Sedinta din 30 ianuarie 2010

Moderator: andrei vladeanu

Scrie răspuns
Avatar utilizator
Costel Stanila
Mesaje: 548
Membru din: Joi Mar 15, 2007 14:39
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Sedinta din 30 ianuarie 2010

Mesaj de Costel Stanila »

Sedinta din 30.01.2010, privind organizarea si desfasurarea Campionatului National de Pescuit la Crap 2010 in vederea stabilirii lotului national care va reprezenta Romania la Campionatul Mondial de Pescuit la Crap 2010 in Regatul Unit al Marii Britanii, se va desfasura astfel:

Localitatea Sinaia,jud.Prahova,cartierul Cumpatul.Locatia aleasa de A.P.C.R. este hotelul Piatra Soimului, ora 10.00 AM.(http://www.piatrasoimului.ro)

Ordinea de zi:

1. Cluburi inscrise si plata avans turneu.
2. Alegerea si votarea sistemului participare:
- a. lot(mimim 8 pescari)
- b. echipe de 2 pescari(+rezerve)
3.Numar max.pescari inscrisi in campionat / club
4.Balti propuse si cluburi organizatoare de etape(oferte)
5.Numar etape si date desfasurare etape.
6. Sistemul de punctare
7.Definirea si alegerea structurilor de conducere a Comisiei Campionatului National
8..Regulament si arbitraj.

Se precizeaza ca la aceasta sedinta participa numai presedintii sau reprezentantii mandatati de cluburile care achita avansul de inscriere de 500 euro la Campionatul National 2010, respectiv 1 club=1 reprezentant=1 vot

Se mentioneaza:
Orice club care nu a aderat inca la A.P.C.R. si doreste sa participe la C.N.-2010 poate aplica in data de 30 ian 2010 cu urmatoarele documente:
a. Hotararea adunarii generale a clubului de aderare la A.P.C.R.
b. Cererea de aderare
c. Copii acte club
d. Lista de minim 8 pescari membrii ai clubului.
Totodata se va achita cotizatia anuala A.P.C.R.de 900 lei/2010 si avansul 500 euro la taxa participare pentru C.N.
Consiliul director al A.P.C.R. va analiza pe loc solicitarea noilor cluburi care doresc aderarea.

In cazul unui lot de minim 8 pescari legitimati/ (la aceeasi asociatie)/, la una din asociatiile afiliate direct la A.G.V.P.S.,sunt necesare pentru participarea la sedinta:
a. Carnete pescari vizate 2010
b. Delegatie din partea asociatiei care ii legitimeaza, prin care asociatia respectiva solicita inscrierea lotului de minim 8 pescari la C.N.-2010.
c. Avansul pentru CN-2010, este in acelasi cuantum, respectiv de 500 euro.
Costel Stanila
A.P.C.R.

EX-UL
pescar de competitie
Mesaje: 2570
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 19:47
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Sedinta din 30 ianuarie 2010

Mesaj de EX-UL »

Astazi am facut informarea catre AGVPS cu privire la aceasta sedinta . Maine astept un raspuns din partea conducerii AGVPS , daca vor dori sa vina si dinsii cu un reprezentant la aceasta sedinta tehnica .

Avatar utilizator
Vali Vesa
pescar de competitie
Mesaje: 2971
Membru din: Vin Ian 21, 2005 15:59
Puncte: 0
Localitate: Constanta
Contact:

Re: Sedinta din 30 ianuarie 2010

Mesaj de Vali Vesa »

Costel Stanila scrie: ...Se precizeaza ca la aceasta sedinta participa numai presedintii sau reprezentantii mandatati de cluburile care achita avansul de inscriere de 500 euro la Campionatul National 2010, respectiv 1 club=1 reprezentant=1 vot ...
Pentru a evita eventualele contestatii / comentarii, propun schimbarea formularii din "sau reprezentantii mandatati" in "sau alt membru al clubului, mandata in scris de presedintele clubului".
Clubul Sportiv Ovidius Constanta

oanavictor
Pescar de competitie
Mesaje: 3665
Membru din: Mar Ian 25, 2005 22:06
Puncte: 0
Contact:

Re: Sedinta din 30 ianuarie 2010

Mesaj de oanavictor »

Vali Vesa scrie:
Pentru a evita eventualele contestatii / comentarii, propun schimbarea formularii din "sau reprezentantii mandatati" in "sau alt membru al clubului, mandata in scris de presedintele clubului".
Adica sa nu mai participe Vali Bonto[Carp-Fun],Vladut Mateianu [Carp-West Timisoara ]???,nu cred ca se va aproba asa ceva !!!!!!sau poate ca de data asta e ceva serios :lol: :lol:
Cea mai mare realizare a diavolului a fost aceea ca a convins lumea ca nu exista

Avatar utilizator
mirceaef
Mesaje: 636
Membru din: Lun Ian 17, 2005 14:52
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Sedinta din 30 ianuarie 2010

Mesaj de mirceaef »

mie personal mi se pare foarte corecta observatia lui vali. pe langa faptul ca evitam reprosuri care au mai fost facute in trecut, inclin sa cred ca un club cu adevarat interesat de cn vine si isi sustine/argumenteaza niste opinii.
Epure-Fusu Mircea
Carping Club

Avatar utilizator
Vali Vesa
pescar de competitie
Mesaje: 2971
Membru din: Vin Ian 21, 2005 15:59
Puncte: 0
Localitate: Constanta
Contact:

Re: Sedinta din 30 ianuarie 2010

Mesaj de Vali Vesa »

oanavictor scrie: ...sau poate ca de data asta e ceva serios :lol: :lol:
Nea Victor,

Ati fost prezent si vi s-a parut ca a fost ceva neserios???

Pentru mambrii consiliului director - vedeti, deja incep comentariile... :oops: Hai sa nu le dam ocazia...
Clubul Sportiv Ovidius Constanta

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18916
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: Sedinta din 30 ianuarie 2010

Mesaj de Vladut Mateianu »

Va fi prezent cate un reprezentant din partea fiecarui club care va participa la Cn. Am vorbit la telefon cu ei, deci puteti incheia aceasta discutie. Vor fi 12 cluburi care vor alinia lot, indiferent de varianta votata. :wink:
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18916
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: Sedinta din 30 ianuarie 2010

Mesaj de Vladut Mateianu »

oanavictor scrie:
Adica sa nu mai participe Vali Bonto[Carp-Fun],Vladut Mateianu [Carp-West Timisoara ]???,nu cred ca se va aproba asa ceva !!!!!!sau poate ca de data asta e ceva serios :lol: :lol:
Iar nu va vedeti de treaba voastra ? A intrat cineva pe siteul vostru sa va ia la misto sau sa va puna bete-n roate cu organizarea turneului ? :oops: NU. Atunci de ce nu ne dati pace si ne lasati sa urmam drumul pe care l-am ales ? :roll: :oops: :(
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

Avatar utilizator
Vali Bonto
Mesaje: 336
Membru din: Lun Oct 09, 2006 15:57
Puncte: 0
Localitate: Targoviste

Re: Sedinta din 30 ianuarie 2010

Mesaj de Vali Bonto »

oanavictor scrie: Adica sa nu mai participe Vali Bonto[Carp-Fun],Vladut Mateianu [Carp-West Timisoara ]???,nu cred ca se va aproba asa ceva !!!!!!sau poate ca de data asta e ceva serios :lol: :lol:
Da d-le Oana..iata ca m-am injosit atat de mult incat am participat la o sedinta "la misto"... :evil:
Rezultatul acelei sedinte se vede in scrisoarea de mai jos :

"Scrisoare din partea d-lui Teodor Bentu, Vice presedinte A.G.V.P.S., adresata participantilor la sedinta din 30.01.2010:

Stimati prieteni
Pescari de Crap

Prin intermediul domnului Presedinte Costel STANILA, doresc să vă transmit salutul Consiliului AGVPS din Romania, al Domnului Preşedinte Mugur ISARESCU, al domnului Director General Prof. Dr. Inginer Neculai ŞELARU şi al meu personal , cu ocazia primei reuniuni a Comisiei de Competiţii de pescuit la crap a APCR.
Punctele de vedere ,dorinţele şi năzuinţele pescarilor sportivi de crap din Romania pe care dumneavoastră îi reprezentaţi , au fost prezentate şi susţinute principial, cu seriozitate , transparentă şi argumente legale în faţa conducerii AGVPS de domnul Val Pangica, pentru care merita aprecierile noastre. Această susţinere a convins şi determinat conducerea AGVPS de a încheia şi semna parteneriatul de recunoaştere şi colaborare cu asociatia dumneavoastră pentru organizarea Campionatului National de Pescuit la Crap şi reprezentarea Romaniei la Campionatele Mondiale organizate de Federaţia Internaţională de Pescuit Sportiv.
Acest parteneriat vă confera şi vă garantează transparent, un cadru organizatoric şi tehnic oficial la nivel naţional şi vă acorda libertatea tehnică si organizatorică în competitia naţională oficială de pescuit la crap, selectarea şi participarea la competiţiile interneţionale.Totodată acest cadru vă obligă la seriozitate privind respectarea lui , la legalitatea în acţiunile şi deciziile dumneavoastră, la transparenţă şi seriozitate.
AGVPS SE BUCURĂ DE A AVEA ASTFEL DE PARTENERI PE CARE ÎI AŞTEPTĂ ÎN FAMILIA NOASTRĂ DEMOCRATICĂ LIBERA DE PREJUDECĂŢI, INTERESE MESCHINE ŞI INFLUENŢE “NEECOLOGICE”.
În speranta că acest nou început este necesar şi de bun augur în competitia oficială internă şi internaţională pentru pescarii romani de crap din Romania, vă rog a depune toate bunele dumneavoastră intenţii şi eforturi pentru o colaborare corectă bazată pe stimă şi respect reciproca, şi pe cele mai înalte principii sportive şi de fair-play.
Cu stimă si respect pentru pasiunea dumneavoastră ,vă asigur că puteţi conta şi veţi găsi în mine un interlocutor şi colaborator sincer şi deschis, un apărător şi susţinător a pescuitului la crap din Romania.

Cu prietenie,
Vicepreşedinte
Pescuit Sportiv
Tedor BENTU"


Va multumesc pentru aprecieri.

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “ASOCIATIA PESCARILOR DE CRAP DIN ROMANIA”