ANALIZA TAVP 2009

Desfasurare, clasamente, fotografii, discutii, polemici, propuneri, decizii.

Moderator: gor965

Scrie răspuns
Avatar utilizator
Vali Bonto
Mesaje: 336
Membru din: Lun Oct 09, 2006 15:57
Puncte: 0
Localitate: Targoviste

Re: ANALIZA TAVP 2009

Mesaj de Vali Bonto »

Din pacate este adevarat...... :oops:
Am vorbit chiar acum cu AV...
Nu mai am cuvinte..
Ultima oară modificat Lun Noi 23, 2009 19:17 de către Vali Bonto, modificat 1 dată în total.

Avatar utilizator
cornel rosioru
maestru emerit
Mesaje: 2211
Membru din: Lun Ian 10, 2005 13:51
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: ANALIZA TAVP 2009

Mesaj de cornel rosioru »

A fost parerea mea, eu am scris si va rog nu mai amestecati pe nimeni in povestea asta.
Cornel Rosioru ,
ASOCIATIA PESCARILOR DE CRAP DIN ROMANIA. www.crapmania.ro

EX-UL
pescar de competitie
Mesaje: 2570
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 19:47
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: ANALIZA TAVP 2009

Mesaj de EX-UL »

gabi scrie:ce caterinci mai sunt si astea... mama unde s-a ajuns. muuult prea departe.
Din pacate este adevarat - si iarasi din pacate va trebuii sa luptam cu totii , membrii APCR , pentru a dovedi ca NU .... ASOCIATIA este de vina si ramine in continuare reprezentativa pentru pescarii de crap din Romania !!! Dezideratul nostru nu poate sa moara , pentru ca fondatorul a gresit , raminem acelasi grup si incercam sa dovedim ca putem sa facem ordine, fara remuscari si reticente , in curtea proprie ! Nu cei 200-300 membrii ai APCR au facut greseala ...... , de accea nu ii poate acuza nimeni de nimic . Fapta ramine si sa o explice cine este raspunzator de ea . Scriu rindurile de fatza cu mare greutate , pentru ca inca nu pot crede ca este posibil asa ceva , moral vorbind .....

Si daca vorbim de morala , gestul lui Victor Oana din Franta , nu este cu nimic mai prejos decit acest gest de care vorbim acum . Sunt oamenii in care v-ati pus sperantele si care usor - usor va dezamagesc ..... CRUNT ! Nu vreau sa ii explic d-lui Oana cum costa microbuzul ala ( poate nu stie , dar eu am firma de transport si pot sa ii fac calculul pe tahograf cind doreste dinsul , cu diurne , cu sofer , cu tot , la banii dati pentru acest microbuz - se ducea un TIR dus - intors si mai raminea si loc de buna ziua ......) , dar prefer sa tac , pentru ca avem o problema acasa , la noi la APCR .....

oanavictor
Pescar de competitie
Mesaje: 3665
Membru din: Mar Ian 25, 2005 22:06
Puncte: 0
Contact:

Re: ANALIZA TAVP 2009

Mesaj de oanavictor »

Zarguzon Adi scrie:
oanavictor scrie:
Zarguzon Adi scrie:
CHELTUIELI
5 TRANSPORT BAGAJE ........................7010

4000 lei dus ......................................930 euro
700 euro intors ................................700 euro......3010 RON
SAU PARCURS 9000 KM INMULTIT CU 1,1 EURO =1200 EURO
4 NOPTI CAZARE [2 DUS ,2 INTORS[...................200 EURO
AUTOSTRAZI .................................................230 EURO
..................................................TOTAL ......1630



6 CAZARE,MASA SOFERI AUTOCAR .......3010

3010 RON ..............................700 EURO

MESELE PLUS BANCHET ...2 PERSOANE ...10 ZILE ..........400 EURO
HOTEL ......2 PERSOANE .....10 ZILE ..........................300 EURO
ACESTE SUME PENTRU SOFERI AU FOST OBTINUTE DE MINE LA CEL MAI MIC PRET
.


@Victor Oana nu este chiar gratis dubita 7010+3010=10200; vine cam 2500 euro si cam cu atat se poate inchiria http://www.rentcarsmax.ro/ . gratis era daca se platea doar motorina, masa si cazarea
CRED CA O POTI INCHIRIA ,DAR FARA CHELTUIELILE DE MAI SUS [MOTORINA ,AUTOSTRADA ]
ESTI PENIBIL ,DAR DACA AI SI GANDI CAND SCRII :!:

AUTOCARUL A FOST GRATIS =ECONOMIE DE 1500 EURO [ATAT A CERUT CRISTI MITREA ]


@Victor Oana pana la locatie sunt 5600km dus-intors pe orice drum ai merge.Mai adaugam 400 km local si ajungem la 6000km (3000km pusi in plus ce semnifica?).
Si inca ceva : la nopti de cazare soferi sunt 4 zile pe drum + 6 zile in Franta; in decont apar 14 zile ( cele 4 zile puse in plus ce semnifica?)
Oare si celelalte deconturi sunt umflate?

CHELTUIELI CU TRANSPORTUL MATERIALELOR PENTRU GRIJA LUI ..............

DUS-INTORS =6600 KM PLUS 900 KM INTERN =7500 KM ORI 12%CONSUM ORI 1,1COST MOTORINA PER LITRU =990 EURO
AUTOSTRADA ............260 EURO
HOTEL 4 NOPTI .........200 EURO
MASA 4 ZILE 2 PERS ..200 EURO
ROVIGNIETA +ASIG .....40 EURO
,,,,,,,,,TOTAL ..........1690 EURO

CHELTUIELI CAZARE +MASA +BANCHET

CAZARE 7 NOPTI ...........300 EURO .......OFICIAL AR FI COSTAT 420 EURO
MASA +FESTIVITATI ......400 EURO .......OFICIAL AR FI COSTAT 600 EURO
.......TOTAL .................700 EURO

TOTAL CHELTUIELI BAGAJE PLUS SOFERI

1690+700 =2390


sau achitat soferilor 4000 lei pentru dus =930 euro +700 euro intors = 1630 euro
cheltuieli cazare ,banchet mancare soferi ........................................700 euro
.......................................................total ................................2330 euro

CONCLUZIE --SAU ACHITAT 2330 EURO SI SAU CHELTUIT .................2390 EURO -----REST DE PLATA LUI VALI SI IRINEL 60 EURO .

propun ca acesti bani sa fie achitati de catre omul care i-mi numara ouale ,expertul contabil Zarguzon Diliman .

ACESTEA SUNT SUMELE CARE AU FOST INMANATE CELOR DOI SOFERI DE CATRE ROSIORU ,BANI CE VOR FI JUSTIFICATI DOMNULUI ZARGUZON DILIMAN DE CEI 2 SOFERI PE NUMELE LOR IRINEL BUNICA SI VALI VOICU .
IN LOC SA M-I SE MULTUMEASCA SI SA L-I SE MULTUMEASCA CELOR 2 PESCARI CARE NE-AU FOST DE UN REAL FOLOS ,ACEST DOMN CU MINTEA ZBUCIUMATA FACE FEL DE FEL DE SCENARII IN SPERANTA CA MA VA ATACA PE MINE .NICI DE DATA ASTA NU A AVUT NOROC ,PLATILE AU FOST FACUTE DE ROSIORU ,IAR LA CEA DEA DOUA PLATA [700 EURO]AM FOST SI EU MARTOR .
MASINA A FOST PUSA LA DISPOZITIA LOTULUI GRATUIT SI FARA NICI O PRETENTIE :idea:
Cea mai mare realizare a diavolului a fost aceea ca a convins lumea ca nu exista

Avatar utilizator
Vali Vesa
pescar de competitie
Mesaje: 2971
Membru din: Vin Ian 21, 2005 15:59
Puncte: 0
Localitate: Constanta
Contact:

Re: ANALIZA TAVP 2009

Mesaj de Vali Vesa »

@Val,

Cu toata stima mea, te asigur ca n-am intrat in nici un “scenariu murdar”. Am destul discernamant sa spun ceea ce cred si ce e mai important, nu sunt santajabil, asa ca nu fac jocurile nimanui. Pentru Maestrul Cornel Rosioru, imi pare nespus de rau ca se termina asa, dar fiecare raspunde pentru faptele sale.

Si nu sunt eu cel mai indreptatit sa emita axiome, dar parerea mea este ca suntem la un moment de cotitura si trebuie sa schimbam totul, din radacini. Ramane de vazut cine o sa reuseasca.
Clubul Sportiv Ovidius Constanta

oanavictor
Pescar de competitie
Mesaje: 3665
Membru din: Mar Ian 25, 2005 22:06
Puncte: 0
Contact:

Re: ANALIZA TAVP 2009

Mesaj de oanavictor »

Val Pangica jr scrie:
Si daca vorbim de morala , gestul lui Victor Oana din Franta , nu este cu nimic mai prejos decit acest gest de care vorbim acum . Sunt oamenii in care v-ati pus sperantele si care usor - usor va dezamagesc ..... CRUNT ! Nu vreau sa ii explic d-lui Oana cum costa microbuzul ala ( poate nu stie , dar eu am firma de transport si pot sa ii fac calculul pe tahograf cind doreste dinsul , cu diurne , cu sofer , cu tot , la banii dati pentru acest microbuz - se ducea un TIR dus - intors si mai raminea si loc de buna ziua ......) , dar prefer sa tac , pentru ca avem o problema acasa , la noi la APCR .....
Alooooooooo,baiatu ............si tu ai buba la cap ..........
Banii sau dat de catre Rosioru celor 2 soferi o data 4000 lei si la intors 700 euro .
INCHIRIEREA MASINII NU A COSTAT NICI UN BAN ,FA TU ORICATE CALCULE DORESTI ,ASTIA SUNT BANII DATI SI CHELTUITI PENTRU 7500 KM CU MOTORINA ,4 NOPTI CAZARE HOTEL ,AUTOSTRADA DUS -INTORS ,MANCARE 2 PERSOANE 5 ZILE DE DRUM ,ROVIGNIETA SI ASIGURARE .
MASINA A FOSRT UN FORD DIN ALA MARE CARE CONSUMA 12 LITRI LA SUTA DE KM .

CONTRIBUTIA MEA PERSONALA PENTRU LOT A FOST URMATOAREA
1 MASINA PENTRU TRANSPORT BAGAJE
2 MASA FESTIVA DE LA TANCABESTI
3 BALTA PUSA LA DISPOZITIE GRATUIT
4 IN LOC DE 7500 LEI DE LA ORGANIZARE AM DAT 9000 LEI
5 ADUNAREA A 500 EURO IN PRODUSE
6 ADUNAREA A 1200 LEI CONSUMABILE
7 COSTUL TELEFOANELOR PE TOATA DURATA TURNEULUI A FOST DE 7000 LEI
8 DEPLASAREA PE CONT PROPRIU LA LATES SI SACEL 1500 LEI
9 TIMP PIERDUT ,NERVI ,............

NU MAI CAUTATI SA ABATETI ATENTIA ASUPRA ALTOR PROBLEME ,PROBLEMELE SUNT LA APCR SI LA CONDUCATORUL ACESTEIA .
Cea mai mare realizare a diavolului a fost aceea ca a convins lumea ca nu exista

Avatar utilizator
Vali Vesa
pescar de competitie
Mesaje: 2971
Membru din: Vin Ian 21, 2005 15:59
Puncte: 0
Localitate: Constanta
Contact:

Re: ANALIZA TAVP 2009

Mesaj de Vali Vesa »

@Cornel Rosioru,

Absolut incredibil ! Pacat Maestre, mare pacat... :cry:
Clubul Sportiv Ovidius Constanta

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18915
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: ANALIZA TAVP 2009

Mesaj de Vladut Mateianu »

Pescuitul nu incepe si nu se termina cu Cornel Rosioru. Sa nu uitam ca acest om a fost printre pionerii carpfishingului romanesc, a facut zeci de emisiuni tv in care a impartasit altora din experienta sa, a reusit rezultate de exceptie cu echipa nationala a Romaniei. Eu unul sunt mandru ca am fost alaturi de el si ii multumesc ptr tot ajutorul si sustinerea acordata in debutul meu competitional.
Dar, din pacate, nu pot fi de acord cu acest gest. Ceea ce ma face sa apreciez demisia de onoare din functia de presedinte APCR, precum si retragerea din viata publica. Daca vrea cineva mai mult, sa scrie aici..... :(

In alta ordine de idei, APCR merge inainte. Asociatia dispune de destui oameni de mare caracter, care se vor regrupa cat de curand si isi vor alege un nou presedinte.

PS daca Mircea Sandu fura de la FRF, ce vina are federatia ? Deci nu incercati sa dati cu pietre, ca nu este loc.....
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

Avatar utilizator
Zarguzon Adi
Partener Crapmania.ro
Mesaje: 1184
Membru din: Mar Ian 17, 2006 20:17

Re: ANALIZA TAVP 2009

Mesaj de Zarguzon Adi »

CHELTUIELI CU TRANSPORTUL MATERIALELOR PENTRU GRIJA LUI ..............

DUS-INTORS =6600 KM PLUS 900 KM INTERN =7500 KM ORI 12%CONSUM ORI 1,1COST MOTORINA PER LITRU =990 EURO
AUTOSTRADA ............260 EURO
HOTEL 4 NOPTI .........200 EURO
MASA 4 ZILE 2 PERS ..200 EURO
ROVIGNIETA +ASIG .....40 EURO
,,,,,,,,,TOTAL ..........1690 EURO

CHELTUIELI CAZARE +MASA +BANCHET

CAZARE 7 NOPTI ...........300 EURO .......OFICIAL AR FI COSTAT 420 EURO
MASA +FESTIVITATI ......400 EURO .......OFICIAL AR FI COSTAT 600 EURO
.......TOTAL .................700 EURO

TOTAL CHELTUIELI BAGAJE PLUS SOFERI

1690+700 =2390


sau achitat soferilor 4000 lei pentru dus =930 euro +700 euro intors = 1630 euro
cheltuieli cazare ,banchet mancare soferi ........................................700 euro
.......................................................total ................................2330 euro

CONCLUZIE --SAU ACHITAT 2330 EURO SI SAU CHELTUIT .................2390 EURO -----REST DE PLATA LUI VALI SI IRINEL 60 EURO .

propun ca acesti bani sa fie achitati de catre omul care i-mi numara ouale ,expertul contabil Zarguzon Diliman .

ACESTEA SUNT SUMELE CARE AU FOST INMANATE CELOR DOI SOFERI DE CATRE ROSIORU ,BANI CE VOR FI JUSTIFICATI DOMNULUI ZARGUZON DILIMAN DE CEI 2 SOFERI PE NUMELE LOR IRINEL BUNICA SI VALI VOICU .
IN LOC SA M-I SE MULTUMEASCA SI SA L-I SE MULTUMEASCA CELOR 2 PESCARI CARE NE-AU FOST DE UN REAL FOLOS ,ACEST DOMN CU MINTEA ZBUCIUMATA FACE FEL DE FEL DE SCENARII IN SPERANTA CA MA VA ATACA PE MINE .NICI DE DATA ASTA NU A AVUT NOROC ,PLATILE AU FOST FACUTE DE ROSIORU ,IAR LA CEA DEA DOUA PLATA [700 EURO]AM FOST SI EU MARTOR .
MASINA A FOST PUSA LA DISPOZITIA LOTULUI GRATUIT SI FARA NICI O PRETENTIE :idea:[/quote]


@Oana Mutulica: Diliman -diliman dar de la 9000km s-a ajuns la 7500km( umflati si astia), de la 14 zile cazare au ramas doar 11 dar pacat ca tot la pretul celor 14, taxa autostrazi s-a marit desi nr. de km s-au micsorat, rovinietele au aparut in plus de autostrazi; si inca ceva in pt autostrazi se plateste cam 5 euro pe 100 km(Franta) dar nu toate sunt cu plata; restul nu mai conteaza ca se vede de departe ca e ceva putred.
P.S. a mai folosit cineva expresia cu ouale si acum se chinuie cu un dosar.
P.S.2 maine va fi episodul "cost echipament complet lot national"

Avatar utilizator
Cezar Bibu
Mesaje: 553
Membru din: Lun Ian 10, 2005 10:34
Puncte: 0
Localitate: Ploiesti

Re: ANALIZA TAVP 2009

Mesaj de Cezar Bibu »

@Vladut,

De acord cu tine, dar aceasta regrupare nu se poate face decit daca facem curatenie completa ! Sunt convins ca ,indiferent de apartenenta la diverse cluburi a membrilor APCR, vom gasi persoane competente si serioase care sa se ocupe de viitorul reprezentarii Romaniei asa cum trebuie !

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Campionatul National de Pescuit la Crap”