Intrebari despre CN

Aici putem discuta sau dezbate orice legat de pescuit.

Moderatori: Alin Galbenu, mariosilaghi, Bogdan Zaharia, odoctee

Scrie răspuns
ioan sebastian
Mesaje: 248
Membru din: Lun Sep 04, 2006 17:17
Puncte: 0
Localitate: suceava

Re: Intrebari despre CN

Mesaj de ioan sebastian »

AGVPS este afiliat la CIPS.
Este singurul care poate trimite echipa la CM.
Pana nu-si pierde afilierea nu o sa se schimbe nimic

Restul discuțiilor sunt doar baliverne.

cristianpopacs
Mesaje: 34
Membru din: Dum Mar 20, 2011 13:38

Re: Intrebari despre CN

Mesaj de cristianpopacs »

Pai si in urma campionatelor nationale de crap desfasurate in anii trecuti,campionii unde au mers mai departe?Ce s-a organizat pana acum de federatie chiar sunt braile.Si nici alea reusite.Un campionat national se desfasoara pentru a se desemna echipa(lotul) care sa reprezinte Romania la un campionat mondial.Si pentru asta organizatorul,trebuie sa fie afiliat la Cips-Fips.

Avatar utilizator
Marian Constantin
Veteran
Mesaje: 3266
Membru din: Lun Feb 15, 2010 22:21
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Intrebari despre CN

Mesaj de Marian Constantin »

Dl Ștefan Popescu , nu te am văzut și nici nu ai fost prezent la tragerea la sorti.. Sa înțelegem ca evenimentul nu prezintă interes pentru federația română de pescuit sportiv
X-treme Baits
https://www.facebook.com/XtremeBaits2013?ref=hl
Campion National 2015 la individual
Powered by Shimano

Avatar utilizator
Marian Constantin
Veteran
Mesaje: 3266
Membru din: Lun Feb 15, 2010 22:21
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Intrebari despre CN

Mesaj de Marian Constantin »

Rămâi acolo unde ești și nu ne mai deranja dacă nu ești stare sa preei destinele pescuitului la crap din România
X-treme Baits
https://www.facebook.com/XtremeBaits2013?ref=hl
Campion National 2015 la individual
Powered by Shimano

Stefan Popescu
pescar de competitie
Mesaje: 1786
Membru din: Joi Iun 07, 2012 12:14

Re: Intrebari despre CN

Mesaj de Stefan Popescu »

Marian Constantin scrie:Dl Ștefan Popescu , nu te am văzut și nici nu ai fost prezent la tragerea la sorti.. Sa înțelegem ca evenimentul nu prezintă interes pentru federația română de pescuit sportiv
Am fost ieri. Azi pentru ce sa vin? O sa vin sa va dau afara de pe pista de concurs, daca o sa ajungeti cumva acolo. Desi ma indoiesc.

Avatar utilizator
Marian Constantin
Veteran
Mesaje: 3266
Membru din: Lun Feb 15, 2010 22:21
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Intrebari despre CN

Mesaj de Marian Constantin »

Dac aveai curaj, participai la tragerea la sorti. Acolo vedeai și dacă e cineva e lângă tine, acum poți sa te bagi cu capul în pământ.
X-treme Baits
https://www.facebook.com/XtremeBaits2013?ref=hl
Campion National 2015 la individual
Powered by Shimano

Lucian SV
Mesaje: 763
Membru din: Dum Apr 01, 2012 1:40
Puncte: 0
Localitate: Suceava

Re: Intrebari despre CN

Mesaj de Lucian SV »

Stefan Popescu scrie:Am fost ieri. Azi pentru ce sa vin? O sa vin sa va dau afara de pe pista de concurs, daca o sa ajungeti cumva acolo. Desi ma indoiesc.
Vai ne scuzați, nu am știut că organizează în aceeași perioadă și federația ceva. Dar eu cred că încapi cu „licențiați” pe balta mică sau pe canal că-i mai light la preț! :lol: :lol: :lol:

cristianpopacs
Mesaje: 34
Membru din: Dum Mar 20, 2011 13:38

Re: Intrebari despre CN

Mesaj de cristianpopacs »

Stefan Popescu scrie:
Marian Constantin scrie:Dl Ștefan Popescu , nu te am văzut și nici nu ai fost prezent la tragerea la sorti.. Sa înțelegem ca evenimentul nu prezintă interes pentru federația română de pescuit sportiv
Am fost ieri. Azi pentru ce sa vin? O sa vin sa va dau afara de pe pista de concurs, daca o sa ajungeti cumva acolo. Desi ma indoiesc.
Vezi ca dragoste cu sila nu se face.Si daca FRPS organizeaza anul acesta campionatul national de crap,lotul castigator cum merge la CM.Sau ii trimiti la o braila.Ai facut federatia mai mult pentru interese personale si nu prin a ajuta pescuitul sportiv.Dece nu lasi lucrurile deocamdata asa cum sunt si in momentul cand FRPS o sa fie afiliata la CIPS-FIPS,atunci sa organizeze CN.

Stefan Popescu
pescar de competitie
Mesaje: 1786
Membru din: Joi Iun 07, 2012 12:14

Re: Intrebari despre CN

Mesaj de Stefan Popescu »

cristianpopacs scrie:
Stefan Popescu scrie:
Marian Constantin scrie:Dl Ștefan Popescu , nu te am văzut și nici nu ai fost prezent la tragerea la sorti.. Sa înțelegem ca evenimentul nu prezintă interes pentru federația română de pescuit sportiv
Am fost ieri. Azi pentru ce sa vin? O sa vin sa va dau afara de pe pista de concurs, daca o sa ajungeti cumva acolo. Desi ma indoiesc.
Vezi ca dragoste cu sila nu se face.Si daca FRPS organizeaza anul acesta campionatul national de crap,lotul castigator cum merge la CM.Sau ii trimiti la o braila.Ai facut federatia mai mult pentru interese personale si nu prin a ajuta pescuitul sportiv.Dece nu lasi lucrurile deocamdata asa cum sunt si in momentul cand FRPS o sa fie afiliata la CIPS-FIPS,atunci sa organizeze CN.
Taticu, problema federatiei nu este la CIPS, ci in Romania. Si aici trebuie sa ne rezolvam problema. Si de pierdut o sa piarda pescarii sportivi, nici eu, nici AGVPSR. Atata timp cat AGVPSR are impotriva ei o Decizie a ICCJ care ii respinge cererea de organizare a competitiilor de pescuit sportiv si paseaza organizarea la interpusi, este evident ca pleaca de la premiza ca nu ei organizeaza.
Si se gasesc idioti ca gyorg care se da el viteaz ca aduna el banii de la pescari.
Sa vedem acum ce o sa iasa. Maine o sa depun o sesizare prin care voi investi autoritatile sa urmareasca cum sunt gestionate fondurile constituite pentru braila voastra. Partea proasta este ca idiotul nu este presedintele asociatiei respective, ci vicepresedinte. Presedinte (cel putin in acte) este Ovidiu Ristivan, care habar nu are de combinatiile lui gyorg. In mod onest, l-am anuntat ca urmeaza o cercetare cu privire la acest aspect. Parca vad ca se va cauta un alt bidon pentru banisorii vostri.
Va dau un sfat. Nu va jucati cu Legea. Evident, la fel de onest, voi trimite scrisori tuturor celor care sunt angrenati in aceasta mascarada, ca sa stie ce urmeaza. Evident, decizia le apartine, dar sa nu spuna dupa aia ca nu au stiut.
Atentie! Ce se organizeaza acum este infractiune.

ioan sebastian
Mesaje: 248
Membru din: Lun Sep 04, 2006 17:17
Puncte: 0
Localitate: suceava

Re: Intrebari despre CN

Mesaj de ioan sebastian »

Cine a spus ca e competitie sportiva? :D
Este o competitie intre membrii unei asociatii.

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Discutii Generale despre Pescuit”