Probleme Senzori New Direction 4+1 cu bluetooth

CEA MAI INTERESANTA SECTIUNE A FORUMULUI - aici pastram topicurile super interesante care au fost arhivate de-a lungul timpului.

Moderatori: Dan Mateianu, Cristi Matei

Încuiat
Avatar utilizator
New Direction
Mesaje: 79
Membru din: Dum Iul 05, 2015 12:02

Re: Probleme Senzori New Direction 4+1 cu bluetooth

Mesaj de New Direction »

Ok!
Tot pe acele siteuri sunt si senzori asemanatori cu fox(copii identice) ... la 60-80 $

Avatar utilizator
New Direction
Mesaje: 79
Membru din: Dum Iul 05, 2015 12:02

Re: Probleme Senzori New Direction 4+1 cu bluetooth

Mesaj de New Direction »

pharaoh scrie:
New Direction scrie:Se mai lauda ca e si campion ...
Nu se lauda ma. Chiar e!
Auzi "ma"... o fi ! Nu contest... dar asta trebuie sa o faca ceilalti, nu el singur! Lauda de sine...
Deci e posibil sa avem un campion mincinos, nu ? Am avut premier mincinos... ce ne mai mira !?
Voi demonstra ca noi am emis toate documentele din 7 sept si ca ei au mintit!

Avatar utilizator
gabi1
Veteran
Mesaje: 4787
Membru din: Joi Sep 16, 2010 19:23
Puncte: 0
Localitate: Gura Oborului

Re: Probleme Senzori New Direction 4+1 cu bluetooth

Mesaj de gabi1 »

New Direction scrie:
pharaoh scrie:
New Direction scrie:Se mai lauda ca e si campion ...
Nu se lauda ma. Chiar e!
Auzi "ma"... o fi ! Nu contest... dar asta trebuie sa o faca ceilalti, nu el singur! Lauda de sine...
Deci e posibil sa avem un campion mincinos, nu ? Am avut premier mincinos... ce ne mai mira !?
Voi demonstra ca noi am emis toate documentele din 7 sept si ca ei au mintit!
Noi ne-am "procopsit" cu tine, un manelist insolent. :twisted:
"Azi oamenii cunosc preţul fiecărui obiect si valoarea nici unuia."
"Nu refuza ajutorul imbecililor; pentru a rămâne sus iți trebuie unanimitate". :-)

Avatar utilizator
Florin Coacaza
Mesaje: 91
Membru din: Mar Aug 13, 2013 23:35
Puncte: 0
Localitate: Turda/Ploiesti

Re: Probleme Senzori New Direction 4+1 cu bluetooth

Mesaj de Florin Coacaza »

cat tupeu..... eu am fost interesat de acesti avertizori si am tot discutat cu d-nul Sorin despre ei si am primit aceasta sugestie:
Fişiere ataşate
fan.jpg
fan.jpg (148.12 KiB) Vizualizat de 972 ori

Petcu Mihai
Mesaje: 6
Membru din: Vin Sep 04, 2015 11:37

Re: Probleme Senzori New Direction 4+1 cu bluetooth

Mesaj de Petcu Mihai »

concursul s-a terminat la 12 zile dupa achizitie, legal nu puteati sa cereti banii din cauza de plictiseala, iar daca senzorii erau defecti, agatau firul si ce mai ziceti voi acolo de ce sa mai accepti sa faci inca o partida de test, si inca una? ii trimiti inapoi si aia e...
asta ca sa vada "new direction" ca nu luam orice opinie de pe forum dea gata, zice unul ca un produs nu-i bun, gata, nu mai cumpara nimeni. in schimb modul popescian in care s-a comportat reprezentantul acestei firme te face sa te gandesti de 2 ori inainte sa achizitionezi ceva de la el, indiferent de calitate.[/quote]

Partidele de test au fost solicitate de catre vanzator pentru a vedea balta Sanpaul, a constata defectul si a ne returna banii asa cum i-a promis initial lui Claudiu, fara nici un termen de 10 zile. Propunerea lui a fost sa-i platim, sa-i testam in cadrul concursului, sa-i facem reclama (vedeti pozele din concurs Claudiu promovand senzorii) iar daca nu ne plac (aici nici nu mai vorbim de defecte) ne returneaza banii.

Exista un listing de telefoane, exista convorbiri inregistrate si daca e nevoie le vom oferi. Retur nu am putut face o perioada destul de lunga de timp pentru ca nu ne-a dat adresa (exista alte telefoane si sms-uri cu aceasta solicitare).

Dupa ce ne-a transmis adresa (sediul Fan Courier Focsani) si i-a promis lui Claudiu si oficialului OPC faptul ca va returna banii, s-a razgandit cand a vazut ca e pus ramburs si a crezut ca-l tepuim. Reprezentantul OPC i-a sugerat sa plateasca, sa deschida coletul si sa faca un process verbal cu cel de la Fan Courier daca este ceva in neregula.

In urma adresei catre OPC, astazi am intrat in posesia documentelor (factura, chitanta, garantie). Concluzia OPC-ului a fost ca pe viitor sa ne fie invatatura de minte, orice problema trebuie sesizata in scris in cel mai scurt timp posibil iar in momentul cand primesti un colet ramburs, dupa ce-l platesti, sa-l desfaci de fata cu cel care a livrat si sa faci un process verbal daca lipseste ceva. Discutiile telefonice pot demonstra inselaciunea doar in instanta...

Avatar utilizator
Florin Coacaza
Mesaje: 91
Membru din: Mar Aug 13, 2013 23:35
Puncte: 0
Localitate: Turda/Ploiesti

Re: Probleme Senzori New Direction 4+1 cu bluetooth

Mesaj de Florin Coacaza »

Aceeasi poveste si cu mine.. daca nu imi plac avertizorii sa-i fac retur...
Fişiere ataşate
nd.jpg
nd.jpg (172.9 KiB) Vizualizat de 962 ori

Avatar utilizator
New Direction
Mesaje: 79
Membru din: Dum Iul 05, 2015 12:02

Re: Probleme Senzori New Direction 4+1 cu bluetooth

Mesaj de New Direction »

Florin Coacaza scrie:Aceeasi poveste si cu mine.. daca nu imi plac avertizorii sa-i fac retur...
Conform legilor, poti returna orice produs comandat online, in termen de 10 zile, fara nici un motiv !

Ce am zis aiurea ? !

Avatar utilizator
Florin Coacaza
Mesaje: 91
Membru din: Mar Aug 13, 2013 23:35
Puncte: 0
Localitate: Turda/Ploiesti

Re: Probleme Senzori New Direction 4+1 cu bluetooth

Mesaj de Florin Coacaza »

pe mine ma amuzau doar recomandarile d-voastra.. sa cumpar avertizorii ca si-a luat si seful de la Fan Courier si Nea Eugen din Giurgiu, seful vamii de la TNT care de acu incolo nu va va mai intarzia coletele ca i-ati dat oportunitatea sa-si cumpere un set de avertizori.. :D :D :D

Avatar utilizator
New Direction
Mesaje: 79
Membru din: Dum Iul 05, 2015 12:02

Re: Probleme Senzori New Direction 4+1 cu bluetooth

Mesaj de New Direction »

Daca a primit acele acte de la opc, sa puna aici copia lor ! Eu nu le am acum la indemana...
Am uitat...a zis ca am antedatat factura! Din acel facturier s-au mai emis inca 12-15 facturi pana azi, de la 7.09.2015 ... Toate catre magazine de pescuit...
Ai emis vreodata o factura ? Eu depun declaratii lunare... Septembrie e inchis de mult... decembrie la fel. Ceea ce intra din import .... trebuie sa iasa cu acte sau sa fie in stoc. E simplu ! Crezi ca rezolvi ceva cu intimidarile astea de copii ?
Daca acel produs are o problema, trimite-l in service, pe garantie.

claudiubv
Mesaje: 311
Membru din: Lun Iul 19, 2010 14:44

Re: Probleme Senzori New Direction 4+1 cu bluetooth

Mesaj de claudiubv »

Ba nene tu chiar esti o .....de om. .Tu ai habar cite sacrifici s-au facut ca sa cistigam titlu Mondial.
Lukacs Claudiu


*** CAMPION NATIONAL 2012***
*** CAMPION MONDIAL 2012***
*** VICE CAMPION MONDIAL LA INDIVIDUAL 2012 ***
...ACS Carpteam Brașov...

senzor planet
Încuiat

Înapoi la “ARHIVA FORUM”