Subcomisia de pescuit la crap, din cadrul AGVPS - 02.03.2017

Desfasurare, clasamente, fotografii, discutii, polemici, propuneri, decizii.

Moderator: gor965

Scrie răspuns
eugen dragnea
pescar de competitie
Mesaje: 1090
Membru din: Lun Ian 30, 2012 21:58

Re: Subcomisia de pescuit la crap, din cadrul AGVPS - 02.03.

Mesaj de eugen dragnea »

Alexandru Popescu scrie:
ZABELEA scrie:
Da' tu a lu' cine esti, ca nu am auzit de tine......vrei sa fi si tu bagat in seama?

A fost in stanga ta la Cupa The One pe stand 6 cand tu ai fost pe 8, daca iti aduci aminte.
Nu ai auzit de mine pentru ca nu obisnuiesc sa fiu cotizantul vostru pe la concursuri,si ca tot a deschis subiectul "prietenul" meu Popescu,ar fii trebuit sa ma sti de la concursul specificat ca doar m-am clasat cu 2 locuri mai bine ca tine fara ultimul peste de 17 kg care a tras la 5 minute dupa fluierul de final...asta ca sa inteleaga lumea ca nu esti chiar asa un semi-zeu :wink: si este de inteles ca ai nevoie de anumite "conditii" ca sa excelezi si asta te face sa ameninti cu dat in judecata agvps,suceala la vot si jocuri de culise...
Ca mi-ai adus aminte Popescule: vai ce bataie la poponetul gol ti-a dat Jugaru in concursul ala... :lol:
Dacă vreodată voi ţine capul jos, o voi face doar ca să-mi admir pantofii.

eugen dragnea
pescar de competitie
Mesaje: 1090
Membru din: Lun Ian 30, 2012 21:58

Re: Subcomisia de pescuit la crap, din cadrul AGVPS - 02.03.

Mesaj de eugen dragnea »

Vladut Mateianu scrie:Eugen, CN se face pe timpul si pe banii nostri, ai participantilor. Nu te supara, dar daca nu participi, lasa-ne pe noi sa judecam daca este buna sau rea organizarea !... Apropo, Orhei, face munca patriotica, fara remuneratie, pe timpul lui liber.... Eu il apreciez. Macar incearca sa faca ceva. Doar timpul va dovedi daca a fost bine sau rau.
In alta ordine de idei, ptr ca te stiu un baiat destept, in finala castiga 1 din 6, iar in calificari ajung 3 din 17. Matematic, sunt cam acelesi sanse, cum bine a subliniat si Dan Mitranescu mai devreme !
Voi aveti dreptul sa va decideti organizarea,corect,dar asta nu inseamna ca eu nu am dreptul sa judec deciziile voastre atata timp cat ma intereseaza fenomenul,ca nu le pot influneta este alta treaba...
Daca tu vezi progres in organizarea CN-ului de catre Orhei in ultimii ani,inseamna ca omul exceleaza si suntem pe drumul cel bun. :) Un profesor mi-a spus asa:"decat sa tratezi un pacient fara sa sti ce are sau sa o faci gresit,mai bine nu-l mai tratezi deloc".
Daca vrei o finala corecta o faci din 2 cluburi,daca vrei o finala de posibile combinatii o faci de mai mult.Matematica nu se aplica corect atunci cand necunoscutele sunt:pestele,banii si pescarul de competitie din Romania... :wink:
Dacă vreodată voi ţine capul jos, o voi face doar ca să-mi admir pantofii.

Lucian SV
Mesaje: 763
Membru din: Dum Apr 01, 2012 1:40
Puncte: 0
Localitate: Suceava

Re: Subcomisia de pescuit la crap, din cadrul AGVPS - 02.03.

Mesaj de Lucian SV »

E clar, ai pus ochii pe scaunul lui Orhei. Sau îți aduci unul de-acasă. :wink:

Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: Subcomisia de pescuit la crap, din cadrul AGVPS - 02.03.

Mesaj de Dan Mitranescu »

eugen dragnea scrie:
Vladut Mateianu scrie:Eugen, CN se face pe timpul si pe banii nostri, ai participantilor. Nu te supara, dar daca nu participi, lasa-ne pe noi sa judecam daca este buna sau rea organizarea !... Apropo, Orhei, face munca patriotica, fara remuneratie, pe timpul lui liber.... Eu il apreciez. Macar incearca sa faca ceva. Doar timpul va dovedi daca a fost bine sau rau.
In alta ordine de idei, ptr ca te stiu un baiat destept, in finala castiga 1 din 6, iar in calificari ajung 3 din 17. Matematic, sunt cam acelesi sanse, cum bine a subliniat si Dan Mitranescu mai devreme !
Voi aveti dreptul sa va decideti organizarea,corect,dar asta nu inseamna ca eu nu am dreptul sa judec deciziile voastre atata timp cat ma intereseaza fenomenul,ca nu le pot influneta este alta treaba...
Daca tu vezi progres in organizarea CN-ului de catre Orhei in ultimii ani,inseamna ca omul exceleaza si suntem pe drumul cel bun. :) Un profesor mi-a spus asa:"decat sa tratezi un pacient fara sa sti ce are sau sa o faci gresit,mai bine nu-l mai tratezi deloc".
Daca vrei o finala corecta o faci din 2 cluburi,daca vrei o finala de posibile combinatii o faci de mai mult.Matematica nu se aplica corect atunci cand necunoscutele sunt:pestele,banii si pescarul de competitie din Romania... :wink:
La toate CM iese un singur lot castigator Campion Mondial din +20 loturi si nu a fost niciodata asta o problema.
La noi sunt 3 "castigatori" cu fix acelasi "premiu" ( calificarea ) din 17 loturi .
Parerea mea este ca structura CN in stadiul de acum este mai bine facuta ca la mondiale.
Ca se putea si mai bine, cu mai multe manse, este alta treaba, dar nici sa spunem ca nu este bine acum, nu cred ca este corect.
Cred ca avem unul dintre cele mai bine structurate CN-uri din lume si faptul ca o echipa foarte buna il castiga consecutiv, sau ca finalistele sunt aproximativ aceleasi, demonstreaza ca avem un sistem corect.
Pacat ca nu intelegem intre noi, dar are si aspectul asta farmecul lui. :) Mai ales dupa prima zi de concurs ... :)

Alexandru Popescu
Mesaje: 578
Membru din: Joi Oct 02, 2014 9:32
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Subcomisia de pescuit la crap, din cadrul AGVPS - 02.03.

Mesaj de Alexandru Popescu »

eugen dragnea scrie:
Alexandru Popescu scrie:
ZABELEA scrie:
Da' tu a lu' cine esti, ca nu am auzit de tine......vrei sa fi si tu bagat in seama?

A fost in stanga ta la Cupa The One pe stand 6 cand tu ai fost pe 8, daca iti aduci aminte.
Nu ai auzit de mine pentru ca nu obisnuiesc sa fiu cotizantul vostru pe la concursuri,si ca tot a deschis subiectul "prietenul" meu Popescu,ar fii trebuit sa ma sti de la concursul specificat ca doar m-am clasat cu 2 locuri mai bine ca tine fara ultimul peste de 17 kg care a tras la 5 minute dupa fluierul de final...asta ca sa inteleaga lumea ca nu esti chiar asa un semi-zeu :wink: si este de inteles ca ai nevoie de anumite "conditii" ca sa excelezi si asta te face sa ameninti cu dat in judecata agvps,suceala la vot si jocuri de culise...
Ca mi-ai adus aminte Popescule: vai ce bataie la poponetul gol ti-a dat Jugaru in concursul ala... :lol:
Pentru ca era un pescar mai bun ca mine, pentru ca avea o nada de calitate oferita de clubul care il reprezenta si pentru ca esti prea incuiat la minte sa iti dai seama si sa recunosti ca nu poti face performanta de pe orice stand pe balta. Nu mereu. Asa cum ai scris mai sus, toate cuvintele spuse de tine lasa de dorit. Daca ai inceput sa razi de Mihai Pripon ca la un concurs ai iesit in fata lui, cred ca toti de pe forum au inteles clar mesajul tau. Duminica placuta si poate mai iesi pe balta si tu sa ne arati ca poti mai mult decat blablabla pe forum.
...

eugen dragnea
pescar de competitie
Mesaje: 1090
Membru din: Lun Ian 30, 2012 21:58

Re: Subcomisia de pescuit la crap, din cadrul AGVPS - 02.03.

Mesaj de eugen dragnea »

Alexandru Popescu scrie: Pentru ca era un pescar mai bun ca mine, pentru ca avea o nada de calitate oferita de clubul care il reprezenta si pentru ca esti prea incuiat la minte sa iti dai seama si sa recunosti ca nu poti face performanta de pe orice stand pe balta. Nu mereu. Asa cum ai scris mai sus, toate cuvintele spuse de tine lasa de dorit. Daca ai inceput sa razi de Mihai Pripon ca la un concurs ai iesit in fata lui, cred ca toti de pe forum au inteles clar mesajul tau. Duminica placuta si poate mai iesi pe balta si tu sa ne arati ca poti mai mult decat blablabla pe forum.
Dar nu vrei tu sa vb. despre CN si nu despre un concurs de "semi-particulari" in care Mitanu a venit moca doar pentru ca nu s-au completat locurile,pe ideea:"Te bagi si tu,daca pici bine si iei ceva achiti taxa si opresti restul,daca nu,asta e !!! oricum nu am pe altu care sa cotizeze..." ?!?

Daca promiti ca discutam pertinent doar pentru solutionarea problemelor acestui CN,te sponsorizez cu cateva kg de bile de la carping ca sa ai si tu nada de calitate...si sa sti ca Patzaichin a facut performanta cu o vasla rupta. :wink:
Week-end-ul viitor ma gasesti pe Tancabesti,treci sa bem un "cico" :wink:
Dacă vreodată voi ţine capul jos, o voi face doar ca să-mi admir pantofii.

Lucian SV
Mesaje: 763
Membru din: Dum Apr 01, 2012 1:40
Puncte: 0
Localitate: Suceava

Re: Subcomisia de pescuit la crap, din cadrul AGVPS - 02.03.

Mesaj de Lucian SV »

eugen dragnea scrie: Daca promiti ca discutam pertinent doar pentru solutionarea problemelor acestui CN,
Foarte bună inițiativa. Chiar avem probleme mari, de ex. am nevoie să-mi legați șireturile corect. Poate aveți și niște soluții ca totul să fie moca, să nu cotizăm, că așa am înțeles de la dvs. că e bine. :D

eugen dragnea
pescar de competitie
Mesaje: 1090
Membru din: Lun Ian 30, 2012 21:58

Re: Subcomisia de pescuit la crap, din cadrul AGVPS - 02.03.

Mesaj de eugen dragnea »

Lucian SV scrie:
eugen dragnea scrie: Daca promiti ca discutam pertinent doar pentru solutionarea problemelor acestui CN,
Foarte bună inițiativa. Chiar avem probleme mari, de ex. am nevoie să-mi legați șireturile corect. Poate aveți și niște soluții ca totul să fie moca, să nu cotizăm, că așa am înțeles de la dvs. că e bine. :D
Sigur vei avea nevoie sa-ti lege cineva sireturile dupa prima etapa de CN,dar asta este alta discutie...

Un pescar de competitie adevarat participa la cel putin 10 concursuri (mai bine zis braile) de minim 48 ore pe an si consuma in medie 1500 lei/concurs,acel pescar,daca vrea glorie :wink: , sacrifica jumatate din aceste concursuri,plateste doar 750 lei si participa la un CN "extins" ,cine vrea braile,ramane la braile ... din 34 de "clubulete" se gasesc musterii in ambele parti...
Dacă vreodată voi ţine capul jos, o voi face doar ca să-mi admir pantofii.

Lucian SV
Mesaje: 763
Membru din: Dum Apr 01, 2012 1:40
Puncte: 0
Localitate: Suceava

Re: Subcomisia de pescuit la crap, din cadrul AGVPS - 02.03.

Mesaj de Lucian SV »

eugen dragnea scrie: Un pescar de competitie adevarat participa la cel putin 10 concursuri (mai bine zis braile) de minim 48 ore pe an si consuma in medie 1500 lei/concurs,acel pescar,daca vrea glorie :wink: , sacrifica jumatate din aceste concursuri,plateste doar 750 lei si participa la un CN "extins" ,cine vrea braile,ramane la braile ... din 34 de "clubulete" se gasesc musterii in ambele parti...
ia stai măi aşa. deci 750x10x8inşi=60.000 lei buget echipă. Tu nu participi anul ăsta că e prea ieftin? ,,,

Avatar utilizator
petre iulian
Pescar de competitie
Mesaje: 4345
Membru din: Mie Dec 13, 2006 12:23
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti / zona Pantelimon
Contact:

Re: Subcomisia de pescuit la crap, din cadrul AGVPS - 02.03.

Mesaj de petre iulian »

oliviu orhei scrie:Campionatul AGVPS - 2017.


O intrebare Iulian, cand prezinți o varianta de grilă pentru prima etapa cat si pentru finala.
Nu uita in prima etapa pe subsectoare( cu trei sau patru standuri libere) și finala un stand da si unul nu.
--------

eu am lucrat ceva ore si am ajuns la o concluzie ...
Nu stiu daca-i ok din punctul de vedere fips -cips dar asta a iesit :

E o propunere unde e loc de mici schimbari daca e cazul

A4,A5,A6,A7,A8,A9,A10,A11-subsector A (8 echipe )
-1- ,2 - ,3 -,4,- 4,- 3 - ,2 - ,1 -
A17,A18,A19,A20,A21,A22,A23,A24,A25 -subsector A (9 echipe )
-1 - ,2, - 3 - ,4 - ,4 - ,4 - ,3 - ,2 - ,1 -

B4,B5,B6,B7,B8,B9,B10,B11-subsector B (8 echipe )
-1 - 2- 3 - 4- 4- 3 - 2 - 1 -punctaje standuri (coloana de sus )
B17,B18,B19,B20,B21,B22,B23,B24,B25 -subsector B (9 echipe )
-1 - ,2 - ,3, - 4 - 4, - 4 - ,3 - ,2 - ,1 --punctaje standuri (coloana de sus )

C4,C5,C6,C7,C8,C9,C10,C11-subsector C (8 echipe )
-1 ,- 2, - 3 - ,4, - 4 -,3,- 2 - ,1 -punctaj idem -punctaje standuri (coloana de sus )
C17,C18,C19,C20,C21,C22,C23,C24,C25 -subsector C (9 echipe )
- 1 , - 2, - 3 - ,4,- 4 - ,4 - ,3 - ,2 - ,1 -punctaj idem -punctaje standuri (coloana de sus )

Capetele sunt marcate cu rosu ....Am luat in calcul capetele mai bune la punctaje ....
Sunt facute mai mult valoric dar am cautat sa ma incadrez intre 7 si 9 puncte in functie de valoarea reala a standurilor dar sa tin cont si de `aliniament ....

Nu stiu daca sunt invecinari multiple .... am lucrat mult la aceste grile .. nu e usor asa ca orice ajutor e bine venit :wink: .




A4 -B24-C7- 7P
A5-,B9-C24-7 P
A6-B18-C10-7 P
A7-,B6 -C17-8 P
A8-B25-C9-8 P
A9-B17-C22-8 P
A10-B23-C18-7 P
A11- B19-C21-8 P
A17-B22-C6-8 P
A18-B5-C23 -7
A19-B20-C11-8 P
A20-B8-C25 -9 P-
A21-B11-C19-8 P
A22-B4- C20 -9 P
A23-B21 -C4-8 P
A24-B7-C5-8 P
A25 - B10-C8- 9 P


mi-au fugit ochii asa ca mai trebuie sa calculez odata punctajele ...
Membru Fondator al Clubului Sportiv Green Lake

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Campionatul National de Pescuit la Crap”