rusinica

https://marelepescar.ro/

Moderatori: Dan Mateianu, marelepescar.ro

Avatar utilizator
ionut72
pescar de competitie
Mesaje: 2784
Membru din: Mar Oct 09, 2012 15:52

Re: rusinica

Mesaj de ionut72 »

eugen dragnea scrie:
... clientul are 60 de zile calendaristice sa-ti returneze produsul in ambalajul original doar pentru ca asa vrea "aia" a lui si 30 zile calendaristice pentru ca nu este multumit de produsul deja folosit (fara sa fie nevoie sa se justifice!)
In visele cui? O asemenea lege idioata nici chiar Romania nu poate produce. :)

Doar in cazul achizitiilor online clientul poate returna produsul fara explicatii, in termen de 14 zile. Ceea ce are o anumita logica, descrierea de pe site putand sa nu corespunda cu caracteristicile reale ale produselor.
Zilele petrecute la pescuit nu se scad din totalul zilelor vietii tale!

Avatar utilizator
Cristian Dumitrescu
Mesaje: 282
Membru din: Dum Iun 30, 2013 13:29
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti / Militariud

Re: rusinica

Mesaj de Cristian Dumitrescu »

Imi pare rau ca trebuie sa fac aceasta postare dar deja va bateti joc de mine, fac comanda, uit sa adaug in cos 1 borseta, sun sa-mi adauge borseta si rog pe baiat sa-mi puna cuponul de reducere, imi spune ca nu se poate, pe langa asta se mai si rasteste la telefon gen "esti un prost, suni si ne deranjezi" anulez comanda unde scriu clar pentru ce am anulato... ca nu imi pusese cuponul de reducere, FAC ALTA COMANDA, sun sa mi se anuleze cea fara cupon, ma suna sa-mi confirme si sa-si ceara scuze ca n-au plumbi de 90 pe pe stoc, sunt dar nu sunt bagati in sistem...zic bine..pune de 110 si evident IAR NU IMI PUNE CUPONUL.

Draga marelepescar, imi pare rau ca v-am deranjat, iar comanda de maine eu nu o ridic.

Mai sunt si alte magazine de specialiate.

Fire intinse.

cry2828
Mesaje: 53
Membru din: Vin Ian 03, 2014 20:48
Puncte: 0
Localitate: bacau

Re: rusinica

Mesaj de cry2828 »

Ieri am primit si eu colet de la ei si printre altele am comandat un lichid Carping Meat si saracul e expirat din 08.2017.Greseala mea ca l.am desfăcut si nu il pot returna dar numai a meat lichid nu miroase ala...

clabuc
Mesaje: 372
Membru din: Joi Apr 30, 2009 11:11
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: rusinica

Mesaj de clabuc »

ati gasit si voi pe cine sa acuzati.
Marele pescar este fix cel mai profesionist magazin de pescuit din Bucuresti

Avatar utilizator
gabi1
Veteran
Mesaje: 4787
Membru din: Joi Sep 16, 2010 19:23
Puncte: 0
Localitate: Gura Oborului

Re: rusinica

Mesaj de gabi1 »

clabuc scrie:ati gasit si voi pe cine sa acuzati.
Marele pescar este fix cel mai profesionist magazin de pescuit din Bucuresti
Dă-ne un link unde ai găsit un sondaj în acest sens. Sau ai un început de discurs ditirambic?!?
"Azi oamenii cunosc preţul fiecărui obiect si valoarea nici unuia."
"Nu refuza ajutorul imbecililor; pentru a rămâne sus iți trebuie unanimitate". :-)

clabuc
Mesaje: 372
Membru din: Joi Apr 30, 2009 11:11
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: rusinica

Mesaj de clabuc »

gabi1 scrie:
clabuc scrie:ati gasit si voi pe cine sa acuzati.
Marele pescar este fix cel mai profesionist magazin de pescuit din Bucuresti
Dă-ne un link unde ai găsit un sondaj în acest sens. Sau ai un început de discurs ditirambic?!?
tare asta mi-a placut, m-ai trimis direct la dictionar :wink:
am peste 20 de ani de cand cumpar articole de pescuit, cu o medie de 3,4 ori pe luna. Am vazut schimbarile prin care au trecut toate magazinele, in bine sau/si in rau. face aproape cat un sondaj ?

Avatar utilizator
gabi1
Veteran
Mesaje: 4787
Membru din: Joi Sep 16, 2010 19:23
Puncte: 0
Localitate: Gura Oborului

Re: rusinica

Mesaj de gabi1 »

clabuc scrie:
gabi1 scrie:
clabuc scrie:ati gasit si voi pe cine sa acuzati.
Marele pescar este fix cel mai profesionist magazin de pescuit din Bucuresti
Dă-ne un link unde ai găsit un sondaj în acest sens. Sau ai un început de discurs ditirambic?!?
tare asta mi-a placut, m-ai trimis direct la dictionar :wink:
am peste 20 de ani de cand cumpar articole de pescuit, cu o medie de 3,4 ori pe luna. Am vazut schimbarile prin care au trecut toate magazinele, in bine sau/si in rau. face aproape cat un sondaj ?
În sondajul tău(neoficial) ai inclus şi "pişcotul" de 1 iunie? :D
"Azi oamenii cunosc preţul fiecărui obiect si valoarea nici unuia."
"Nu refuza ajutorul imbecililor; pentru a rămâne sus iți trebuie unanimitate". :-)

clabuc
Mesaje: 372
Membru din: Joi Apr 30, 2009 11:11
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: rusinica

Mesaj de clabuc »

printer multe altele ... da si piscotu', nu e deloc putin
desi nu i-as spune piscot, au mai facut si altii piscot ?

PS. apreciez ca esti informat, devii f credibil

Sigi
Mesaje: 109
Membru din: Mar Ian 05, 2016 17:33
Puncte: 0
Localitate: Timisoara

Re: rusinica

Mesaj de Sigi »

Salut!
Din cate stiu eu perioada pentru returnarea unui produs este reglementata prin lege - dar nu ma-ntrebati care ca nu stiu - la 48 de ore de la data cumpararii. Asta daca produsul prezinta vreo deficienta cat de mica sau vanzatorul a comis o eroare.
Normal ca deficiente se pot gasi - oricat de marunte. Ca nu arata ca-n poze, ca nu e verde etc. De regula in cele 48 de ore niciun comerciant nu comenteaza si preia produsul returnand contravaloarea lui cumparatorului.
La comertul on-line singura cheltuiala pe care o suporta clientul e transportul produsului inapoi la vanzator - nu stiu cum e cu banii.
Fir intins!

Avatar utilizator
marelepescar.ro
Mesaje: 80
Membru din: Lun Mai 02, 2011 23:11
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: rusinica

Mesaj de marelepescar.ro »

Buna ziua,

Imi cer scuze pentru intarzierea cu care va raspund. Nu folosim forumul Crapmania ca metoda de comunicare cu clientii si de aceea va raspund la aproximativ o luna de cand ati postat dumneavoastra mesajul. Va asigur ca daca ne scriati pe e-mail sau ne contactati telefonic (si solicitati un superior) primeati mult mai repede un raspuns.

Referitor la comanda dumneavoastra, greseala ne apartine. Am facut o verificare si comanda a fost preluata de un coleg care era nou. Ca fapt divers, respectivul coleg nu a reusit sa se integreze in echipa noastra si nu mai face parte din colectivul MarelePescar.

Ne pare rau pentru situatia ivita si dorim sa ne mai spalam din pacate cu un discount suplimentar sau un cadou pe care vi-l putem oferi la o viitoare comanda, cu precizarea sa o trimiteti in atentia mea (treceti la nota de comanda "in atentia lui Cristian Necula).

Cu stima,
Cristian Necula
Cofondator MarelePescar
Cristian Dumitrescu scrie:Imi pare rau ca trebuie sa fac aceasta postare dar deja va bateti joc de mine, fac comanda, uit sa adaug in cos 1 borseta, sun sa-mi adauge borseta si rog pe baiat sa-mi puna cuponul de reducere, imi spune ca nu se poate, pe langa asta se mai si rasteste la telefon gen "esti un prost, suni si ne deranjezi" anulez comanda unde scriu clar pentru ce am anulato... ca nu imi pusese cuponul de reducere, FAC ALTA COMANDA, sun sa mi se anuleze cea fara cupon, ma suna sa-mi confirme si sa-si ceara scuze ca n-au plumbi de 90 pe pe stoc, sunt dar nu sunt bagati in sistem...zic bine..pune de 110 si evident IAR NU IMI PUNE CUPONUL.

Draga marelepescar, imi pare rau ca v-am deranjat, iar comanda de maine eu nu o ridic.

Mai sunt si alte magazine de specialiate.

Fire intinse.

senzor planet
Încuiat

Înapoi la “MARELEPESCAR.RO”