Lapte de porumb???

Lucruri care de multe ori nu ne lasa sa dormim: mixuri, nade, boiliesuri, seminte, arome, pelete, etc.

Moderatori: Alin Galbenu, Bogdan Zaharia, odoctee, gor965

cipibm
Mesaje: 666
Membru din: Joi Mar 09, 2006 12:19
Puncte: 0
Localitate: Baia Mare
Contact:

Mesaj de cipibm »

"Lapte de porumb" de la TATA NITU.

mardare
Mesaje: 153
Membru din: Joi Dec 11, 2008 20:09
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Lapte de porumb???

Mesaj de mardare »

Doresc o colaborare sa pot vinde cantitati mari de lapte de porumb si nectarina de porumb !
Sa dea crapii in ele!!!:)

samanoske72
Mesaje: 530
Membru din: Sâm Noi 28, 2009 21:32
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Lapte de porumb???

Mesaj de samanoske72 »

mardare scrie:Doresc o colaborare sa pot vinde cantitati mari de lapte de porumb si nectarina de porumb !
o intrebare de incepator:solubilele nu se fierb?...si intelesesem ca la solubile nu punem oua! si apropos,LA MULTI ANI va ureaza george!!! as vrea si eu o reteta de solubile...pe sub mana,daca se poate!

samanoske72
Mesaje: 530
Membru din: Sâm Noi 28, 2009 21:32
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: lapte de porumb

Mesaj de samanoske72 »

scuze de deranj si de intrebare.sant un incepator in ale pescuitului la bile.am cumparat niste mixt(de la senzor) niste CSL,am o masa de rulat,dar cu retetele cam greu.sti,nu prea da nimeni din casa!ai putea sa-mi zici cate ceva despre bilele solubile,cate oua la kg. de mix,daca se fierb, etc.aaa,si la multi ani!

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18915
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: Lapte de porumb???

Mesaj de Vladut Mateianu »

Uite aici :

60 ml complex atract senzor
60 ml maximum
80 ml csl(sau wisky link)
10-20 ml aroma dorita
20 oua (sau 1000 ml SPD diluat ptr solubile) Spd-ul se dilueaza 50% cu apa fierbinte.

Se amesteca cele de mai sus, apoi incepi sa adaugi mix pana coca rezultata ajunge aproape de consistenta plastilinei. Apoi se baga in pistol , se fac carnati, apoi cu masa de rulat bilele ! Solubilele nu se fierb, doar se lasa la uscat minim 10 zile. Cele cu ou se firb cam 2 minute, apoi se pun la uscat 24 de ore.Ele se pastreaza in congelator ptr ca sunt perisabile !

Spor la treaba !
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

Mircea Gheran
Mesaje: 512
Membru din: Lun Iul 10, 2006 10:15
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: lapte de porumb

Mesaj de Mircea Gheran »

samanoske72 scrie:scuze de deranj si de intrebare.sant un incepator in ale pescuitului la bile.am cumparat niste mixt(de la senzor) niste CSL,am o masa de rulat,dar cu retetele cam greu.sti,nu prea da nimeni din casa!ai putea sa-mi zici cate ceva despre bilele solubile,cate oua la kg. de mix,daca se fierb, etc.aaa,si la multi ani!



Dupa cate i-mi aduc aminte ai luat si 2 flacoane de Maximum.
Poti sa folosesti Maximum 1 flacon = 150ml la 1 kg mix si adaugi aroma pe care o doresti !!
Daca respecti ce iti spune Vladut nu ai cum sa gresesti.

samanoske72
Mesaje: 530
Membru din: Sâm Noi 28, 2009 21:32
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Lapte de porumb???

Mesaj de samanoske72 »

multumesc de reteta!

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Nade & Momeli”