Sugestii ?!

Moderatori: Dan Mateianu, popescu59

Încuiat
Filip Mihai
Mesaje: 227
Membru din: Mie Iul 01, 2015 14:19
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Sugestii ?!

Mesaj de Filip Mihai »

Buna ziua, tocmai am sunat si am rezervat locul 6 pe aceasta balta, in trecut am fost pe cea din dreapta (ocl), sambata o sa fie pentru prima data cand merg pe aceasta balta. Stie cineva sa-mi dea cateva sfaturi in ceea ce priveste pescuitul ? Nada, momeli, tactica si poate si ceva despre locul 6 ?

Va multumesc :D !

Avatar utilizator
kelu84
Mesaje: 371
Membru din: Dum Apr 08, 2012 9:12
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Sugestii ?!

Mesaj de kelu84 »

Mai jos aveai topicdedicat baltii. Spor la lectura. Te vei distra



http://www.crapmania.ro/forum/lazar-f13 ... 38469.html

Filip Mihai
Mesaje: 227
Membru din: Mie Iul 01, 2015 14:19
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Sugestii ?!

Mesaj de Filip Mihai »

kelu84 scrie:Mai jos aveai topicdedicat baltii. Spor la lectura. Te vei distra



http://www.crapmania.ro/forum/lazar-f13 ... 38469.html
Salut, da, am observat topicu, dar doream si alte informatii, mai ales in legatura cu standul 6...adancime, substratu, unde sa caut pestele, informatii pe care le poate da cineva care a pescuit acolo si a avut rezultate, in topic nu gasesc asa ceva. Multumesc oricum ! :)

Avatar utilizator
Digital
Pescar de competitie
Mesaje: 1102
Membru din: Lun Iun 09, 2008 9:26
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Sugestii ?!

Mesaj de Digital »

Filip Mihai scrie: Salut, da, am observat topicu, dar doream si alte informatii, mai ales in legatura cu standul 6...adancime, substratu, unde sa caut pestele, informatii pe care le poate da cineva care a pescuit acolo si a avut rezultate, in topic nu gasesc asa ceva. Multumesc oricum ! :)
Vorbeste cu Nae (popescu 59) ....el stie
Stima
Victor Conta
ROMANIA
Tara in care ingerii nu calca

Filip Mihai
Mesaje: 227
Membru din: Mie Iul 01, 2015 14:19
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Sugestii ?!

Mesaj de Filip Mihai »

Digital scrie:
Filip Mihai scrie: Salut, da, am observat topicu, dar doream si alte informatii, mai ales in legatura cu standul 6...adancime, substratu, unde sa caut pestele, informatii pe care le poate da cineva care a pescuit acolo si a avut rezultate, in topic nu gasesc asa ceva. Multumesc oricum ! :)
Vorbeste cu Nae (popescu 59) ....el stie
Stima
Ok, asa am sa fac, oricum vad ca sunt cateva detalii si in acel topic, cateva informatii lipsesc, dar pentru prima data pe balta, sunt informatii utile :) !

Avatar utilizator
Sionut
Mesaje: 963
Membru din: Joi Dec 11, 2008 22:15
Puncte: 0
Localitate: Popesti

Re: Sugestii ?!

Mesaj de Sionut »

Reteta cea mai simpla este navomodel, seminte preparate, duse pe malul opus la 5-10 m de stuf. :D
CS APS

Filip Mihai
Mesaje: 227
Membru din: Mie Iul 01, 2015 14:19
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Sugestii ?!

Mesaj de Filip Mihai »

Sionut scrie:Reteta cea mai simpla este navomodel, seminte preparate, duse pe malul opus la 5-10 m de stuf. :D
Am facut un mix de seminte ce l.am lasat la fermentat, iar navomodel am sa inchiriez de pe balta. Ca momeala ce pot folosi mai de succes ?

Avatar utilizator
Sionut
Mesaje: 963
Membru din: Joi Dec 11, 2008 22:15
Puncte: 0
Localitate: Popesti

Re: Sugestii ?!

Mesaj de Sionut »

Filip Mihai scrie:
Sionut scrie:Reteta cea mai simpla este navomodel, seminte preparate, duse pe malul opus la 5-10 m de stuf. :D
Am facut un mix de seminte ce l.am lasat la fermentat, iar navomodel am sa inchiriez de pe balta. Ca momeala ce pot folosi mai de succes ?
Porumb cu care nadesti, ii decojesti coaja, si pui si ceva flotant (dar sa nu ridice carligul) pentru a lua-o mai usor. Poti incerca si cu pop-uri mici.
CS APS

senzor planet
Încuiat

Înapoi la “LAZAR”