Select Baits Elite-D 13’

Lansete, mulinete, fire, carlige, camping, accesorii, etc. Comentati, criticati sau recomandati.

Moderatori: Alin Galbenu, Bogdan Zaharia, odoctee

Scrie răspuns
Avatar utilizator
Bogdan Timis
Mesaje: 364
Membru din: Mar Oct 06, 2015 10:23
Puncte: 0
Localitate: Buzau

Re: Select Baits Elite-D 13’

Mesaj de Bogdan Timis »

Tare ma bate gandul si pe mine sa trec la Elite-D, le-am tinut in mana si intr'adevar sunt calitate!
Un singur impediment: bugetul. Si nu ca n'ar merita, ci ca nu prea mi'l permit eu.
pSD - ciuma rosie!
---- ---!

Avatar utilizator
DumiD
Pescar de competitie
Mesaje: 1650
Membru din: Joi Oct 21, 2010 1:52

Re: Select Baits Elite-D 13’

Mesaj de DumiD »

domne', lasati oamenii sa-si promoveze produsul cum vor. fiind o lanseta mai scumpa decat un amarat de tx9 inca mi se pare ca mai trebuie vreo doua duzine de aruncatori si pescari sa le laude ca sa convinga pe cineva. parerea mea...

Avatar utilizator
Lucian Manea
Mesaje: 695
Membru din: Lun Ian 31, 2011 15:01
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Select Baits Elite-D 13’

Mesaj de Lucian Manea »

DumiD scrie: fiind o lanseta mai scumpa decat un amarat de tx9
Ne onoreaza comparatia, insa omiti faptul ca Elite-D este sensibil mai usoara si mai rapida. Cat despre pret, mai vrerifica o data daca doresti sa emiti o parere avizata. Parerea mea...
http://www.selectbaits.com Premium Quality Carp Food

Avatar utilizator
DumiD
Pescar de competitie
Mesaje: 1650
Membru din: Joi Oct 21, 2010 1:52

Re: Select Baits Elite-D 13’

Mesaj de DumiD »

verificat, la fel iese
tx9 1259
elite d 1290
imi scapa ceva cu pretul?

Avatar utilizator
gabi1
Veteran
Mesaje: 4787
Membru din: Joi Sep 16, 2010 19:23
Puncte: 0
Localitate: Gura Oborului

Re: Select Baits Elite-D 13’

Mesaj de gabi1 »

DumiD scrie:verificat, la fel iese
tx9 1259
elite d 1290
imi scapa ceva cu pretul?
Te "agăţi" de mărunţiş(31 lei), dar nu remarci că pentru ei primeşti "efect dublu"! Nu mai pun şi plăcerea drilului. :D
Lucian Manea scrie:
DumiD scrie: fiind o lanseta mai scumpa decat un amarat de tx9
Ne onoreaza comparatia, insa omiti faptul ca Elite-D este sensibil mai usoara si mai rapida.
"Azi oamenii cunosc preţul fiecărui obiect si valoarea nici unuia."
"Nu refuza ajutorul imbecililor; pentru a rămâne sus iți trebuie unanimitate". :-)

Avatar utilizator
viper28
Mesaje: 893
Membru din: Vin Noi 23, 2012 0:52
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Select Baits Elite-D 13’

Mesaj de viper28 »

DumiD scrie:verificat, la fel iese
tx9 1259
elite d 1290
imi scapa ceva cu pretul?
Salut!
Iti pot spune ca sunt diferențe semnificative daca privim acțiunea și greutatea lansetelor. Nu pot spune acelasi lucru despre pret, dar despre cum se comporta ambele in aruncare...diferenta imensa. Pe camp am aruncat cu ambele. Poate Elite este mai potrivit pentru stilul meu de aruncat. La o primă comparatie, pur si simplu de feeling(cum fac toti pescari...o "balangani" de o ia dracii) vezi diferente majore. Sunt sigur că si TX9 are categoria ei de fani. Iti pot spune ca intr-un concurs de anduranta chiar si 50g in minus la ansamblul lanseta/mulineta fac o diferenta enorma. Daca aceea lanseta iti permite si aruncari repetate la distanta, atunci ai o lanseta buna.
Sunt de acord cu tine ca nu este pentru buzunarul tuturor, dar cine isi permite, sta in fata.

Cu stima,
Catalin

Avatar utilizator
Lucian Manea
Mesaje: 695
Membru din: Lun Ian 31, 2011 15:01
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Select Baits Elite-D 13’

Mesaj de Lucian Manea »

DumiD scrie:verificat, la fel iese
tx9 1259
elite d 1290
imi scapa ceva cu pretul?
Corect ! Dar esti baiat destept si daca vrei sa faci o achzitie de la orice mare magazin de profil, te loghezi pe site. In cazul Big Fish, lansetele Select Baits beneficiaza de 10% reducere iar lansetele Shimano de 5%.
Daca refaci calculele, se schimba socoteala ta.
Corect ?
http://www.selectbaits.com Premium Quality Carp Food

Avatar utilizator
gabi1
Veteran
Mesaje: 4787
Membru din: Joi Sep 16, 2010 19:23
Puncte: 0
Localitate: Gura Oborului

Re: Select Baits Elite-D 13’

Mesaj de gabi1 »

Sunt de acord cu tine ca nu este pentru buzunarul tuturor, dar cine isi permite, sta in fata.
Aşa-i, dacă preţul nu ar fi prohibitiv, la CN marea majoritate a loturilor ar pescui cu ele.
"Azi oamenii cunosc preţul fiecărui obiect si valoarea nici unuia."
"Nu refuza ajutorul imbecililor; pentru a rămâne sus iți trebuie unanimitate". :-)

Avatar utilizator
DumiD
Pescar de competitie
Mesaje: 1650
Membru din: Joi Oct 21, 2010 1:52

Re: Select Baits Elite-D 13’

Mesaj de DumiD »

asa e, ma leg de maruntisuri, ideea era ca aceasta lanseta va concura cu toate lansetele populare iar pretul nu o ajuta foarte tare. asa ca are nevoie de toata promovarea pe care o poate primi. eu m-as bucura sa aiba succes, e loc pentru toata lumea.
ps Albert are dreptate aici, faceti o divizie separata ptr echipament, select tackle, rods, ce vreti voi, cum au si senzor pentru echipament, baitsul ala pe lanseta nu da bine

Avatar utilizator
ionut72
pescar de competitie
Mesaje: 2784
Membru din: Mar Oct 09, 2012 15:52

Re: Select Baits Elite-D 13’

Mesaj de ionut72 »

carbocalm scrie:IoaneIti,

Eu nu am afirmat ca lanseta nu are calitatile acestea, ca unii au dreptate si altii nu , ci doar ca , din punctul meu de vedere propriu si personal aceasta modalitate de promovare nu este etica.
"PS. Maxx rămâne o voce competenta în privința calităților unei lansete, indiferent ca este pescar, competitor în concursuri de casting sau consultant select baits."

O fi el competent, dar nu e etic (evident din moment ce a marsat la o modalitate de prezentare ne-etica)! Nici el, nici Mitanu, nici Marian Constantin. nici Maimutoiu! :D
Zilele petrecute la pescuit nu se scad din totalul zilelor vietii tale!

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Comentarii Echipament Crap”