DESFASURARE CM - SPANIA 2015

Discutii legate de desfasurarea evenimentului, organizare, clasamente, fotografii, propuneri, sedinte, polemici.

Moderator: gor965

Scrie răspuns
yoogoofy
Mesaje: 198
Membru din: Vin Feb 08, 2013 13:42
Puncte: 0
Localitate: Aiud - Alba Iulia

Re: DESFASURARE CM - SPANIA 2015

Mesaj de yoogoofy »

Cristi Y scrie:cred ca nu ai cautat cu atentie , toate revistele de profil din Romania au avut pe coperta pe cei doi campioni mondiali si cate un articol amplu de 3-4 pagini pe tema rezultatului obtinut la mondiale
lucru care-mi pare normal dealtfel , o echipa romaneasca a obtinut cel mai inalt titlu in cea mai mare competitie crapista si pentru prima data in deplasare !
Care coperte, care articole ample ?

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18917
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: DESFASURARE CM - SPANIA 2015

Mesaj de Vladut Mateianu »

Tatae, in Romania mai exista doar 1 revista de pescuit, care apare 1 data la 3 luni ! :D

PS In Anglia cate sunt ?
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

dancalinescu
Mesaje: 242
Membru din: Lun Aug 03, 2015 13:42
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: DESFASURARE CM - SPANIA 2015

Mesaj de dancalinescu »

Law_35 scrie:Beton articolul.....daca stiam si rusa cred ca l intelegeam mai bine.....
Nu e nevoie sa stii rusa.
E suficient sa deschizi articolul cu un browser dotat cu functie de traducere. Nu e 100% corecta gramatica traducerii dar se intelege binisor.

Avatar utilizator
gor965
Moderator
Mesaje: 14706
Membru din: Vin Mai 25, 2007 17:04
Puncte: 0
Localitate: Calarasi

Re: DESFASURARE CM - SPANIA 2015

Mesaj de gor965 »

Rezumat video f. misto al Frantei:

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=JkdDu4GE ... e=youtu.be[/youtube]
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!
George Iorga
Imagine

Stefan B
pescar de competitie
Mesaje: 2584
Membru din: Mar Feb 06, 2007 22:57
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: DESFASURARE CM - SPANIA 2015

Mesaj de Stefan B »

gor965 scrie:Rezumat video f. misto al Frantei:
Frumoasa filmarea si constructiva !

In felul acesta se observa si ce logistica .....au ...unii......si sunt convins ca nu numai Franta a fost asa pregatita .......

Tocmai de aceea trebuie sa apreciem si mai mult rezultatul obtinut de ai nostrii !

Avatar utilizator
gor965
Moderator
Mesaje: 14706
Membru din: Vin Mai 25, 2007 17:04
Puncte: 0
Localitate: Calarasi

Re: DESFASURARE CM - SPANIA 2015

Mesaj de gor965 »

Stefan B scrie:
Frumoasa filmarea si constructiva !

In felul acesta se observa si ce logistica .....au ...unii......si sunt convins ca nu numai Franta a fost asa pregatita .......

Tocmai de aceea trebuie sa apreciem si mai mult rezultatul obtinut de ai nostrii !
Am mai spus-o ... noi cu telentul facem din rahat bici...si mai si pocnim din cand in cand! Tot ne intrebam de ce nu vin firmele mari sa expuna in Romania, de ce nu avem vanzari ca in Vest, de ce nu avem reviste de profil, etc... rezumatul asta e edificator despre cum se promoveaza, cum se prezinta, cum se mediatizeaza, cum se desfasoara, despre cum arata o echipa, un lot national, o logistica, un efort de grup, etc.
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!
George Iorga
Imagine

Stefan B
pescar de competitie
Mesaje: 2584
Membru din: Mar Feb 06, 2007 22:57
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: DESFASURARE CM - SPANIA 2015

Mesaj de Stefan B »

gor965 scrie:
Stefan B scrie:
Frumoasa filmarea si constructiva !

In felul acesta se observa si ce logistica .....au ...unii......si sunt convins ca nu numai Franta a fost asa pregatita .......

Tocmai de aceea trebuie sa apreciem si mai mult rezultatul obtinut de ai nostrii !
Am mai spus-o ... noi cu telentul facem din rahat bici...si mai si pocnim din cand in cand! Tot ne intrebam de ce nu vin firmele mari sa expuna in Romania, de ce nu avem vanzari ca in Vest, de ce nu avem reviste de profil, etc... rezumatul asta e edificator despre cum se promoveaza, cum se prezinta, cum se mediatizeaza, cum se desfasoara, despre cum arata o echipa, un lot national, o logistica, un efort de grup, etc.
Nu cred ca vom apuca asemenea vremuri ....George, cu parere de rau trebuie sa o spun. Pentru ca totu pleaca de la "nivelul de trai", "puterea de cumparare", nu e nimeni interest sa ne dezvolte ....asa ne vor ....si ne tin la un anumit nivel ! (si nu ma refer la noi astia 100 pescari care ne vedem prin concursuri ...uniimai des, altii mai rar, tot datorita anumitor obligatii !)

Eu zic ca atunci cand un pescar isi va permite sa mearga oricand la o partida de wk, sa aiba nada si toate cele necesare ....si sa inteleaga ca in contravaloarea iesirii la pescuit ....nu trebuie sa ia o anumita cantitate de crap acasa !!! , abia atunci putem spera la asa ceva .....

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Campionatul Mondial de Pescuit la Crap”