinde si ia acasa" am 3 carduri de mebru fidel pe 3 balti de renume din ro si pescuiesc numai c&r..
Nu am vaz asa lume rea...Si fiecare face ce doreste cu banii lui,cum sau unde sa pescuiasca.

Avatar utilizator
otto_ph
Mesaje: 417
Membru din: Mie Feb 29, 2012 12:33
Puncte: 0
Localitate: Ploiesti
Contact:

Re: PARTIDE DE PESCUIT-HERMES PERIS.

Mesaj de otto_ph »

Un simpatic dupa o ploicica!
Fişiere ataşate
peris.jpg
peris.jpg (110 KiB) Vizualizat de 1124 ori
her..jpg
her..jpg (111.82 KiB) Vizualizat de 1124 ori
Viata este de unica folosinta, n-o cauta la 38!

- Otto Fishing Team -

Avatar utilizator
osc1or
Veteran
Mesaje: 3888
Membru din: Lun Aug 13, 2012 14:35
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de osc1or »

Florin ti a spus foarte clar care e politica baltii. Platesti c&r si daca prinzi un peste sub 4kg si vrei sa il iei acasa e 18lei kg. Concret, achiti 60 taxa si daca prinzi un baboi de 3 kg il poti lua acasa contda sumei de 54 lei. Te costa partida 114 lei, dar ai posibilitatea sa prinzi si pesti calumea.. La Fundulea cat e taxa? Si ce poti prinde?

De ce inca merge lumea la Fundulea? Nu exista controale riguroase si fiecare pleaca cu ce prinde.. daca prinde...
Critic echilibrat

hannibal
Mesaje: 866
Membru din: Mar Aug 13, 2013 19:01
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti sector 6

Re: PARTIDE DE PESCUIT-HERMES PERIS.

Mesaj de hannibal »

astazi de fapt in noaptea de 22 spre 23 am facut o partida memorabila la hermes . am pescuit pe standul 3 si am prins cel mai mare crap de pana acum respectiv 20,5 kg . am mai prins si unul la 12.800 spre seara da noaptea a intrat cel mare la doua boilesuri solubile de 20 mm de la senzor cu aroma de capsuna dar si altii mai mici. Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine

valeriu manole
Mesaje: 49
Membru din: Lun Mai 25, 2015 22:34

Re:

Mesaj de valeriu manole »

osc1or scrie:Florin ti a spus foarte clar care e politica baltii. Platesti c&r si daca prinzi un peste sub 4kg si vrei sa il iei acasa e 18lei kg. Concret, achiti 60 taxa si daca prinzi un baboi de 3 kg il poti lua acasa contda sumei de 54 lei. Te costa partida 114 lei, dar ai posibilitatea sa prinzi si pesti calumea.. La Fundulea cat e taxa? Si ce poti prinde?

De ce inca merge lumea la Fundulea? Nu exista controale riguroase si fiecare pleaca cu ce prinde.. daca prinde...
Depinde cum vezi lucrurile . Smecheria este sa prinzi peste acolo unde prinde toata lumea ca sta ca in conserva, sau unde nu prinde nimeni ? Basca ca mai poti sa-l iei si acasa ! Hai sa nu ii judecam pe altii si sa lasam fiecare pescar sa-si aleaga stilul si balta favorita !

FlorynC.
Mesaje: 199
Membru din: Dum Feb 15, 2015 12:06
Puncte: 0
Localitate: Buc

Re: PARTIDE DE PESCUIT-HERMES PERIS.

Mesaj de FlorynC. »

buna ziua pe zi a fost ceva miscare ca intentionez sa fac si eu o partida cat de curand ?

stoian06
Mesaje: 103
Membru din: Vin Apr 03, 2015 22:07

Re: PARTIDE DE PESCUIT-HERMES PERIS.

Mesaj de stoian06 »

Care sunt standurile mai productive si unde trebuie pescuit??cat mai aproape de malu opus?

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “HERMES - PERIS”