Captura Campionatului Mondial- 10.630 kg

Concursuri de crap. Anunturi, regulamente, inscrieri, desfasurare, clasamente, foto, concluzii.

Moderatori: Ivan Petre Paul, odoctee, Irinel Nitu

Avatar utilizator
Andrei I
pescar de competitie
Mesaje: 1761
Membru din: Mie Mai 02, 2007 21:11
Puncte: 0
Localitate: bucuresti
Contact:

Re: Captura Campionatului Mondial- 10.630 kg

Mesaj de Andrei I »

doru_croc scrie:Imagine
Ascundeti poza. :!: :!: S-ar putea sa fie acuzat de trafic cu obiecte de patrimoniu :lol: :lol: :lol: :lol:[/quote]



CEA MAI TARE POZA A CAMPIONATULUI MONDIAL fara discutie :D

Dane esti fenomenal :D
Milionar excentric

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18915
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: Captura Campionatului Mondial- 10.630 kg

Mesaj de Vladut Mateianu »

victorash scrie:aia e masa de rulat 1016 :D

!
Intreaba-l pe Dan atunci cu ce a prins pestele..... :oops: Sau ,daca era doar gluma, as prefera sa te abti...
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

Avatar utilizator
petre iulian
Pescar de competitie
Mesaje: 4345
Membru din: Mie Dec 13, 2006 12:23
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti / zona Pantelimon
Contact:

Re: Captura Campionatului Mondial- 10.630 kg

Mesaj de petre iulian »

pentru cine nu stie al doilea peste ca marime a fost prins tot de ei :wink:
Membru Fondator al Clubului Sportiv Green Lake

victorash
Mesaje: 370
Membru din: Lun Mai 29, 2006 9:42

Re: Captura Campionatului Mondial- 10.630 kg

Mesaj de victorash »

Vladut Mateianu scrie:
victorash scrie:aia e masa de rulat 1016 :D

!
Intreaba-l pe Dan atunci cu ce a prins pestele..... :oops: Sau ,daca era doar gluma, as prefera sa te abti...
sa ma abtin de la glume
:oops: :oops: :oops:
..complet uluit de cata prostie exista...in lume!

Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: Captura Campionatului Mondial- 10.630 kg

Mesaj de Dan Mitranescu »

Multumesc pentru felicitari si pentru sustinerea de pe toata perioada concursului.
Am simtit tensiunea de acasa si faptul ca toata lumea era cu noi. Conteaza foarte mult ,mai ales ca mie nu mi se prea intampla chestia asta ! :D
Multumesc sincer inca o data !

Legat de captura pot sa va spun ca a fost o surpriza foarte mare in momentul in care am aflat ca noi suntem castigatorii. Banuiam noi ceva ,dar pana nu am auzit "Romania" urmat de "Gabi Tomulescu" si "Dan Mitranescu" la festivitatea de premiere nu am stiut nimic sigur. Am sarit toti in sus de bucurie ... stiind ca meritam sa fim si noi acolo sus pe podium.
Trec peste gresala organizatorilor care au enumerat inca doua nume dupa "Romania" . Trebuiau sa se opreasca acolo ...
Romania a prins captura la Campionatul Mondial si atat !

Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: Captura Campionatului Mondial- 10.630 kg

Mesaj de Dan Mitranescu »

A fost cel mai rapid dril al meu cu un crap de peste 10 kg. Nu a durat mai mult de 2-3 min. si nu am stiut cat este de mare decat atunci cand se afla pe saltea.
Gabi si acum sustine ca "l-am ars" ca este un ciortan ,pentru ca altfel imi lua lanseta pentru dril. Era "a lui" ... :D

Am prins crapul la 1016 de 14 mm ,bila tare , insotita de un "ciorap flausat" :D cu bile sparte ,tari si solubile, tot 1016.

In total am avut 4 pesti ( printre care captura si vicecaptura :D ). Doi la 1016 si doi la "specialitatea casei" :D .

bogdanpesc
Pescar de competitie
Mesaje: 396
Membru din: Sâm Iun 23, 2007 18:57

Re: Captura Campionatului Mondial- 10.630 kg

Mesaj de bogdanpesc »

bravo Dane,meritai din plin o urcare pe podimul ala
sincere felicitari!
bogdan de la frunzaru :wink:
Daca imi pare rau de ceva in viata asta,este ca nu am pescuit cat a vrut sufletul meu

bogdan constantinescu

Avatar utilizator
cornelserbu
Veteran
Mesaje: 4167
Membru din: Dum Oct 16, 2005 19:01
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Captura Campionatului Mondial- 10.630 kg

Mesaj de cornelserbu »

Vladut Mateianu scrie:Intreaba-l pe Dan atunci cu ce a prins pestele.....
pestele a venit pe patul de mamaliga, a mancat mamaliga si cand s-a terminat a luat si bila, e clar ca asta-i povestea... :D :D :D

felicitari, baieti !
Cornel Serbu
Friends Carp Team

Gabi Tomulescu
Mesaje: 1008
Membru din: Sâm Feb 25, 2006 23:12
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Captura Campionatului Mondial- 10.630 kg

Mesaj de Gabi Tomulescu »

incep prin a va multumi tuturor pentru sustinerea pe care ne-ati acordat-o pe toata perioada deplasarii. Am pescuit cum ne-am priceput noi mai bine...am trait momente de bucurie si altele pline de dezamagire. Am fost nevoiti sa ne adaptam din mers la comportamentul pestilor, care a fost foarte...foarte ciudat. Acest peste de 10.63 kg pe care l-am pus pe saltea ne-a dus in postura in care puteam ataca locul 1 pe sector, in cazul in care Africa de Sud nu ar mai fi punctat. N-a fost asa, ei au prins 2 pesti si si-au pastrat avansul. Ne-a trecut prin cap ideea ca acest peste ar fi cel mai mare din concurs dar arbitrii balmajeau ceva de unu de 14 kg prins tot de Arica de Sud (care erau defapt 14 kg dar din 2 pesti)...asa am ajuns noi doi, eu cu Dan acolo pe podium. Ne-am bucurat foarte mult ca nu plecam din Franta cu mana goala. Am fost premiati pentru ceva...cel mai mare peste din concurs... unul muuuult mai mic decat altii pe care i-am prins si eu, si Dan, si multi alti pescari in alte competitii interne sau internationale ... dar, de acesata data, valoarea lui a fost alta...una mult mai mare. A fost prins la 1016, tare, de 14, cu saculet (flausat), care continea spartura de bile tari 1016.
Mai important decat asta, a fost faptul ca Romania s-a clasat pe 5. Nu uitati asta
Inca odata multumiri celor care au avut ganduri bune la adresa noastra.
The One Team Romania
Event Promoter IBCC

Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: Captura Campionatului Mondial- 10.630 kg

Mesaj de Dan Mitranescu »

bogdanpesc scrie:bravo Dane,meritai din plin o urcare pe podimul ala
sincere felicitari!
bogdan de la frunzaru :wink:
Multumesc mult.
Cred ca felicitarile vin din partea celui care m-a invatat prin '95 ca "rosioara" de 1,5kg pe care o prinsesem este de fapt vaduvita (care creste pana la 5kg ) si nu are rost sa bat drumul de la Frunzaru la Bucuresti incercand sa iau "Carligul de Aur" cu "captura" mea ... :D

Sper sa nu gresesc ... Bogdan Constantinescu campionul de la stationar ?

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Concursuri de Pescuit”