Referitor cerere AVPS ACVILA

Moderator: andrei vladeanu

EX-UL
pescar de competitie
Mesaje: 2570
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 19:47
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Referitor cerere AVPS ACVILA

Mesaj de EX-UL »

Deci avem 2 variante - To be or not to be ! This is the question ! ( parafrazez din celebra piesa de teatru "Hamlet" a celebrului Will - in traducerea noastra - "A fi sau a nu fii - asta -i intrebarea !") Nu dezvolt acum tristetea si framatarile printului Danemar.... scuzat Darvariului , pe considerente de a ramine singurul detinator al adevarului absolut !
Ultima oară modificat Mar Feb 09, 2010 20:01 de către EX-UL, modificat 1 dată în total.

oanavictor
Pescar de competitie
Mesaje: 3665
Membru din: Mar Ian 25, 2005 22:06
Puncte: 0
Contact:

Re: Referitor cerere AVPS ACVILA

Mesaj de oanavictor »

andrei vladeanu scrie:eu nu am ce sa dezvolt in acest sens, pentru ca nu am nicio relatie contractuala sau de alt gen cu acesta organizatie fantoma.
prin urmare nu am de ce sa reclam oficial faptul ca liga de crap nu este legal constituita. doar spun ca daca memoriul depus la agvps, de care am auzit si eu pe un forum, a fost facut de liga s-ar putea sa existe o problema.
inca un punct.
1 Liga are aceeasi forma juridica pe care o are si noul APCR [momentan toate actele sunt depuse la judecatoria Ilfov si se asteapta hotararea judecatoreasca care va iesi in maxim 7 zile ].
2 La noul APCR cat mai dureaza pana se depun actele de constituire :?:
3 Cred ca daca acel protocol a fost semnat cu vechiul APCR chiar exista o problema :!:
4 Memoriul la AGVPS a fost depus de 7 cluburi care au participat cu cei mai multi pescari la campionatul de anul trecut .
Ps 4 puncte :!:
Cea mai mare realizare a diavolului a fost aceea ca a convins lumea ca nu exista

EX-UL
pescar de competitie
Mesaje: 2570
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 19:47
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Referitor cerere AVPS ACVILA

Mesaj de EX-UL »

Nu exista noul APCR - este APCR si atit , cu performanta trecuta si viitoare !!! Trecutul cladeste viitorul .... si asta nu se leaga de o anumita persoana , ci de o anumita gandire despre competitie , dovedita a fi separata de a Dvs . Speram pe viitor sa veniti alaturi de noi , macar prin postari . Sincer vorbind nu ne putem dispensa de o gandire matura si profunda ca aceea pe care Dvs o postati pe diferite canale de comunicatie , si membrii APCR doresc sa stea de vorba cu Dvs personal , ca membru cu drepturi depline , in dialog sincer . Poate - poate .....
Ultima oară modificat Mar Feb 09, 2010 20:17 de către EX-UL, modificat de 2 ori în total.

Avatar utilizator
andrei vladeanu
Veteran
Mesaje: 5808
Membru din: Lun Ian 10, 2005 11:10
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Referitor cerere AVPS ACVILA

Mesaj de andrei vladeanu »

1. gresit. apcr cere judecatoriei autentificarea introducerii in asociatie a 13 noi membri (persoane juridice), renuntarile celor vechi (persoane fizice) si mai prezinta modificarile de statut. liga cere o eventuala infiintare (asta daca puteti face dovada cu o rezervare de denumire).
2. in conditiile de mai sus problema nu are relevanta. apcr exista de multi ani.
3. care protocol? cel nou? e semnat de costel stanila - presedinte apcr
4. daca nu e un memoriu al ligii, ok. desigur, cluburile pot face cate memorii doresc, unde doresc.

5. baga clubul pelicanul in cn. e o invitatie.

virgula.
The One Team

oanavictor
Pescar de competitie
Mesaje: 3665
Membru din: Mar Ian 25, 2005 22:06
Puncte: 0
Contact:

Re: Referitor cerere AVPS ACVILA

Mesaj de oanavictor »

Val Pangica jr scrie:Nu exista noul APCR - este APCR si atit , cu performanta trecuta si viitoare !!! Trecutul cladeste viitorul .... si asta nu se leaga de o anumita persoana , ci de o anumita gandire despre competitie , dovedita a fi separata de a Dvs . Speram pe viitor sa veniti alaturi de noi , macar prin postari .
ASTA DA NOUTATE :idea:

Pai daca nu exista ''NOUL ''inseamna ca cele 12 cluburi si asociatii au aderat la furturi ,falsuri ,uz de fals ,conflict de interese ..............Adica membrii unui club care a respectat si respecta in continuare legea sa vina sa se intovaraseasca si sa gireze o asociatie compromisa moral :!: DOAMNE IARTA-MA :!:

Ps nu va mai obositi sa raspundeti .............acum am inteles toata combinatia :idea: ............AMIN :!:
Cea mai mare realizare a diavolului a fost aceea ca a convins lumea ca nu exista

EX-UL
pescar de competitie
Mesaje: 2570
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 19:47
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Referitor cerere AVPS ACVILA

Mesaj de EX-UL »

oanavictor scrie:
Val Pangica jr scrie:Nu exista noul APCR - este APCR si atit , cu performanta trecuta si viitoare !!! Trecutul cladeste viitorul .... si asta nu se leaga de o anumita persoana , ci de o anumita gandire despre competitie , dovedita a fi separata de a Dvs . Speram pe viitor sa veniti alaturi de noi , macar prin postari .
ASTA DA NOUTATE :idea:

Pai daca nu exista ''NOUL ''inseamna ca cele 12 cluburi si asociatii au aderat la furturi ,falsuri ,uz de fals ,conflict de interese ..............Adica membrii unui club care a respectat si respecta in continuare legea sa vina sa se intovaraseasca si sa gireze o asociatie compromisa moral :!: DOAMNE IARTA-MA :!:

Ps nu va mai obositi sa raspundeti .............acum am inteles toata combinatia :idea: ............AMIN :!:
Daca ai dat-o pe religie - iti zic si eu - DOAMNE IARTA-L CA NU STIE CE SPUNE ! SI NE RUGAM SA II IERTI SI ALTE PACATE ALE LUI , PENTRU CA ESTE COLEGUL NOSTRU , CARE NU A VAZUT INCA FAPTUL CA IERTAREA ESTE DUMNEZEIASCA . A PACATUIT DOAMNE , IARTA-L !!! , SI NOI TOTI TE RUGAM SA IL IERTI SI SA II LUMINEZI SA VINA PE CALEA CEA DREAPTA , SA FIE SANATOS , SA AIBA BELSUG , SI MINTE MULTA PENTRU A ACCCEPTA ADEVARUL . .

Avatar utilizator
andrei vladeanu
Veteran
Mesaje: 5808
Membru din: Lun Ian 10, 2005 11:10
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Referitor cerere AVPS ACVILA

Mesaj de andrei vladeanu »

oanavictor scrie:
Val Pangica jr scrie: Pai daca nu exista ''NOUL ''inseamna ca cele 12 cluburi si asociatii au aderat la furturi ,falsuri ,uz de fals ,conflict de interese ..............Adica membrii unui club care a respectat si respecta in continuare legea sa vina sa se intovaraseasca si sa gireze o asociatie compromisa moral :!: DOAMNE IARTA-MA :!:
se poate sa fi fost furturi, falsuri sau conflicte de interese. totodata, este posibil sa fi existat si lucruri bune in toti anii astia la apcr.
13 cluburi s-au aratat dispuse (cu eforturi serioase) sa-i dea o noua fata. ele nu au intrat in aceasta asociatie pentru a a face furturi, falsuri sau alte nenorociri. ci ca sa cladeasca un cadru competional corect.
costica, sorin, laurentiu, grig, dan, etc (scuze, sunt doar cateva nume de la pelicanul care mi-au venit rapid in minte) nu pot intra in acest sistem pe motiv ca intra partasi la furturi si falsuri?
e pacat...
The One Team

Buhac
Mesaje: 297
Membru din: Mie Feb 27, 2008 11:18

Re: Referitor cerere AVPS ACVILA

Mesaj de Buhac »

PACE
Atatia ani eu nu am fost suparat pe nici un pescar .Nu doresc sa fiu nici anul acesta .
ROG membri CARP ZONE sa dea dovada de intelegere sa profititati de mana intinsa de APCR si sa luati Hotararea inteleapta pentru TOT PESCUITUL SPORTIV .
Sper sa se adevereasca HOROSCOPUL de astazi la TAUR ;Cei cu care lucrati s-au decis sa faca parte din alta echipa ,este de preferat sa va gasiti alti colaboratori. ziarul Clic .
Rog conducerea APCR sa lase pentru anul 2010 si Asociatia ACVILA .
Carp Zone poate trece toti pescarii care care vor sa participe si ii are ca membri .Nu ma supar pe nimeni .
Incurajez membri sa ia astfel de hotarare.
Tot odata mai fac apel la conducerea APCR sa imi acorde un termen pentru a putea sa legitimez 7 pescari
Din Lotul care a fost prezentat il rog pe MATY sa ramana .
Respect hotararea celorlalti .

Barbateste ar fi ca legatura dintre APCR si ACVILA sa fie Buhac ! Cum considerati .

Avatar utilizator
andrei vladeanu
Veteran
Mesaje: 5808
Membru din: Lun Ian 10, 2005 11:10
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Referitor cerere AVPS ACVILA

Mesaj de andrei vladeanu »

intr-adevar, buhac expune un scenariu intelept pt tot pescuitul sportiv
carp zone inscrie toti pescarii care vor sa participe, iar celelalte 12 cluburi cate un lot de 9 oameni.
:D
ce mai scria in clic, costica?
The One Team

Buhac
Mesaje: 297
Membru din: Mie Feb 27, 2008 11:18

Re: Referitor cerere AVPS ACVILA

Mesaj de Buhac »

Andrei
Sunama si nu ma mai provoca .Am promis scri domnilor VAL si PETCU ceva .


AM VRUT SA ZIC CA SI DIN CEI INSCRISI LA ACVILA NU MA SUPAR DACA PLEACA CEI 7 !
Eu cu ORHEI bani lui nu defilez .

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “ASOCIATIA PESCARILOR DE CRAP DIN ROMANIA”