Raspuns topic "Echipa Big Fish"

Sectiune deschisa pentru orice subiect de discutie.

Moderatori: Alin Galbenu, mariosilaghi, Bogdan Zaharia, odoctee

Avatar utilizator
Roger
Mesaje: 114
Membru din: Mie Ian 19, 2005 11:57

Mesaj de Roger »

Mircea.

1.Daca ai o parere referitoare la subiectul verb sau substantiv , accept o discutie serioasa.
Daca vii cu "persiflarile" pe care de acum ti le cunosc (dupa cate imi dau seama pentru ca nu suporti sa aiba altcineva dreptate) ,imi pare rau, dar o dam in "golaneala".

2.Opinie contrara se numeste ce ai scris tu ? Mai uita-te odata..

3.Discutia a inceput intr-un fel dupa care a ajuns la ...verb sau substantiv.Eu sunt on topic.Tu cu "oboarele" cum esti?Zici ca ai acceptat nu stiu ce..ti-a cerut cineva s-o faci ? In acest context ti-am dat o lista cu niste domni pe care i-as ruga sa-si dea cu parerea.
4.Pentru "multimea vida" imi cer scuze.Poate nu trebuia sa spun/scriu asta.Imi place sa cred ca sunt o persoana respectabila.

Nu am avut nici un fash roz.Am fost la Peris in 2 zile diferite si am stat cateva ore.Pot confirma Val si Cezar.

@val -
Nu-l cunosc pe Andrei.Pe cei din lista i-am cunoscut mai mult sau mai putin si am schimbat 2 vorbe.Pe Andrei - Nu
Alexandru Marcu

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18916
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Mesaj de Vladut Mateianu »

@roger
Pescarule , un om ca MirceaF nu merita jignit niciodata ptr simplu fapt ca este unul dintre putinii oameni pe care n-o sa-i vezi niciodata suparati si tot timpul au o vorba buna ptr cei din jur. Ca pescar, crede-ma ca o sa ajunga sus , o sa auzi multe de el. Asa ca te rog in calitate de prieten al lui s-o lasi mai moale cu jignirile ptr ca MirceaF chiar nu merita acest tratament !
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

Avatar utilizator
Daniel Costache
Mesaje: 122
Membru din: Vin Ian 14, 2005 20:10
Puncte: 0
Localitate: Constanta
Contact:

Mesaj de Daniel Costache »

@ Roger
Nu te supara frate..... era parca si un joc....
Eu doar am presupus, tu nu ai zis nici ca-i alba, nici ca-i neagra si mai ales roz iar Mircea (cel mai putin eficient :lol: ) a tras o concluzie...

@Mircea
Lasa tati ca vom ajunge si noi vreodata sa contam... macar la fondul de premiere :lol: :lol: :lol: Important este sa participi (sau cel putin asa imi place mie sa cred :D ). :oops:
Fire intinse!

EX-UL
pescar de competitie
Mesaje: 2570
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 19:47
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de EX-UL »

Apoi sa stiti ca Mircea F e baiat de treaba . Nu a suparat pe nimeni in viata lui si daca poate te ajuta la maxim .

Avatar utilizator
Roger
Mesaje: 114
Membru din: Mie Ian 19, 2005 11:57

Mesaj de Roger »

Poate ca e asa cum spuneti voi.
Totusi , modul in care posteaza uneori nu-l onoreaza.

Va rog sa recititi ce s-a scris si sa convenim ca am reactionat la o provocare.
Din partea mea e inchisa.

Toate bune.
Alexandru Marcu

Daniel Verdete
Mesaje: 286
Membru din: Lun Ian 17, 2005 9:38
Puncte: 0
Localitate: Mioveni - Arges

Mesaj de Daniel Verdete »

Asa este. Mircea este un baiat super, un om de pus la rana. Spun asta fara sa exagerez cu absolut nimic.
Am avut deosebita placere si marea ocazie sa pescuiesc alaturi de el cateva zile si mi-a lasat o impresie extraordinar de buna. Rar mai gasesti asemenea om cu asa suflet mare, cu zambetul pe buze tot timpul, foarte saritor si gata sa-i ajute oricand pe cei din jurul lui.
Daniel Verdete

Avatar utilizator
mirceaef
Mesaje: 636
Membru din: Lun Ian 17, 2005 14:52
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de mirceaef »

Roger, uite ce-am gasit in DEX:
1. editia 1984: concluzie = subst. feminin; se mentioneaza si o forma adverbiala. ca verb NU exista;
2. editia 1996; apare mentionat ca vb intranzitiv, adica face ceva pe el de CD.
3. evident apare ca vb si in editia 1998;

Probabil ca Andrei s-a apucat de pescuit inainte de 1996 si a pierdut contactul cu Graur, preocupat fiind de balaur :lol: :lol:

Acum, meamagaria, stiam ca daca intervin pe topic o sa te enerveze, indiferent de ce as fi spus. Si ca tot l-ai pomenit pe Patabum, chiar si cand trage pe cineva de urechi, o face cu o gluma, o persiflare, o ironie fina (cel putin aia cu betaina indiana m-a facut tzandari :lol: :lol: ) nu predica de la amvon cum te suisi tu de cateva ori p-icilishea.

Hai s-auzim de bine,
Epure-Fusu Mircea
Carping Club

Avatar utilizator
andrei vladeanu
Veteran
Mesaje: 5808
Membru din: Lun Ian 10, 2005 11:10
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de andrei vladeanu »

@mirceaf
nu am pierdut deloc contactul cu Graur, numai ca am fost in contact cu Dady Graur, care mi- a fost sef cativa ani la Sport la antena 1! :D :D :D
The One Team

Avatar utilizator
Roger
Mesaje: 114
Membru din: Mie Ian 19, 2005 11:57

Mesaj de Roger »

mirceaef scrie:Acum, meamagaria, stiam ca daca intervin pe topic o sa te enerveze, indiferent de ce as fi spus.
Te rog sa crezi ca daca-mi spuneai ca ai alta parere si o argumentai nu ma enervam absolut deloc.Accept orice astfel de discutie cu oricine.
Si daca sunt argumente care imi demonteaza opiniile pot sa si multumesc pentru "lumina" care mi se aduce.

E a doua oara cand se intampla sa ma iei la misto , inutil si gratuit , si de data asta mi-am reprimat cu greu intentiile violente.Sau nu.
Daca esti asa cum te descriu prietenii probabil ca e ceva ce-mi scapa.
Din posturile care ma privesc ma tem ca am ajuns la alta concluzie.Poate gresita.
mirceaf scrie:Probabil ca Andrei s-a apucat de pescuit inainte de 1996 si a pierdut contactul cu Graur, preocupat fiind de balaur
Andrei e profesor-doctor-inginer in pescuitul crapului.A avut o scapare sau a facut o confuzie..nevermind.Banuiesc ca nu vrea sa devina profesor de gramatica.

Patabum e unic.Nu ma compara cu el.

Sincer , nu am nici un fel de resentimente.
Salut
Alexandru Marcu

Andrei Tianu
Mesaje: 58
Membru din: Lun Ian 24, 2005 10:20
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de Andrei Tianu »

Acum, sper ca n-o sa se supere nimeni pe nimeni dar am citit urmatorul citat in semnatura cuiva pe un forum si mi-a placut foarte mult. Mentionez ca nu ma refer la nici o persoana de pe acest forum, implicata sau nu in vreo disputa :
"A te certa pe internet (forum) e ca si cum ai participa la un concurs de retardati; chiar daca ai sa castigi, tot retardat ramai!"
Ma repet - sper sa nu se supere nimeni !

PS - mircea sa-mi spui cand ai de gand sa consumi bilele alea :d
Daca nu merge din prima cu ciocanu'....incearca un ciocan mai mare !

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Liber la Discutii”