CONVOCAREA SUBCOMISIEI DE PESCUIT LA CRAP PENTRU 05.02.2018

Desfasurare, clasamente, fotografii, discutii, polemici, propuneri, decizii.

Moderator: gor965

Scrie răspuns
ManuC
Mesaje: 25
Membru din: Joi Sep 27, 2012 12:11
Puncte: 0
Localitate: Campina

Re: CONVOCAREA SUBCOMISIEI DE PESCUIT LA CRAP PENTRU 05.02.

Mesaj de ManuC »

In plus ar trebui înființata o Comisie de Revizie si Control (Cenzori)care la finalul sezonului competițional sa verifice daca bugetul a fost executat in conformitate cu hotărârile luate .Aceasta Comisie ar trebui formată din trei membri.In același timp ar trebui adoptat si un regulament de funcționare a acestei comisii in care sa fie trecute si prerogativele acesteia.Daca execuția bugetară nu corespunde cu hotărârile luate ,nu se poate face descărcarea de gestiune a Președintelui Comisiei.Si acesta e bun de plata . :wink:

ManuC
Mesaje: 25
Membru din: Joi Sep 27, 2012 12:11
Puncte: 0
Localitate: Campina

Re: CONVOCAREA SUBCOMISIEI DE PESCUIT LA CRAP PENTRU 05.02.

Mesaj de ManuC »

Repet.Daca s-ar fi anunțat ca ordinea de zi cuprinde probleme de organizare a CN-ului cu siguranța am fi participat si ar fi participat mai multe cluburi .Oricum este clar ca nu se pot lua hotărâri fără a avea qvorum si fără a avea o majoritate simpla.
In legătura cu dl.Orhei ,ma repet ,nu am nimic personal.Cred ca va poate confirma chiar dansul.Am comunicat cu dansul si i-am spus ca daca are nevoie de ajutor ii stau la dispoziție.Ceea ce am si făcut.La fel cum as face pentru orice “coleg de breasla”.
Observ ca se încearcă abaterea atenției de la subiectul principal.Este o tehnica pe care o stăpânesc f.bine.Asa ca nu răspund

Avatar utilizator
cornelserbu
Veteran
Mesaje: 4167
Membru din: Dum Oct 16, 2005 19:01
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: CONVOCAREA SUBCOMISIEI DE PESCUIT LA CRAP PENTRU 05.02.

Mesaj de cornelserbu »

ManuC scrie:Observ ca se încearcă abaterea atenției de la subiectul principal.Este o tehnica pe care o stăpânesc f.bine.Asa ca nu răspund
domnule, dumneata esti prea bun pentru sleatca asta de pescari needucati, zau asa...
din pacte, observ ca discursul mi se pare in mare parte cunoscut si ma duce cu gandul spre federatia lui popescu...parerea mea !
daca te-ai fi oprit dupa prima postare, probabil ca multi si-ar fi scos palaria, dar asa...
Cornel Serbu
Friends Carp Team

Alexandru Popescu
Mesaje: 578
Membru din: Joi Oct 02, 2014 9:32
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: CONVOCAREA SUBCOMISIEI DE PESCUIT LA CRAP PENTRU 05.02.

Mesaj de Alexandru Popescu »

oanavictor scrie:Culmea este ca vocali sunt doar cei care nu sau prezentat ....sau poate asta se vrea si au alte planuri cu ......
Aici as vrea sa va contrazic putin. Daca ati observat, convocarea pentru modificari se anunta aici si daca verificati data o sa observati ca este din "Scurt" daca ma intelegeti ce vreau sa zic. ACESTA este un motiv real pentru care MULTI nu isi permit luxul ca sa vina in zi de LUNI sa participe la aceste intalniri.

Recunosc faptul ca sunt la inceput de drum, imi place pescuitul si as renunta la orice sa pot sa stau numai pe balta, dar din pacate nu este mereu asa. Un motiv pentru care NOI, tinerii, stam in spate este faptul ca cei cu experienta, in bransa sau care sunt in acest fenomel de 15 ani, nu fac altceva decat sa dea cu pietre in noi, etc.

Eu nu sunt in tara, stau in UK si as vrea sa imi spuneti cum ar fi posibil ca eu sa ajung acolo cand ma anuntati cu o saptamana inainte. Sa zicem ca fac parte din clubul "x". Multi sunt in cazul meu, multi isi fac concediu de 20-30/zile pe an in functie de cn si petrec 75% din concediu pe balta la cn, dar asta nu vede nimeni.
Din cate am observat si incerc sa fiu impartial, cei din Bucuresti mereu au dat cu pietre in aia din provincie si AU REPROSAT faptul ca multi nu au reusit sa fie prezenti la aceste convocari dar nu ati observat ca sunt anuntate din scurt.

Cu stima,
Alex
...

Avatar utilizator
pharaoh
pescar de competitie
Mesaje: 1174
Membru din: Mar Aug 03, 2010 16:12
Puncte: 0
Localitate: Constanta
Contact:

Re: CONVOCAREA SUBCOMISIEI DE PESCUIT LA CRAP PENTRU 05.02.

Mesaj de pharaoh »

Alexandru Popescu scrie: Eu nu sunt in tara, stau in UK si as vrea sa imi spuneti cum ar fi posibil ca eu sa ajung acolo cand ma anuntati cu o saptamana inainte. Sa zicem ca fac parte din clubul "x".
Se presupune ca faci parte dintr-un club care are mai multi membri. Unul din minim 10-15 poate fi imputernicit si poate gasi resursele sa vina la sedinta. Chiar daca e din scurt. Poate fi imputernicita si o persoana care nu face parte din club sau chiar este membra in alt club si poate fi prezenta la sedinta respectiva.
Marius Sârbu

Alexandru Popescu
Mesaje: 578
Membru din: Joi Oct 02, 2014 9:32
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: CONVOCAREA SUBCOMISIEI DE PESCUIT LA CRAP PENTRU 05.02.

Mesaj de Alexandru Popescu »

Pharaoh nu toti au abilitati de lider. Solutiile din exterior le vad toti, dar nu este mereu asa si asta o sti si tu bine. La sedinta trebuie sa ai sange in instalatie nu sa stai ca mutu jos pe scaun si sa asculti. Era doar ca idee la ceea ce a spus Nea Voictor.
De ce nu sunt anuntate aceste sedinte timp ? Asa cum au fost anuntate datele pentru incasarea banilor. Ar fi super sa fie facute chiar sambata. Este o idee,nu am dat cu paru si doar mi-am spus parerea.
...

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Campionatul National de Pescuit la Crap”