Imi pare rau , dar trebuie sa spun iarasi ceva oficial

Desfasurare, clasamente, fotografii, discutii, polemici, propuneri, decizii.

Moderator: gor965

EX-UL
pescar de competitie
Mesaje: 2570
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 19:47
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Imi pare rau , dar trebuie sa spun iarasi ceva oficial

Mesaj de EX-UL »

Si pentru ca acest general , zgarie ceva urechi asa cum nici alte substantive precum liga , federatie ,samd nu au un mare rasunet , la aceeasi adresa , din centrul Bucurestiului . Cine pricepe ce spun eu e Ok , cine nu ? , are o problema ! De fapt aceeasi , neglijarea parerii celui care iti ofera reprezentarea peste hotare .

marin laurentiu
Mesaje: 626
Membru din: Mie Ian 31, 2007 20:57
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: Imi pare rau , dar trebuie sa spun iarasi ceva oficial

Mesaj de marin laurentiu »

andrei vladeanu scrie:daca am lasa deoparte problemele catorva persoane in legatura cu titulatura APCR ( titulatura care nu are ABSOLUT NIMIC DE A FACE cu viitorul mers al competitiei nationale)

atunci

cluburile si asociatiile s-ar constitui intr-o asociatie mare.
liderii, sistemele si regulamentele s-ar alege democratic.
oricine ar putea ajunge presedinte APCR, oricine ar putea fi cameramanul asociatiei (exemple absolut intamplatoare), indiferent de orientari, sentimente sau, mai ales, resentimente. cluburile si numai ele ar da directia competitiei crapiste nationale.

asociatia urmeaza sa aiba un site nou, mijloc principal de informare al membrilor. acesta va fi administrat de persoane desemnate de membri APCR, adica de cluburile si asociatiile de crap din Romania.
site-ul ar trebui sa aiba si forum, unde lumea sa poata dezbate. (cine doreste, pentru ca doar unui vanzator de peste de scara blocurilor sectorului 5 poate sa-i treaca prin cap ca "discutiile se pot purta statutar aici sau acolo. sau oriunde." discutiile nu se pot ingradi si nici muta undeva. cu atat mai mult statutar, pentru ca devine o chestiune neconstitutionala.)

APCR urmeaza sa se reorganizeze foarte curand si pe 16 ianuarie o sa se semneze actul constitutiv.
care este problema, concret, domnilor?



care este problema?
AV ,daca tot vrei un raspuns concret hai sa-ti spun parerea mea ,STRICT personala:
...in toate discursurile voastre ,faptul ca aruncati in fata mereu aceeasi ...sintagma "DOAR apcr are dreptul de a organiza CN" si cine nu se afiliaza nu are dreptul sa participe la CN...,personal,mi se pare cea mai josnica forma de manipulare ,pe care daca ar fi sa o sintetizez intr-un singur cuvant i-a spune simplu: SANTAJ...
tot vorbiti despre democratie,despre votul democratic....dar incalcati unul din drepturile fundamentale ale democratiei: dreptul la libera alegere...veniti cu o titulatura impusa,un statut impus,o organigrama impusa si aveti pretentia ca toata lumea sa aplaude si sa adere neconditionat...
din numaratoarea mea au reiesit cam 18-20 de cluburi potential participante la CN...de ce nu-i adunati pe toti presedintii acestor cluburi la o masa,unde a se supuna la vot democratic TOTUL: titulatura,statut,organigrama, buget minim necesar,taxa de participare(in functie de bugetul minim necesar... nu sa se arunce sume fabuloase doar de dragul de a numara mii de euro...),organigrama delegatiei ptr CM,etc...? si totul sa fie scris,sa nu mai existe vot verbal...ceva de genul test-grila: ex:
-intrebarea nr 1:cum doriti sa se intituleze noua asociatie?
-raspuns: a) apcr b)liga de crap c)alta titulatura
etc....
daca dupa aceasta sedinta din voturile participantilor ar fi reiesit ca noua asociatie trebuie sa se numeasca APCR...pai atunci asa sa se numeasca,si cine ar mai avea ceva de comentat sa se duca'n.... si sa ne lase in pace ptr ca inseamna ca are ceva cu capul...
si daca tot santeme la capitolul intrebari/raspunsuri...raspundeti-mi si mie la unele intrebari:
1.de ce nu vreti sa ramana APCR ,o asociatie cu statutul sau,organigrama sa,cu performantele ei,cu membrii sai,unii acoperiti de glorie in competiiile interne si internationale,dar si cu foarte nulti membrii care nu au nici o treaba cu campionatul national,in conditiile in care Noua Asociatie are ca SINGUR "biect al muncii" tocmai CN si implicit participarea la CM...???
2. de ce nu vreti sa se infiinteze o noua asociatie,care sa fie "VIRGINA" ...moral,care sa nu aiba nici ...o bila atarnata de glezna,si despre care nici un ...Cotelici din lume nu ar avea nimic de comentat,cu alte cuvinte o noua asociatie care sa nu aiba TRECUT,ci doar prezent si VIITOR??????
eu tot sper ca se va ajunge la un consens,care va reprezenta intr-adevar interesele PESCARILOR... :wink:
sper ca nu luati ca un afront personal aceasta postare.....ai vrut un raspuns concret....l-ai primit in aceeasi nota in care postez de obicei,zic eu destul de obiectiv,CHAIR SI DACA AR FI VORBA DEPRE PELICANUL ,si asta chiar fara teama ca ma bate nea Victor cu pliciul :mrgreen:
doar cand vom taia ultimul pom,vom asfalta ultima palma de pamant si vom prinde ultimul peste,vom realiza ca nu putem manca...bani

Avatar utilizator
andrei vladeanu
Veteran
Mesaje: 5808
Membru din: Lun Ian 10, 2005 11:10
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Imi pare rau , dar trebuie sa spun iarasi ceva oficial

Mesaj de andrei vladeanu »

marin laurentiu scrie: AV ,daca tot vrei un raspuns concret hai sa-ti spun parerea mea ,STRICT personala:
meleule, ascult orice parere, mai cu seama una expusa civilizat
marin laurentiu scrie:...in toate discursurile voastre ,faptul ca aruncati in fata mereu aceeasi ...sintagma "DOAR apcr are dreptul de a organiza CN" si cine nu se afiliaza nu are dreptul sa participe la CN...,personal,mi se pare cea mai josnica forma de manipulare ,pe care daca ar fi sa o sintetizez intr-un singur cuvant i-a spune simplu: SANTAJ...
DOAR agvps are dreptul de a inscrie Romania la CM. DOAR agvps are dreptul de a organiza campionate nationale de pescuit. agvps (o asociatie la randul ei, care nu santajeaza pe nimeni, nu-i asa?) deleaga pe apcr in acest sens. apcr cheama in acest moment toate cluburile si asociatiile sa profite de moment si sa organizeze CN de pescuit la crap al Romaniei.
marin laurentiu scrie:...tot vorbiti despre democratie,despre votul democratic....dar incalcati unul din drepturile fundamentale ale democratiei: dreptul la libera alegere...veniti cu o titulatura impusa,un statut impus,o organigrama impusa si aveti pretentia ca toata lumea sa aplaude si sa adere neconditionat...
cu titulatura sper ca am lamurit-o mai sus. statutul, organigrama, pretentiile si aplauzele vor fi stabilite absolut democratic de membri (cluburi si asociatii).
marin laurentiu scrie:din numaratoarea mea au reiesit cam 18-20 de cluburi potential participante la CN...de ce nu-i adunati pe toti presedintii acestor cluburi la o masa,unde a se supuna la vot democratic TOTUL: titulatura,statut,organigrama, buget minim necesar,taxa de participare(in functie de bugetul minim necesar... nu sa se arunce sume fabuloase doar de dragul de a numara mii de euro...),organigrama delegatiei ptr CM,etc...? si totul sa fie scris,sa nu mai existe vot verbal...ceva de genul test-grila: ex:
-intrebarea nr 1:cum doriti sa se intituleze noua asociatie?
-raspuns: a) apcr b)liga de crap c)alta titulatura
etc....
daca dupa aceasta sedinta din voturile participantilor ar fi reiesit ca noua asociatie trebuie sa se numeasca APCR...pai atunci asa sa se numeasca,si cine ar mai avea ceva de comentat sa se duca'n.... si sa ne lase in pace ptr ca inseamna ca are ceva cu capul..:


TOTUL se va supune la vot democratic. absolut totul, mai putin denumirea. pentru ca agvps vrea sa lucreze cu apcr. am mai explicat. intreb a mia oara ce legatura au toate lucrurile absolut serioase de mai sus (statut, organigrama, buget minim necesar, delegatie CM, etc cu denumirea? vorbim, intr-adevar de un motiv real pentru care nu se pot organiza cluburile de crap? sau de orgolii exacerbate?

marin laurentiu scrie:si daca tot santeme la capitolul intrebari/raspunsuri...raspundeti-mi si mie la unele intrebari:
1.de ce nu vreti sa ramana APCR ,o asociatie cu statutul sau,organigrama sa,cu performantele ei,cu membrii sai,unii acoperiti de glorie in competiiile interne si internationale,dar si cu foarte nulti membrii care nu au nici o treaba cu campionatul national,in conditiile in care Noua Asociatie are ca SINGUR "biect al muncii" tocmai CN si implicit participarea la CM...???
2. de ce nu vreti sa se infiinteze o noua asociatie,care sa fie "VIRGINA" ...moral,care sa nu aiba nici ...o bila atarnata de glezna,si despre care nici un ...Cotelici din lume nu ar avea nimic de comentat,cu alte cuvinte o noua asociatie care sa nu aiba TRECUT,ci doar prezent si VIITOR??????
eu tot sper ca se va ajunge la un consens,care va reprezenta intr-adevar interesele PESCARILOR... :wink:
sper ca nu luati ca un afront personal aceasta postare.....ai vrut un raspuns concret....l-ai primit in aceeasi nota in care postez de obicei,zic eu destul de obiectiv,CHAIR SI DACA AR FI VORBA DEPRE PELICANUL ,si asta chiar fara teama ca ma bate nea Victor cu pliciul :mrgreen:
1. agvps a dat in 2005 obiectul muncii la apcr. in 2010 agvps nu vrea sa continue cu o noua asociatie. prin urmare, apcr se reorganizeaza pe cluburi si asociatii. democratic si in pas cu vremurile actuale.

2. la punctul acesta imi permit sa-ti raspund cu un citat. multumeesc.

Să nu pierdem nimic din trecut. Cu trecutul se clădeşte viitorul.
The One Team

EX-UL
pescar de competitie
Mesaje: 2570
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 19:47
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Imi pare rau , dar trebuie sa spun iarasi ceva oficial

Mesaj de EX-UL »

Vin si va ridic o problema strict legata de "dialogul" pe Forumuri .
Liga si-a facut un site si un Forum in care scriu tot ce vor , mai ales la adresa mea . Le-am dovedit ca nu sunt nici nebun si nici nu mint . Ei neaga inclusiv realitatea vorbita si vazuta . Am cautat acum 3-4 zile sa le raspund acolo , dar mi-a pierit pofta de dialog cind am vazut ca discut cu surzii .
Crapmania nu va fi in nici un caz , site-ul oficial al noului APCR . Noul site va fi organizat ca o interfata catre Campionatul National de crap si nu stiu acum ( depinde de ce vor hotari si presedintii de cluburi ) daca va avea si un Forum . Sau oricum nu un astfel de Forum , precum Crapmania sau Liga .
Pina atunci , orice postare facuta de oricine la adresa oricui , nu are de-a face cu demersul meu interimar de a o obtine pe 16 ianuarie , o noua structura .
Noul APCR si-a gasit aici MOMENTAN locul in care isi promoveaza proiectele si invitatia la cooperare . Practic beneficiem de 1-2 pagini de dialog - pe care incercam sa il mentinem la limita civilitatii si raspunderii personale fata de cele scrise .
Orice alt dialog generat de proprietarii locatiei media , este doar o parere de-a lor si nu are caracter OFICIAL si trebuie interpretata ca atare .

Avatar utilizator
andrei vladeanu
Veteran
Mesaje: 5808
Membru din: Lun Ian 10, 2005 11:10
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Imi pare rau , dar trebuie sa spun iarasi ceva oficial

Mesaj de andrei vladeanu »

chiar daca se vor infiinta asociatii, ligi, federatii, sau confederatii interplanetare, numai o minte ingusta poate crede ca mateianu nu va mai scrie ce doreste pe forumul lui.
The One Team

EX-UL
pescar de competitie
Mesaje: 2570
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 19:47
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Imi pare rau , dar trebuie sa spun iarasi ceva oficial

Mesaj de EX-UL »

Si punctez ca si daca ACUM linga sigla Senzor - scrie crapmania.ro si APCR , este numai o chestie de timp pina cind lucrurile vor fi disociate iar postarile oricui scrie nu pot fi asimilate pur si simplu ci trebuiesc separate prin mesajul lor .
Facem disocierea nu din motive pe care altii le-ar interpreta ca o blamare a gazedelor actuale , ci doar din dorinta de a separa si public lucruri , care de facto se intimpla de ceva vreme .
Si SUNT CONVINS cred ca aceasta schimbare va face bine tuturor !!!

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Campionatul National de Pescuit la Crap”