Boilies picant

Lucruri care de multe ori nu ne lasa sa dormim: mixuri, nade, boiliesuri, seminte, arome, pelete, etc.

Moderatori: Alin Galbenu, Bogdan Zaharia, odoctee, gor965

Scrie răspuns
Avatar utilizator
Sorin Daringa
Mesaje: 877
Membru din: Mar Aug 10, 2010 11:12
Puncte: 0
Localitate: Skjern-Denmark

Re: Boilies picant

Mesaj de Sorin Daringa »

Vladut Mateianu scrie: Ei bine, afla ca facem in tara complex de aminoacizi(il folosim majoritatea producatorilor), clo, csl, extract ficat, rr, etc. Si mai si exportam dc chiar vrei sa sti. Consider ca nada romaneasca este nr 1 in Europa si de ce nu, in lume. Rezultatele vorbesc.
Da.. Munca grea productia asta.
CLO.. O nada de papagali in care adaugati picaturi de ulei [si pe asta tot in ro al faceti?]
Csl.. Asta e cel mai greu de facut. La poarta fabricii tot senzor scrie?
Extract de ficat.. Cu cat al diluati de la magazinele veterinare?
Si restul de aminoacizi.. La fel cat e dilutia? Un bidon de 1L e undeva la 30 ron. Diluat cu cat vindeti 100de gr?
Laptele de porumb... La aceiasi fabrica senzor unde se face csl ul. Cat e dilutia?
Robin redu.. O vrajeala ieftina cu arderul rosu.
Hai ca nu toti sunt prosti :lol:
Imagine

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18915
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: Boilies picant

Mesaj de Vladut Mateianu »

ie adivarat tat ce spui tu bosulane mai putin treaba cu dilutia. la senzor ne ocupam cu polutia. mai ales noaptea bosule cand ie paznici de la fabrici de clo si csl obositi si pica in erectie ! capisci? sau cum se zice in vikinga... :mrgreen:

PS . folosesti clo ?
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

Avatar utilizator
mihasca_doru
Mesaje: 154
Membru din: Lun Iul 04, 2011 20:35

Re: Boilies picant

Mesaj de mihasca_doru »

La crap vad ca boliesurile picante nu merg, nu simt picantul din ele...dar vad ca la pescari merge bine de tot... :lol: :lol: :lol: ii irita,ii agita, ii face irascibili, dar cel mai bun lucru le prezinta interes si ii aduna laolalta... :lol: :lol: :lol: . Concluzie: BUNE SI BILELE ASTEA PICANTE LA CEVA!
Pescarul contează mai mult pe lăcomia peştelui, decât pe propria-i inteligenţă

adnov
Mesaje: 58
Membru din: Lun Feb 22, 2016 20:57
Puncte: 0
Localitate: Timisoara

Re: Boilies picant

Mesaj de adnov »

quote]

Ai de asteptat. Cate zeitati ai vazut sa se bage in seama cu muritorii de rand ? :D Mai ales cu cei care nu cred in zei ! :wink:

Karl Benz a inventat autoturismul.Henry Ford a inventat autoturismul care ii poarta numele. Consideri ca BMW este o facatura ?[/quote]

Nu ma asteptam sa-mi raspunzi. Sunt intrebari incomode, iar raspunsurile ar insemna automat alte momente de sinceritate pe care nu cred ca esti dispus sa le oferi. In ceea ce ma priveste imi plac aceste discutii in contradictoriu ele fiind de obicei cele mai productive in ceea ce priveste volumul de informatie utila. Informatie care de obicei lipseste pe acest forum, el fiind in general sufocat de jigniri inutile si discutii fara sens. Intrebarile mele, chiar daca putin acide :) , au fost direct pe subiect.
Hai sa-ti explic si cu automobilul ca vad ca insisti. Da, toate sunt automobile, dar poarta diferite nume. Unele sunt mai bune, iar altele mai proaste (ca performante). Revenind la subiect toate sunt "birdfood-uri", dar poarta diferite denumiri si, la fel ca la automobile, unele sunt mai proaste altele mai bune. Daimler-Benz nu face automobile pe care le numeste BMW si nici nu spune ca e acelasi lucru. La fel cum nici voi nu puteti face un bidfood rosu si picant, sa-l denumiti Robin Red si sa spuneti ca este acelasi lucru. Faptul ca tu folosesti "Romanian Red" si spui ca folosesti Robin Red se cheama ca iti pacalesti clientii, iar legal se cheama ca plagiezi sau cel putin incerci.
Acum sa revenim si la pret. Sustii ca folosesti "Romanian Red" in loc de RR chiar daca este mai scump si nu este nici originalul. Apoi asta, din punct de vedere de "business" nu prea este sanatos. In afaceri cel mai mult conteaza pretul, iar alegerea unui produs mai scump, basca si o facatura este din punct de vedere "business" sinucidere curata. Avand in vedere acest aspect da-mi voie sa nu inghit acest "bullshit". Sper ca nu o sa vii acum sa-mi spui ca sustii firmele romanesti si produsele autohtone pentru ca in afaceri nu exista asa ceva, iar tu esti un afacerist. Se vede asta din absolut toate postarile tale.
Sper sa ne intalnim la targ in Timisoara. Poate intre patru ochi vei fi dispus sa-mi raspunzi si mie la intrebari cu promisiunea, din partea mea, ca nu le voi expune pe forum. :wink:

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18915
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: Boilies picant

Mesaj de Vladut Mateianu »

Nicio intrebare nu este incomoda ptr mine. Doar ca imi selectez oamenii carora sa le raspund. In general, atoatestiuturilor nu le raspund. Stiu ei mai bine.

Si te-as invita sa postezi o reteta de mix creata de tine, pe care o folosesti cu succes. O sa vezi de ce.
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

adnov
Mesaje: 58
Membru din: Lun Feb 22, 2016 20:57
Puncte: 0
Localitate: Timisoara

Re: Boilies picant

Mesaj de adnov »

Postez si doua...cand imi raspunzi la intrebari :wink:

Avatar utilizator
gor965
Moderator
Mesaje: 14706
Membru din: Vin Mai 25, 2007 17:04
Puncte: 0
Localitate: Calarasi

Re: Boilies picant

Mesaj de gor965 »

adnov scrie:... Informatie care de obicei lipseste pe acest forum, el fiind in general sufocat de jigniri inutile si discutii fara sens....
Exagerezi. Rolul forumului nu e ca baza de date ptr. curiosi, e o legatura intre oameni, care discuta, se cearta, se sfatuiesc, etc. Legatura asta intre pescari sustine schimbul de informatii de orice fel si forumul pe asta se bazeaza. Daca stai si doar citesti pe forum e de prost gust sa-l cataloghezi lipsit de informatie si sufocat de jigniri. Contributia ta ca utilizator de forum care este ...cu ce ajuti o comunitate de acest fel doar criticand din cand in cand calitatea discutiilor ? Nu mai suntem in urma cu 8-10 ani cand majoritatea intrau pe forum sa intrebe cum se leaga o montura...in ziua de azi informatiile de baza le gasesti peste tot. Acum tot ce ne mai tine laolalta e legat de varietatea discutiilor pe subiecte de pescuit. Aici se presupune ca ai pe cine sa intrebi, are cine sa-ti raspunda, ai cu cine sa polemizezi constructiv, chiar si distructiv daca gasesti vreunul cu mai putin bun simt, in definitiv aici gasesti un grup de oameni cu care impartasesti in mare aceleasi gusturi, aceleasi pasiuni, acelasi hobby. Evident oamenii sunt diferiti, reactioneaza in mod personal, au gusturi si emit pareri proprii, insa de cele mai multe ori se adapteaza conduitei generale in discutiile care se poarta pe forum. In ultima vreme majoritatea utilizatorilor sunt suficient de informati cu privire la aspectele pe care alta data le luau in discutile de la primele postari. Deasemenea sunt prea putini utilizatori dispusi sa piarda ceva timp si sa impartaseasca in mod liber aspecte si pareri personale legate de partidele de pescuit, echipament, nade, locuri, tehnici, etc. Oamenii iti raspun daca ii intrebi direct, raspund unor anumite provocari, intra in discutii in contradictoriu, combat idei (chiar si persoane uneori) dar fac asta ptr. ca au unde si cu cine...la fel ca in viata reala. Daca toti am sta si ne-am limita la a citi ce scriu altii, nu stiu daca tot ce-am scris mai devreme s-ar putea intampla...pe cine sa intrebi, cine sa raspunda, cu cine sa te certi, cui sa spui ...?

p.s.
Scuze ptr. off-topic.
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!
George Iorga
Imagine

Avatar utilizator
Albert
pescar de competitie
Mesaje: 2296
Membru din: Lun Aug 23, 2010 17:56
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Boilies picant

Mesaj de Albert »

Vladut Mateianu scrie: Si nici nu este comvenabil ca si pret, este mai scump la achizitie decat RR original !
Acum serios, de ce ai face asa ceva? Adica sa iei ceva mai scump decat un original care functioneaza - zice lumea - foarte bine.

Sigi
Mesaje: 109
Membru din: Mar Ian 05, 2016 17:33
Puncte: 0
Localitate: Timisoara

Re: Boilies picant

Mesaj de Sigi »

Vladut Mateianu scrie:
robyvan scrie:Vis a vis de unii producatori autohtoni, unii.....sunt de-acord cu Vladut.
Vladut, tu vii la TM?
Incerc sa ajung si eu.. :D
Pai hai ca nu mai avem blastamatii :wink:

Avatar utilizator
DumiD
Pescar de competitie
Mesaje: 1650
Membru din: Joi Oct 21, 2010 1:52

Re: Boilies picant

Mesaj de DumiD »

Albert scrie:
Vladut Mateianu scrie: Si nici nu este comvenabil ca si pret, este mai scump la achizitie decat RR original !
Acum serios, de ce ai face asa ceva? Adica sa iei ceva mai scump decat un original care functioneaza - zice lumea - foarte bine.
Probabil stie sigur ceea ce altii doar banuie : rr este o mizerie, un ingredient de volum impachetat ca "arma secreta"! Daca tot dai prosteala, ce mai conteaza un leu-doi in plus...

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Nade & Momeli”