NOUTATI SI PROMOTII DM

Moderator: Dan Mitranescu

Încuiat
doruSV
Mesaje: 82
Membru din: Lun Feb 17, 2014 19:02
Puncte: 0
Localitate: Suceava

Re: NOUTATI SI PROMOTII 2017

Mesaj de doruSV »

Iti bate departe statia 2018.
Daca la modelul 2014 aveai undeva la 160 m in camp deschis, la modelul 2018 ai undeva la 200m +. Am probat pe ai mei, si stiu ce zic.

Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: NOUTATI SI PROMOTII 2017

Mesaj de Dan Mitranescu »

doruSV scrie:Iti bate departe statia 2018.
Daca la modelul 2014 aveai undeva la 160 m in camp deschis, la modelul 2018 ai undeva la 200m +. Am probat pe ai mei, si stiu ce zic.
Depinde si de gradul de incarcare al bateriilor. Asa este, cu baterii noi ( nu intotdeauna "noi" inseamna bune sau incarcate corespunzator ) bate peste 200m in camp deschis.
Totusi, in timp, bateriile se descarca mai mult sau mai putin pe fiecare avertizor in parte si statie.
Distanta maxima o sa fie cea raportata la cele mai mici valori ale bateriilor din avertizori.
Oricum, indiferent de gradul de incarcare al bateriilor, ramane o distanta suficienta de receptie in cazul avertizorilor Hakuyo, pentru un pescuit in limitele normalului.

Avatar utilizator
florinalin
pescar de competitie
Mesaje: 1024
Membru din: Dum Dec 09, 2012 13:21
Puncte: 0
Localitate: Craiova

NOUTATI SI PROMOTII 2017

Mesaj de florinalin »

Dan Mitranescu scrie:
stefmarin scrie:Am si eu doua intrebari :

- In calitate de proaspat detinator ai avertizorilor 2018 8) m-ar interesa si pe mine sa stiu daca statia are functia de cautare avertizori gen cum avea statia 2013. Eram curios sa verific personal cum bate statia prin casa momentan :D

- cand preconizati ca vin firele proaspete m-line fluo 0.25
Statiile de la 2018 sau 2017 nu au functia de "cautare avertizori". Din ce stiu, avertizeaza numai bateria slaba pe avertizori, functie pe care 2013/2014 nu o detine.
In casa se poate verifica lasand satatia pe volum ridicat si plecand cu avertizorul in alta camera . Depinde si de casa acum, cat este de mare, ... :) , dar in general se aude.Semnalul poate sa fie bruiat de structura metalica. Proba nu este atat de concludenta.
Multumesc pentru achizitie, nu veti fi dezamagit.

Firele sunt in permanenta proaspete, deoarece imi vin de doua-trei ori pe an direct din fabrica. Un fir trebuie sa stea cativa ani pentru a incepe sa ii scada proprietatile. Nu este cazul la M-LINE.
Eu am modelul 2013 si cand un avertizor are bateria slabă scoate la intervale de câteva minute un bip. Asta nu se numeste avertizare?

Trimis de pe al meu SM-G920F folosind Tapatalk
A bad days fishing is better than a good day at work...

Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: NOUTATI SI PROMOTII 2017

Mesaj de Dan Mitranescu »

florinalin scrie:Eu am modelul 2013 si cand un avertizor are bateria slabă scoate la intervale de câteva minute un bip. Asta nu se numeste avertizare?

Trimis de pe al meu SM-G920F folosind Tapatalk
Da. Asa este avertizarea la modelele 2013/2014.
La modelele 2017/2018 avertizarea de baterie slaba a avertizorului este preluata si pe statie.

Avatar utilizator
mironflorin
Mesaje: 360
Membru din: Dum Ian 18, 2015 21:25
Puncte: 0
Localitate: iasi

Re: NOUTATI SI PROMOTII 2017

Mesaj de mironflorin »

Noul Rod Pod inox la 720 ron cand reintra in stoc?ms

Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: NOUTATI SI PROMOTII 2017

Mesaj de Dan Mitranescu »

mironflorin scrie:Noul Rod Pod inox la 720 ron cand reintra in stoc?ms
Rod pod-ul de inox intra in stoc maine.

Avatar utilizator
Ovidiu Nicolescu
Mesaje: 231
Membru din: Joi Mai 01, 2014 16:51
Puncte: 0
Localitate: Timisoara

NOUTATI SI PROMOTII 2017

Mesaj de Ovidiu Nicolescu »

Bună seara,

Pentru 3 lansete, ce rod pod-uri aveți?

Mulțumesc

Trimis de pe al meu PRA-LX1 folosind Tapatalk
PB 18.50 kg

Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: NOUTATI SI PROMOTII 2017

Mesaj de Dan Mitranescu »

Ovidiu Nicolescu scrie:Bună seara,

Pentru 3 lansete, ce rod pod-uri aveți?

Mulțumesc

Trimis de pe al meu PRA-LX1 folosind Tapatalk
Buna sara,
Toate rod pod-urile cu 5 posturi ( 4 + 1 pe mijloc ) se pot folosi pentru trei lansete. Pentru asta a fost conceput postul de pe mijloc.

https://danmitranescu.ro/236-rod-pod

sorin78
Mesaje: 8
Membru din: Mie Mai 27, 2015 10:16
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: NOUTATI SI PROMOTII 2017

Mesaj de sorin78 »

stefmarin scrie:Am si eu doua intrebari :

- In calitate de proaspat detinator ai avertizorilor 2018 8) m-ar interesa si pe mine sa stiu daca statia are functia de cautare avertizori gen cum avea statia 2013. Eram curios sa verific personal cum bate statia prin casa momentan :D

- cand preconizati ca vin firele proaspete m-line fluo 0.25
Va salut cu respect. O intrebare vis a vis de acesti avertizori vreau sa achizitionez niste acumulatori si nu stiu cam la ce capacitate sa ma hotarasc se gasesc de capacitati intre 140mah- 240-270 mah ceva de genul. Crede-ti ca e ok si functioneaza in parametrii?? Multumesc!

Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: NOUTATI SI PROMOTII 2017

Mesaj de Dan Mitranescu »

sorin78 scrie:
stefmarin scrie:Am si eu doua intrebari :

- In calitate de proaspat detinator ai avertizorilor 2018 8) m-ar interesa si pe mine sa stiu daca statia are functia de cautare avertizori gen cum avea statia 2013. Eram curios sa verific personal cum bate statia prin casa momentan :D

- cand preconizati ca vin firele proaspete m-line fluo 0.25
Va salut cu respect. O intrebare vis a vis de acesti avertizori vreau sa achizitionez niste acumulatori si nu stiu cam la ce capacitate sa ma hotarasc se gasesc de capacitati intre 140mah- 240-270 mah ceva de genul. Crede-ti ca e ok si functioneaza in parametrii?? Multumesc!
Sfatul meu este sa nu cumparati acumulatori pentru avertizori. Costul nu se justifca, raportat la numarul de incarcari de care aveti nevoie. Bateriile isi fac treaba foarte bine. O baterie buna tine si un sezon.
Daca totusi vreti asta, achizitionati acumulatori cu putere mica ( mai ieftini ) . Sa ii incarcati o data pe an. :)
Merge orice acumulator de 9V , indiferent de putere.
Oricand, cu placere.

senzor planet
Încuiat

Înapoi la “DAN MITRANESCU”