Fishing & Hunting EXPO - 12-14 februarie 2016

Aici putem discuta sau dezbate orice legat de pescuit.

Moderatori: Alin Galbenu, mariosilaghi, Bogdan Zaharia, odoctee

Scrie răspuns
Avatar utilizator
Florin Coacaza
Mesaje: 91
Membru din: Mar Aug 13, 2013 23:35
Puncte: 0
Localitate: Turda/Ploiesti

Re: Fishing & Hunting EXPO - 12-14 februarie 2016

Mesaj de Florin Coacaza »

daca e vremea buna vin si eu.

cristi.albu
Mesaje: 48
Membru din: Vin Feb 22, 2013 13:14

Re: Fishing & Hunting EXPO - 12-14 februarie 2016

Mesaj de cristi.albu »

ALEX GG. scrie: Ca sa inteleg pretul de intrare va fi de 30 lei(daca nu o sa se schimbe) care va include o sapca F&H si o ?undita? . As dori sa va intreb daca aceasta oferta este valabila in fiecare zi de targ/expozitie si pentru fiecare persoana ce va achita taxa sau daca este o limita de participanti . Si presupun ca plata se va face la intrare pur si simplu , daca este altfel va rog sa imi specificati . Si daca nu depasesc limitele curiozitatii as vrea sa stiu daca imediat dupa achitarea taxei voi primi sapca si undita mai sus mentionate ?
Multa stima si apreciere pentru munca depusa !
Vom avea 8000 de pachete cadou pentru primele 8000 de bilete vandute. Modalitatea prin care se vor putea ridica pachetele este ca fiecare vizitator va merge la un stand special amenajat in zona intrarii si va ridica undita, o punga in care se vor afla sapca, inca un mic cadou - care inca nu e confirmat 100% - si catalogul expozitiei, catalog in care veti gasi cateva vouchere care va aduc niste reduceri demne de luat in seama. Pentru suma de 300 de lei intrarea devine gratuita.

Sunt deja cativa expozanti care au dat curs propunerii noastre de a veni in sprijinul vizitatorilor: Senzor, Pepe CarpBaits, Energofish, MG Carp Baits si cred ca si altii ...

cristi.albu
Mesaje: 48
Membru din: Vin Feb 22, 2013 13:14

Re: Fishing & Hunting EXPO - 12-14 februarie 2016

Mesaj de cristi.albu »

Vladut Mateianu scrie:Deci, debut cu stangul ptr editia de debut a targului F&H !
Nu te grabi!

Avatar utilizator
tai_pan28
Mesaje: 238
Membru din: Dum Iul 08, 2012 13:18
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Fishing & Hunting EXPO - 12-14 februarie 2016

Mesaj de tai_pan28 »

70 euro e cam mult pentru o expozitie.
Adrian
Friends Carp Team

Avatar utilizator
gor965
Moderator
Mesaje: 14706
Membru din: Vin Mai 25, 2007 17:04
Puncte: 0
Localitate: Calarasi

Re: Fishing & Hunting EXPO - 12-14 februarie 2016

Mesaj de gor965 »

tai_pan28 scrie:70 euro e cam mult pentru o expozitie.
Nu cred ca e vorba ca intrarea ar costa 70 de euro, ci mai degraba e vorba ca beneficiile date de voucherele de reducere din catalog sunt de marimea costului intrarii (in cazul unor cumparaturi de peste 300 ron).
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!
George Iorga
Imagine

Avatar utilizator
Vali Vesa
pescar de competitie
Mesaje: 2971
Membru din: Vin Ian 21, 2005 15:59
Puncte: 0
Localitate: Constanta
Contact:

Re: Fishing & Hunting EXPO - 12-14 februarie 2016

Mesaj de Vali Vesa »

cristi.albu scrie:
ALEX GG. scrie: Ca sa inteleg pretul de intrare va fi de 30 lei(daca nu o sa se schimbe) care va include o sapca F&H si o ?undita? . As dori sa va intreb daca aceasta oferta este valabila in fiecare zi de targ/expozitie si pentru fiecare persoana ce va achita taxa sau daca este o limita de participanti . Si presupun ca plata se va face la intrare pur si simplu , daca este altfel va rog sa imi specificati . Si daca nu depasesc limitele curiozitatii as vrea sa stiu daca imediat dupa achitarea taxei voi primi sapca si undita mai sus mentionate ?
Multa stima si apreciere pentru munca depusa !
Vom avea 8000 de pachete cadou pentru primele 8000 de bilete vandute. Modalitatea prin care se vor putea ridica pachetele este ca fiecare vizitator va merge la un stand special amenajat in zona intrarii si va ridica undita, o punga in care se vor afla sapca, inca un mic cadou - care inca nu e confirmat 100% - si catalogul expozitiei, catalog in care veti gasi cateva vouchere care va aduc niste reduceri demne de luat in seama. Pentru suma de 300 de lei intrarea devine gratuita.

Sunt deja cativa expozanti care au dat curs propunerii noastre de a veni in sprijinul vizitatorilor: Senzor, Pepe CarpBaits, Energofish, MG Carp Baits si cred ca si altii ...
Cristi,

Am trecut de la "crap" la "spinning", sau mai bine spus am revenit...

Aveam de gand sa sacrific o zi si sa vin la targ, de la Constanta. Sa am posibilitatea sa simt in mana cateva lansete, sa vad pe viu cateva naluci. Nu e tot aia sa le vezi pe net sau "live". Mai ales la naluci culori, evolutie in bazinu...

Dar "oferta" asta, cu 30 lei intrarea cu "cadouri" incluse nu e cea mai buna. Parerea mea...
Asa cum spunea alt user, ma simt ca pe vremea lui ceasca... Vrei branza, cumperi si rahat... :(

Sigur iti dai seama ca nu este vorba de "30 de lei" daca vin de la Constanta. Costurile sunt mult mai mari. Dar ma simt furat si sigur nu o sa vin la acest targ. Este optiunea mea, dar este pacat...

Success
Clubul Sportiv Ovidius Constanta

cristi.albu
Mesaje: 48
Membru din: Vin Feb 22, 2013 13:14

Re: Fishing & Hunting EXPO - 12-14 februarie 2016

Mesaj de cristi.albu »

Vali Vesa scrie:Cristi,

Am trecut de la "crap" la "spinning", sau mai bine spus am revenit...

Aveam de gand sa sacrific o zi si sa vin la targ, de la Constanta. Sa am posibilitatea sa simt in mana cateva lansete, sa vad pe viu cateva naluci. Nu e tot aia sa le vezi pe net sau "live". Mai ales la naluci culori, evolutie in bazinu...

Dar "oferta" asta, cu 30 lei intrarea cu "cadouri" incluse nu e cea mai buna. Parerea mea...
Asa cum spunea alt user, ma simt ca pe vremea lui ceasca... Vrei branza, cumperi si rahat... :(

Sigur iti dai seama ca nu este vorba de "30 de lei" daca vin de la Constanta. Costurile sunt mult mai mari. Dar ma simt furat si sigur nu o sa vin la acest targ. Este optiunea mea, dar este pacat...

Success
Salut Vali!
Te-as ruga totusi sa reanalizezi putin situatia si sa o gandesti si prin prisma urmatoarelor ...

- cel mai mare numar de expozanti, cu mare diversitate de produse

- prezentari din 15 in 15 minute, probabil peste 20 de prezentari pe zi atat la piscina (pescari de rapitor) cat si la scena (multi pescari de crap, atitudine, mediu, prezentare de moda)... asadar 35-40 de prezentari facute de... Piotr Piskorski, Ronny De Groote, Gabor Dome, Andrei Vladeanu, Malin Musatescu, Vlad Pavlovici, Gabi Tomulescu, Dan Pavaloiu (TVR Natura si aventura), Peter Micula, Eugen German, Lucian Constantin, Rares Boeriu, Vlad Tocae, Musca13, WWF, Salvati Dunarea si Delta si alti reprezentanti de la MimTeam, Pepe Carpbaits, Energofish sau Decathlon

- dupa multi ani este prezenta si vanatoarea: 3 standuri cu arme si munitie, simulator de poligon cu arme reale si laser, haine, accesorii

- pentru prima data prezenti la expozitie cu standuri mari: Decathlon, Dovit, Elite Hunting, Euroliga (vine cu o barca performanta fabricata in Ucraina), Powerfishing.ro - Givadi, alaturi de alti cunoscuti producatori de nada de la noi

- restaurant afara si la interior cu mancaruri traditionale facute la ceaun, fasole cu ciolan, varza cu afumatura, bors de peste, gulas facut de Zoltán Andrejszky, realizatorul seriei de emisiuni Bucătăria iubitorilor de pește, de la F&H Channel

- loc de joaca pentru copii cu simulator de pescuit

- undita, sapca, bere de la Neumarkt, probabil fructe de la Abbara + o surpriza pentru doamne de la aceeasi firma, toate gratuit

- posibilitatea de a intra gratuit, pentru un buget cheltuit de 300 de lei

- oferte speciale numai pentru aceasta expozitie

Te rog pe tine si pe toti ceilalti posibili vizitatori sa ganditi acest eveniment ca pe un show. Iti promit ca va fi mult peste targurile facute la noi.

Nu trebuie sa te simti furat, nimeni nu fura aici. Este o reteta pe care s-a bazat si expozitia din Ungaria organizata tot de postul nostru TV, aflata deja la editia cu numarul 3 si care a functionat.

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18915
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: Fishing & Hunting EXPO - 12-14 februarie 2016

Mesaj de Vladut Mateianu »

cristi.albu scrie:
Vladut Mateianu scrie:Deci, debut cu stangul ptr editia de debut a targului F&H !
Nu te grabi!
Sa dea Dumnezeu sa ai dreptate ! Eu sunt insa sceptic, Romania nu se poate compara cu Ungaria !
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

Avatar utilizator
tecsi78
Mesaje: 978
Membru din: Dum Sep 04, 2011 21:56
Puncte: 0
Localitate: Odorheiu Secuiesc

Re: Fishing & Hunting EXPO - 12-14 februarie 2016

Mesaj de tecsi78 »

Poate data viitoare se organizeaza la Cluj si n-o sa mai avem aproape 9 pagini de discutii inutile cu privire la 10 sau 30 de lei (1-2 pachete de tigari).

Avatar utilizator
osc1or
Veteran
Mesaje: 3888
Membru din: Lun Aug 13, 2012 14:35
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Fishing & Hunting EXPO - 12-14 februarie 2016

Mesaj de osc1or »

Voi vreti sa impacati si capra si varza :)
Faceti targ pt cei 99% dintre pescari care sunt "sacosari" (nu eu am dat procentul asta, ci un pescar profesionist) cu reduceri de genul 3+1 si 50% discount la grambeluri de 8 lei/kg, pescari care habar nu au cine sunt "Piotr Piskorski, Ronny De Groote, Gabor Dome, Andrei Vladeanu, Malin Musatescu, Vlad Pavlovici, Gabi Tomulescu, Dan Pavaloiu (TVR Natura si aventura), Peter Micula, Eugen German, Lucian Constantin, Rares Boeriu, Vlad Tocae, Musca13, WWF, Salvati Dunarea si Delta si alti reprezentanti de la MimTeam, Pepe Carpbaits, Energofish sau Decathlon" (recunosc, nici eu nu am habar cine sunt jumate dintre ei...) dar cu preturi exclusiviste la biletul de intrare, din occident, sa ii atraga si pe cei 1% sa participe.

Eu as face un mic test. As plati cei 30 lei pe taxa, m-as duce sa iau undita minune primita de la organizatori, si m-as duce la toate supervedetele invitate la targ sa imi explice ce as putea sa fac cu ea.

In concluzie, undite moca si sepci, reduceri la grambeluri fine, pop-up-uri 3+1, invitati sonori, aceasi expozanti ca si in trecut, taxe triple... atragatoare reteta!

Eu cred ca ar trebui sa va decideti clar care este targetul de public pt care organizati acest targ, riscati sa vreti sa atrageti toti pescarii si sa nu vina nimeni...
Critic echilibrat

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Discutii Generale despre Pescuit”