PROPUNERI REGULAMENT , PROPUNERI ARBITRAJ

Concursuri de crap. Anunturi, regulamente, inscrieri, desfasurare, clasamente, foto, concluzii.

Moderatori: Ivan Petre Paul, odoctee, Irinel Nitu

Scrie răspuns
Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Mesaj de Dan Mitranescu »

VIFOR scrie:@Dan MITRANESCU

CHIAR ESTI SIGUR DE CEEA CE SPUI,REGURI AU FOST FACUTE IN TOATE SPORTURILE,CU TOATE ACESTEA ELE AU FOST INTOTDEAUNA INCALCATE,POATE CHIAR DE CEI CARE LE-AU FACUT!!! :wink:

Daca-mi dai un singur exemplu legat de un sport,de o regula si de cine a incalcat-o (dintre cei care au facut regulamentul) nu am sa te acuz de subiectivism.Pana atunci...

SARBATORI FERICITE SI ...SANATATE TUTUROR !!!

PS Fiecare ureaza ce-si doreste mai tare !

Avatar utilizator
andrei vladeanu
Veteran
Mesaje: 5808
Membru din: Lun Ian 10, 2005 11:10
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de andrei vladeanu »

cornelserbu scrie:@ Decebal

regulamentele sunt facute in general de organizatori si daca te uiti pe grila de programe a competitiilor de anul viitor, vei vedea ca apcr apare aproape ostentativ ca organizatoare la mai toate concursurile, iar la cele la care nu este organizatoare, este cel putin coorganizatoare...cred ca ar fi cazul de o alternativa, dar asta nu hotarasc eu sau tu, deci, deocamdata...asta este...ne ducem steagul si ascultam de partidul unic care face ce vrea.


daca vrei sa-mi raspunzi, te rog fa-o telefonic, fiindca din motive total diferite de cele pe care le-ar crede unii, n-am sa mai postez pe crapmania si te-as ruga si pe tine sa faci acelasi lucru, chiar daca nu e nici o pierdere pentru acest site.
grila de pe prima pagina eu am facut-o.
nu e nici o ostentatie. sunt concursuri in care apcr este implicata, pt ca, vrei nu vrei, te afli pe site-ul acestei asociatii.
noroc
The One Team

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18915
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Mesaj de Vladut Mateianu »

clubulpescarilor_decebal scrie:@ cornel rosioru

stii ce o sa fac ?

nu o sa mai particip la concursurile organizate de catre apcr si crede-ma ca nu o sa fiu singurul care ia aceasta decizie

apropos de regulamentele stricte de anul viitor.....cine o sa decida aceste regulamente ......cumva apcr-ul ?

Am crezut ca te-ai potolit....dar vad ca proasta cresterea si slugarnicia nu iti dau pace ! Drept ptr care o sa fac ce trebuia mai de mult, adica ne despartim.

PS la concursurile organizate de APCR, ai interdictie, existand numeroase semne de intrebare in privinta corectitudinii tale ! :evil:
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18915
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Mesaj de Vladut Mateianu »

cornelserbu scrie:@ Decebal

regulamentele sunt facute in general de organizatori si daca te uiti pe grila de programe a competitiilor de anul viitor, vei vedea ca apcr apare aproape ostentativ ca organizatoare la mai toate concursurile, iar la cele la care nu este organizatoare, este cel putin coorganizatoare...cred ca ar fi cazul de o alternativa, dar asta nu hotarasc eu sau tu, deci, deocamdata...asta este...ne ducem steagul si ascultam de partidul unic care face ce vrea.
Chiar ai niste probleme.... :oops: Am crezut ca te-ai linistit , dar vad ca repeti aproape "ostentativ" texte deja celebre in cercurile barfitorilor de profesie : alternativa, partid unic, dictatura, regulament prea strict, etc.

Asa ca , decizia ta de a nu mai scrie aici ma bucura, cred ca ar fi mai indicat sa te alaturi Triplei Aliante in pregatirea comp(l)otului, nu ar strica nici o lovitura de stat ! :D
Dar va veni momentul cand vei realiza ca le-ai intors spatele prietenilor tai, ca sa te alaturi celor pe care nu i-ai putut suporta toata viata, si asta doar "ca sa existe o alternativa"..... :oops: Ma tem insa sa nu fie prea tarziu, viata asta e atat de scurta........ :cry:
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

Vizitator

Mesaj de Vizitator »

@Vladut
e un sextet nu o tripla alianta; vin greu informatiile din tabara adversa care va avea un buget de invidiat fata de APCR care are visteria goala

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18915
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Mesaj de Vladut Mateianu »

:D :D :D

Mersi de informatii Piciule ! Daca este doar sextet, tot e bine ! De la noi il trimitem doar pe Tatae. Tatae contra Sextetul ! Rezonabil, nu ? :D

Cat despre visteria Apcr, stai linistit si asteapta sedinta din 19 ianuarie cand vor fi anuntati noii membrii APCR si atunci o sa-ti dai seama la ce ma refer. Nu uita : Fortza este alaturi de noi ! :D

PS Mai da un nume nou din sextet ! :roll: :lol:
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: PROPUNERI REGULAMENT , PROPUNERI ARBITRAJ

Mesaj de Dan Mitranescu »

:D Surpriza ! :D

Subiectul acesta mi-a adus un zambet in momentul in care la intocmirea regulamentului pentru Campionatul National a aparut clar ca se cantaresc obligatoriu pestii. Nu am scos ochii la nimeni ... :D ...

Printre randurile postate aici mai aveam o problema cu "Echipele de echipe " ... Eram singur atunci si ma bateam cu morile de vant daca incercam sa fac ceva ...

Am primit tot felul de explicatii cu exemple din alte sporturi ,unde componentii aceluiasi lot se ajuta intre ei , am fost informat ca "tot ce nu este scris in regulament este legal" si ca noncombatul cat si combatul nu se pot introduce in regulament.

Cred ca am reusit si de data aceasta ! :D A durat ceva ...
Am mai avut o ocazie in una din mansele Turneului Infopescar cand l-am avantajat pe Florin ,dar nu s-a "mediatizat" ca sa apara scandalul de care aveam nevoie :D desi am fost mai "pe fata" decat la calificari .

Nu vreau sa supar pe nimeni ,dar hai sa ne hotaram cum jucam de acum in colo .

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Concursuri de Pescuit”