Polemica mondial Spania

Discutii legate de desfasurarea evenimentului, organizare, clasamente, fotografii, propuneri, sedinte, polemici.

Moderator: gor965

Scrie răspuns
sebas
Mesaje: 191
Membru din: Vin Ian 04, 2008 21:01
Puncte: 0
Localitate: Madrid-Bucuresti

Polemica mondial Spania

Mesaj de sebas »

Nu apar, inca, poze cu pestele serbiei, considerat captura mundialului, 25, 209 kg.
S-a iscat o mica polemica, chiar de catre voluntarii spanioli care au ajutat la acest mondial.
Dupa spusele unora dintre ei s-ar fi cantarit gresit, in Lb, s-a eliberat imediat si nu si-au dat seama.
Lucru care acuma nu-l recunoaste nici cei care un cantarit, nici echipa serbiei.

viorel doloc
pescar de competitie
Mesaje: 1327
Membru din: Mar Iun 26, 2007 20:59
Puncte: 0
Localitate: SIBIU

Re: Polemica mondial Spania

Mesaj de viorel doloc »

...mda, este lipsa de respect pentru atatea tari si participantii acestora, aflate int-o asemenea competitie, de nivel mondial!!!
Iata cum a fost la noi:
ROMANIA - Organizare Campionat Mondial de pescuit la crap - Romania - Corbu - 2012 = PROFESIONALISM 100% !!!
Citat "Lacul CORBU":
..."In ceea ce priveste facilitatile pentru pescuitul recreativ/sportiv realizate la Corbu, sunt foarte multe de spus. Cei care cunosc bine locul, stiu ca inainte de 2012, acolo unde se intinde astazi pista competitionala nu era nimic amenajat iar accesul era aproape imposibil, toata infrastructura si dotarile fiind realizate in cursul anului 2012, pentru a putea gazdui Campionatul Mondial si a dovedi ca Romania poate fi la inaltime din toate punctele de vedere. Competitiile organizate pe aceasta pista din primavara anului trecut si pana in prezent au dovedit ca aceasta investitie a fost o decizie buna, pista fiind foarte apreciata atat de pescarii romani cat si de cei straini.

Pista de concurs realizata de-a lungul malurilor bazinului mare (EC2) cuprinde 3 sectoare de concurs, A, B si C, cu cate 25 de standuri standardizate, dotate cu casute (fiecare cu 2 paturi si noptiera), mese, scaune, umbrele (total 75 standuri).

Accesul se poate face cu masina pana la intrarea in stand. Pe caile de acces sunt amplasate casute pentru arbitrii precum si toalete si dusuri ecologice.

Toata zona este imprejmuita cu gard si se asigura paza permanenta. In plus, in timpul competitiilor, la cererea participantilor, se pot asigura si servicii de catering.

Insumand, lacul are peste din belsug, conditiile de concurs sunt la nivel mondial, accesul este facil, plaja la doi pasi"
Carp Passion

Avatar utilizator
gabi1
Veteran
Mesaje: 4787
Membru din: Joi Sep 16, 2010 19:23
Puncte: 0
Localitate: Gura Oborului

Re: Polemica mondial Spania

Mesaj de gabi1 »

sebas scrie:Nu apar, inca, poze cu pestele serbiei, considerat captura mundialului, 25, 209 kg.
S-a iscat o mica polemica, chiar de catre voluntarii spanioli care au ajutat la acest mondial.
Dupa spusele unora dintre ei s-ar fi cantarit gresit, in Lb, s-a eliberat imediat si nu si-au dat seama.
Lucru care acuma nu-l recunoaste nici cei care un cantarit, nici echipa serbiei.
Polemica inutila.
Dupa spusele unora...fara probe concrete raman doar vorbe ale unor voluntari spanioli.
Admitand ca este adevarat, arbitrii nu-si mai pot recunoaste greseala, s-ar pune intr-o situatie mai mult decat jenanta atat pe ei cat si pe organizatori iar sarbii nu au nicio vina in toata situatia(nu au cantarit ei). Moral, desigur, ar fi putut sa sesizeze arbitrii ca au gresit cand au cantarit pestele, daca au observat eroarea. Dupa...cati ar mai recunoaste?!
"Azi oamenii cunosc preţul fiecărui obiect si valoarea nici unuia."
"Nu refuza ajutorul imbecililor; pentru a rămâne sus iți trebuie unanimitate". :-)

Avatar utilizator
gor965
Moderator
Mesaje: 14706
Membru din: Vin Mai 25, 2007 17:04
Puncte: 0
Localitate: Calarasi

Re: Polemica mondial Spania

Mesaj de gor965 »

Ce inseamna "voluntar" ... adica e dintre pescari sau poate fi oricine? E ciudat sa nu faci diferenta (vizual) intre un crap de 12-13 kg si un posibil 25 kg.
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!
George Iorga
Imagine

cristianpopacs
Mesaje: 34
Membru din: Dum Mar 20, 2011 13:38

Re: Polemica mondial Spania

Mesaj de cristianpopacs »

Bai Sebas tu mereu esti cu polemici pe forumuri.Acum chiar nu se mai poate face nimic.Sa speram ca au invatat ceva in aceste zile si la urmatorul campionat mondial cei din organizare sa stie clar dinainte ce au de facut ca lucrurile sa iasa bine.Nu neg cea ce spui in privinta capturi dar nici nu pot confirma.

sebas
Mesaje: 191
Membru din: Vin Ian 04, 2008 21:01
Puncte: 0
Localitate: Madrid-Bucuresti

Re: Polemica mondial Spania

Mesaj de sebas »

cristianpopacs scrie:Bai Sebas tu mereu esti cu polemici pe forumuri.Acum chiar nu se mai poate face nimic.Sa speram ca au invatat ceva in aceste zile si la urmatorul campionat mondial cei din organizare sa stie clar dinainte ce au de facut ca lucrurile sa iasa bine.Nu neg cea ce spui in privinta capturi dar nici nu pot confirma.
Pai mai Popa.
Discursul tau e prost inceput. Ultima fraza te scuza... ce draq?. Sau nu!?
Doar am spus despre ce a fost vorba, fara nici cea mai mica opinie sau supozitie.

Avatar utilizator
gabi1
Veteran
Mesaje: 4787
Membru din: Joi Sep 16, 2010 19:23
Puncte: 0
Localitate: Gura Oborului

Re: Polemica mondial Spania

Mesaj de gabi1 »

sebas scrie: Doar am spus despre ce a fost vorba...
Eu am crezut ca treba-i serioasa, nu m-am prins ca ''vorba" e in registru de cleveteala/barfa. :wink:
"Azi oamenii cunosc preţul fiecărui obiect si valoarea nici unuia."
"Nu refuza ajutorul imbecililor; pentru a rămâne sus iți trebuie unanimitate". :-)

sebas
Mesaje: 191
Membru din: Vin Ian 04, 2008 21:01
Puncte: 0
Localitate: Madrid-Bucuresti

Re: Polemica mondial Spania

Mesaj de sebas »

gabi1 scrie: Eu am crezut ca treba-i serioasa, nu m-am prins ca ''vorba" e in registru de cleveteala/barfa. :wink:
Nu e cazul, era doar info... sau o anecdota de la acest mondial.
Si pe Popu il cunosc.
Face asa cand ciupeste ceva sau ruleaza bile de la carpingi si inhaleaza pe nas vapori. :mrgreen:

cristianpopacs
Mesaje: 34
Membru din: Dum Mar 20, 2011 13:38

Re: Polemica mondial Spania

Mesaj de cristianpopacs »

De la titlul topicului de polemica acum este anecdota??????
Si ai grija la vocabular.

Avatar utilizator
Sionut
Mesaje: 963
Membru din: Joi Dec 11, 2008 22:15
Puncte: 0
Localitate: Popesti

Re: Polemica mondial Spania

Mesaj de Sionut »

cristianpopacs scrie:De la titlul topicului de polemica acum este anecdota??????
Si ai grija la vocabular.
salut, titlul cred ca l-a ales un moderator cand a splituit topicul original .
CS APS

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Campionatul Mondial de Pescuit la Crap”