CARP SHOW. Intrece-te cu echipa nationala!

Concursuri de crap. Anunturi, regulamente, inscrieri, desfasurare, clasamente, foto, concluzii.

Moderatori: Ivan Petre Paul, odoctee, Irinel Nitu

Scrie răspuns
EX-UL
pescar de competitie
Mesaje: 2570
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 19:47
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: CARP SHOW. Intrece-te cu echipa nationala!

Mesaj de EX-UL »

Ma refer strict la arbitraj si la sumele mari de bani cerute de acest APS , doar pentru la acest moment , in ciuda unor incapabilitati sau lipsa de pregatire pentru concursuri de crap , sunt credibili
si au dus bine la sfarsit un concurs - CN 2009 ( cu toate ca daca mie imi facea acel arbitru scenariul in care a fost implicat Adi Dulau - eu il rupeam pe genunchi !! )

Fara suparare , dar va spun un banc relevant pentru o situatie de criza , care poate o sa le dea de gandit si acestor "gladiatori" ai arbitrajului universal - care pe banii concurentilor isi procupra internet mobile , imprimante , cartuse de imprimanta , cazare , 3 mese pe zi , transport , samd , samd ( nesimtire maxima !!!!!! ) , doar pentru ca sunt credibili ......( momentan - ca sunt in sistem de numai citeva luni - dar la banii astia se vor spurca in scurta vreme .... ) . Ce nu inteleg ei este ca daca platesti la nivel de Champions League , te astepti ca aceea brigada de arbitrii sa aiba si "echipament si fluier si sistem de semnalizare" , sa vina pe cont propriu la balta , sa se cazeze ei pe unde stiu , sa isi asigure cele 3 mese pe zi , sa fie independenti pina la capat , doar de asta isi cer tarifele astea uriase , pentru Romania ! Asa face o brigada de arbitrii pe plan international care cere cu nonsalanta niste bani de la organizator .....

Fara suparare , dar va spun un banc relevant pentru o situatie de criza :

Recte - bancul - - o curva , pe fond de criza , se lauda la alte fete . Eu sunt foarte multumita la vremea asta si fac oral gratis , pentru ca de bine de rau BAG CEVA CALD IN GURA ! Think about it ......, altfel pretentiile voastre va vor coplesi si o sa pierdeti orice valoare pe plan competitional crapist . Prefer orice brigada de arbitraj , eu stiu vreo 30 -40 insi rupti de foame care iti arbitreaza orice pentru 30 lei / zi ... , si pentru credibilitate chem la arbitraj - stinga - dreapta , toata garla daca e nevoie ...... , dar nu rup bani de la gura pescarului ( scule , deplasare , etc - vezi ultimul CN 2009 ) , ca unii sa fie boieri pe balta , pentru CA LA BANII ASTIA SUNT OARECUM CREDIBILI , DAR CU GRESELI MAXIME !!!!

Avatar utilizator
andrei vladeanu
Veteran
Mesaje: 5808
Membru din: Lun Ian 10, 2005 11:10
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: CARP SHOW. Intrece-te cu echipa nationala!

Mesaj de andrei vladeanu »

Val Pangica jr scrie: (...)
te astepti ca aceea brigada de arbitrii sa aiba si "echipament si fluier si sistem de semnalizare" , sa vina pe cont propriu la balta , sa se cazeze ei pe unde stiu , sa isi asigure cele 3 mese pe zi , sa fie independenti pina la capat , doar de asta isi cer tarifele astea uriase , pentru Romania ! Asa face o brigada de arbitrii pe plan international care cere cu nonsalanta niste bani de la organizator .....
(...)
la Carp Show APS mi-a cerut 2000 lei fara nici un fel de alte costuri suplimentare. au venit, mancat, dormit, cantarit, telefonat (etc) pe cont propriu.
The One Team

EX-UL
pescar de competitie
Mesaje: 2570
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 19:47
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: CARP SHOW. Intrece-te cu echipa nationala!

Mesaj de EX-UL »

dar la Turneul AVP & F& H - cit au cerut ????? Poti spune suma globala pentru 5 manse de arbitraj - din cite stiu eu e o mica avere ....

zeus
Mesaje: 29
Membru din: Dum Mar 22, 2009 22:46
Puncte: 0
Localitate: Ploiesti
Contact:

Re: CARP SHOW. Intrece-te cu echipa nationala!

Mesaj de zeus »

Nu ca trebuie sa inteleg ceva.... :? dar remarc o usoara inversunare impotriva arbitrilor APS!?!...Daca este criza , de ce nu solicitati sa arbitreze niste boschetari...trei mese pe zi si gata...sau de ce mai cheltuiti pe la concursuri atatia bani....mai bine stati acasa :wink:
@( in locul lui Dulau ii rupeam sira spinarii acelui arbitru care a incurcat fisele de concurs .... ) ....serios????...haida de.....am trait sa o aud si p'asta :lol:

Cristian Rudeanu
Mesaje: 161
Membru din: Dum Iun 24, 2007 13:25

Re: CARP SHOW. Intrece-te cu echipa nationala!

Mesaj de Cristian Rudeanu »

@ vladut mateianu

nu ma deranjeaza discutiile legate de arbitraj, cred insa ca trebuiesc purtate cand se va face evaluarea generala a CN. Cat despre partea cu taxa pentru Boilesmania nu inteleg ce vrei. Joi, 17.09. am aflat ca s-a eliberat un loc si te-am rugat sa il retii pana luni, dar NU AI VRUT. Ai spus ca nu astepti pe nimeni si ca primul venit cu banii este inscris. Ti-am urat sa fii sanatos ca nu ne mai intereseaza.

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18915
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: CARP SHOW. Intrece-te cu echipa nationala!

Mesaj de Vladut Mateianu »

@zeus

Daca mai vrei sa faci comentarii la topicurile serioase ,ar fi bine sa te semnezi cu numele intreg....

@rudeanu cristi

Nu ramasese asa, dar ...nu mai conteaza.....
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

zeus
Mesaje: 29
Membru din: Dum Mar 22, 2009 22:46
Puncte: 0
Localitate: Ploiesti
Contact:

Re: CARP SHOW. Intrece-te cu echipa nationala!

Mesaj de zeus »

[quote="Vladut Mateianu"]@zeus

Daca mai vrei sa faci comentarii la topicurile serioase ,ar fi bine sa te semnezi cu numele intreg....



Consider ca toate topicurile sunt serioase! :evil: De semnat ,o sa ma semnez in continuare...Zeus!
p.s. Pe M.P. va dau oricand...orice informatie despre mine...inclusiv numele!
Pe alte forumuri sunt Rumburakk...nu fac valuri si nu dau socoteala nimanui....ca nu am de ce! :evil:
Accept cartonasele galbene(avertismente) numai atunci cand le merit....restul e...Can-can! :wink:

Cristian Rudeanu
Mesaje: 161
Membru din: Dum Iun 24, 2007 13:25

Re: CARP SHOW. Intrece-te cu echipa nationala!

Mesaj de Cristian Rudeanu »

@ Vladut Mateianu

Ba chiar asa a ramas.

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Concursuri de Pescuit”