DESFASURARE FINALA CAMPIONAT AGVPS - 22-25 IUNIE 2017 CORBU

Desfasurare, clasamente, fotografii, discutii, polemici, propuneri, decizii.

Moderator: gor965

Scrie răspuns
Avatar utilizator
jugarucristian
CS SENZOR
Mesaje: 1216
Membru din: Vin Feb 15, 2013 10:18
Puncte: 0
Localitate: Corbeanca
Contact:

Re: DESFASURARE FINALA CAMPIONAT AGVPS - 22-25 IUNIE 2017 CO

Mesaj de jugarucristian »

Felicitari CAMPIONILOR de la CC CORBU si fire intinse la Mondiale!
Felicitari Nicu Dinescu si Claudiu Lukacs, pentru titulul de Campioni Nationali la individual!
Felicitari The One pentru titlul de Vicecampioni Nationali!
Felicitari lui George pentru poze si corpului de arbitrii!
Felicitari administratiei pentru cea mai frumoasa pista de competitii din tara, daca nu din lume!
Felicitari lui Nicu Cioara pentru ce a facut in stand!
Chiar daca unii au fost sceptici cand l-au vazut cu ce nada mai intra in stand,fata de boilies...
A facut o treaba de nota 100+, un pescar complet, de la care am avut foarte multe de invatat si vreau sa imi cer scuze inca o data pentru cearta pe care am avut-o :)
Felicitari tuturor participantilor, a fost o lupta frumoasa, nici unul nu a cedat si au dat dovada de fair-play pana la finalul competiei!
C.S SENZOR TEAM

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18916
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: DESFASURARE FINALA CAMPIONAT AGVPS - 22-25 IUNIE 2017 CO

Mesaj de Vladut Mateianu »

osc1or scrie:
Dan M scrie:CN 2017. Cioara care a invins Corbu.
nicu-cioara-spot.jpg
https://www.crapmania.ro/articole/compe ... orbu-41980

Jugaru nu a avut nici o contributie in reusitele astea?
Bineinteles, doar ca articolul era cu dedicatie ptr Cioara ! Cristi Jugaru a contribuit enorm la performanta echipei, este un pusti foarte talentat si de mare viitor ! Urmeaza si un articol tehnic, dar va mai dura putin....

Ps. In ultimele 24 de ore a intrat si Adi Hasan Grajdan, care a contribuit la ridicarea echipei pe locul 1 pe sector ! Multumiri Cristi si Hasan, urmeaza un articol doar despre voi...
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: DESFASURARE FINALA CAMPIONAT AGVPS - 22-25 IUNIE 2017 CO

Mesaj de Dan Mitranescu »

Dan Andrei scrie:Oricum "ultima fita in materie de pescuit" si "cea mai buna bila pt .Corbu care prinde de 4(patru :shock: ) ori mai mult peste decat oricare bila" se pare ca nu a functionat :oops:
Felicitari noilor campioni nationali si fir intins la mondiale!!
Asta daca citesti din patru in patru in patru randuri.
In articol ma refeream strict la o bila pentru pescuitul izolat care face diferenta.
In finala, metoda optima nu a fost nici pe departe cea de pescuit izolat, asa ca valoarea bilei respective iese din discutie.
Bilele pe care le-am avut pentru patul de nada au functionat foarte bine, ca dovada au castigat un sector si au scos un loc 3 de pe jumatatea sectorului A ( la diferente foarte mici de locul 1 ), unde anul trecut am iesit 12 din 12 folosind alta nada si intr-o conjunctura de echipe nu asa de puternice. :wink: ( asta daca tot ce inseamna pentru noi in pescuit este nada, nu vedem nimic mai mult si suferim ca disperatii cand se vorbeste de bine despre una pe care nu o vindem noi :) ).
C14, pe care am pescuit noi, loc inchis la 160m de o fasie de pamant care pleaca de la C17 catre C-urile mici, formand un golf cu mult mal si lipsit de curenti, este un loc in care patul de nada nu a functionat. Cum nici pescuitul izolat nu a fost cel castigator in finala, cum nici vantul nu a fost cu noi, batand catre C-urile mici, asa a fost si rezultatul, cel mai slab de pe sector.
Clasamentul arata clar avantajul echipelor pe care a batut vantul, iar acest lucru intr-un concurs cu valori echilibrate ale concurentilor, isi spune cuvantul. De aici si rezultatul mai slab al lui Bogdan Dragan, sau chiar al campionilor prin Stefan Fasie.
La fel si Barbu, care in semifinala a castigat detasat B-urile de pe jumatate, acum a iesit 5 , semicap pe A-uri, sau Tomulescu care a pierdut pe un loc in care atat ei ca lot, cat si in semifinala 2, s-a castigat detasat.
Asta este Corbu. Multe rezultate pe care nu le anticipa nimeni niciodata.

A fost un concurs cu inalta valoare a pescarilor. Daca il incep inca de 10 ori in aceeasi conjunctura ( pozitionare si vant ) nu cred ca pot vreodata sa trec de locul trei.
Ma bucur ca am putut sa particip la un asa nivel, indiferent de rezultat.
Adrenalina a fost la maximum chiar si dupa 48 de ore pentru toti.

Felicit lotul campion pentru rezultat si in special pe Iohann si Felix care au iesit in evidenta cu rezultatul.

Felicitari tuturor celor implicati, tuturor loturilor participante, inclusiv celor care nu au prins finala.
Contributia lor a existat sub o forma sau alta.
Am 10 ani de Campionate Nationale, ajungand la majoritatea pana in finala.
Pescuitul de la noi a evoluat fantastic si cred ca suntem la un nivel pe care nu il mai gasim in nicio alta tara.
Corbu ne-a ajutat foarte mult.

Am si un regret. Stresul, oboseala, adrenalina, dorinta,... poate si soarele, dau cateodata si aspecte negative in relatia dintre oameni.
Sunt echipe "frumoase" , cu trecut si rezultate. In trei zile, cateodata, darama tot ce au construit. De ce ?!

Avatar utilizator
gabi1
Veteran
Mesaje: 4787
Membru din: Joi Sep 16, 2010 19:23
Puncte: 0
Localitate: Gura Oborului

Re: DESFASURARE FINALA CAMPIONAT AGVPS - 22-25 IUNIE 2017 CO

Mesaj de gabi1 »

Dan Mitranescu scrie:
Am si un regret. Stresul, oboseala, adrenalina, dorinta,... poate si soarele, dau cateodata si aspecte negative in relatia dintre oameni.
Sunt echipe "frumoase" , cu trecut si rezultate. In trei zile, cateodata, darama tot ce au construit. De ce ?!
Când orgoliul străluceşte prea tare, orice înţelepciune se întunecă. Paulo Coelho
"Azi oamenii cunosc preţul fiecărui obiect si valoarea nici unuia."
"Nu refuza ajutorul imbecililor; pentru a rămâne sus iți trebuie unanimitate". :-)

Avatar utilizator
vasea
Mesaje: 385
Membru din: Mie Mai 12, 2010 9:24
Puncte: 0
Localitate: Iași

Re: DESFASURARE FINALA CAMPIONAT AGVPS - 22-25 IUNIE 2017 CO

Mesaj de vasea »

Ce sunt aceste "papanele sau păcănele" la care se refera articolul, dacă îmi poate spune cineva?

Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: DESFASURARE FINALA CAMPIONAT AGVPS - 22-25 IUNIE 2017 CO

Mesaj de Dan Mitranescu »

vasea scrie:Ce sunt aceste "papanele sau păcănele" la care se refera articolul, dacă îmi poate spune cineva?
Orice in afara de boilies.
In general momeli mici flotante, colorate, ..., dupa ce are fiecare prin geanta.
La un anumit nivel nu mai conteaza ca este porumb artificial, pop-up, aroma , sau de unde vin,...
Le spune papanele si atat. (nu "pacanele" )

Avatar utilizator
Eduard Sutu
Mesaje: 525
Membru din: Mie Apr 03, 2013 9:07
Puncte: 0
Localitate: IASI
Contact:

Re: DESFASURARE FINALA CAMPIONAT AGVPS - 22-25 IUNIE 2017 CO

Mesaj de Eduard Sutu »

Papanele = pop-up -uri de mici dimensiuni ! ;)
Pescuitul nu este o " moda ", este pur si simplu placere si relaxare intr-o lume foarte agitata.

ionescu marian m
Pescar de competitie
Mesaje: 514
Membru din: Lun Dec 28, 2009 22:04
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: DESFASURARE FINALA CAMPIONAT AGVPS - 22-25 IUNIE 2017 CO

Mesaj de ionescu marian m »

popacele

Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: DESFASURARE FINALA CAMPIONAT AGVPS - 22-25 IUNIE 2017 CO

Mesaj de Dan Mitranescu »

gabi1 scrie:
Dan Mitranescu scrie:
Am si un regret. Stresul, oboseala, adrenalina, dorinta,... poate si soarele, dau cateodata si aspecte negative in relatia dintre oameni.
Sunt echipe "frumoase" , cu trecut si rezultate. In trei zile, cateodata, darama tot ce au construit. De ce ?!
Când orgoliul străluceşte prea tare, orice înţelepciune se întunecă. Paulo Coelho
... dar nu toate refuleaza. Aici este diferenta intre un shaolin si un bataus. :wink: :) ( Dano Mitranesco ) :D

Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: DESFASURARE FINALA CAMPIONAT AGVPS - 22-25 IUNIE 2017 CO

Mesaj de Dan Mitranescu »

ionescu marian m scrie:popacele
Depinde in special de cartier.
In Rahova- Berceni sigur le spune papanele. Cred ca aici se afla si originea termenului. Undeva pe la Luica. :D

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Campionatul National de Pescuit la Crap”