Zona Brasov

Unde pescuim? Partide de pescuit. Comentarii, concluzii si recomandari pentru baltile de crap.

Moderatori: Dan Mateianu, Alin Galbenu, gor965

Scrie răspuns
DaFishMan
Mesaje: 70
Membru din: Mar Apr 08, 2014 22:22
Puncte: 0
Localitate: BRASOV
Contact:

Re: Zona Brasov

Mesaj de DaFishMan »

Ursu Florin scrie:Buna seara deschid acest topic in ideea de a ne cunoaste mai bine ( pescarii din Brasov ), in primul rand vreau sa va intreb pe unde pescuiti in jurul Brasovului ( 200km distanta maxima .
200 km??? :shock:
Deja pescuim prin juma' de tara :lol:
Doripesco, Sanpaul, Belin, Stigma Fishing (Ucea)... Cismasu, Dumbravita,... mai sunt si altele pana in 100 km...

DaFishMan
Mesaje: 70
Membru din: Mar Apr 08, 2014 22:22
Puncte: 0
Localitate: BRASOV
Contact:

Re: Zona Brasov

Mesaj de DaFishMan »

max-carpfishing scrie:
Cretzu194 scrie:Nu am fost pana acum la Sanpaul, dar mi-am propus ca anul acesta sa fac 2-3 iesiri acolo, ideea este ca nu imi place sa pescuiesc mereu pe aceleasi balti, trebuie sa le schimb intre ele. Balta de care nu vreau sa aud este cea de la Belin ( Balta cu plopi ), pentru ca administratorul de acolo este o persoana foarte dificila si sunt niste conditii care pe mine ma deranjeaza gen sa lasi o garantie de 200 lei la intrare ( eventual daca nu ai iti lasi telefon, lant de aur, chei de la masina, etc. ) Nu toti pescarii merg la pescuit pentru a fura peste.
De unde ai scos chestia asta cu : "eventual daca nu ai iti lasi telefon, lant de aur, chei de la masina,etc"???
PS:Daca nu iti convine regulamentul baltii de la Belin,ai varianta moca:baraje Olt sau carat in carca bagaje ca magarul pentru 12 h: Doripesco! :lol:
Ete nu...
Mi-am lasat eu buletinul ca sa pot pescui :oops:
Si culmea, a si uitat sa mi-l dea la plecare, am uitat si eu sa-l cer, sa vezi distractie marti la banca cand sa operez niste transferuri de bani :oops:
Deci da, domnul Bela are niste carente... :lol:

DaFishMan
Mesaje: 70
Membru din: Mar Apr 08, 2014 22:22
Puncte: 0
Localitate: BRASOV
Contact:

Re: Zona Brasov

Mesaj de DaFishMan »

adibogdan scrie:Salut! Fa-ti abonament pt 2016 la Doripesco. In momentul de fata, in Brasov, nu stiu ce poate fi mai reprezentativ...


Sent from my iPhone using Tapatalk
Doripescooo, atat de multe constrangeri pentru conditii 0...
Am auzit ca anul acesta s-au decis intr-un final sa miste ceva... mi-au ajuns pe la urechi ceva vorbe despre latirea digului, pontoane, ceva umbrare... sa vedem :roll:

DaFishMan
Mesaje: 70
Membru din: Mar Apr 08, 2014 22:22
Puncte: 0
Localitate: BRASOV
Contact:

Re: Zona Brasov

Mesaj de DaFishMan »

Marian Tomescu scrie:Am vorbit mai devreme cu Bella, administratorul baltii de la Belin Plopi si mi-a spus ca a deschis balta pentru pescuit.
Preturile si conditiile sunt la fel ca anul trecut, respectiv 30 de lei /12 ore, pana la 18.00 si 40 de lei/24 ore catch and release sau 50 de lei/24 ore, incluzand 1 kg de crap sau 2 kg de caras.
De asemenea a precizat ca a populat balta cu 700 kg crap intre 2-5 kg, majoritatea solzos.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Din pacate, dupa ce i-a murit tot pestele mare (iarna 2013-2014) Bela a mai populat doar cu ciortani pana in 2 kile... Anul asta cel mai mare peste de care am auzit eu sa fie prins a fost de 7 kile... Asta inafara de povestile lui Bela cu exemplare de 11-13 kile... :lol:

DaFishMan
Mesaje: 70
Membru din: Mar Apr 08, 2014 22:22
Puncte: 0
Localitate: BRASOV
Contact:

Re: Zona Brasov

Mesaj de DaFishMan »

Ahmed Aziz scrie:Salutre, vad ca multa lume intreaba de Magic Lake. Se poate pescui si noaptea? Media pestilor care e ? Se compara cu Sanpaul? Eu merg des la Sanpaul, nu ma intereseaza sa retin nici un gram de peste vreau doar activitate, o balta curata si personal ok.
Sanpaul e super, anul asta vreau sa-l atac pentru prima data cu o reteta de bila proprie, rulata de mine personal :roll:

DaFishMan
Mesaje: 70
Membru din: Mar Apr 08, 2014 22:22
Puncte: 0
Localitate: BRASOV
Contact:

Re: Zona Brasov

Mesaj de DaFishMan »

liviu_d scrie:Salut.Am reusit si eu intr-un final sa fac o rezervare pe balta valea morii budila.Am reusit sa rezerv standul numarul7(singurul liber de altfel). Are cineva vreo idee de standul asta? e ok? La ce merge crapu pe balta asta? mersi
Merge cam la orice, dar e foarte mofturos la cantitatea de mancare... nu trebuie nadit mult... momitor sau saculet solubil cu ceva prafuri/sparturi si ceva aditiv iar la carlig solubile mici, plastice flotante moi, bile tari critic echilibrate, etc...

Avatar utilizator
adibogdan
Mesaje: 105
Membru din: Sâm Iul 05, 2014 21:29
Puncte: 0
Localitate: Brasov

Zona Brasov

Mesaj de adibogdan »

DaFishMan scrie:
adibogdan scrie:Salut! Fa-ti abonament pt 2016 la Doripesco. In momentul de fata, in Brasov, nu stiu ce poate fi mai reprezentativ...


Sent from my iPhone using Tapatalk
Doripescooo, atat de multe constrangeri pentru conditii 0...
Am auzit ca anul acesta s-au decis intr-un final sa miste ceva... mi-au ajuns pe la urechi ceva vorbe despre latirea digului, pontoane, ceva umbrare... sa vedem :roll:
Salut! Si care este propunerea ta?


Sent from my iPhone using Tapatalk

Avatar utilizator
adibogdan
Mesaje: 105
Membru din: Sâm Iul 05, 2014 21:29
Puncte: 0
Localitate: Brasov

Zona Brasov

Mesaj de adibogdan »

DaFishMan scrie:
Ahmed Aziz scrie:Salutre, vad ca multa lume intreaba de Magic Lake. Se poate pescui si noaptea? Media pestilor care e ? Se compara cu Sanpaul? Eu merg des la Sanpaul, nu ma intereseaza sa retin nici un gram de peste vreau doar activitate, o balta curata si personal ok.
Sanpaul e super, anul asta vreau sa-l atac pentru prima data cu o reteta de bila proprie, rulata de mine personal :roll:
Te putem ajuta, impreuna cu ai mei prieteni facem asta de ceva timp. Nu e ceva spectaculos.


Sent from my iPhone using Tapatalk

shahjaban
pescar de competitie
Mesaje: 1377
Membru din: Vin Feb 08, 2013 15:00
Puncte: 0
Localitate: Brasov

Re: Zona Brasov

Mesaj de shahjaban »

Am fost eu intr-o mica vizita ....digul de pe sectorul A1-A6 este latit , de asemenea si cel de la B-uri , nu cine stie ce , dar este ceva .
Umbrare ?? Pontoane ?? ... mai vedem ...speram ... :!! :D :D :D
Dragos C. - Brasov

liviu_d
Mesaje: 15
Membru din: Mar Iun 14, 2016 12:10

Re: Zona Brasov

Mesaj de liviu_d »

Salut.eu am pescuit des pe magic(am facut si vreo 3 partide de 24h).cel mai mare a fost de 7.sunt si exemplare de 10kg, din auzite.eu nu am vazut.personalul e super OK.intradevar sunt locuri productive si altele mai putin.dar cei din administratie te indruma pe locurile bune. Cat despre Sanpaul de abia astept aprilie sa merg din nou.In zona noastra eu cred ca nu e alta balta cu pesti asa mari.Si eu am fost interesat de balta doripesco,dar sunt multe concursuri pe ea si nu stiu daca as reusi sa prind o zi libera.

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Balti de Crap”