PROMOTIE LA LANSETELE Shimano Tribal Velocity 13-350 50mm

http://www.normark.ro

Moderatori: Dan Mateianu, Normark

Avatar utilizator
Normark
Partener Crapmania.ro
Mesaje: 5
Membru din: Mie Iul 15, 2015 12:33

Re: PROMOTIE LA LANSETELE Shimano Tribal Velocity 13-350 50m

Mesaj de Normark »

Stimate Domn,

Lanseta pentru care ati reclamat defectul prin intermediul magazinului Total Fishing a fost trimisa inapoi la magazinul Total Fishing in data de 15.07.2015 cu tronsonul de varf inlocuit. Tronsonul de varf inlocuit este un tronson nou.

Cu stima,

Avatar utilizator
osc1or
Veteran
Mesaje: 3888
Membru din: Lun Aug 13, 2012 14:35
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de osc1or »

O lanseta la 10000 cu probleme de calitate. Am rupt eu 2, baietii de la bv 3, raulrailor 1, mai stiu cel putin 2 baieti care au patit-o... numai eu stiu de 8 bete rupte.. se vand ca painea calda lansetele shimano... cred ca moare mitranescu de invidie...


Cred ca mai de graba solutionati voi 0.01% din cazuri favorabil pt client
Critic echilibrat

Avatar utilizator
Lucian Mustățea
Mesaje: 318
Membru din: Sâm Mar 05, 2011 20:30
Puncte: 0
Localitate: Brașov

Re: PROMOTIE LA LANSETELE Shimano Tribal Velocity 13-350 50m

Mesaj de Lucian Mustățea »

Azi 16.07.2015 am fost contactat telefonic de către patronul-administratorul societății comerciale din BV., de unde am achiziționat lansetele Shimano Velocity, care m-a informat faptul că SC Normark Sport România SRL mi-a soluționat pozitiv cauza mea expusă în paginile anterioare, în sensul că mi-a fost schimbată lanseta, conf. certificatului de garanție. Din discuția telefonică purtată am dedus că, soluționarea a avut loc în data de 14-15.07.2015, dar din lipsa timpului nu a avut posibilitatea să mă informeze în timp util. Cu privire la cele expuse de mine în paginile anterioare, doresc să-mi cer scuze public dacă SC Normark Sport România SRL s-a simțit lezată de conținutul comentariilor mele, mai cu seamă că mi-au soluționat cauza într-un timp scurt!!!
De asemenea, patronul-administratorul societății comerciale din BV., m-a informat că societatea pe care o patronează, împreună cu SC Normark Sport România SRL intenționează să organizeze în prima parte a lunii august, un casting pe balta Doripesco, unde crăparii din Brașov și împrejurimi au posibilitatea să testeze lansetele și mulinetele din gama Shimano, invitat fiind și eu. Aștept cu nerăbdare acest eveniment!!!
Nume utilizator schimbat din lucfish

Avatar utilizator
ionut72
pescar de competitie
Mesaje: 2784
Membru din: Mar Oct 09, 2012 15:52

Re: PROMOTIE LA LANSETELE Shimano Tribal Velocity 13-350 50m

Mesaj de ionut72 »

Vezi ce bun e forumul? Sa-i dai o bere lui Miere, ca, daca n-aveai unde sa te plangi si sa reclami public indolenta, nepasarea si nesimtirea, te rezolva Normark-ul la Sfantu' Asteapta!
Zilele petrecute la pescuit nu se scad din totalul zilelor vietii tale!

Avatar utilizator
Lucian Mustățea
Mesaje: 318
Membru din: Sâm Mar 05, 2011 20:30
Puncte: 0
Localitate: Brașov

Re: PROMOTIE LA LANSETELE Shimano Tribal Velocity 13-350 50m

Mesaj de Lucian Mustățea »

Este posibil , Ionuț!!! Cu proxima ocazie fac cinste cu un carton.
Nume utilizator schimbat din lucfish

Avatar utilizator
gabi1
Veteran
Mesaje: 4787
Membru din: Joi Sep 16, 2010 19:23
Puncte: 0
Localitate: Gura Oborului

Re: PROMOTIE LA LANSETELE Shimano Tribal Velocity 13-350 50m

Mesaj de gabi1 »

Pana nu vom invata ca pe banii nostri avem si drepturi,inclusiv de a ''bate cu pumnul in masa'',vom fi tratati drept fraierii care vin cu caciula in mana si barba in piept sa cerseasca ceva ce nu li se cuvine si trimisi la plimbare sub diverse motivatii inepte.
"Azi oamenii cunosc preţul fiecărui obiect si valoarea nici unuia."
"Nu refuza ajutorul imbecililor; pentru a rămâne sus iți trebuie unanimitate". :-)

bujie
Mesaje: 927
Membru din: Lun Dec 05, 2011 13:11
Puncte: 0
Localitate: București

Re: PROMOTIE LA LANSETELE Shimano Tribal Velocity 13-350 50m

Mesaj de bujie »

Parerea mea este ca aceasta "promotie"" este facuta dintr-un lot cu probleme , deoarece eu am 4 :velocity achizitionate in iarna de la b.fish ,am pescuit cu ele 8-10 concorsuri si nu au nimic ......eu unul nu mai inteleg nimic...
ps.adevarul este ca am platit 680 pe buc...nu 450 + husa..???!!!???!!
Campion național 2013
Brăileanu Florin
Buji Baits COMPETITION

Avatar utilizator
mitzapogan
Mesaje: 363
Membru din: Mie Aug 10, 2011 18:15
Puncte: 0
Localitate: Timisoara

Re: PROMOTIE LA LANSETELE Shimano Tribal Velocity 13-350 50m

Mesaj de mitzapogan »

Eu am luat la promo si nu au probleme ... Cu a patra nu pescui dar cred ca o bag la spombul mediu. La promo erau in toata Europa si cele de 12ft.

Avatar utilizator
vasea
Mesaje: 385
Membru din: Mie Mai 12, 2010 9:24
Puncte: 0
Localitate: Iași

Re: PROMOTIE LA LANSETELE Shimano Tribal Velocity 13-350 50m

Mesaj de vasea »

Acum cativa ani am vazut la un coleg pe o balta din jud. Neamt un set de bete shimano , cele vopsite real tree, si pe care le-am recunoscut imediat ca fiind tribal, gama tribal fiind probabil varful de la shimano la acel moment si cu un pret pe masura, cam 1800 lei bucata din cate tin eu minte, dar de o calitate ireprosabila, mandrina metalica, etc, practic nemuritoare, dar nu cred ca s-au vandut cu miile. Am ramas cu gandul la acele bete toto timpul dar nu mi-am permis niciodata sa cumpar. Acum jumatate din betele shimano poarta numele de tribal si au preturi intre 400-1000 de lei, se vand cu miile dar gama tribal nu mai este ce a fost, diferenta de pret trebuia sa vina de undeva. Sunt fan shimano, dar gama tribal nu trebuia sa treaca in segmentul low cost, mare greseala, parerea mea. Eu am shimano supressa dar nu au nici o treaba cu vechiul tribal, le-am cumparat deoarece beastmasterul are cotorul prea scurt pentru mine si nu puteam sa le incarc si am ales o solutie de compromis, dar cred ca este peste supressa ca si calitate.

senzor planet
Încuiat

Înapoi la “NORMARK”