Balta ciocârlia 4

Unde pescuim? Partide de pescuit. Comentarii, concluzii si recomandari pentru baltile de crap.

Moderatori: Dan Mateianu, Alin Galbenu, gor965

Scrie răspuns
Avatar utilizator
ciprian.andriesei
Mesaje: 66
Membru din: Mar Feb 16, 2016 16:47
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Balta ciocârlia 4

Mesaj de ciprian.andriesei »

Bună dimineața,
are cineva idee de balta ciocârlia 4 ?Am stat de vorba cu administratorul acesteia la Expo și mi-a plăcut discuția cu el.Suntcurios de aceasta balta așa ca dacă sunt pescari care au pescuit aici aștept păreri !

Mulțumesc

Trimis de pe al meu SM-T805 folosind Tapatalk

Avatar utilizator
Cristian Dumitrescu
Mesaje: 282
Membru din: Dum Iun 30, 2013 13:29
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti / Militariud

Re: Balta ciocârlia 4

Mesaj de Cristian Dumitrescu »

S-ar putea sa ajung eu, daca reusesc iti las feedback.

Tody
Mesaje: 1
Membru din: Mar Apr 05, 2016 8:01

Re: Balta ciocârlia 4

Mesaj de Tody »

Salut ! Am fost eu pe Ciocarlia 4. Merge bine balta, am prins 12 ciortani intre 2 si 3,8 kg. Asta in conditiile in care nu am putut sta pe balta mai mult de ora 11.30, din cauza vantului. Am fost pe data de 19 Martie, ziua in care a batut vantul foarte puternic. Despre administratia baltii : cam la 1 ora de cand am ajuns pe balta a venit si baiatul cu taxa, care ne-a eliberat bonul fiscal dupa ce a incasat banii. Un baiat serios care m-a facut sa il apreciez mai ales pt faptul ca a raspuns sincer la unele intrebari. Dupa ce ne-am instalat, am facut cunostinta si cu administratorul baltii, dl Marius Ionita care a venit sa ne salute si sa ne ureze fir intins. Un baiat placut si civilizat, care mi-a lasat impresia ca intr-adevar tine la balta pe care o are preocupandu-se totodata si de confortul pescarilor. Concluzia: este o balta foarte frumoasa, curata ( dotata cu cosuri de gunoi ), cu potential si posibilitate de campare peste noapte, cu malul jos si cu administratie civilizata. Pentru pasionatii de gratar in aer liber, balta dispune de gratare din caramida.

bogdan5
pescar de competitie
Mesaje: 1020
Membru din: Vin Iun 20, 2014 18:02
Puncte: 0
Localitate: 44°26′7″N 26°6′10″E

Re: Balta ciocârlia 4

Mesaj de bogdan5 »

Crede în cel ce caută Adevărul,
Fereşte-te de cel ce l-a găsit.
(A.Gide)
Sinceritatea nu te lasa fara prieteni. Ii triaza.

popacatalin68
Mesaje: 5
Membru din: Mar Apr 05, 2016 14:12

Re: Balta ciocârlia 4

Mesaj de popacatalin68 »

Nu va luati dupa reclama unora. Am fost eu pe data de 01.04.2016 si din 25-30 de pescari nimeni nu a vazut nicio trasatura. Cred ca au cumparat peste numai sa-si faca fotografii !!!

bastureamihai
Mesaje: 1
Membru din: Mar Apr 05, 2016 19:08

Re: Balta ciocârlia 4

Mesaj de bastureamihai »

Nu inteleg inversunarea unora. Omul a cerut o parere.
Eu am fost pe 20 martie si am fost placut impresionat. Am primit nada din partea administratiei si ponturi, la ce a mers, cat e apa, distanta de aruncare la care au prins pescarii. Am pescuit impreuna cu un coleg. Am foslosit 9 lansete si o varga. Am prins aprox 15 kg. Mai exact 6 crapi si am eliberat 2 pentru a ramane cu 10 kg. Am folosit nada primita impreuna cu bonduelle si viermusi. Administratorul si paznicii sunt oameni de nota 10. Nu fac reclama baltii, a fost prima partida dupa 3 ani pe Ciocarlia 4. Dar va spun sincer ca ma intorc cu placere.
PS. Pescuitul nu e pentru toata lumea, sa nu mai zic ca si pestele e cu toanele lui, asta o stie toata lumea.
Fire intinse tuturor

marfaf4
Mesaje: 1
Membru din: Joi Ian 07, 2016 23:36

Re: Balta ciocârlia 4

Mesaj de marfaf4 »

Apreciez si vreau sa ascult toate parerile. Indiferent cum sunt aceste pareri. Mi-as dori sa citesc si pareri ale PESCARILOR.

Stefanita
Mesaje: 36
Membru din: Dum Feb 07, 2016 19:46
Puncte: 0
Localitate: Slobozia, IL

Re: Balta ciocârlia 4

Mesaj de Stefanita »

Am fost sambata, 09.04.2016, impreuna cu un prieten si am pescuit 12 ore, taxa fiind 75 lei/persoana.
La indicatiile unuia dintre paznici, am pescuit in coada baltii, standurile 29 si 30, ptr. ca vorba lui, acolo s-a prins bine de curand.
Eu personal am avut o singura trasatura la undita si nici macar una la vreuna din cele 4 lansete. :(
Colegu' a luat 7 carasi (primul la vreo 300 gr si urmatoarii din ce in ce mai mici), toti la lanseta. Amandoi am pescuit la bonduelle si viermusi, plus nada de rigoare pe momitor, eu am dat si la porumb dipuit.
Urmatoarele doua standuri de langa noi au avut cam aceeasi captura, respectiv caras.
Intr-adevar, administratorul baltii pare o persoana interesata de balta, vine cu sfaturi, dar fiind singura data cand ne-am intalnit, nu pot aprecia daca a facut-o interesat de mersul bun al afacerii lui sau nu.
Din cate am inteles de la el, s-a prins ciortan pana in 2 kg in alta zona a baltii (ptr. cine cunoaste balta, pe limba care da spre DN). Am vorbit cu doi baieti care au pescuit in regim de 24 ore pe acea portiune de balta si prinsesera 5 kg caras si doi crapi (nu stiu greutatea), ambii crapi fiind prinsi la undita...
Pe balta erau destul de multi pescari, insa pe toti care i-am intrebat, nu prinsesera decat caras, sau nimic. :(
Pescar incepator....orice sfat este binevenit :)

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Balti de Crap”