Partida 36 ore

http://www.hermes-peris.ro/

Moderatori: Dan Mateianu, iohann, florin masu, voicuionut

Scrie răspuns
Filip Mihai
Mesaje: 227
Membru din: Mie Iul 01, 2015 14:19
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Partida 36 ore

Mesaj de Filip Mihai »

Salutare pescari, in weekendul 12-13 martie suntem cam 5 pescari (standuri), care vom face o partida de 36 ore pe aceasta minunata balta, fiind prima data cand merg aici, as dori cateva indrumari: ce standuri, apa mica/mare, pat de nada sau saculeti solubili, distanta la care sa pescuiesc, diverse detalii daca se poate.
Va multumesc mult si fire intinse !!

Avatar utilizator
DumiD
Pescar de competitie
Mesaje: 1650
Membru din: Joi Oct 21, 2010 1:52

Re: Partida 36 ore

Mesaj de DumiD »

Intrebi in martie apa mica sau mare si pat de nada sau saculeti? Raspunsul e evident indiferent de balta. Cand pestele se hraneste cel mai bine se prinde in malul opus, insa distanta pana la el poate fi de la 80 la 160 m. Teoretic cele mai bune standuri sunt primele din stanga pentru perioada asta.

viorel doloc
pescar de competitie
Mesaje: 1327
Membru din: Mar Iun 26, 2007 20:59
Puncte: 0
Localitate: SIBIU

Re: Partida 36 ore

Mesaj de viorel doloc »

Servus.
Citeste aici, poate te ajuta... http://www.crapmania.ro/forum/hermes-pe ... 31195.html
O zi buna.
Carp Passion

Filip Mihai
Mesaje: 227
Membru din: Mie Iul 01, 2015 14:19
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Partida 36 ore

Mesaj de Filip Mihai »

DumiD scrie:Intrebi in martie apa mica sau mare si pat de nada sau saculeti? Raspunsul e evident indiferent de balta. Cand pestele se hraneste cel mai bine se prinde in malul opus, insa distanta pana la el poate fi de la 80 la 160 m. Teoretic cele mai bune standuri sunt primele din stanga pentru perioada asta.
Da intreb, am prin peste in ianuarie/februarie si la mijlocul baltii, nu stiu de unde ai venit cu statistica asta :), si mereu se prinde pe malul de vis-a-vis pentru ca asa este invatat de pescari si pestele stie ca acolo trebuie sa se hraneasca, nu pentru ca este martie ;).

Stiu ca locurile din stanga sunt cele mai bune pe timp de vara, acum unele persoane mult mai experimentate (nu dau nume) m-au indrumat spre apa mica, am vrut sa aud si alte opinii, cunoscatori de balta :) !

O zi buna

Avatar utilizator
DumiD
Pescar de competitie
Mesaje: 1650
Membru din: Joi Oct 21, 2010 1:52

Re: Partida 36 ore

Mesaj de DumiD »

N-ai inteles boss. Eu ti-am zis ca se prinde in malul opus cand se hraneste, adica mai-octombrie. Find martie te-am indrumat spre primele standuri in ideea ca se incalzeste mai repede apa pe margini decat pe mijloc.

Filip Mihai
Mesaje: 227
Membru din: Mie Iul 01, 2015 14:19
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Partida 36 ore

Mesaj de Filip Mihai »

DumiD scrie:N-ai inteles boss. Eu ti-am zis ca se prinde in malul opus cand se hraneste, adica mai-octombrie. Find martie te-am indrumat spre primele standuri in ideea ca se incalzeste mai repede apa pe margini decat pe mijloc.
Acum are logica :), da, dar luand in considerare temperaturile din ultimele 6-7 zile + inca 2 saptamani cu temperaturi de 12+, cred ca si apa mai mica o sa se incalzeasca semnificativ, astept si pe cei ce cunosc mai bine balta. Multumesc !

Avatar utilizator
Dan Serban
Pescar de competitie
Mesaje: 1537
Membru din: Joi Iul 10, 2008 15:25
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Partida 36 ore

Mesaj de Dan Serban »

DumiD scrie:N-ai inteles boss. Eu ti-am zis ca se prinde in malul opus cand se hraneste, adica mai-octombrie. Find martie te-am indrumat spre primele standuri in ideea ca se incalzeste mai repede apa pe margini decat pe mijloc.
Adica cum, boss? :D :D
Pescar de rând

Avatar utilizator
DumiD
Pescar de competitie
Mesaje: 1650
Membru din: Joi Oct 21, 2010 1:52

Re: Partida 36 ore

Mesaj de DumiD »

Dan Serban scrie:
DumiD scrie:N-ai inteles boss. Eu ti-am zis ca se prinde in malul opus cand se hraneste, adica mai-octombrie. Find martie te-am indrumat spre primele standuri in ideea ca se incalzeste mai repede apa pe margini decat pe mijloc.
Adica cum, boss? :D :D
Fizica de liceu. Apa mica nu se stratifica termic, d-aia ingheata la mal mai intai...d-aia se si incalzeste mai repede.

FlorynC.
Mesaje: 199
Membru din: Dum Feb 15, 2015 12:06
Puncte: 0
Localitate: Buc

Re: Partida 36 ore

Mesaj de FlorynC. »

are idee cineva a inceput sa manance ca ma bate gandul sa fac si eu un 24 de ore saptamana viitoare ceva poze dupa balta cum se prezinta acum la deschiderea de sezon

Madalin Dirla
Pescar de competitie
Mesaje: 2194
Membru din: Sâm Oct 04, 2008 9:45
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: Partida 36 ore

Mesaj de Madalin Dirla »

De sambata pana duminica Ceaun Carp Team va fi pe Hermes Peris sa testeze noul mix "de mamaliga" pentru apa rece :lol: .
Tineti aproape :D !!!

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “HERMES - PERIS”