Campion mondial ptr 11 minute.

Discutii legate de desfasurarea evenimentului, organizare, clasamente, fotografii, propuneri, sedinte, polemici.

Moderator: gor965

Scrie răspuns
Avatar utilizator
Dan Mateianu
Site Admin
Mesaje: 3211
Membru din: Mie Ian 16, 2008 9:52
Puncte: 300
Localitate: Bucuresti

Campion mondial ptr 11 minute.

Mesaj de Dan Mateianu »

Iata o poveste veche de zece ani, petrecută chiar în centrul capitalei Serbiei, Belgrad. Poate că cei mai tineri, sau cei care s-au apucat mai târziu de pescuit și concursuri nu știu ce s-a întâmplat atunci. Cred că scenariul acelei competiții internaționale, de un mare dramatism, mai cu seamă pentru noi, merită repovestit. În septembrie 2007 am fost campioni mondial cu echipa națională de pescuit la crap a României. Timp de numai unsprezece minute... :(

https://www.crapmania.ro/articole/compe ... nute-40900

Avatar utilizator
osc1or
Veteran
Mesaje: 3888
Membru din: Lun Aug 13, 2012 14:35
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de osc1or »

Super dramatica povestea ...
Nu pot sa imi imaginez prin ce au trecut baietii in momentele alea...

Trimis de pe al meu SM-G925F folosind Tapatalk
Critic echilibrat

bogdan5
pescar de competitie
Mesaje: 1020
Membru din: Vin Iun 20, 2014 18:02
Puncte: 0
Localitate: 44°26′7″N 26°6′10″E

Re: Campion mondial ptr 11 minute.

Mesaj de bogdan5 »

Cati nu si-ar dori asa ”drame”/dezamagiri... :wink:
Crede în cel ce caută Adevărul,
Fereşte-te de cel ce l-a găsit.
(A.Gide)
Sinceritatea nu te lasa fara prieteni. Ii triaza.

eugen dragnea
pescar de competitie
Mesaje: 1090
Membru din: Lun Ian 30, 2012 21:58

Re: Campion mondial ptr 11 minute.

Mesaj de eugen dragnea »

Ce pacat ca membri lotului nu au avut capacitatea sa formeze impreuna viitorul pescuitului la crap si toti s-au limitat la "victorii" mici si personale...
Dacă vreodată voi ţine capul jos, o voi face doar ca să-mi admir pantofii.

Avatar utilizator
andrei vladeanu
Veteran
Mesaje: 5808
Membru din: Lun Ian 10, 2005 11:10
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Campion mondial ptr 11 minute.

Mesaj de andrei vladeanu »

eugen dragnea scrie:Ce pacat ca membri lotului nu au avut capacitatea sa formeze impreuna viitorul pescuitului la crap si toti s-au limitat la "victorii" mici si personale...
daca baietii astia "nu au avut capacitatea sa formeze impreuna viitorul fotbalului" (se ocupa burleanu & bodescu), ce sa mai zicem noi...

:(
Fişiere ataşate
gica-hagi-fifatv-romania-fifa-world-cup-18433777.jpg
gica-hagi-fifatv-romania-fifa-world-cup-18433777.jpg (58.73 KiB) Vizualizat de 2630 ori
The One Team

Avatar utilizator
gor965
Moderator
Mesaje: 14706
Membru din: Vin Mai 25, 2007 17:04
Puncte: 0
Localitate: Calarasi

Re: Campion mondial ptr 11 minute.

Mesaj de gor965 »

Eu incerc sa-mi inchipui cam ce minuni ne astepta in acel "viitorul pescuitului la crap" ?! :? Ieseam in fiecare an campioni mondiali...faceam concursuri pe lacurile din Franta...sufocam piata din UK cu grambel ?! :D
Suntem in situatia in care suntem, dupa fapta si rasplata fiecaruia dintre noi ! E suficient sa te doara maseaua mai tare intro zi si poti modifica viitorul tau si al altora !...nu mai vorbim de vise si interese de urmat si implinit...peste tot si in orice domeniu e la fel!
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!
George Iorga
Imagine

Avatar utilizator
cornelserbu
Veteran
Mesaje: 4167
Membru din: Dum Oct 16, 2005 19:01
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Campion mondial ptr 11 minute.

Mesaj de cornelserbu »

andrei vladeanu scrie:
eugen dragnea scrie:Ce pacat ca membri lotului nu au avut capacitatea sa formeze impreuna viitorul pescuitului la crap si toti s-au limitat la "victorii" mici si personale...
daca baietii astia "nu au avut capacitatea sa formeze impreuna viitorul fotbalului" (se ocupa burleanu & bodescu), ce sa mai zicem noi...

:(
nu cred ca e cea mai potrivita comparatie
dupa ei (fotbalistii din generatia de aur), n-a mai ramas nimic, in schimb performantele mondiale ale pescarilor de crap, merg din ce in ce mai bine si n-au nimic in comun cu "victorii mici si personale"
din 2004 si pana acum, romania a reusit sa castige campionatul mondial si la echipe si la individual, plus multe podiumuri...oare ce inseamna viitorul ???
p.s. povestea cu 11 min. campioni mondiali, mi-ai spus-o chiar tu dupa ce ati venit din serbia si chiar m-a impresionat...pacat !
Cornel Serbu
Friends Carp Team

eugen dragnea
pescar de competitie
Mesaje: 1090
Membru din: Lun Ian 30, 2012 21:58

Re: Campion mondial ptr 11 minute.

Mesaj de eugen dragnea »

andrei vladeanu scrie: daca baietii astia "nu au avut capacitatea sa formeze impreuna viitorul fotbalului" (se ocupa burleanu & bodescu), ce sa mai zicem noi...
:(
Din pacate nu este mare diferenta intre cele doua generatii de aur...bineinteles fiecare cu "papusarii" lor...
Dacă vreodată voi ţine capul jos, o voi face doar ca să-mi admir pantofii.

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Campionatul Mondial de Pescuit la Crap”