Probleme in prag de debut CN

Desfasurare, clasamente, fotografii, discutii, polemici, propuneri, decizii.

Moderator: gor965

Scrie răspuns
EX-UL
pescar de competitie
Mesaje: 2570
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 19:47
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Probleme in prag de debut CN

Mesaj de EX-UL »

Dan Mitranescu scrie:
Val Pangica jr scrie:Tu ar trebuii sa sti ,lasind la o parte mamaliga aia care o vinzi pe unde apuci , ca d-l vicepresedinte ala tau , nu stiu daca il cunosti , reper mental - are o sotie fosta alergatoare de fond cu rezultate incomparabil mai mici decit pescarii APCR pe plan mondial .... , ma ameninta ( in fosta calitate de sef al subcomisiei de crap ) il ia si pe Stanila ( presedinte al APCR ) , LA MODUL GROBIAN , ca daca CUMVA cteno nu puncteaza cf FIPS / CIPS , AVPS Acvila - al carei membru esti si tu acum , pesemne , ne da in judecata la organizare , pentru ca nu tinem cont de regulamentul international , chiar daca pescuim in Anglia la CM si AVEM STATUAT prin protocol sa facem noi , APCR , ce stim mai bine astfel incit echipa campioana nationala sa ia si ea ceva medalii pe unde se duce !!!!!
Daca vroiam sa-ti fac cheie la regulement cu mamaliga o puteam face discret si habar nu aveai !!! Nu asta era intentia mea - dar cind AVPS Acvila a intrat in CN - a fost supusa de AGVPS sa se supuna regulilor competitiei stabilite de aia care au respirat aer de CM !!!! - dar voi pentru ca v-ati gasit o mascota cu usi deschise la AGVPS , insistati aiurea in orice rahat !!!!!
Faceti pionierat si urez succes !!
Fiecare cu vocatia lui : chei , iale ... clante . Eu vorbeam decat de pescuit nu de feronerie.
Mai sincer la clante ma pricep - la yale nu prea ! Dar cheie tot iti faceam si ncii nu o respirai ..... astaa daca vroiam sa consolidez opinia inuitului tau de la clubul din care faci parte . Dar saracului om ii place atit de mult salteaua incit nu stiu daca nu cumva intinderea de apa nu ii face rau la stomac .... Ma rog , si asa este bazat , si poate emana sfaturi pentru toata lumea ...

Avatar utilizator
andrei vladeanu
Veteran
Mesaje: 5808
Membru din: Lun Ian 10, 2005 11:10
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Probleme in prag de debut CN

Mesaj de andrei vladeanu »

care este motivul pentru care APCR trebuie sa organizeze CN dupa regulament CIPS?

nici iovan, belo, stoica, balint, hagi & co (adica steaua 87-89), echipa care adunase sute de meciuri fara infrangere in Romania, nici ei, jucatorii, nu faceau nici un rau si nicio combinatie. doar ii suflau lui valentin la un whisky
- ce bine ar fi daca am castiga la oradea....
si uite asa a tinut meciul cu fc bihor 120 de minute pana au marcat golul de 3-2 din ofsaid.

ps ati participat, intr-adevar, la concursuri. unul facut de vladut si altul facut de mine. v-a ..... cineva cu regulamentul?
The One Team

EX-UL
pescar de competitie
Mesaje: 2570
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 19:47
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Probleme in prag de debut CN

Mesaj de EX-UL »

Dan Mitranescu scrie:
Val Pangica jr scrie:Pentru ca daca in prima faza a -ti ales bine calea de urmat ( fimi-ar mina aia cu care am scris afurirista !!! ) - in faza a 2-a sunteti penibili !!!!! Dar penibili rau de tot - vreti Cteno ??????????
Am spus noi asta cuiva ?

Este problema strict a ta si a domnului vicepresedinte. Nu vrei sa va intalniti sa o discutati mai bine si sa nu ne mai acuzi pe noi pescarii ?

Daca sunteti factiune separata , dedicata la crap si nu la magarii , explicati voi celui care va reprezinta si va compromite ca pescari !!! in discutia asta ! La noi a ajuns din partea vicepresedintelui VOSTRU , la pescuit AVPS, Acvila ! - va dam in judecata daca nu punctati CTENO !!! F-ti ordin in casa si dupa aia spune-ti o parare vizavi de cei care va suporta in halul asta !!!! Pentru ca la acest nivel de dialog va sustine bunica de la Giulesti Sarbi .... fie-ei tarina usoara ....
Ultima oară modificat Mar Apr 27, 2010 18:02 de către EX-UL, modificat 1 dată în total.

Avatar utilizator
andrei vladeanu
Veteran
Mesaje: 5808
Membru din: Lun Ian 10, 2005 11:10
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Probleme in prag de debut CN

Mesaj de andrei vladeanu »

iar daca am fost prea subtil in postarea de mai sus (cu exemplul cu steaua) vreau sa spun ca
lui mitranescu daca i se plateste acum toata cheltuiala ocazionata de intemeierea unui club, iar pt semnaturi avocatii se deplaseaza la el la pravalie (pt un deranj cat mai mic) EL VA REFUZA.
pentru ca nu pleaca de la macelarie. cainele.
The One Team

Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: Probleme in prag de debut CN

Mesaj de Dan Mitranescu »

Mai Val ...
Daca tu ai ajuns sa bagi in discutie o femeie de peste 50 de ani ca sa ridici in slavi fenomenul crapist de la noi , pe mine ma depaseste discutia asta.

Trebuia sa trimitem o scrisoare cu acest text si celor din echipa Africii de Sud sa tremure si ei putin. Nu au prins acele vremuri si le-ar prinde bine o abordare psihologica.

Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: Probleme in prag de debut CN

Mesaj de Dan Mitranescu »

andrei vladeanu scrie:iar daca am fost prea subtil in postarea de mai sus (cu exemplul cu steaua) vreau sa spun ca
lui mitranescu daca i se plateste acum toata cheltuiala ocazionata de intemeierea unui club, iar pt semnaturi avocatii se deplaseaza la el la pravalie (pt un deranj cat mai mic) EL VA REFUZA.
pentru ca nu pleaca de la macelarie. cainele.
Ma dezic de toate insinuarile tale .
Nu il cunosc pe domnul Vicepresedinte ...
Cred ca toate informatiile au plecat de la Buhac.

De treaba cu schimbarea regulamentului cu "focul in stand" ce parere ai ? Nu te-am auzit ?
Cum vrei sa fie perceputa de un om care tine la lotul Acvila ?

Avatar utilizator
andrei vladeanu
Veteran
Mesaje: 5808
Membru din: Lun Ian 10, 2005 11:10
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Probleme in prag de debut CN

Mesaj de andrei vladeanu »

omul de care vorbesti stie intr-adevar care e treaba cu focul. nu si cu standul...
The One Team

Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: Probleme in prag de debut CN

Mesaj de Dan Mitranescu »

andrei vladeanu scrie:omul de care vorbesti stie intr-adevar care e treaba cu focul. nu si cu standul...
Incerc altfel :

Cum percepi tu faptul ca cineva a schimbat regulamentul dupa bunul sau plac din "focul in cort" in "focul in stand" si nimeni nu a combatut acest lucru ? ... si toate astea pe site-ul oficial apcr.

Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: Probleme in prag de debut CN

Mesaj de Dan Mitranescu »

andrei vladeanu scrie: pentru ca nu pleaca de la macelarie. cainele.
Sa nu uit ... Mai spune una in genul asta si ma banezi sigur !

Avatar utilizator
andrei vladeanu
Veteran
Mesaje: 5808
Membru din: Lun Ian 10, 2005 11:10
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Probleme in prag de debut CN

Mesaj de andrei vladeanu »

daca nimeni nu a combatut acest lucru, poate ca toata lumea a fost de acord. habar nu am. eu m-am retras. tu nu ai treaba cu site-ul apcr-ului pt ca nu faci parte din asociatie. nu pt ca nu ai fost primit, ci pentru ca nu ai vrut. e mai bine la macelarie.
The One Team

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Campionatul National de Pescuit la Crap”