Bugete & Cheltuieli Lotul National

Desfasurare, clasamente, fotografii, discutii, polemici, propuneri, decizii.

Moderator: gor965

Scrie răspuns
malin
Mesaje: 13
Membru din: Lun Feb 09, 2009 9:43

Re: Bugete & Cheltuieli Lotul National

Mesaj de malin »

Sa nu fiu inteles gresit, nu am acuzat APCR ca nu a organizat campionate corecte. Reformulez: acest campionat a fost corect PENTRU TOATA LUMEA. Acum e ok?

Avatar utilizator
Andrei I
pescar de competitie
Mesaje: 1761
Membru din: Mie Mai 02, 2007 21:11
Puncte: 0
Localitate: bucuresti
Contact:

Re: Bugete & Cheltuieli Lotul National

Mesaj de Andrei I »

malin scrie:Sa nu fiu inteles gresit, nu am acuzat APCR ca nu a organizat campionate corecte. Reformulez: acest campionat a fost corect PENTRU TOATA LUMEA. Acum e ok?
Aproape corect! Multumesc! :)
Milionar excentric

malin
Mesaje: 13
Membru din: Lun Feb 09, 2009 9:43

Re: Bugete & Cheltuieli Lotul National

Mesaj de malin »

Andrei I scrie:
malin scrie:Campionatul acesta este singurul la terminarea caruia nu au fost lansate de catre participanti acuzatii fondate sau nefondate la adresa corectitudinii sale. Daca dvs. cunoasteti o editie anterioara in urma careia lotul format nu a avut contestatari si nu a fost boicotat pe diferite site-uri de specialitate, va rog sa spuneti aici. Eu unul nu stiu o plecare la un CM care sa nu fii pus cap in cap cel putin doua tabere crapiste. Daca ma insel, imi cer inca o data scuze. Referitor la acuzatia ca denigrez APCR, mi se pare cam fortata aceasta interpretare. Este doar o privire aruncata din afara sistemului. Nu sunt partizanul niciunei grupari.
Inca odata ... acuzatii la adresa unui concurs nu atrage de la sine eticheta de concurs incorect.

Eu unul am participat cu placere la acest turneu si nu am nici o urma de regret. Dar am o curiozitate...cui atribuiti aceasta "premiera" a corectitudinii acestui turneu? AVP-ului?
Organizatorilor, participantilor si AVP care a coagulat toate aceste energii.

oanavictor
Pescar de competitie
Mesaje: 3665
Membru din: Mar Ian 25, 2005 22:06
Puncte: 0
Contact:

Re: Bugete & Cheltuieli Lotul National

Mesaj de oanavictor »

Rog frumos sa se inceteze cu aceste polemici care nu fac bine nimanui .
Unii s-ar putea sa regrete niste interventii pentru ca nu au datele complete .
Rog frumos putina rabdare si garantez ca in cel mai scurt timp posibil se va face un comunicat oficial
privind banii incasati ,banii cheltuiti ,sponsorii precum si tot ce a insemnat deplasarea lotului la campionatul mondial .
Multumesc pentru intelegere si va atrag atentia ca mai este deschis un topic privind comportarea lotului in Franta la campionatul mondial .
Cea mai mare realizare a diavolului a fost aceea ca a convins lumea ca nu exista

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18915
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: Bugete & Cheltuieli Lotul National

Mesaj de Vladut Mateianu »

@cristi rudeanu
cornelserbu scrie:taticu, mai lasa-ne cu deconturi si cu situatii...zi cat a dat alp ca in iarna parca-l vad pe malin cum se umfla in pene si facea pe "umbrela pescarilor de crap" de nu-i mai ajungea nimeni la nas...el hotara ce se face in turneu, el era sau nu de acord cu hotararile luate...ce mai, el era miezul, el dadea 8500 de euro, iar noi toti trebuia sa ne uitam la el ca la un mic dumnezeu :wink:

daca toti banii au fost dati de participantii la turneu si sponsorii adusi de rosioru, atunci ar cam trebui si tu si malin sa va ascundeti nu pentru un an cum zicea carron, ci pentru totdeauna

Cristian Rudeanu scrie:. Cei interpelati in acest topic sa raspunda punctual nu "sa mute mortul pe Academiei".
Tu chiar ii crezi pe toti prosti ? :oops: Sa nu zici ca te refereai la Mutu si la Hagi....
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

Cristian Rudeanu
Mesaje: 161
Membru din: Dum Iun 24, 2007 13:25

Re: Bugete & Cheltuieli Lotul National

Mesaj de Cristian Rudeanu »

Mai omule, ce treaba am eu cu Serbu ? Problemele acestui topic sunt expuse de Victorash, cel care l-a deschis. Si care inca nu a primit nici un raspuns...

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18915
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: Bugete & Cheltuieli Lotul National

Mesaj de Vladut Mateianu »

FloroiuCiprian scrie:Dar care sunt acei membrii care au "contribuit la imaginea"Romaniei? :evil: Cred ca avem acest drept de ai cunoaste pe acesti distinsi domni,nu de alta dar sa le "multumim"cand i-om intanlii! :wink:

Imi este rusine de rusinea lor sa-i numesc eu....Sper sa aiba curaj sa recunoasca ei...... :oops:
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

Avatar utilizator
cornelserbu
Veteran
Mesaje: 4167
Membru din: Dum Oct 16, 2005 19:01
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Bugete & Cheltuieli Lotul National

Mesaj de cornelserbu »

malin scrie:Probabil redactorii AVP plecati la furat prin Europa pe banii domnului Serbu.
observ cu stupoare ca nu vrei sa te "cobori" si sa ajungi la polemici de acest fel, in schimb, ma intepi, as spune cu nerusinare, mai ales cand e vorba de bani.

spune-mi te rog, care a fost contributia avp la desfasurarea corecta a acestui turneu si ca sa respect nota ta ironica, afla ca pescuitul la crap a trecut de mult de faza de ou, asa ca nu i-a trebuit niciodata ajutor pentru "coagulare"

calomnie am impresia ca este faptul ca avp a contribuit in vre-un fel la deplasarea lotului si argumentele pentru afirmatia asta ar fi urmatoarele :
1. fratii parfene au fost felicitati pentru contributia lor...
2. pe tricouri a scris si senzor

stiu ca vreti sa va atribuiti voi (avp) contributiile astea, dar, gandeste-te la ce ne-ai spus asta iarna cand ati inceput coagularea si sa ne tineti umbrela

in incheiere, as vrea sa-ti spun ca nu am nimic cu tine, deci nu trebuie sa mai bagi fitile cu "injurii" ca-ti arat dex-ul...am ceva cu felul in care avp isi atribuie niste merite pe care nu le are...avp n-a ridicat un deget, iar ce a facut andrei a facut din placere pentru pescuitul la crap si pentru competitie si ar fi facut-o si fara avp

cu asta am incheiat orice discutie despre subiectul asta asteptand in continuare sa spuna cineva pe bune ce a facut avp si ce a scos pe interval pentru ca acest turneu sa se numeasca asa cum s-a numit...orice, dar fara umbrela si coagulare...concret,taticu !
Cornel Serbu
Friends Carp Team

Avatar utilizator
cornelserbu
Veteran
Mesaje: 4167
Membru din: Dum Oct 16, 2005 19:01
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Bugete & Cheltuieli Lotul National

Mesaj de cornelserbu »

Vladut Mateianu scrie:@cristi rudeanu
cornelserbu scrie:taticu, mai lasa-ne cu deconturi si cu situatii...zi cat a dat alp ca in iarna parca-l vad pe malin cum se umfla in pene si facea pe "umbrela pescarilor de crap" de nu-i mai ajungea nimeni la nas...el hotara ce se face in turneu, el era sau nu de acord cu hotararile luate...ce mai, el era miezul, el dadea 8500 de euro, iar noi toti trebuia sa ne uitam la el ca la un mic dumnezeu :wink:

daca toti banii au fost dati de participantii la turneu si sponsorii adusi de rosioru, atunci ar cam trebui si tu si malin sa va ascundeti nu pentru un an cum zicea carron, ci pentru totdeauna

Cristian Rudeanu scrie:. Cei interpelati in acest topic sa raspunda punctual nu "sa mute mortul pe Academiei".
Tu chiar ii crezi pe toti prosti ? :oops: Sa nu zici ca te refereai la Mutu si la Hagi....
si de fapt, care-i problema ta, mai baiatule ?

tu ocupa-te de politie de bagaje furate si de hoti, aici e vorba de bugete si cheltuiel la lotul national...o chestiune cu care n-ai avut nicio treaba exceptand carcoteala desentata :wink:
Cornel Serbu
Friends Carp Team

Avatar utilizator
Florentin Iuga
Mesaje: 554
Membru din: Sâm Oct 07, 2006 0:42
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Bugete & Cheltuieli Lotul National

Mesaj de Florentin Iuga »

@malin
Reciteste te rog ce am postat. Eu nu mi-am manifestat nici indignarea, nici furia, nici vreo alta latura "partizana" (stiu la ce te referi), doar mi-am exprimat dorinta si dreptul de a fi informat, lansand chiar si prezumtia nevinovatiei AVP. Nu am atacat niciun sponsor, spunand ca trebuie laudati si de asemenea am gasit de cuviinta sa nu mai postez nimic despre subiect pana la acel comunicat oficial, public sau in adunarea comitetului organizator, de care amintea V. Oana.
Poate intepatura ta are alta adresa dar nu sunt un bun conductor iar chestia cu "buna ziua" e reciproc valabila, in special ca suntem pe paliere diferite.
"Mens agitat molem" (Virgiliu)

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Campionatul National de Pescuit la Crap”