Intrebari despre CN

Aici putem discuta sau dezbate orice legat de pescuit.

Moderatori: Alin Galbenu, mariosilaghi, Bogdan Zaharia, odoctee

Scrie răspuns
Lucian SV
Mesaje: 763
Membru din: Dum Apr 01, 2012 1:40
Puncte: 0
Localitate: Suceava

Re: Intrebari despre CN

Mesaj de Lucian SV »

@ Popescu Ștefan. Iar nu răspunzi la întrebări și faci acuzații aiurea mincinos notoriu ce ești! Ești și botanist că pui botul la sifoane expirate!
Ce o să faci când o să fie cluburile întrebate despre activitate și o să răspundă că „federația” adică coșmelia ta nu a omologat piste de concurs, iar pe iazul omologat de la Orăștie nu ai organizat nimic? :wink:

Stefan Popescu
pescar de competitie
Mesaje: 1786
Membru din: Joi Iun 07, 2012 12:14

Re: Intrebari despre CN

Mesaj de Stefan Popescu »

Lucian SV scrie:@ Popescu Ștefan. Iar nu răspunzi la întrebări și faci acuzații aiurea mincinos notoriu ce ești! Ești și botanist că pui botul la sifoane expirate!
Ce o să faci când o să fie cluburile întrebate despre activitate și o să răspundă că „federația” adică coșmelia ta nu a omologat piste de concurs, iar pe iazul omologat de la Orăștie nu ai organizat nimic? :wink:
Am omologat cateva. Sarulesti, Salonti, Nada Florilor. Corbu e omologat de FIPS. Omologarea se face la cererea detinatorului.

Avatar utilizator
DumiD
Pescar de competitie
Mesaje: 1650
Membru din: Joi Oct 21, 2010 1:52

Re: Intrebari despre CN

Mesaj de DumiD »

Cum le omologhezi? Ceri si tu bani de o bere, sau trebuie sa indeplineasca si anumite conditii, caz in care ceri bani de doua?

Lucian SV
Mesaje: 763
Membru din: Dum Apr 01, 2012 1:40
Puncte: 0
Localitate: Suceava

Re: Intrebari despre CN

Mesaj de Lucian SV »

Stefan Popescu scrie:Am omologat cateva. ... Nada Florilor. Corbu e omologat de FIPS. Omologarea se face la cererea detinatorului.
Nada Florilor??? Bă, tu ai băut gaz? :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: Tu cred că nici nu știi pe ce iaz ați dat găuri aiurea în gheață!
Eu zic prima oară să te uiți în curte la coșmelia ta, la cluburile afiliate la FRPS care nu au participat la „supercampionatele naționale” organizate de FRP niciodată și să le reclami repede la MTS. Știi tu care sunt cluburile alea de carton și care e scopul lor „ structura sportivă, fără a fi autorizată, urmăreşte un alt scop decât cel pentru care s-a constituit şi pe care l-a declarat”, adică să votezi tu în numele lor! :wink: :wink: :wink:

istratealexandru
Mesaje: 423
Membru din: Vin Feb 20, 2015 18:26

Re: Intrebari despre CN

Mesaj de istratealexandru »

Stefan Popescu scrie:
Lucian SV scrie:
Stefan Popescu scrie:Intrebare: Campionatul AGVPSR ce fel de competitie este?
Toate competitiile sunt private, inclusiv cele ale federatiei.
Ei uite asta nu este treaba ta, ci numai a asociațiilor afiliate la AGVPSR! Dacă vrei să vezi cum e, faci o cerere la dl. Orhei. Știe el ce să facă cu ea. :wink:
Am discutat situatia la MTS. MTS mi-a cerut o situatie cu cluburile sportive recunoscute afiliate la AGVPSR si la ALRS in vederea retragerii Certificatelor de Identitate Sportiva. Maine MTS va avea situatia exacta. Sa vedem consecintele.
Buna seara ! Este foarte trist sa vedem o tara intreaga numai si numai acuzatii din partea d-voastra ! Pana acum nu ati specificat nimic concret , nimic bun ! Doar acuzati si amenintari. In halul asta tind sa cred ca urati pescarii si acest sport ! Umblati numai cu bete in roate , vreti sa faceti numai rau !!! Dragoste cu sila nu se poate domnule , nici macar asta nu ati reusit sa pricepeti ? Este dezgustator ! V-a spus cineva ca este timpul sa va retrageti in glorie , care glorie nu stiu , ca din ce citesc eu , aduceti doar aporturi negative , dar totusi e timpul sa o faceti , trage-ti caruta pe dreapta , o sa fiti mai castigat ... pacat !

Stefan Popescu
pescar de competitie
Mesaje: 1786
Membru din: Joi Iun 07, 2012 12:14

Re: Intrebari despre CN

Mesaj de Stefan Popescu »

Lucian SV scrie:
Stefan Popescu scrie:Am omologat cateva. ... Nada Florilor. Corbu e omologat de FIPS. Omologarea se face la cererea detinatorului.
Nada Florilor??? Bă, tu ai băut gaz? :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: Tu cred că nici nu știi pe ce iaz ați dat găuri aiurea în gheață!
Eu zic prima oară să te uiți în curte la coșmelia ta, la cluburile afiliate la FRPS care nu au participat la „supercampionatele naționale” organizate de FRP niciodată și să le reclami repede la MTS. Știi tu care sunt cluburile alea de carton și care e scopul lor „ structura sportivă, fără a fi autorizată, urmăreşte un alt scop decât cel pentru care s-a constituit şi pe care l-a declarat”, adică să votezi tu în numele lor! :wink: :wink: :wink:
Iti place sau nu, sportivii legitimati la cluburile alea de carton sunt singurii pescari sportivi din Romania. De fapt, stii foarte bine asta, dar te dai cocos.

@anndreiistratescu
Domnule Istratescu, a respecta legea este o obligatie pentru fiecare dintre noi. Acolo unde fiecare face legea lui, este anarhie, nu democratie. Iar eu nu accept anarhia. Intelegi?

Avatar utilizator
Eduard Mosneanu
Mesaje: 279
Membru din: Lun Mar 27, 2017 18:59
Puncte: 0
Localitate: Ploiesti

Re: Intrebari despre CN

Mesaj de Eduard Mosneanu »

Stefan Popescu scrie: Domnule Istratescu, a respecta legea este o obligatie pentru fiecare dintre noi. Acolo unde fiecare face legea lui, este anarhie, nu democratie. Iar eu nu accept anarhia. Intelegi?
Tu si legea, baba si mitraliera :lol: :lol: :lol:
Eu zic, totusi, sa vedem, care pe care :lol:
Gone fishing....

Avatar utilizator
petre iulian
Pescar de competitie
Mesaje: 4345
Membru din: Mie Dec 13, 2006 12:23
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti / zona Pantelimon
Contact:

Re: Intrebari despre CN

Mesaj de petre iulian »

trebuie schimbat titlul acestui topic in "Amenintari de la Federatie "

Face ce face si tot amenintza Popescu ..... Pana acum am incercat sa fiu mai diplomat si-am discutat pe un `ton civilizat .

L-am rugat sa ne lase in pace (cluburile ) si cand o sa fie recunoscut international sa ne `deranjeze atunci ....Sa organizeze si el "adevaratul campionat national" , sa organizeze si el "adevaratele concursuri de crap " , sa organizeze si el ceva .... In loc sa ne arati ca esti capabil sa organizezi ceva , doar ne arati ca esti capabil sa faci sute de procese si sa ne ameninti .

In stilul asta nu o sa vina niciodata vre-un club in Federatie ... arata ce poti sa organizezi , pune un progam al competitiilor organizate de federatie , arata ca functionezi real ..... la MTS merge un praf in ochi ca le arati pe hartie ca ai facut un campionat pe Dambovitza ... la noi e mai greu de pacalit :wink:

Arata ce poti , arata ca e capabila Federatia sa faca ceva .... Sigur ca Federatia ar fi capabila sa organizeze ceva frumos dar nu are cine din interior s-o faca . Organizeaza un concurs frumos si trimite invitatii la toate cluburile sa participe . Cu amenintari nu faci decat rau .... Nu asa se `curteaza cluburile sa vina la federatie ! Eu am infintat un club si-mi doresc sa intram in normalitate cu o federatie care-mi poate apara interesele clubului .

in concluzie treci la treaba Popescule si arata ce poti in organizare nu in procese ....
Membru Fondator al Clubului Sportiv Green Lake

Avatar utilizator
nit_matias
Pescar de competitie
Mesaje: 938
Membru din: Lun Sep 12, 2011 15:40
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Intrebari despre CN

Mesaj de nit_matias »

O sa distruga pescuitul, o sa dea cu el de gard. O sa se afilieze si la CIPS o sa faca toate astea, dar o sa iasa numai pe ultimul loc CA NU ARE PESCARI!!! Ce nu intelege omul asta este ca fara pescari este 0, POATE SA FACA CE VREA EL, ca o sa fie federatia lu peste prajit. Omul nu poate sa inteleaga ca el trebuie sa lase AGVPS si pescarii in pace si sa organizeze CN el, cum o putea, pentru a face dovada ca e capabil de ceva. In contextul actual, cand ameninta, da in judecata si blocheaza competitii de sine statatoare, care NU AU NICI MACAR O TREABA CU FRPS, o sa ajunga intr-o situatie ingrata in care o sa fie el si secretarul in federatie.

Un alt lucru care ma frapeaza este ca sta pe forum si accepta sa fie facut in toate felurile, doar de dragul de a ataca, ceea ce inseamna ca are un ego foarte mare, iar lupta lui e in momentul de fata nu e pentru a face ceva pentru pescuit ci pentru a demonstra tuturor ca fara el nu merge nimeni la CM.
Niteanu Matei
http://mateiniteanu.blogspot.ro/
PB:20.3

istratealexandru
Mesaje: 423
Membru din: Vin Feb 20, 2015 18:26

Re: Intrebari despre CN

Mesaj de istratealexandru »

@anndreiistratescu
Domnule Istratescu, a respecta legea este o obligatie pentru fiecare dintre noi. Acolo unde fiecare face legea lui, este anarhie, nu democratie. Iar eu nu accept anarhia. Intelegi?[/quote]

Numele meu este Istrate , nicidecum Istratescu ! Dar asa este cand te grabesti sa dovedesti cu orice pret ca ai dreptate , faci greseli !
Lasa-ne domne cu legea ta , ca nu cu legea-nmana pescuiesti !!! Dar chiar nu iti dai seama ca esti singur impotriva tuturor ? Iti place sa fii luat peste picior in ultimul hal ? Esti ambitios , nu gluma.
Ti-a scris Iulian cam tot ce ar face un OM NORMAL...
ORI DUMNEATA CE CONSTRUIESTI ? TE-AI GANDIT VREODATA LA CEVA CONSTRUCTIV ?
Ti-a trecut timpul de dinainte sa te apuci , intelege !
Data viitoare cand cineva tii se adreseaza , incearca sa-i pronunti numele corect ! Fii educat

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Discutii Generale despre Pescuit”