Partida 36 ore

http://www.hermes-peris.ro/

Moderatori: Dan Mateianu, iohann, florin masu, voicuionut

Scrie răspuns
dancalinescu
Mesaje: 242
Membru din: Lun Aug 03, 2015 13:42
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Partida 36 ore

Mesaj de dancalinescu »

Ma scuzati ca imi permit sa imi dau cu parerea dar totusi reclama aia e extrem de deplasata din toate punctele de vedere. Sunt curios cati oameni aliniaza boiliesuri la 1m de mal si stau la panda cu sacul de pastrare sa ii prinda direct din saritura. :lol: :mrgreen:

Avatar utilizator
DumiD
Pescar de competitie
Mesaje: 1650
Membru din: Joi Oct 21, 2010 1:52

Re: Partida 36 ore

Mesaj de DumiD »

Dan Serban scrie: Uite, vezi.. aici gresesti.
Daca vorbesc despre contributia ta pe acest forum incep sa ma usture ochii din cauza ineptiilor pe care le debitezi zilnic.
Aici inchei tentativa de dialog cu tine, nu imi place sa dau din maini pe forum; te las pe tine sa iti etalezi vastele cunostinte din domeniu.
Nu stiu ce dialog visezi, ca n-am avut nici unul. 2 intrebari ironice nu se cheama dialog. Tu ai citit macar despre ce e vorba aici sau ai venit doar sa faci putina bascalie, n-a mers si te-ai suparat?
Filip Mihai scrie:Salutare pescari, in weekendul 12-13 martie suntem cam 5 pescari (standuri), care vom face o partida de 36 ore pe aceasta minunata balta, fiind prima data cand merg aici, as dori cateva indrumari: ce standuri, apa mica/mare, pat de nada sau saculeti solubili, distanta la care sa pescuiesc, diverse detalii daca se poate.
Va multumesc mult si fire intinse !!
Daca eu am aberat explica-i tu baiatului te rog, ca daca explicatiile unuia care a descoperit apa calda nu sunt suficiente atunci trebuie apelat la explicatiile celui care a inventat apa calda.

Avatar utilizator
ionut72
pescar de competitie
Mesaje: 2784
Membru din: Mar Oct 09, 2012 15:52

Re: Partida 36 ore

Mesaj de ionut72 »

Dan Serban scrie:
DumiD scrie: Cauti galceava cu mine? Tocmai ti-am explicat. Vrei si un desen? Tu daca te duci la pescuit in martie cauti cea mai lata portiune a baltii? Sau cea mai ingusta? Pe primele standuri distanta intre maluri e de 70-80m, mai incolo ajunge la 170
Bine domle, m-ai convins.. daca e ceva, inchide ca te sunam noi.
Se pare ca ai descoperit apa calda. :lol: :lol:
Pai, cel care a deschis topicul exact asta dorea fiind incepator: ralatii despre "apa calda"! :D

On-topic: du-te pe standul 4, pescuieste in prima treime a malului opus si foloseste saculeti solubili sau momitor si pop-up-uri mici. Nu face pat de nada.
Zilele petrecute la pescuit nu se scad din totalul zilelor vietii tale!

Avatar utilizator
Dan Serban
Pescar de competitie
Mesaje: 1537
Membru din: Joi Iul 10, 2008 15:25
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Partida 36 ore

Mesaj de Dan Serban »

DumiD scrie:
Dan Serban scrie: Uite, vezi.. aici gresesti.
Daca vorbesc despre contributia ta pe acest forum incep sa ma usture ochii din cauza ineptiilor pe care le debitezi zilnic.
Aici inchei tentativa de dialog cu tine, nu imi place sa dau din maini pe forum; te las pe tine sa iti etalezi vastele cunostinte din domeniu.
Nu stiu ce dialog visezi, ca n-am avut nici unul. 2 intrebari ironice nu se cheama dialog. Tu ai citit macar despre ce e vorba aici sau ai venit doar sa faci putina bascalie, n-a mers si te-ai suparat?
Filip Mihai scrie:Salutare pescari, in weekendul 12-13 martie suntem cam 5 pescari (standuri), care vom face o partida de 36 ore pe aceasta minunata balta, fiind prima data cand merg aici, as dori cateva indrumari: ce standuri, apa mica/mare, pat de nada sau saculeti solubili, distanta la care sa pescuiesc, diverse detalii daca se poate.
Va multumesc mult si fire intinse !!
Daca eu am aberat explica-i tu baiatului te rog, ca daca explicatiile unuia care a descoperit apa calda nu sunt suficiente atunci trebuie apelat la explicatiile celui care a inventat apa calda.
Baiete, cu tine n-am cum sa fac bascalie; dar sa ma mai si supar?!
De ce sa ma supar ca apa se incalzeste mai repede pe margine? :lol: :lol:
Pescar de rând

Avatar utilizator
DumiD
Pescar de competitie
Mesaje: 1650
Membru din: Joi Oct 21, 2010 1:52

Re: Partida 36 ore

Mesaj de DumiD »

Apa- lac, margine- mal. E bine, te-ai lamurit acum? Te mai pot ajuta cu ceva? In continuare nu-i zici nimic folositor celui care a deschis acest subiect, il mai si induci in eroare cum ca i-as fi zis eu ceva gresit

bogdan5
pescar de competitie
Mesaje: 1020
Membru din: Vin Iun 20, 2014 18:02
Puncte: 0
Localitate: 44°26′7″N 26°6′10″E

Re: Partida 36 ore

Mesaj de bogdan5 »

Pai, cel care a deschis topicul exact asta dorea fiind incepator: ralatii despre "apa calda"! :D
:lol: :lol:
Cel ce a deschis topicul, de un an de zile tot cere relatii despre toate baltile, ba ca merge cu tati, ba cu prietena,in final nu a ajuns nicaieri ca-i sacosar cu pretentii... :D
Acum s-a plictisit din nou si va agita cu nuiaua prin gard... :lol:
Crede în cel ce caută Adevărul,
Fereşte-te de cel ce l-a găsit.
(A.Gide)
Sinceritatea nu te lasa fara prieteni. Ii triaza.

Filip Mihai
Mesaje: 227
Membru din: Mie Iul 01, 2015 14:19
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Partida 36 ore

Mesaj de Filip Mihai »

bogdan5 scrie:
Pai, cel care a deschis topicul exact asta dorea fiind incepator: ralatii despre "apa calda"! :D
:lol: :lol:
Cel ce a deschis topicul, de un an de zile tot cere relatii despre toate baltile, ba ca merge cu tati, ba cu prietena,in final nu a ajuns nicaieri ca-i sacosar cu pretentii... :D
Acum s-a plictisit din nou si va agita cu nuiaua prin gard... :lol:
Domnule Bogdan5, vrei poza de la fiecare partida a mea pe baltile pentru care am cerut informatii, e adevarat ca fac asta des pentru ca imi place sa prind peste, e vorba de adrenalina, placere, relaxare, nu de sacosa, cine ma cunoaste poate sa confirme :), si ca sa prind consider ca am nevoie de unformatii despre abordarea unei partide pe o balta noua mie pt ca nu ma consider atat de experimentata/curajos sa incerc dupa cum gandesc eu.

On topic: nu aveam de gand sa nadesc, voiam 2 cu momitor la distanta la care pot sa arunc si doua cu plumb pentru distante mai lungi, eram nehotarat in privinta standului pentru ca am avut mai multe recomandari.

As vrea sa se termine discutiile despre "reclame tv", inventatori, etc. (Personal am pescuit cu bile the one si cu 4carp si ambele mi.au adus peste pe salteaua de primire, the one e mai renumita pe baltile dn afara). Din partea mea sunt ok, dar sa ma ajute si pe mine :)))

Avatar utilizator
andrei vladeanu
Veteran
Mesaje: 5808
Membru din: Lun Ian 10, 2005 11:10
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Partida 36 ore

Mesaj de andrei vladeanu »

dancalinescu scrie: Sunt curios cati oameni aliniaza boiliesuri la 1m de mal si stau la panda cu sacul de pastrare sa ii prinda direct din saritura. :lol: :mrgreen:
Acelasi numar de oameni care beau Red Bull si asteapta apoi sa zboare... :wink:
The One Team

bogdan5
pescar de competitie
Mesaje: 1020
Membru din: Vin Iun 20, 2014 18:02
Puncte: 0
Localitate: 44°26′7″N 26°6′10″E

Re: Partida 36 ore

Mesaj de bogdan5 »

Filip Mihai scrie: On topic: nu aveam de gand sa nadesc, voiam 2 cu momitor la distanta la care pot sa arunc si doua cu plumb pentru distante mai lungi, eram nehotarat in privinta standului pentru ca am avut mai multe recomandari.

(Personal am pescuit cu bile the one si cu 4carp si ambele mi.au adus peste pe salteaua de primire, the one e mai renumita pe baltile dn afara). Din partea mea sunt ok, dar sa ma ajute si pe mine :)))
:shock: :lol:
Imagine
Crede în cel ce caută Adevărul,
Fereşte-te de cel ce l-a găsit.
(A.Gide)
Sinceritatea nu te lasa fara prieteni. Ii triaza.

Filip Mihai
Mesaje: 227
Membru din: Mie Iul 01, 2015 14:19
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Partida 36 ore

Mesaj de Filip Mihai »

Si cam cu asa ceva pescuiesc, Bogdan5 daca tu crezi ca ai informatii sau macar un simt al umorului mai dezvoltat decat crezi tu, atunci fa-ti de cap pe aici ;), sa stii ca multe persoane au ajuns frustrate din cauza lipsei de comunicare si lipsei prietenilor pe care nu-i are sa-l bage si pe el in seama, sper sa nu te simti, doar ca exista si asa cazuri. O seara buna ! :)
Imagine

Imagine

Imagine

Si astea sunt doua din pozele tale de pe Facebook :) "sacosare"
Imagine

Imagine


Nu stiu daca filmuletul se poate viziona, dar oricum, ca idee "only c&r", este doar unu din multe alte filmulete cu eliberari pe care le am (pagina de facebook e a fratelui meu) ;).
https://www.facebook.com/sergiuu.filip/ ... 930003206/

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “HERMES - PERIS”