TURNEUL WLC - MOARA VLASIEI 2 2018 editia a IIa

Concursuri de crap. Anunturi, regulamente, inscrieri, desfasurare, clasamente, foto, concluzii.

Moderatori: Ivan Petre Paul, odoctee, Irinel Nitu

Scrie răspuns
eugen dragnea
pescar de competitie
Mesaje: 1090
Membru din: Lun Ian 30, 2012 21:58

Re: TURNEUL WLC - MOARA VLASIEI 2 2018 editia a IIa

Mesaj de eugen dragnea »

Interesant format cu un echitabil raport taxa/premii.

Intrebari:
1.Punctele 15,16 si 17 se mentin pentru toate etapele ?

2.Punctul 19 este in contradictie cu punctul 13 ,in plus notiunea de "forta majora" nu este foarte clara,totodata pot aparea situatii de "prietenie" si in miez de noapte pestele scos de la alt ponton sa nu fie in minciogul cu care s-a plecat din propriul stand...sau, sa-i permit verbal vecinului si ulterior sa fac contestatie cu proba video in care cel de-al treilea coechipier iese furios din cort tipand ca nu are ce cauta in standul nostru ... mai mult de atat,nu prea este echitabil ca o echipa sa beneficieze de indulgenta vecinilor si sa scoata cu fir de 0,18 un peste in 10 minute iar alta sa stea 30 de minute in dril doar ca nu are vecini "de treaba"...credeti ca se poate modifica astfel incat sa se respecte clar doar punctul 13?
Dacă vreodată voi ţine capul jos, o voi face doar ca să-mi admir pantofii.

Avatar utilizator
WLC Carp
Mesaje: 505
Membru din: Mie Noi 26, 2014 8:27
Puncte: 0
Contact:

Re: TURNEUL WLC - MOARA VLASIEI 2 2018 editia a IIa

Mesaj de WLC Carp »

eugen dragnea scrie:Interesant format cu un echitabil raport taxa/premii.

Intrebari:
1.Punctele 15,16 si 17 se mentin pentru toate etapele ?

2.Punctul 19 este in contradictie cu punctul 13 ,in plus notiunea de "forta majora" nu este foarte clara,totodata pot aparea situatii de "prietenie" si in miez de noapte pestele scos de la alt ponton sa nu fie in minciogul cu care s-a plecat din propriul stand...sau, sa-i permit verbal vecinului si ulterior sa fac contestatie cu proba video in care cel de-al treilea coechipier iese furios din cort tipand ca nu are ce cauta in standul nostru ... mai mult de atat,nu prea este echitabil ca o echipa sa beneficieze de indulgenta vecinilor si sa scoata cu fir de 0,18 un peste in 10 minute iar alta sa stea 30 de minute in dril doar ca nu are vecini "de treaba"...credeti ca se poate modifica astfel incat sa se respecte clar doar punctul 13?
1. Regulamentul este acelasi pentru toate etapele.

2. Toate competitiile organizate de clubul nostru au fost dominate de fair play. Pe Moara Vlasiei este foarte greu sa scoti toti pestii din standul propriu, existand riscul sa ii agati vecinului una sau mai multe lansete, astfel deranjandu-l mai mult decat prin scoaterea unui peste din standul sau. De aceea, mereu a existat aceasta regula prin care se poate scoate un peste in cazul in care vecinul isi da acordul, si nu au existat probleme pana acum. "Prieteniile" si schimbul de minciog se incadreaza la articolul 20.

FelixTintea
Mesaje: 216
Membru din: Dum Apr 30, 2017 12:12
Puncte: 0
Localitate: Cristian, jud. Brasov

Re: TURNEUL WLC - MOARA VLASIEI 2 2018 editia a IIa

Mesaj de FelixTintea »

C.C Cristian - Felix Tintea + parteneri . Etapa a 5 a

eugen dragnea
pescar de competitie
Mesaje: 1090
Membru din: Lun Ian 30, 2012 21:58

Re: TURNEUL WLC - MOARA VLASIEI 2 2018 editia a IIa

Mesaj de eugen dragnea »

WLC Carp scrie:... existand riscul sa ii agati vecinului una sau mai multe lansete, astfel deranjandu-l mai mult decat prin scoaterea unui peste din standul sau...
Cel mai mult il va deranja cand pestele scos din standul sau il va arunca de pe podium...pana la urma este bucataria voastra,multumesc pentru raspuns.
Dacă vreodată voi ţine capul jos, o voi face doar ca să-mi admir pantofii.

Avatar utilizator
Dragos Sinca
Partener Crapmania.ro
Mesaje: 446
Membru din: Mar Ian 12, 2010 8:59

Re: TURNEUL WLC - MOARA VLASIEI 2 2018 editia a IIa

Mesaj de Dragos Sinca »

eugen dragnea scrie:
WLC Carp scrie:... existand riscul sa ii agati vecinului una sau mai multe lansete, astfel deranjandu-l mai mult decat prin scoaterea unui peste din standul sau...
Cel mai mult il va deranja cand pestele scos din standul sau il va arunca de pe podium...pana la urma este bucataria voastra,multumesc pentru raspuns.
Eu am explicat foarte clar care sunt motivele pentru care exista aceasta regula. Daca pestele il arunca de pe podium care este problema? Nu este pestele lui? Configuratia baltii si distanta dintre pontoane face de multe ori imposibila scoaterea tuturor pestilor de pe propriul ponton. In plus, consider asa cum am mai spus ca fair play-ul trebuie sa existe mereu intre echipele participante.

Avatar utilizator
Bogdan Zaharia
Moderator
Mesaje: 5358
Membru din: Dum Oct 03, 2010 21:54
Puncte: 0
Localitate: IASI
Contact:

Re: TURNEUL WLC - MOARA VLASIEI 2 2018 editia a IIa

Mesaj de Bogdan Zaharia »

ANDREI NEGRU+PARTENERI PRIMA ETAPA
ImagineImagine
BÂZ

Avatar utilizator
WLC Carp
Mesaje: 505
Membru din: Mie Noi 26, 2014 8:27
Puncte: 0
Contact:

Re: TURNEUL WLC - MOARA VLASIEI 2 2018 editia a IIa

Mesaj de WLC Carp »

6 locuri libere la prima etapa.

O echipa este considerata inscrisa numai dupa plata avansului.

eugen dragnea
pescar de competitie
Mesaje: 1090
Membru din: Lun Ian 30, 2012 21:58

Re: TURNEUL WLC - MOARA VLASIEI 2 2018 editia a IIa

Mesaj de eugen dragnea »

Dragos Sinca scrie:
eugen dragnea scrie: Eu am explicat foarte clar care sunt motivele pentru care exista aceasta regula. Daca pestele il arunca de pe podium care este problema? Nu este pestele lui? Configuratia baltii si distanta dintre pontoane face de multe ori imposibila scoaterea tuturor pestilor de pe propriul ponton. In plus, consider asa cum am mai spus ca fair play-ul trebuie sa existe mereu intre echipele participante.
Iar eu am zis ca voi,organizatorii,decideti ce si cum si am multumit pentru raspuns...intre timp am citit regulamentul cips-fips si am vazut ca ei nu se bazeaza asa de mult pe fair-play si nu permit iesirea din stand a concurentilor,dar iar vin si spun,si ei la randul lor isi organizeaza concursurile cum doresc
Nu vreau sa crezi ca sunt carcotas,dar chiar intentionez sa particip cel putin la prima etapa,apropo,se poate prezenta o lista cu echipele care au achitat avansul la prima etapa sa vad daca ma incumet ?
Dacă vreodată voi ţine capul jos, o voi face doar ca să-mi admir pantofii.

Avatar utilizator
Atebo
pescar de competitie
Mesaje: 1732
Membru din: Dum Noi 10, 2013 8:55
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: TURNEUL WLC - MOARA VLASIEI 2 2018 editia a IIa

Mesaj de Atebo »

Friends Carp Team - Radu Teodorescu-Razvan Manole-Mihai Turiac - Achitat avans Etapa I
Radu Teodorescu
doar pescar
FAIR PLAY FISHING CLUB

Gh.Nrs
Mesaje: 41
Membru din: Lun Noi 27, 2017 18:34
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: TURNEUL WLC - MOARA VLASIEI 2 2018 editia a IIa

Mesaj de Gh.Nrs »

Gheorghe Narcis+parteneri etapa 1:8-10 iunie

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Concursuri de Pescuit”