CE ESTE RAU IN ASTA :

Sectiune deschisa pentru orice subiect de discutie.

Moderatori: Alin Galbenu, mariosilaghi, Bogdan Zaharia, odoctee

Scrie răspuns
Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: CE ESTE RAU IN ASTA :

Mesaj de Dan Mitranescu »

iulius_gherase scrie:daca e cum spui, cu grefiera, te-au facut ca pe hotii de cai...ceva nu e in ordine cu biroul grefierei...la adresa partii adverse...grefierii au birouri in sediul instantei unde activeaza, nu prin alte parti....
Nu birou de lucru pentru serviciu. Ideea era in sensul ca acolo locuieste .
Adica o grefiera de la sectia judecatoarei care a dat sentinta sa mi se darame casa locuieste in aceeasi casa cu reclamantii si poarta acelasi nume cu ei.

P.S. nu stiu cum au fost facuti hotii de cai, ... ca nu sunt hot de nimic ? :)
Ultima oară modificat Vin Noi 02, 2018 11:45 de către Dan Mitranescu, modificat 1 dată în total.

Avatar utilizator
Florin Pata
Mesaje: 902
Membru din: Mie Iun 15, 2011 16:12
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: CE ESTE RAU IN ASTA :

Mesaj de Florin Pata »

Singura ta sansa e sa "imbraci" cazul in CAT MAI "socant , cutremurator , bomba " si sa ajunga la televiziunile de stiri , avide dupa astfel de subiecte .
Se pare ca in ultima vreme este singurul remediu posibil impotriva acestor talhari care fac absolut ce vor ei in tara asta...INCA !

Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: CE ESTE RAU IN ASTA :

Mesaj de Dan Mitranescu »

Florin Pata scrie:Singura ta sansa e sa "imbraci" cazul in CAT MAI "socant , cutremurator , bomba " si sa ajunga la televiziunile de stiri , avide dupa astfel de subiecte .
Se pare ca in ultima vreme este singurul remediu posibil impotriva acestor talhari care fac absolut ce vor ei in tara asta...INCA !
Am pregatita si varianta asta. Mai "socant" decat este nu trebuie sa fac eu nimic, iar daca aud astia de numele judecatorilor in discutie, cred ca ma si cinstesc.
Totusi pun CSM-ul ( noul CSM ) si noua sectie de investigat judecatori inaintea presei.

Mai am peste o saptamana o cerere de revizuire facuta de primarie. Au gasit ceva admisibil, respectiv ca "s-a dat mai mult decat s-a cerut" , respectiv ca in dispozitiv este obligata si primaria sa darame, chiar daca in cerere apar numai eu cu treaba asta.
Teoretic, in majoritatea cazurilor se judeca numai subiectul din cererea de revizuire, nu si alte probleme. Intampinarea trebuie facuta din partea mea tot in acest sens.

Am sa vin cu intampinarea motivata de faptul ca numai eu sunt vinovat datorita studiilor insuficiente pentru a intelege limba romana, lucru ce m-a determinat sa cred ca paragraful "daca nu se prevede altfel prin lege sau prin regulamentul de urbanism" trece in subsidiar art.612 in fata legii sau a Directiei de urbanism, care mi-a emis chiar un Certificat de urbanism in care mi se spune clar ca nu am nevoie de acordul vecinilor pentru consolidarea unei constructii AFLATE DEJA PE LIMITA DE PROPRIETATE cu 40 de ani inainte ca reclamantii sa vina in zona.
Asa le scriu, pe cuvant.
Poate se autosesizeaza completul asta si are curajul sa schimbe solutia doamnei care a facut facultatea in aceeasi grupa cu Boc si Kovesi.

Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: CE ESTE RAU IN ASTA :

Mesaj de Dan Mitranescu »

Florin Pata scrie:...INCA !
:wink: :wink:
Pai altfel aveam curaj ?!

Avatar utilizator
Florin Pata
Mesaje: 902
Membru din: Mie Iun 15, 2011 16:12
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: CE ESTE RAU IN ASTA :

Mesaj de Florin Pata »

Dan Mitranescu scrie:
Florin Pata scrie:
Am pregatita si varianta asta. Mai "socant" decat este nu trebuie sa fac eu nimic, iar daca aud astia de numele judecatorilor in discutie, cred ca ma si cinstesc.
Totusi pun CSM-ul ( noul CSM ) si noua sectie de investigat judecatori inaintea presei.
Eu nu as mai astepta nici un minut ! Poti face "treburile" in paralel . Eu sunt de mult timp adeptul "daca nu te ajuti tu...nu te ajuta nimeni" si la noi..."adevarul umbla cu capul spart" . Direct la Antena 3 m-as duce , au nevoie de astfel de cazuri(pe moment) ...au si avocati@altele si nici nu prea au subiecte pe moment .
Daca incepe perioada cu "Presedintia UE" probabil ca o sa existe multe alte subiecte iar atunci vei deveni...neinteresant pentru ei . Eu m-as teme sa nu obtin o hotarare judecatoreasca pozitiva prea tarziu...intelegi ce vreau sa spun , la noi autoritatile nu actioneaza unitar...fiecare cum se ordona .
E plina tara de oameni "executati" , evacuati si care au facut puscarie iar decizia de achitare/nevinovatie a venit mult prea tarziu .
Spor !

Avatar utilizator
Bogdan Timis
Mesaje: 364
Membru din: Mar Oct 06, 2015 10:23
Puncte: 0
Localitate: Buzau

Re: CE ESTE RAU IN ASTA :

Mesaj de Bogdan Timis »

Traim in Romania si asta ne ocupa tot timpul.
Pana la urma cum crezi ca se va rezolva?
pSD - ciuma rosie!
---- ---!

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Liber la Discutii”