Intrebari-discutii despre sedinta din 16 ianuarie 2010

Moderator: andrei vladeanu

Dani Hentiu
Mesaje: 303
Membru din: Mie Aug 31, 2005 20:02
Puncte: 0
Localitate: Deva
Contact:

Re: Intrebari-discutii despre sedinta din 16 ianuarie 2010

Mesaj de Dani Hentiu »

Si mie mi-a mancat cainele meu intr-o noapte toate bilele senzor pe Livada...la 250km de casa :lol:, si nu e ciortan, e rotwailer :lol: ...poate de aceea nu am mai prins nimik? :roll:

barbumarius
pescar de competitie
Mesaje: 1131
Membru din: Joi Feb 07, 2008 18:32
Puncte: 0
Localitate: Pitesti

Re: Intrebari-discutii despre sedinta din 16 ianuarie 2010

Mesaj de barbumarius »

Vladut
Pai tocmai aia e ca nu toate cluburile au persoane pregatite in domeniu.Si cred ca fara putina experienta in domeniu nu e asa usor sa iei decizia cea mai buna in cel mai scurt timp.

alex leonte
Mesaje: 88
Membru din: Mar Dec 22, 2009 13:48
Puncte: 0
Localitate: Iasi

Re: Intrebari-discutii despre sedinta din 16 ianuarie 2010

Mesaj de alex leonte »

la multi ani tuturor si o caruta de peste!

nu cred ca arbitrajul poate fi asigurat de cluburi fara a fi contestatii, mai ales ca unele cluburi administreaza intr-un fel sau altul o balta. daca vreti reducerea cheltuielilor, incercati o solutie mixta, cu mai putini arbitrii, ajutati de voluntari de la cluburi
andrei vladeanu scrie: obligatoriu omul cu camera. sa ne mai dea cate o povata peste obiectiv.
andrei, da' cu aparatul de fotografiat se poate?

EX-UL
pescar de competitie
Mesaje: 2570
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 19:47
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Intrebari-discutii despre sedinta din 16 ianuarie 2010

Mesaj de EX-UL »

Domnilor problema arbitrajului este destul de simpla :

- fie se apeleaza si se face contract cu APS - cu mentiunea ca arbitrii dinsilor necesita un training de macar 1-2 zile pina pricep ce se intimpla la crap si avem credibilitate . Iar daca anul trecut si-au cumparat din banii turneului ce le mai lipsea la logistica avem pretentia ca anul asta sa fie mai gentili cu tarifele ! Si-au luat imprimante , calculatoare , cantare , etc -etc , pe care speram din tot sufletul sa le mai aiba si anul acesta si sa isi propuna niste tarife omenesti si nu de TOP ! Macar sa ne convinga la modul de "corazon" ca investitia NOASTRA a crapistilor nu se duce si la spinning , sau pe unde or mai arbitra dinsii ..... Invit pe un reprezentant al corpului de arbitrii APS la sedinta din 16.01.2010
- fie se propun 1-2 arbitrii PROPUSI de cluburile care iI SUSTIN si din aceasta multime , in urma unei pregatiri de specialitate si de un examen de acreditare , se vor califica in corpul de arbitri , un anumit numar de arbitri . Speram nu-i asa ? un numar suficient de persoane , care vor avea indemnizitie de competitie din partea APCR , si care vor fi supervizati de un Sef de arbitraj - persoana care va raspunde de training si de rezultatele arbitrajului .
Contestatiile se vor judeca de Directorul de turneu la explicatiile Sefului arbitrilor .

EX-UL
pescar de competitie
Mesaje: 2570
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 19:47
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Intrebari-discutii despre sedinta din 16 ianuarie 2010

Mesaj de EX-UL »

Eu sincer cred in arbitrajul APS - cu o singura conditie - pretul , care sa ma bata D-zeu , trebuie sa fie mai prietenos decit anul trecut / etapa !!! Asteptam propuneri de dialog ! Pe acte !!!!

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18916
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: Intrebari-discutii despre sedinta din 16 ianuarie 2010

Mesaj de Vladut Mateianu »

Corect. Si eu sustin arbitrii APS, dar cu alte tarife...... De corecti, sunt corecti ! Jos palaria.
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

Avatar utilizator
andrei vladeanu
Veteran
Mesaje: 5808
Membru din: Lun Ian 10, 2005 11:10
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Intrebari-discutii despre sedinta din 16 ianuarie 2010

Mesaj de andrei vladeanu »

sunt corecti si, mai ales, induc concurentilor o stare de siguranta.

insa, sa vedem cum vor vota cluburile atunci cand vor constata ca sunt 2 variante

a - arbitraj voluntar de la cluburi taxa 2000 e / club

b- arbitraj aps 3000 e / club

de exemplu...
The One Team

Avatar utilizator
Zarguzon Adi
Partener Crapmania.ro
Mesaje: 1184
Membru din: Mar Ian 17, 2006 20:17

Re: Intrebari-discutii despre sedinta din 16 ianuarie 2010

Mesaj de Zarguzon Adi »

Val Pangica jr scrie:Eu sincer cred in arbitrajul APS - cu o singura conditie - pretul , care sa ma bata D-zeu , trebuie sa fie mai prietenos decit anul trecut / etapa !!! Asteptam propuneri de dialog ! Pe acte !!!!


Te felicit pentru aceasta initiativa . Ar fi bine sa le faci o invitatie oficiala.

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18916
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: Intrebari-discutii despre sedinta din 16 ianuarie 2010

Mesaj de Vladut Mateianu »

A facut-o deja la alt topic.... :wink:
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “ASOCIATIA PESCARILOR DE CRAP DIN ROMANIA”