Contestatii :))

Moderator: andrei vladeanu

cezar.ch
Mesaje: 177
Membru din: Mie Ian 20, 2010 11:27

Re: Contestatii :))

Mesaj de cezar.ch »

Vladut Mateianu scrie:Corect, si eu personal sunt de aceiasi parere ! :wink: Provin dintr-o familie care a mancat "Dreptul" pe paine (tata-procuror, mama-judecatoare) iar eu, chiar daca nu le-am calcat pe urme, am invatat ca in instanta se solutioneaza cele mai multe dispute.
Dv. veniti din alta lume, nu cunoasteti multe aspecte. Poate un rezumat ai ultimilor 8 ani de pescuit competitional din Romania v-ar fi foarte de ajutor ca sa intelegeti momentul de fata.
Nu scriu mai multe ptr ca nu vreau sa jignesc pe nimeni, dar faptul ca sunt 2 asociatii concurente, una cu 13 cluburi(4 din Bucuresti+9 din tara) iar cealalta cu 7(6 din Bucuresti+1 din tara ,pusa sa fie !) ar trebui sa va dea de gandit ! :!:
Va urez succes in demersurile pe care le veti face, dar nu uitati va rog sa ne spuneti si noua cine va rugat sa va ocupati dvs. ! :wink:
Numai bine.
Nu m-a rugat nimeni. Poate doar ...constiinta mea.
Daca ma ruga cineva, probabil refuzam!
Asa, cel putin, sunt macar eu convins ca nu este nici un gand ascuns la mijloc.

13 (4 + 9) este foarte frumos, 7 (6+1) este aproape la fel de frumos...dar 20 (10+ 10) cum ar fi ? Eu cred ca ar fi mai bine!

Si, cu voia dvs., dle Mateianu, nu sunt chiar atat de rupt de fenomen!
Sunt presedintele unei asociatii de pescuit (e drept, fara echipa de crapisti). Colegii mei din asociatie arbitreaza des competitii de crap, unii chiar de multisor ! Iar destui dintre colegii dvs. ma cunosc, unul din ei chiar ales sambata 16.01.2009 in noile organe de conducere ale asociatiei dvs.
Mai sunt si fost sportiv de performanta (in rugby), stiu ce inseamna si fair-play, pentru ca l-am cunoscut "la el acasa".

Oricum, va doresc multe infaptuiri marete, multa energie constructiva, iar daca va raman cateva minute disponibile...reflectati, atat dvs. cat si colegii dvs.

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18916
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: Contestatii :))

Mesaj de Vladut Mateianu »

cezar.ch scrie: Sunt presedintele unei asociatii de pescuit (e drept, fara echipa de crapisti). Colegii mei din asociatie arbitreaza des competitii de crap, unii chiar de multisor ! Iar destui dintre colegii dvs. ma cunosc...............
Atunci probabil ca o sa ne cunoastem si noi si sa avem timp sa discutam mai mult....Sunt convins ca o sa va schimbati parerea despre Apcr-isti si o sa intelegeti mai multe lucruri ! Lucruri care nu se pot explica pe forumurile de pescuit ! :wink:
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

cezar.ch
Mesaje: 177
Membru din: Mie Ian 20, 2010 11:27

Re: Contestatii :))

Mesaj de cezar.ch »

Vladut Mateianu scrie:
cezar.ch scrie: Sunt presedintele unei asociatii de pescuit (e drept, fara echipa de crapisti). Colegii mei din asociatie arbitreaza des competitii de crap, unii chiar de multisor ! Iar destui dintre colegii dvs. ma cunosc...............
Atunci probabil ca o sa ne cunoastem si noi si sa avem timp sa discutam mai mult....Sunt convins ca o sa va schimbati parerea despre Apcr-isti si o sa intelegeti mai multe lucruri ! Lucruri care nu se pot explica pe forumurile de pescuit ! :wink:
Dar am o parere chiar buna despre APCR-isti, altfel nu interveneam.
Cei despre care am parere proasta...nu ma intereseaza !

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18916
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: Contestatii :))

Mesaj de Vladut Mateianu »

Atunci puteti sta linistit, lucrurile vor intra pe un fagas normal cat mai curand. Important este ca pescarii (de fapt conducatorii lor) aflati in Liga sau in FRPS, sa inteleaga ca doar concurand in acelasi campionat national ne putem alege campionii (de fapt se vor alege ei !). De aceea, ii asteptam pe cei care au lot sa vina la sedinta din 30 ianuarie 2010, cu adeziunea si cu avansul la taxa de inscriere, si va asigur ca nu vor mai exista probleme ! Si nu uitati ca, chiar si daca nu am fi fost noi cei alesi de AGVPS, regulile bunului simt ar fi trebuit sa-i oblige pe cei care sunt in inferioritate numerica sa adere la organizatia mai puternica, cu mai multe cluburi afiliate.
Am dreptate ? :roll:
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

cezar.ch
Mesaje: 177
Membru din: Mie Ian 20, 2010 11:27

Re: Contestatii :))

Mesaj de cezar.ch »

Vladut Mateianu scrie:Atunci puteti sta linistit, lucrurile vor intra pe un fagas normal cat mai curand. Important este ca pescarii (de fapt conducatorii lor) aflati in Liga sau in FRPS, sa inteleaga ca doar concurand in acelasi campionat national ne putem alege campionii (de fapt se vor alege ei !). De aceea, ii asteptam pe cei care au lot sa vina la sedinta din 30 ianuarie 2010, cu adeziunea si cu avansul la taxa de inscriere, si va asigur ca nu vor mai exista probleme ! Si nu uitati ca, chiar si daca nu am fi fost noi cei alesi de AGVPS, regulile bunului simt ar fi trebuit sa-i oblige pe cei care sunt in inferioritate numerica sa adere la organizatia mai puternica, cu mai multe cluburi afiliate.
Am dreptate ? :roll:
OK, perfect! este un bun exemplu de moderatie si inceput al "deschiderii".

Nu numai regulile bunului simt se refera la majoritate/minoritate, ci insasi esenta democratiei, principiul ei de baza.
Acesta este : majoritatea decide, dar ocroteste drepturile minoritatii ! (Declaratia Universala a Drepturilor Omului).

Ca o recomandare, daca-mi permiteti : adeziunea sa insemne afiliere, nu asociere. Diferenta este mai mare decat cea, sa-i zicem, etimologica.

alex leonte
Mesaje: 88
Membru din: Mar Dec 22, 2009 13:48
Puncte: 0
Localitate: Iasi

Re: Contestatii :))

Mesaj de alex leonte »

Vladut Mateianu scrie: De aceea, ii asteptam pe cei care au lot sa vina la sedinta din 30 ianuarie 2010, cu adeziunea si cu avansul la taxa de inscriere, si va asigur ca nu vor mai exista probleme !
felicitari! o pozitie rationala, care deschide usa si cluburilor din liga. vechile dispute si orgoliile pot fi lasate deoparte.

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “ASOCIATIA PESCARILOR DE CRAP DIN ROMANIA”